Dynamiek maakt elke dag anders In siijl naar Theeveiling werd succes De jongste hield meer van knokken Echte" Mexicaan in Zwijndrecht Papierpot in Monschau verteerd 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e Jaargang - No. 8 Landelijke editie Juli 1959 Verantwoordelijk eindredacteur F. Brandsma, Personeelschef Filialen Redactie: J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. MeerPersoneelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Opleiding Aan dit nummer werkte mede: Gerdy Atsma-Prins Rustige vakantie Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. |E GAAT NU EEN VAK LEREN en dat vind je natuurlijk ont- Wie Meruit mocht concluderen, dat ij' zettend belangrijk. Nu wil ik de waarde van vakkennis met Het personeel van het filiaal Dr. Kuiperplein te Hilversum kreeg als beloning voor een eerste plaats op de ranglijst een gezellige avond aangeboden. Met chef en mevrouw Hengst werd gegeten in een Chi nees restaurantje, waarna men een film van Katharina Valente ging zien. Onderweg raakte men de jongste bediende kwijt die meer voelde voor een ..knokfilm". Na afloop werd er nog een heerlijk ijsje gegeten. Deze avond is zo reusachtig goed bevallen, dat met frisse moed ge start is om de volgende keer de pluspluim in de wacht te slepen. In Zwijndrecht heeft men de kof fieverkoop-wedstrijd niet kinder achtig aangepakt. Daar stond in de ZB in de Passage een „echte" Mexicaan om de aandacht van het publiek op de koffie te vestigen. Bijzonder verdienstelijk bij dit al les maakten zich vooral C. v. d. Poll en R. Voetee. „We hebben een leuke wedstrijd achter de rug met als resultaat 75,9 c/c boven de ba sis" zo schrijft men. onderschatten, maar van veel meer belang is de omgang met mensen. Wat je in je leven ook nog zult gaan doen, het men selijk contact komt er steeds weer bij kijken." Bijna dertig jaar geleden kreeg de heer W. F. Nolte, hoofd van de afdeling in koop, deze wijze les van zijn eerste baas en leermeester en zij is het fundament geworden, waarop hij zijn loopbaan gebouwd heeft. Die loopbaan is een merkwaardige, I cmm omdat zij eigenlijk het resultaat is j van toevalligheden. Bij zijn in- diensttreding bij een grote Am- sterdamse koffie- en theefirma was er van een doelbewuste keuze B geen sprake; eigenlijk ook niet bij $||§j§|jj|b .Jl'V'ïSSH: het aanvaarden van een functie bij I W. van Amerongen N.V. en de j overgang naar Albert Heijn N.V. I geschiedde zijnerzijds al evenmin „met voorbedachte rade". Zijn voorliefde was altijd uitge- I gaan naar de techniek. Daarin wil- I de hij verder. Maar vader Nolte dacht aan de twee ingenieurs in de familie, die al twee jaar ,,vo- lontairden". Het was in de beruch te crisistijd. Vader zag meer per spectief in de handel en toen zich dan ook de gelegenheid voordeed om te solliciteren bij een vooraan staande thee-firma, was zijn be sluit: „Probeer daar te komen". onze gastheer oud is, vergist zich. Hij is nu 48 jaar en behoort dus tot de tussen-generatie. Nog een twintigtal jaren hoopt hij dan ook nog zijn krachten te kunnen geven aan Albert Heijn. Wij vertelden reeds, dat de in diensttreding bij Albert Heijn geen kwestie van een doelbewuste keuze is geweest, doch samenhing met de fusie Van Amerongen, waar hij op dat moment, eigenlijk ook toeval lig, werkzaam was. De oorlog was hiervan de oorzaak. De Amsterdamse thee-firma was een Joods bedrijf en direct na de capitulatie in mei 1940 bleek, dat de Duitsers dat goed wisten. Een groot deel van de voorraden wei'd onmiddellijk door de nieuwe macht hebbers in beslag genomen en wat er overbleef, was begin 1941 ge heel verhandeld. Wachtgeld? f.Elf gouden jaren" De aanstelling was a,l een feit vóór het eindexamen van de H.B.S. en Op 11 juni herdacht de heer j. Het- I tinga, chef van filiaal Geleen, het feit, dat hij 25 jaar tevoren in dienst i van ons bedrijf was getreden. Groot feest was het op 23 juni in Helmond, waar de heer G. Boumans, bedrijfsleider van filiaal Markt, zijn 40-jarig jubileum vierde. De heer Boumans werd begiftigd met de Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in Zilver. De heer G. J. Rijn te Dinteloord was op 18 juni 25 jaar aan het bedrijf verbonden. Dat het er gezellig toe ging, bewijst deze foto. De heer W. F. Nolte: voor flinke jongelui vele kansen direct daarna begon een dienst- periode, door de heer Nolte nu nog aangeduid als zijn „elf gouden ja ren". Hij leerde er, behalve het belang van het menselijk contact, alles over thee en de internationale han del. Reisde veel op het Europese