De P.V. heeit de plannen klaar Tien avonden in komend seizoen Marionetten Dansavond Vraagteken Cabaret Uitslag viswedstrijd AH I contra AH II: 0-1! Veelbelovende start van nieuw voetbalseizoen De heer T. Kuijt werd Ondernemingsraadslid Kampioenen vertellen over hun vangst De brasem-kampioen De voorn-kampioen De karper-kampioen Collectieve Ongevallenverzekering Hoewel de vacanties en het fraaie zomerweer ons nog geenszins aan het najaar en de winter doen denken, betekent dit toch niet dat het bestuur van de P.V. inmiddels geheel op zomerreces is gegaan. Integendeel, want juist in de zomermaanden wordt de basis gelegd voor het programma van het komende seizoen. En wij zijn verheugd u nu reeds onze Ontspanningsavonden be kend te maken, zodat u een in druk kunt krijgen van wat u te wachten staat. Wij behoeven niet te verhelen, dat aan het organiseren van gezellige avon den tegenwoordig zeer hoge kosten zijn verbonden. Dank zij het zuinige beleid van de bestuurders is er vanaf het ont staan van de P.V. een aanzienlijk saldo „gefokt", dat het huidige be stuur in staat heeft gesteld de laatste jaren iets royaler in de beurs te tasten, dan ons jaarlijks inkomen eigenlijk toestaat. Het zou echter van een verkeerd financieel beleid getuigen, indien wij onze reserve geheel zouden in teren en dat is dan ook de reden, dat het programma voor het ko mende seizoen er anders uitziet dan de beide voorgaande jaren. Hoewel de experimenten van de laatste jaren volkomen ge slaagd genoemd mogen wor den is anderzijds bij velen het verlangen opgekomen ook weer eens iets te brengen, dat jaren geleden grote voldoening heeft geschonken. En wij hebben daarom graag aan deze laatste verzoeken voldaan. Zo kunt u op 3 oktober a.s. de kennismaking hernieuwen met het Nederlandse Marionettentheater van Bert Brugman. Ter gelegen heid van het feit dat 100 jaar ge leden de eerste opvoering werd ge geven van de opera Faust, heeft Brugman dit als nieuwe aanwinst aan zijn repertoire toegevoegd. Wi) hebben de gelegenheid gaarne aan gegrepen om deze opera op ons programma te plaatsen, mede ook door het succes dat wij enige jaren geleden met dit marionettenthea ter boekten. Zodra alle voorbereidingen zijn af gesloten, zal het programma in de A.H.-Flitsen worden gepubliceerd. Op 13 februari d.a.v. komen de danslustigen weer aan de beurt. De laatste jaren hebben wij het St. Nicolaasfeest aangegrepen om on ze dansavond een bijzonder tintje te geven, maar om hieraan pret tige herinneringen te bewaren en niet in sleur te vervallen hebben wij nu maar een „normale" dans avond georganiseerd. Voor muziek wordt gezorgd door het bekende Amsterdamse dansorkest „The Gusonians" o.l.v. Guus Spelten. Coca Cola, een naam met een we reldreputatie. In samenwerking met de Coca Cola-fabrieken orga niseren wij op 24 februari I960 een filmavond met fraaie films en een quiz met talrijke prijzen. En na tuurlijk gratis Coca Cola! Zaterdag 12 maart 1960 is voor u en voor ons nog een vraagteken. Wij houden deze avond nog vrij, opdat, mochten wij de komende maanden nog iets speciaals op de kop tikken, wij het alsnog op deze dag kunnen brengen. Mocht u ook nog een idee hebben, wel, kom er dan mee. En als gewoonlijk besluit onze to neelvereniging weer het seizoen. Maar voor het zover is, zitten wij inmiddels weer in het voorjaar 1960, want de opvoering van het nu nog onbekende toneelstuk vindt plaats op 2 april 1960. Tot slot nog enkele mededelingen. Mocht u nog geen lid zijn van de P.V., wordt het dan met spoed. U betaalt een geringe contributie en hebt recht op 2 toegangsbewijzen per avond (voor het lid plus in troducé) a 0.10 per plaats. In lichtingen voor het hoofdkantoor bij mej. C. v. d. Vliet en voor het C.M. en de fabrieken bij mej. G. Meijn. In de loop van september ontvan gen de leden nieuwe lidmaat schapskaarten. De oude kunt u dan vernietigen. Op deze nieuwe kaarten hebben wij dit keer het ge hele programma voor het komen de seizoen vermeld, zodat