OPW-dag vond hoogte poot sn circus in winkel Polonaise rustige vakantie van... Pick-nick-stand maakte school Herestraat Groningen maakte boottocht Familie bezichtigde ZB Zeist Maak er eens een AH-FLITSEN 3 Uit ons filiaal te Rijswijk kregen wij van mej. B. van Wijk een ver slag over de onlangs gehouden O.P.W.-dag. Het hoogtepunt van deze dag, die in het nieuwe zaaltje bij het ontspanningsgebouw was begonnen met een heerlijke lunch, vindt zij het bezoek aan het circus Krone te Amsterdam. Het nummer van de 2 athletische negers met het twaalfjarige jongetje heeft wel de meeste indruk gemaakt, zonder overigens afbreuk te doen aan de dressuurnummers. In Formosa werd deze dag beslo ten met een diner dat klonk als een klok. Het was prima georgani seerd, zegt juffrouw Van Wijk en ze hoopt het volgend jaar weer tot de gelukkigen te behoren. Fil. 263 Mej. M. Smit 1-7 7 Bed. N. Jochems 1-7 73 Bed. W. B. Steenbakker 1-7 216 Bed. 1. Hoiting 1-7 703 Mej. A. de Boer 1-7 220 Bed. G. Bonné 4-7 4 Mej. M. Wensveen 5-7 93 Bed. W. Blauw 8-7 138 Mej. A. Sijtsma 8-7 182 Mej. J. P. Thijssen 8-7 211 Mej. M. v. d. Linden 8-7 701 Bed. H. van Schaijk 8-7 275 Mej. G. E. Helling 14-7 3 Bed. C. Mazereeuw 15-7 276 Mej. Th. M. de Koning 15-7 253 Bed. H. Driënhuizen 15-7 513 Mej. H. Peulen 15-7 558 Bed. H. Kremer 15-7 3 Bed. A. Hof 22-7 186 Bed. G. A. Ie Noble 22-7 147 Mej. G. J. Speetgens 22-7 353 Bed. P. B. Rademaker 29-7 568 Mej. C. C. Paschar 29-7 139 Mej. R. van Balen 29-7 173 Bed. G. Hersbach 29-7 114 Bed. L. A. Koenraadt 29-7 251 Mej. A. H. Hendriks 29-7 83 Mej. P. G. Boddc 29-7 90 Bed. M. Lubbertsen 29-7 De uitslag van de O.P.W. werd in het filiaal Lindelaan 559, Rijswijk met luid gejuich ontvangen. Ter stond werd het plan gemaakt om een gezellig avondje te organise ren. De zaterdag daarop begon het feest om half negen in een prach tig versierde kamer. Bij de koffie werd men op taartjes getracteerd die door de vrouw van de bedrijfs leider zelf gebakken waren. Ondertussen was al het gebabbel stiekum op een bandrecorder op genomen die daarna weer afge draaid werd. Om half twaalf ging het naar beneden waar in de win kel de polonaise werd gedanst. Moe van het dansen werd weer naar boven getogen waar mevrouw hen onthaalde op een lekker glaas je met diverse hartigheden. Het feest werd tot 2 uur voortgezet, waarna ieder moe en voldaan z n bed opzocht. De OPW-Prestatie-verkopers en ver koopsters voeren, na voor het O.G. geposeerd te hebben foto boven) per rondvaartboot van Zaandam naar Amsterdam. VAKANTIE! Een woord als een zonnige belofte. Zolang we haar te goed hebben, kunnen we uren dromen en mijmeren over alles wat we in die vrije dagen zullen doen. VAKANTIE! Als een roze wolkje in een strakblauwe hemel zweeft het door onze gedachten. Er eens helemaal uit zijn, weer eens precies te kunnen doen waar we zelf zin in hebben. Heerlijk. wordt het reizen werkelijk een ple zier. Dan alleen kan men de tijd nemen ook op reis van de vakantie te genieten. Als het er echter om gaat, zo snel mogelijk zo ver mogelijk te komen, moet men de charme, die kan uit gaan van de plaatsen waar men „doorvliegt", missen. Er valt dan werkelijk niet zoveel te verhalen na afloop. Het woord vakantie telt acht let ters. Acht dagen telt onze vakan tie. Acht hele vrije