Geldermalsen won koffieverkoop wedstrijd iiaiiiBBiiii Van een gelukstelegram, vreugdedansen en tranen Fantastisch Haagse stemmingsfoto bekroond Verkeerd verstaan Zilveren jubilaresse SAH002000199 Flilsen Landelijk iuü 1959 Landelijk editie Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam HAT IEDER MENS ZIJN EMOTIE anders uit, werd weer eens bewezen toen op gelukstelegram uit Zaandam met de glorieuze uitslag van de koffie-verkoop-weds'trijd zaak van chef J. J. in 't Hout in Geldermalsen 's middag: 11 juli een de s om half drie compleet op stelten zette. De overwinnaars in Geldermalsen lieten zich graag met de beide rayonleiders, de heren W. J. de Jong en J. Rommertz, op de foto vereeuwigen. Hel zoontje van de familie In 't Hout ontbrak niet. Ook de vele aanwezige klanten deeiden in de feestvreugde. De chef en zijn vrouw straalden zo hevig dat de zon beschaamd achter de wolken kroop en even later zijn tranen in een stortbui de vrije loop liet. De heer Valk feliciteert de heer L Dat was echter het sein voor een van de ijverigste pitverkoop- sters om eveneens, maar dan van pure vreugde, in tranen uit te barsten en wel zo hevig dat de zon weer nijdig begon te schijnen. Wij hebben de heer H. VALK, onze reclame-chef, gevraagd, wat hij dacht over de gehouden koffie-wedstrijd. „Fantastisch, wat er is gepres teerd! Het resultaat is zelfs zo dat de uitslag van de wedstrijd dit fantastische niet volkomen weergeeft. Ook een belangrijk aantal zaken, die ditmaal niet tot de 87 prijswinnaars behoren, wisten n.l. een uitstekende kof- fie-omzetstijging te bereiken. Wat mij 't meest getroffen heeft? Het feit dat men deze prachtige stijging gedurende vier weken wist vast te houden en ik ben er van overtuigd, dat met de prijswin naars in al deze zaken de geest, de goede wil en de capaciteiten aanwezig zijn om ook na de actie de sterke groei in hun koffie-debiet blijvend te doen behouden. Onze mélanges mogen buiten kijf tot de vier beste behoren en 10% goedkoper in prijs zijn, het zijn toch onze mensen in de filialen die deze eigenschappen tot de koopdaad van het publiek moeten overbrengen. Wij zullen nimmer het volmaakte bereiken, maar moeten ook in onze verkoop hier zoveel mogelijk naar streven. Met waardering" ook aan het overgrote deel der niet-prijs- winnende filialen is het daarom jammer te constateren, dat een klein aantal chefs en bedrijfsleiders van onze zaken schijnbaar n et over de mentale kracht beschikken waarschijnlijk hebben ze deze wel, maar gebruiken ze niet - om zich op de juiste wijze voor der gelijke acties in te zetten, en hun peisoneel te bezielen. Zij komen onherroepelijk ten achter, want zeker in deze tijd zijn alleen met volledige inzet van onze capacitei ten en persoonlijkheid successen te boeken." i 't Hout met het behaalde succes. Rayonleider J. Rommertz en rayonleider W. J. de Jong die bij zijn afscheid tegen chef In 't Hout gezegd had: „als je de prijs wint in de koffie-actie, kom ik terug", waren de eersten die de chef, zijn echtgenote en zijn trouwe mede werkers van harte kwamen felici teren met het geweldige succes. Maar toen 's avonds om 7 uur tij dens de koopavond een deputatie uit Zaandam met de heren Valk en Hermanides (de man die voor de vier lekkerste koffies in Nederland verantwoordelijk isaan het hoofd, hun gelukwensen namens de Di rectie kwamen aanbieden, konden zelfs een broeiende hitte en knal- potten van bromfietspiraten de feestvreugde niet meer verstoren. Terwijl mevrouw In 't Hout dankbaar de meegebrachte bloemen in ontvangst nam en voor koffie en een glaasje wijn zorgde, stak de heer Valk een gloedvol speechje af, waarin hij alle medewerkers betrok en speciaal mevr. In 't Hout voor haar enthousiaste mee werken in 't zonnetje zette. „Alweer hebben de cijfers het uitgewezen," aldus de heer Valk, „Geldermalsen was met 267,8 meer-verkoop de on betwiste winnaar van deze wedstrijd", en hij sprak de hoop uit dat de vreugde en trots van vandaag voor de toe komst een stimulans zouden zijn om op dezelfde wijze, met hetzelfde enthousiasme en met nog meer zelfvertrouwen gro te successen te behalen die Albert Heijn, maar ook de eigen toekomst, ten goede zul len komen. Ook de heer W. J. de Jong felici teerde in een geestig speechje de succesvolle ploeg en reikte de 7500 punten per persoon uit. De keuze Televisietoestel of Vacantie- reis was niet moeilijk geweest, daar chef In 't Hout een blijvend aandenken aan deze gewonnen wedstrijd wilde hebben. En het geheim van dit grote suc ces heel eenvoudig Enthousiasme teamwork punt! Wilt U meer weten Goed, hier komen enige flitsen die aan tonen hoe daar in Geldermalsen gewerkt werd. Rayonleider J. Rommertz komt voor het eerst de winkel binnen nog voor hij kon vertellen wie hij was en wat hij kwam doen, zaten er al twee pakken koffie in zijn tas, betaald en wel. Dat presteerde verkoopster Dik- kie van Kranenburg. Telefoontje van de burgemeester: Chef, mijn compliment over Uw enthousiaste medewerkers en veel succes bij Uw koffïe-verkoop. Bediende IJzerman zette een paar dozen op de fiets en verkocht in één straat 80 pak koffie. En ze