u bij het maken van uw plannen uw lid maatschapskaart slechts hoeft te raadplegen om te zien welke data u moet reserveren voor de P.V. Bewaart deze kaart goed, want u weet: toegangskaarten en toegang tot de zaal kunt u alleen verkrij gen op vertoon van deze strikt persoonlijke lidmaatschapskaar ten. Wij wensen u op onze avonden veel genoegen! Namens het bestuur van de P.V. A. A. KOOPMAN, voorzitter. Op 31 oktober a.s. komt een oude bekende een cabaret-variété pro gramma voor ons verzorgen, nl. Eddy de Valk. Aan deze avond wordt medewerking verleend door: Rudi Carrell (de jeugdige confe rencier); Het Bonelly Kwartet; Maurice Delmonte (komisch slan gemens); The Two Mounties (2 dwazen en 1 guitaar)De Coro's (rijwielaci-obatiek). Dit belooft een avond van dolle vrolijkheid te wor den. Op 21 november a.s. komt onze to neelvereniging voor het voetlicht en naar het zich laat aanzien heb ben zy een bijzonder toneelstuk op hun repertoire. Op 8 december d.a.v. kunt u op de jaarvergadering beluisteren hoe het uw personeelsvereniging het afgelopen jaar weer vergaan is en natuurlijk met de altijd in dank aanvaarde op- en aanmerkingen komen. Wij besluiten het jaar 1959 dan op 16 december met onze traditionele kienavond die wel in een iets an dere vorm gegoten zal worden dan u tot nu toe gewend was. In het nieuwe jaar, 1960, verwach ten wij u allen weer op 16 januari. Wij moeten echter bekennen dat de besprekingen met diverse artisten nog lopende zijn, zodat het op dit moment niet mogelijk is al vast omlijnde plannen bekend te maken, j Een welluidende fluittoon van scheidsrechter v, d. Berge vormde de ouverture tot de match-in-b-spannende-duur, onverbeterlijk gespeeld in volle concentratie door 22 min of meer forse AH'ers. Het evenement, dat op groot scheepse wijze was aangekondigd, is voorbij en we mogen verklappen dat het elftal AH II een kleine In de vacature ontstaan door de overplaatsing van het Onderne mingsraadslid .J. Aafjes, werd op 25 augustus j.l. gekozen de heer T. Kuijt van de afd. Kaas. Wij heten de heer T. Kuijt van har te welkom in zijn nieuwe functie als personeelsvertegenwoordiger en hopen dat zijn ervaring in ons bedrijf en in de vakbeweging hem bij dit werk van veel nut zal zyn. Terwijl wij als niet-visser nog heerlijk op één oor lagen en het bestaan van een roezemoezige wereld alleen nog in een droom land bestond, tuurden drie vissers gespannen naar hun dobber, die zachtjes op het deinen van het water bewoog. Ze wisten toen nog niet dat hun inspanning bekroond zou worden. Bekroond met de prijs die voor die A.H.-medewerker was weg gelegd die van 1 juli t/m 31 juli de grootste vis in de voorn- bra sem- of karperklasse op het droge had gehaald. De drie officiële opmeters hebben het flink druk gehad. De beide portiers Smelzer en Bartelson en de heer Van de Hazel aan de fa- briekskant en de heer Fischer op het hoofdkantoor kregen in juli telkens vissers bij zich die hun prooien kwamen laten meten. Deze eer viel te beurt aan de heer K. Holkamp, die een voorn van 24 cm uit het water trok, de gepensio neerde heer J. de Jong met een brasem van 55'/2 cm en de heer Posthuma die een karper van 42 cm lengte uit zijn vryheid haalde. Wij laten u hieronder met de drie prijswinnaars, die ieder voor 10.- aan vis-attributen mogen kopen, kennismaken. Tot aan zijn trouwen in 1920 heeft de heer K. Holkamp op een trawler op de Noordzee gezwalkt en sinds dien heeft de visserij hem nooit meer los gelaten. De jacht op vis is z'n tweede natuur gebleven, zo niet beroepshalve, dan toch als lief hebberij. Het is heus niets bijzonders als on ze postloper op een vrije dag in het visseizoen om half vier in de mor gen op zijn brommer stapt met vis- gerei en al. Hij koerst dan naar de rand van het iJselmeer ter hoogte van Hoorn en gaat daar, zo ge- De heer Holkamp postloper, visser en visbakker toont hier zijn vangst, nadat de heer Smelzer de juiste maat heeft bepaald. zegd, op de baars, voorn, brasem