dagen, waarin we hoogstens als klant één van de AH-filialen zullen binnenstappen, in Ede of Valkenburg, Sneek of Middelburg. We zullen misschien wat lekkers kopen voor een picnic op de hei of voor een zeiltocht over de Friese meren, maar als we aan de kassa hebben betaald, is daar weer die zee van een zalig niets doen Tenminste, wanneer we niet beho ren tot dié vakantiegangers, die na een week „vrijheid" doodmoe en afgereisd thuis komen. U weet wel, de „we-willen-zoveel-mogelijk- genieten" groep. Overigens, genieten willen we alle maal in onze vakantie en gelukkig gelukt ons dat meestal wel. Alleen al het „vrij-zijn" is een belevenis op zichzelf als je een heel jaar lang je beste krachten in de zaak hebt gegeven. En al lijkt een week mis schien wat kort in vergelijking met de vrije dagen die we als school kind hadden, je kan er toch heel wat mee doen. Rustiger langer Weet U overigens, dat Uw vakan tie veel langer lijkt te duren, wan neer U haar in zo groot mogelijke rust doorbrengt! Vergeet niet, dat wanneer U verre reizen maakt, U ook veel kostbare tijd verliest. Het spreekwoord: „Wie verre reizen doet, kan veel verhalen", geldt alleen voor de weinige gelukkigen die wéken ach tereen vakantie hebben. Dan pas Filiaal Kerkstraat Zandvoort heeft de etaleurs Th. van Opstal en J. van Dienst mee laten delen in de O.P.W.-prijs die zij in de wacht had gesleept. Het personeel was name lijk van oordeel, dat deze beide heren toch ook hun steentje had den bijgedragen tot het winnen van deze prijs. Men stond gezamenlijk een ge deelte van de premie af, om voor de heer Van Opstal een kalfslede ren portemonnaie te kopen en voor de heer Van Dienst een cigaretten- koker en een tabakszak. Tijdens de De groepsprijs van filiaal Here straat te Groningen. Het gehele personeel ging met chef Hofman en echtgenote naar Paterswolde, waar allereerst gezamenlijk een boottocht werd gemaakt, gevolgd door een fikse wandeling door het mooie landgoed „De Braak"; de middag werd besloten met een broodmaaltijd. In een gezellige stemming werd hierna huiswaarts gekeerd. ig nummer de ZB te Na de stand met pick-nick-artikelen, waarover wij in het koffiepauze op zaterdagmorgen 13 1 juni bood de bedrijfsleider, de heer schreven, kregen we deze plaat van een pick-nick-stand P. Langerhorst, beide geschenken Wageningen. Het is een werkstuk van etaleur P. Tierolf, die ook de foto in aanwezigheid van het personeel, maakte. fjj verwerkte er in: plats du jour, soepballen, gebraden gehakt, aan de etaleurs aan. gestoom(i gehakt enz. enz. Het geheel sierde hij op met visnetten, een Dat deze bijzonder sympathieke geste op prijs werd gesteld, be- b'cbtbec!- spiritusbrander enz. enz. De verkoop gaat best, wordt er vanuit hoeft geen betoog. Wageningen bij vermeld. Kort vóór de opening van de nieu we ZB te Zeist werd het personeel in de gelegenheid gesteld om hun ouders of verloofden de zaak te laten bezichtigen. De rayonleider, de heer L. M. de Haas, heette namens de directie iedereen van harte welkom, waar na koffie met gebak geserveerd werd. Onder leiding van de heer De Haas en bedrijfsleider Beekman werd een rondgang door het be drijf gemaakt, waarbij veel inte ressants te zien was. Zo toonde Teup, de man die de verantwoor ding over het magazijn had, vol trots aan