rmmïïfïïïï Zwemfestijn in Zaan :rrrnttTTOTTii Vaardige dames in avonduren - Wjp Afkoeling in tropische hiffe 1000000 rollen Zaanse Molen Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 1 6e Jaargang No. 8 - Juli 1959 Flitsen Fabr/Zaan juli 1959 finish tegemoet. De jury, bestaan de uit 5 dames en 5 heren kon na de start Johnny van Beelen (zegel- af d.) als winnaar uitroepen en na min. Thea Overdick (calcu- latieafd.). FR MOET EEN ZUCHT van opluchting door de fabriek en het hoofdkantoor zijn gegaan toen even voor de start van de zwemrace door 400 meter Zaan- water op vrijdag 10 juli j.l. de zon doorbrak. Want de gehele dag had de regen van de hemel gegutst en de pret van een massale zwemtocht als reactie op een tropische hitte bedreigd. De weddenschappen en gokjes konden nu gelukkig doorgaan. Hoe zijn de kansen gewikt en gewogen! Op de dag van de wedstrijd bleef het nog aanmeldingen re genen, zodat de deelnemerslijst 140 namen telde. Tachtig van de fabriek en zestig van het hoofdkantoor. Het Centraal Ma gazijn had jammer genoeg ver stek laten gaan. Op de fabriekskade waar de finish was, klonk vrolijke muziek en het zag er zwart van de men sen. Enkele zwementhousiasten waren de spieren alvast aan het losmaken en loosden hun over maat aan energie op een van de volg-roeibootjes, dat als gevolg hiervan als een baksteen zonk De eigenaar nam 't nogal kalm op toen het scheepje weer op het droge werd gehaald. De dekschuit van Piet de Vries Op dinsdag 23 juni j.l. 's middags om 2 uur schoof de miljoenste rol Zaanse Molen uit de ver pakkingsmachine op de afde ling van de heer M. van Noort. Twee meisjes van de statistische kwaliteitscontrole, Maryke Stryp en Greetje van der Tak, bonden op dat feestelijke mo ment een roset aan de machine die dit immense aantal rollen had verwerkt. Het ronde biscuitje „Zaanse Mo len" heeft bij de kopers een vertrouwde naam gekregen en de eellophaan-verpakking met de blauwe opdruk is daarmede onafscheidelijk verbonden. Het product is tijdens de automa tische verpakkingsgang onder de secure controle van de da mes Cobi Zwaneveld, Corry Riem, Willy Ruijten, Jopie Lei- brand, Hanna Ruijtenb?ek en de heren Nico Stelloo en Ger- rit Onrust. Zy zyn inmiddels al weer druk bezig met het volgende mil joen! bracht de bruin en minder bruin gebrande vlieg-candidaten tot bij het hoofdkantoor, waar de ramen uitpuilden van en het dakterras vol was met collega's, die niets van de start wilden missen. Willy Geer- ling (corresp.) gaf intussen een paar liedjes ten beste en begeleid de zichzelf op z'n guitaar. Toen de havenautoriteiten ruim baan hadden gemaakt klonk om ca. 16.30 uur het startsein. Felle strijd Eerst gingen de dames te water, daarna de heren. Het water spatte schuimend op. De vluggers lagen al dadelijk enkele lengtes voor en het was opvallend dat dit heus niet alleen de jongsten waren. Er ontspon zich een felle strijd in de kopgroep. Maar het grootste deel van het langgerekte veld van deelnemers liet de jacht op de prij zen over aan de anderen en zwom men de ruim 400 meter op hun ge mak en maakten er een prestatie tocht van. Toch moest al spoedig de „arma da" van volgbootjes in actie ko men. Enkele zwemmers die vol goede moed waren begonnen, merkten al na enkele tientallen meters dat de afstand boven hun krachten ging en gaven op. Maar de voorsten gingen stug door, de Zwoegers Het was een kostelijk gezicht die in allerlei stijlen en standen zwem mende massa te zien zwoegen. Voor enkelen was het al een pres tatie dat ze het hoofd boven water hielden! Er is genoten met soms letter lijk volle teugen! De volledige uitslag was: Dames: 1 Thea Overdick (calcula- tieafd.); 2 Adrie Plekker (corres- p.Greetje van Onselder (SB III) 4 Tineke Sanou (VF); 5 Ger- da v. d. Werf (loonafd.). Heren: 1 Johnny van Beelen (ze- gelafd.)2 Dick Schuitemaker (reclame)3 Rob v. d. Ing (bedr.