komen er op terug, verzekerde hij ons. Verkoopster Riet van Dijk en Alie van Lit wisten zelfs een pond kof fie te verkopen aan iemand die zelf koffie van de concurrentie ver kocht. Verkoper van Doorn kwam op 't idee de boomgaarden eens te gaan bezoe ken en met veel succes. Verkoper Sijpkes die een belangrijk aandeel in het succes heeft gehad verzekerde ons dat het hard wer ken was geweest met opoffering van veel vrije tijd, maar dat de blijdschap om het succes er daar door alleen maar groter om kon worden. I En de bezielde animator van dit Fotowedstrijd in volle gang Voor de eerste maal is de jury van onze foto-wedstrijd bijeen gekomen ter beoordeling van de ingezonden foto's. Men zal zich herinneren, dat over de maanden juni, juli, augustus en septem ber telkens een foto wordt uitgekozen als prijswinnaar van de maand. De vier prijswinnende foto's tenslotte worden daarna aan de lezers ter beoordeling voorgelegd om te komen tot de beste foto van het jaar. De eerste prijs van 10.— gaat nu Ter herinnering nog even het vol- naar de heer P. Lemmens uit fi- gende. Aan de foto-wedstrijd kan liaal Scheveningen, Stevinstraat. iedereen deelnemen, die werkt in Hij heeft het zich met het maken een der filialen. De onderwerpen van de foto niet gemakkelijk ge- zijn vrij. Per maand mag men ten maakt, dat zal ieder die ooit ge- hoogste drie foto's laten meedin- fotografeerd heeft, moeten toe- gen en eenmaal beoordeelde foto's geven. De foto heeft sfeer, de sfeer kunnen natuurlijk niet opnieuw van een heerlijke, stille zomer- worden ingezonden. Als men een avond. maal een maandprijs in de wacht Het beeld zelf roept herinneringen gesleept heeft, is men van verdere op aan de haventjes van stadjes deelneming uitgesloten, „met vergane glorie". Aan het Uw foto's worden verder door jury hart van een drukke, grote stad en redactie met spanning tegemoet doet het niet denken. En toch, als j gezien, wij ons tenminste niet vergissen, alles, chef in 't Hout, kon met ge rechtvaardigde trots zeggen, dat hij erg blij was met het televisietoestel, maar beslist nog verheugder door het feit, dat de koffie-omzet ook na de actie ongeveer 25% hoger lag dan daarvoor en dat hij trots was op zijn ploeg en zijn vrouw. U heeft het al begrepen. Het was een buitengewoon gezellige avond in Geldermalsen, waar wij Zaan dammers ons maar moeilijk van konden losmaken maar toch laat in de avond terugreden met de plezierige gedachte dat de kranige ploeg van Geldermalsen weer eens bewezen had dat met inzet van alle beschikbare krachten, teamgeest, koopmanschap en enthousiasme heelheel veel te bereiken valt. j Chef Adelaar in Vlaardingen wil- j de de balansmaker een sigaretje i presenteren en stopte daarom een van z'n medewerkers een gulden in de hand met de opmerking: ..Ga eens een pakje Stuyvesant halen". Even later kwam de jon gen terug, maar hij bleek de op dracht niet goed verstaan te heb ben. Hij gaf de chef namelijk twintig stuivers in plaats van j Stuyvesant-sigaretten. V is de foto genomen in het centrum van Den Haag, n.l. bij de Hof vijver. Ernstige concurrentie heeft de heer Lemmens gehad van Yvonne Al- bregts uit filiaal Sluis. Zij zond foto's in die wel ge maakt waren in een stadje met „vergane glo rie". Beelden uit Veere vormden haar onderwer pen. De jury heeft gemeend haar een eer volle vermel ding te moeten toekennen voor de foto: „Bin nen varende botter". Mis schien slaagt Yvonne er in de volgende keer een prijs te win nen. In mviuoriaui Hierdoor vervullen wij de droe ve plicht U in kennis te stellen van het overlijden van mejuf frouw THEODOR A FRANCISCA PEERENBOOM Zij is 17 jaar oud geworden. Een verkeersongeval heeft op 2 juli j.l. een einde gemaakt aan haar jonge leven. Haar plotse ling heengaan heeft grote ver slagenheid veroorzaakt in ons filiaal Westzijde te Zaandam, waar zij reeds 2M> jaar werkte, evenals op het hoofdkantoor, waar zeer velen haar kenden. Zij was een opgewekte collega, die ook altijd voor anderen klaar stond en zal als zodanig in de herinnering blijven. De begrafenis heeft plaats ge vonden te Zaandam op 6 juli j.l. Hierbij waren aanwezig haar bedrijfsleider met zijn echtge note, de rayonleider, de perso neelschef en verschillende van haar collega's. Zij ruste in vrede. Het 25-jarig jubileum, dat mej. M. C. Reïjn te Hilver sum op 18 juni heeft gevierd, is niet onopge merkt voor bij gegaan. Er waren bloemstuk ken en ande re geschen ken van klanten, collega's en chefs ook van oud-chefs onder wier leiding zij gewerkt had terwijl namens directie en personeel de heren Middelkoop, Auf dem Brinke en Brandsma hun gelukwensen kwamen aanbieden en deze ver gezeld lieten gaan van een enve loppe met inhoud, een eervol ge tuigschrift en een kettinkje met gouden AH-hangertje. Gedurende de afgelopen 25 jaar heeft mej. Reijn in twee filialen gewerkt, namelijk in Hilversum, Havenstraat en Bodemanstraat. In al die tijd is zij slechts éénmaal ziek geweest, namelijk toen zij een blindedarm-operatie moest onder gaan. Die goede gezondheid is al leen al een felicitatie waard!

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1