zijn ouders hoe de lopen de band werkte; ook de werking van het machinaal kasregister, en van de nieuwste Amerikaanse snij machine had aller belangstelling. r Nu weten de familieleden tenmin- Filtaal Alkmaar, Langestraat, o.l.v. de heer C. Fok, behaalde de zdveren gte dat men in de Zeister ZB niet pluim van de 5e periode en bezocht op 7 juli Zaandam met de armen over elkaar zit. We hebben alles Overigens, is ons eigen land niet de moeite van het bekijken waard We hebben hier heus ook alles wat U in het buitenland zo aantrekt. Bossen, zee, stedenschoon, vissers haventjes, meren, uitgestrekte eenzame velden (al denken pessi misten daar, in ons overbevolkte landje graag anders over) en zelfs bergen Nee natuurlijk, U vindt hier geen hoge, rotsachtige bergmassieven, dat ben ik roerend met U eens, maar we hebben wel heel plezierig te beklimmen heuvels, waarvan men een prachtig uitzicht heeft. Vooxal wanneer we goed weer heb ben, en het ziet er naar uit, dat velen van ons daarvan dit jaar volop kunnen genieten, kunnen die acht dagen ons weer kracht geven voor een heel nieuw werkjaar. Weinig bagage Neem vooral niet te veel kleren mee in Uw vakantie. Gaat U een week lang trekken, probeer dan alle bagage in een rugzak te ber gen. Dat draagt het prettigst, voor al wanneer er brede banden aan de rugzak zitten. Het voordeel van weinig bagage is voorts, dat U na afloop van de vakantie niet met een hele berg vuil wasgoed bent opgescheept. Eén gezellig jurkje voor 's avonds is werkelijk meer dan genoeg, vooral wanneer U toch elke avond in een andere plaats bent. Nie mand zag U de avond tevoren in dezelfde jurk. Overdag hebt U niet meer nodig dan een bloes en een rok of short. Is het wat frissig, dan brengen een lange broek en warme trui uit komst en een plastic regenjasje neemt al heel weinig plaats in. Behalve een paar stevige wandel schoenen, kunnen er misschien nog een paar aardige sandaaltjes mee op reis, maar meer hebt U beslist niet nodig. Wordt het een vakantie aan zee, dan kunnen we ons behalve een extra jui'k, beperken tot ons bad pak. Overigens is de warme trui in de koele avondlucht ook hier op haar plaats. Voor wie er tegen kan, is onder goed van synthetische weefsels, dus nylon, orlon, enkalon, enz. wel het meest ideaal, 's Avonds even uitspoelen, 's morgens weer zo voor het aantrekken. Lage kosten Een vakantie in eigen land heeft tenslotte nog een zeer belangrijk, gi'oot voordeel. Het hoeft niet zo veel te kosten. Reizen in het bui tenland is heus niet zo goedkoop als sommigen durven beweren, tenminste wanneer men niet graag van het zogenaamde „liften" ge- biuik maakt. Dat liften is overi- gens, ook in eigen land, voor dames niet erg aan te bevelen. Het heeft iets schooiei'igs, dat langs de weg staan en je duim ophouden. Geniet zoveel mogelijk van Uw va kantie. Ga zwemmen, fietsen, zei len, wandelen. Ondervindt eens wat er een rust kan uitgaan van een dagje vissen in een roeibootje op het een of andere meerMaar hoe dan ook, zoek de rust, opdat U weer op en top fit in Uw winkel terugkeert. GERDY. JAAr IK 169 Bed. B. A. Trienekens 5-7 701 Mw. G. etteler-Vol 5-7 531 Bed. A. H. v. d. Pauw Kraan 19-7 544 Bed. H. I. Stoelenga 19-7 516 Mej. C. M. Onzenoort 26-7

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3