Nieuws van de ideeënbus Vijf beloningen Collega's bezochten Zaandam Tussensprini-teesi Twee balans makers gehuldigd 4 AH-FLITSEN De volgende ideeën zijn in de laatste bijeenkomst behandeld. getoond wordt, kan daar een behoor- Vier ervan werden beloond en deze plaatsen wij het eerst. IQke verkoop uit ontstaan. Wordt in vele filialen reeds toege- Mej. Hul- C 66 Klanten laten sparen voor de past en met veel succes naar aan- feestdagen. Dit zou teveel administratieve rompslomp (ook met balans) ge ven. Bovendien hebben wij een spaarsysteem, dat door een ander systeem in het gedrang zou ko men. zebosch van filiaal Amersfoort Leusder- weg, ont vangt f25 beloning voor haar idee C 1 0 om het stempel- hokje aan de andere C 70 Idee over reclame kennis geving. Inzender bedoelt om het formulier zodanig te wijzigen, dat er ruimte overblijft tot voorraad- opname. Idee is nog in behandeling. Wij komen daar nog op terug. C 72 Busjes peper en nootmuscaat verpakken in 25 en 50 gram. zijde van de suikerzakken te laten Kaneel in busjes van 25 gram. Dit drukken, waardoor het opnemen van de suikerzak veel sneller kan gebeuren. Dit voorstel is zeer juist. De nieuwe zakken zijn al zo uitge voerd. C 21 Idee over het veranderen van insigne-bevestiging. De nieuwe speldjes worden uitge voerd met een verbeterde bevesti- ging. Premie 10.voor dit idee. C 74 Op het ontvangstbewijs van de spaarboekjes een regel bij laten drukken waarop staat: „winst- delende obligatie of spaarobligatic. Doorhalen wat niet verlangd wordt." Dit idee is prima; wij waren ech ter al met een verandering bezig toen dit idee binnenkwam. Zoals U hebt gemerkt, wordt dit in de nieuwe boekjes toegepast. Aanmoedigingspremie 10. C 69 Beplak de deksels der wijn dozen met etiketten, waarop de inhoud der dozen vermeld staat. Automatisch wordt de wijn dan lig gend bewaard. Dit idee is aardig. Wij zullen hier toe overgaan. Premie 10. C 46 Grote enveloppen gebruiken voor het opzenden van be scheiden naar Hoofdkantoor. artikel wordt veel minder gebruikt dan peper en nootmuscaat. Wij waren reeds van plan om ka neel in busjes van 25 gram te bren gen. Er is echter nog een voorraad verpakking van 50 gram, die eerst wordt opgemaakt. C 73 In advertenties over cacao- reclame a S9 cent per 250 gram vermelden, dat deze ook koud ge dronken delicaat, voedzaam en op wekkend is. Dit is niet nieuw. Wanneer de grootte van de advertentie het toelaat, gebeurt het regelmatig. Wanneer de advertentie dit niet toelaat, wordt er van ons perso neel zoveel initiatief verwacht, dat de klant er toch wel opmerkzaam op wordt gemaakt. C 75 Op dinsdag storten. Geen wisselgeld in de filialen. Het is toch zo, dat men alleen op maan dag wisselgeld nodig heeft. Geeft per jaar een behoorlijke besparing aan rente. Inzender heeft de besparing nauw keurig berekend. Hij heeft er ech- I ter geen rekening mee gehouden I wat het aan rente kost als alle zaken op dinsdag gaan storten in I plaats van op maandag. C 76a Aan de koekkisten een label bevestigen met inhoudsop gave. Voorkomt onnodig zoeken. Idee is goed. Is overigens reeds leiding van cursus Opleidings school. Voor dat doel kunnen eti ketten worden aangevraagd. C 76b Het uitreiken van boekjes voor A.H.-spaarders eigen personeel)waarin de chefs de be dragen kunnen aantekenen die gestort en opgenomen worden. De. overzichts slaatjes van het hoofdkantoor zouden dan kunnen vervallen. Wanneer inzender zelf een boekje wil aanleggen met de juiste stand, is er geen enkel bezwaar tegen. Zaandam dient echter de controle te houden, om moeilijkheden te voorkomen. C 76c De chocoladeletters in kleine re dozen verpakken met niet meer dan 2 of 3 soorten in één doos. Voorkomt veel gezoek. Het vormenpark van onze fabriek is zodanig samengesteld dat we steeds een bepaalde serie letters maken. Deze sortering is na ja renlange ervaring samengesteld en het is gebleken dat ze ideaal is (voor zover dit mogelijk is). Het nadeel van deze gebondenheid aan het vormenpark is, dat we er niet van af kunnen wijken. Als we let ters verpakken zoals de inzender voorstelt, lopen we de kans dat we bepaalde letters spoedig kwijt zijn en andere overhouden. Boven dien is zoeken niet nodig als de dozen tijdig uitgepakt worden. C 75 Bij de verkoop van suiker- tabletten plastic tangetjes aan- Deze collega s bezochten op 26 mei j.l. Zaandam voor een fabrieksexcursie. Op 4 juni werd eenzelfde bezoek