vasteland, maar vooral op de Brit se eilanden. Dit deed hij graag, want „je krijgt een bredere kijk op het leven en de mensen en dat heb je nodig". Streepjesbroek Met zijn principaal bezocht hij ook de twee-wekelijkse theeveiling. De oude heer hield van stijl en ging in jacquet. Zijn jonge medewerker droeg dan een zwarte jas met streepjesbroek, speciaal voor deze gelegenheid aangemeten. Dat gevoel voor stijl heeft de heer Nolte overgenomen en behouden. De verzorging van uiterlijk en kle ding getuigen er van en hij komt er ook rond voor uit: „Die zoge naamde vlotheid van tegenwoordig ligt mij niet. Myn opvoeding zal hiervan wel de oorzaak zijn en mis schien ook wel een beetje de leef- tyd". Het filiaal Groenestraat, Nijmegen heeft de papierpot verteerd en wel op een goede manier. Zij zijn een dag naar Duitsland geweest waar zij tevens de overwinning een eerste extra prijs in de O.P.W. hebben gevierd. Met een gehuurd busje ging het naar Monschau. Na het fotografe ven van de prachtige vergezichten kwam de groep in het dal aan. Hier werd spoedig een leuk restaurant opgezocht waar de honger werd gestild. Voor de goede spijsverte ring beklommen enkele enthou siastelingen een bergje. Hierna werd vertrokken naar Ge mand, en natuurlijk moest nu eerst de Moezelwijn gekeurd worden. Verschillende meisjes hadden een rood gezicht, dat zijn oorzaak kan vinden in de zon of in de wijn. Op de huisreis deed men in Sittard de kermis nog even aan. De Lim- 40-jarijj; jubileum in Amsterdam Wachtgeld dreigde, want: geen voorraden - geen werk. Er be stond toen reeds een relatie tussen de directie van Van Amerongen en de heer Nolte. Deze herinnerde zich op dat moment een oud verzoek, om bij dit bedrijf te komen en stapte het kantoor aan de Haar lemmer Houttuinen binnen. Hij werd assistent van de commer ciële directeur. Uit die tijd zijn, ondanks de som bere oorlogsjaren, veel prettige herinneringen overgebleven. Bij voorbeeld aan het vele, dat gedaan werd om het personeel aan voed sel te helpen en aan de cursussen uitgebreide warenkennis, die ge organiseerd werden, toen er het laatste oorlogsjaar weinig meer te doen was. Het dienstverband, als tijdelijk be doeld voor de duur van de oorlog, werd na de bevrijding niet ver broken. Wel waren er ernstige plannen om naar Indië te gaan. In de cultures. Bepaalde omstandig heden dwongen hem van zijn voor nemen, dat de uitvoering reeds zeer dicht genaderd was, af te zien. Zo bleef hij dus in de commerciële sector bij Van Amerongen, inkoop zowel als verkoop. De taken waren er minder gespecialiseerd. De fusie („het huwelijk met Albert Heijn" noemt de heer Nolte het heel poëtisch) bracht hem in de inkoop staf. Jams, blikgroenten, zuren, zuidvruchten, blikvruchten, pinda's en nog veel meer werden „zijn" artikelen en zijn dat nog. In element De heer Nolte voelt zich daar in zijn element, vooral ook omdat er veel internationaal contact is. Maar er is meer, waarom hij zich bij Albert Heijn thuis voelt. „De basis daarvoor is direct in het be gin al gelegd. Ik ben hier direct op een bijzonder plezierige manier opgenomen en ingewerkt. De sfeer is, zeker in het inkoopgebouw, uit stekend. Bovendien is het bedrijf zó dynamisch, dat iedere dag weer geheel anders is, ook al is het werk misschien hetzelfde. Ik wenste wel, dat ik er tien jaren eerder geko men was. Getuige de vele voor beelden zijn er voor flinke jongelui bij A.H. vele kansen om zich in dit veelzijdige bedrijf een positie te verwerven. In dit dynamische bedrijf heeft de heer Nolte een dx-ukke werkkring. Wij hebben dit ervaren tijdens ons gesprek, dat herhaaldelijk onder- bi*oken werd door het rinkelen van de telefoon. Dan volgde er weer een gesprek, hoffelijk maar ge decideerd, waarin bijna steeds het stereotype zinnetje voox'kwam: „Zeg, luister eens Op woensdag 1 juli werd door de chef van het filiaal te Nijkerk eexx instuif georganiseerd voor het per soneel en him ouders. Na deze instuif kwamen diverse burgers weten wel wat feestviex-en I chefs, o.a. uit de filialen te Putten, is. Ex-melo, Hardex-wijk en Apeldoorn Te Sittard werd op rekening van op bezoek. De gepensioneex-de chefi de chef nog een afzakkertje ge- Dijkstra uit Nunspeet is met echt- nomen, waarna het snel huis- genote ook nog even langs ge- waax'ts ging. weest. Ook in Amsterdam werd een 40-jarig jubileum gevierd. Jubilaris was hier de heer H. Z. Nordsiek in filiaal Vijzelstraat. Hem viel dezelfde onder scheiding ten deel als zijn Helmondse collega.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2