- bureau)4 Joop Melk (factuur- afd.); 5 Klaas de Haan retour- af d.). Alle deelnemers ontvingen een fles limonade. Rondvlucht Vier dagen na het waterfestijn reden 2 Cadillacs met de 10 prijswinnaars naar Schiphol om de in het vooruitzicht gestelde rondvlucht boven de Zaanstreek te gaan maken. Na op comfortabele wijze op het vliegveld te zijn gebracht, waar zo vlug mogelijk de administratieve bescheiden in orde werden ge maakt, begaf het groepje zich naar het platform van Martin's Air Charter. Om ongeveer kwart over drie kwam de tweemotorige Havilland Ring gaat de bel, 't is 5 uur en iedereen spoedt zich naar de uitgang teneinde zo vlug mogelijk de reis naar huis te onder nemen. Een dag vol afwisseling is weer achter de rug en een weldadige rust valt over de afdelingen, slechts enkelen, die nog noodzakelijke werkzaamheden te verrichten hebben blijven, doch daarna zal een volslagen rust intreden. zes uur komen ^an een p'oe9 im damesdie,men zou kunnen zeggen, de restjes komen opruimen. Dit ling ook wel de avondvrouwen men naar al- Tot diep in de avond houden de dames toezicht op de machines. Volslagen rust? Neen, waarde lezers, die rust is slechts denk beeldig, want om half zes en om Luid aangemoedigd door hun collega's naderen de laatste deelnemers de finish. Ie afdelingen, waar het werk van de dagmensen nog niet geheel is afgemaakt Zo kan het gebeuren dat men een viertal dames bij de bandovens kan aantreffen teneinde het restant cocoskoeken in te pakken om ze de volgende avond te ontmoeten op de biskwie-afdeling. Vaardige handen Toen wij in de avond eens een rondgang door de fabriek maak ten, troffen we ook vele dames aan op de beschuitfabriek en onder hun vaardige handen verdwenen, de één na de ander, de rollen in de verpakkingsmachine, 't Was net half acht toen we in de blikken- wasserij een zestal dames bezig vonden met het vullen van de ma chine en het volpakken van de blikkenwagens en zodoende een begin-voorraad maakten voor die afdelingen welke de volgende dag die blikken bij honderdtallen nodig zullen hebben. Gezellig ploegje Het leek ons een gezellig ploegje en toen we ons in een gesprekje mengden en enkele vragen stelden, bleek wel dat de dames het best naar de zin hadden. Er heerste een „Dove" vóórtaxiën, waarna de vijf dames en de vijf heren zich onder deskundige leiding van een lieftallige stewardess aan boord begaven. Snel klom de „Dove" naar het vrije luchtcorridor van 400 meter en zette koers naar Amsterdam waar boven de stad en de havens werd gecirkeld om dan vervolgens af te zwenken naar de Zaanstreek. Hier werd al gauw de kleui-rijke daktuin van het Hoofdkantoor ont dekt. Na verder tot boven Krom menie de Zaan te hebben gevolgd, werd tot aller verrassing nog koers gezet naar de pieren van IJmuiden. Hier zakte het vliegtuig plotse ling een stuk, zodat vele magen in opstand kwamen en vooral Tineke Sanou werd het te bar. Vóór de wind werd Schiphol toen weer op gezocht waar men na veertig mi nuten vliegen een fantastische lan ding meemaakte. Met het geraas van de motoren nog in de oren werden daarna de auto's weer opgezocht om op min der snelle wijze naar Zaandam te rug te keren. Aan het werk wordt veel zorg besteed. prima stemming en over het werk was men het ook wel eens; 't is zo afwisselend vertelde één der dames ons, dan zit je weer hier, dan weer daar. In de loop der jaren heb ik al van alles gedaan: op de koek-, biskwie-, beschuit- en de choco ladefabriek en op de suikerwerk afdeling; gezellig hoor als we straks weer de chocoladeletters in gaan pakken en we zitten dan met z'n allen op één afdeling. Alle markten Dat de dames het wel naar de zin hebben bij AH moge blijken uit het feit dat wij enkelen van hen reeds 4 en 5 jaar dagelijks hun kaart zien afhalen bij de portier en er is dan ook een hechte band ontstaan. Juist door de veelvuldige veran deringen der werkzaamheden zijn de dames „van alle markten thuis" geraakt en het zou vooral in de avonduren een gemis zijn als we deze dames niet meer zouden aan treffen.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1