afgelegd door de dames en heren van bovenstaande foto. wijze gaan bundelen, zijn waarde verliest. Niettemin is het niet uitgesloten, dat wij in een campagne Carly toiletzeep nog eens gebundeld zul len brengen. j C S4a Zuurkoolzakken schoonmaken en verkopen als motten- of dekenzak. Een verkoop als inzender voorstelt, staan wij niet voor. Zak kan even tueel gratis verstrekt worden. Deze tip is goed. Verdient beslist eerder ingezonden. Binnen afzien- aanbeveling wanneer er veel post bare tijd zullen er andere verpak- verzonden moet worden, o.a. ze- kingsmethoden toegepast worden. gelboekjes. Het verdient aanbeve ling om de ontvangen enveloppen uit Zaandam voor dat doel te ge bruiken. Er waren verder veel inzendingen die niet voor een beloning in aan merking komen. Een gedeelte moet wegens plaatsgebrek wachten tot het volgende nummer. De ideeën, ingezonden tot 15 juni, zijn echter afgewerkt. C 38 Ondanks het feit, dat een chef de jassen van een vertrokken personeelslid in dezelfde week op zendt, ontvangt hij toch een briefje met dc mededeling: „Chef, lot op heden ontvingen wij nog niet van II terug enz." Inzender heeft gelijk, ofschoon dit geen idee is. De aanhef van het be wuste briefje zal een wijziging on dergaan. C 59 Volgens inzender krijgen de klanten soms meerdere malen dezelfde folder in de bus. Dat kan zijn b.v. de kerst folder per post, per bediende en nog eens in de winkel. Zoals inzender het stelt, komt het niet voor. In de winkel zijn slechts een klein aantal folders aanwezig voor klanten, die in het geheel niets gehad hebben. zodat er geen wijziging in het be staande systeem gebracht zal wor den. De voorgestelde methode brengt n.l. nogal wat kosten met zich mee. C 77 Het inplakken van wijnetiket ten in een schrift voor wijk- klanten. V/anneer dit aan de klanten De polonaise in de winkel van Rijswijk, Lindelaan, (zie pag. 3) werd even onder broken om dit vrolijke plaatje te maken De Pluspluim van de 4e periode viel ten deel aan filiaal Loenen. De heer A. Tromp kwam op 30 juni met echtgenote en team naar Zaandam. dat de klant de combinaties bij elkaar heeft. Verder staan op vele verpakkingen recepten en ge bruiksaanwijzingen. C S2a Bij de grote flessen stempel inkt een schenkkurk leveren. Voorkomt geknoei en smerige han den. Een aardige tip. Wij raden U aan j ter plaatse 'n eenvoudige schenk- I kurk te kopen. C 82b In de wand van de bus schuurpoeder een peilglas of iets dergelijks aanbrengen, zodat de huisvrouw kan zien wat er nog in zit. Zoals inzender het voorstelt, zou het wel erg kostbaar worden en in de praktijk niet uit te voeren. C 83a Carly toiletzeep per 3 stuks bundelen, zoals Lux en Palm- olive. Dit artikel ïs reeds in de verkoop in luxe doos verpakking (3 stuks). Het is een kwaliteitsprodukt, dat, wanneer wij het op een goedkope Filiaal Voorschoten vierde onlangs de 2e plaats in de tussensprint van de OPW met koffie, bier, gebak en wijn. Chef de Vries en zijn vrouw verzorgden dit vrolijke avondje en ze deden het voortreffelijk. Om 12 uur waren de glazen leeg, maar de magen vol. Op de foto v.l.n.r. de verkoopsters Corrie en Riek en mevr. de Vries; staande verkoper V/im en chef de Vries. bieden. Goedkoop artikel en het ani meert. Dit idee wordt aangehouden, wij komen hierop terug. C 7.9 Goedkope zakken verstrekken model Linthorst worstzak voor het inpakken van diverse artike len in Z.B. Het zakkenassortiment is juist in gekrompen in verband met kosten besparing. Zak no. 14 behoort bij de kassa aanwezig te zijn om di verse artikelen te verpakken. Ook zou het teveel aan de kassa op houden, wanneer de kassière aller lei artikelen afzonderlijk zou moe ten inpakken. C 50 Op diverse artikelen tekst aanbrengen om bijverkoop te bevorderen. Bij koffieverpakking ver wijzen naar thee; op dc kaas naar vleeswaren enz. Dit vooral voor ZB door het uitvallen van het ve-koopge- sprek. Er wordt speciaal in ZB steeds naar gestreefd om de opstellin gen in de schappen zó te plaatsen, De heren Ch. v.d. Burg (foto links) en J. v. d. Gug- ten foto rechts waren r esp. op 23 en 25 juni 25 jaar bij AH. Op het hoofdkantoor werden beide ba lansmakers gehul digd. Beide heren verzochten hun dank over te brengen voor de grote belangstel ling, ook uit de filialen. De heer J. Legerstee speldt zilveren jubilaris Ch. v. d. Burg het Gouden Kruis van Verdienste op de revers.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4