of snoekbaars „zitten"; hij slaat er rustig een paar maaien op en trekt ze achter elkaar uit het water. „De baarzen zijn daar net zo prachtig als goudvissen en exem plaren van 1V2 pond behoren tot een normale vangst. Beter dan in Zaanwater" vindt hij. De winnaar in de voorn-klasse bakt zijn vang sten zelf in de schuur achter het huis. De heer Holkamp kon het prijsje best gebruiken. Zijn leefnet is niet veel meer en een nieuw schepnet komt ook goed van pas. In de Brasemklasse is de strijd wel het felst geweest. Een tijdlang heeft A. Broek de lijst aangevoerd, werd daar verdrongen door Over loop, deze op zijn beurt weer door J. de Jong, onze veteraan, maar Hotkamp wist het nog beter en sloeg de Jong weer met een vis van 53 cm. De Jong gaf de moed niet op en zag in de laatste dagen z'n volhouden beloond, door een bra sem van 55^ cm te vangen. Zoals hij mij vertelde, had hij er al eerst een paar op onbegrijpelijke wijze verspeeld, maar blijkbaar was de vis in de Braak deze dag erg bijte- rig, er werden er nog enige gevan gen, waaronder de winnaar. Geluk gewenst, winnaars, en tot een volgende keer. doch alleszins verdiende zege heeft weten te behalen op het eer ste AH-team, en dit in een wed strijd, die in geen enkel opzicht teleurstelde. De wedstrijd was rijk aan spannende momenten. Tien minuten na de start schoot De Graaf de bal tussen de keeper en doelpaal door (01)! Bij deze stand is het gebleven (goede kee pers) ondanks gevaarlijke aanval len van beide kanten, vooral van AH II. U zult het niet erg vinden, als we de juiste loop van de bal via de diverse schoenpunten en hoofden verzwijgen. Wel willen wij de ver heugende conclusie trekken, dat de voetbaltoekomst voor de AH-ers er niet somber uitziet. Uit deze 22 ijverige voetballers is een elftal sa men te stellen dat in zijn soort even beroemd kan worden als onze Gruneger Kouke in Groningen. Alle zitplaatsen waren bezet, het geen wij geen slecht voorteken vin den voor een veelbelovend seizoen. Bij de foto: Staand v.ln.r. AH II, de overwinnaarsscheidsrechter v. d. Berge. Koopman. Brinkkemper, Broeks- ma, Noortman, Koelemay, Hartsuiker, de Graaf, Goudriaan, Bloemberg, Brehler. Knielend v.l.n.r. HET EERSTE: Srhoneveld, Voskampv. d. Berg, Drost, Vermeeren, Blok, van Olst, Abbink, Roest, Bruinenberg, Kosters. De prijswinnaar in de karperklas se, de heer Postuma van de K.B., ving het beest in de Westpias toen hij op voom zat, en dus niet aan karper dacht. Het is dan ook, eerlijk gezegd, voor een karper maar een miezerig beestje, 2 cm boven de maat, maar, daar er geen grotere zijn getoond, toch weer groot genoeg. In dit n ummer is een folder ingevouwen met een uitnodiging om deel te nemen aan een collectieve ongevallenverzekering Het personeel van vele grote bedrijven is er de laatste jaren toe over gegaan een dergelijke verzekering gezamenlijk af te sluiten. De verzekering kan nl. zo voordelig geregeld worden, wanneer het bedrijf genegen is de premie in te houden, zodat de administra tiekosten voor de verzekeringsmaatschappij gering zijn. Onze administratie is bereid de premies bij de voorlopige inhou ding voor belasting e.d. bij de weekloners collectief in te calcu leren, zodat de premie-inhouding vrijwel geruisloos verloopt. Hoog de premie eenmaal in de 4 weken ingehouden. In Uw eigen belang raden wij U aan het aangehechte aanmeldings formulier vóór 1 september a.s., ingevuld en ondertekend, aan het hoofdkantoor te zenden of bij de stens hebben degenen, die niet afdeling personeelszaken in te le- ,q„„i i veren. Wij zullen dan proberen de j verzekering, bij voldoende belang- deelnemen, bij de kwartaal-afre kening een hoger saldo. Voor degenen, die eenmaal in de stelling, peT- 5 oktober 1959 (week 4 weken salaris ontvangen, wordt 41) te doen ingaan. SAH002000064 Flitsen Fabr/Zaan augustus 19b9 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 16e Jaargang No. 9 - Augustus 1959

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1