Vak antiewenken voor het geval dat J Bartelson bezoekt Het is niet te hopen, maar Algemene Weduwen- en Wezen wet 1 oktober van kracht? Nieuw personeel fabrieken kantoor Festival in Wormerveer brengen AH-FLI TSEN Zo is dan ook het jaarlijks uit stapje van onze gepensioneerden op 6 juni weer prima geweest, 't verslag hierover kunt U elders in ons blad lezen. Bij de fam. F. Veraar werd een dochter geboren, en bij de fam. Jansen (KB.) ook een dochter, beide families gefeliciteerd, we hopen dat deze dochters in de beste gezondheid mogen opgroei en tot vreugde van de ouders. Zo was dan de dag aangebroken van 't 25-jarig huwelijksfeest van de heer A. de Vries, en 't 40-jarig huwelijksfeest van de heer J. Heijn; beide bruidsparen onze har telijke gelukwensen. Ook de heer J. Kuijk (nachtpor tier) was 40 jaar getrouwd en 35 jaar in dienst en verjaarde, dus groot feest op 't vissershop in de Beukenlaan 23. Nu, Jan, onze har telijke felicitaties met al die fees ten en nog vele jaren toegewenst in de beste gezondheid met je vrouw en kinderen; wij hopen zo als ik in de vorige Flitsen schreef dat alle buren de vlag hebben uit gestoken. Wij hebben ook nog een bruide gom in 't P.M. en wel de heer Ho nig. Onze felicitatie lieten wij ge paard gaan met een enveloppe; ook de bruid in Hoorn onze beste wensen voor dit huwelijk. Op 5 juni is 't 12%-jarig zaken- jubileum van de heer H. Konings herdacht, dit was uitgesteld we gens ziekte van de jubilaris. De heer Vink sprak de jubilaris na mens de directie toe en overhan digde hem 't wel bekende couvert. Op 18 juni vierde J. de Boer zijn 25-jarig zaken jubileum; nog vele jaren toegewenst in de beste ge zondheid. De heer A. Groot mocht op 25 juni de dag vieren van zijn 25- jarig zakenjubileum, ook deze ju bilaris nog vele jaren; 't was een mooie herinneringsdag Om niet te ver vooruit te lopen, maar 7 juli zal de heer A. v. d. Brink de grote dag mogen vieren dat hij 40 jaar aan ons bedrijf is verbonden. Maar daar komen wij straks op terug in de volgende Flitsen, want in juli en augustus staan er nog meer op onze lijst. Tot zover een overzicht van onze jubilarislijst. Nu, wat onze zieken betreft mo gen wij tevreden zijn, zelfs heel tevreden want 't aantal is geluk kig heel klein. Wat de toestand betreft van de heer Roos: Dit stemt tot tevredenheid, tot grote blijdschap van zgn vrouw en kin deren, en ik mag wel zeggen ook van Directie en personeel. Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons de heuglijke tijding, dat de heer Roos donderdag 25 juni in zijn gezin is terugge keerd. Onze hartelijke geluk wensen. De heer Breeuwer (kaas) die in 't ziekenhuis heeft gelegen, gaat goed vooruit en zal wel spoedig thuis komen. De heer Bakker (K.B.) is enige weken in 't zie kenhuis geweest en knapt weer op. Mej. C. Helsloot is ook wegens ziekte thuis en onze beste wensen voor een spoedig beterschap. De heer H. Binsbergen is ook al een paar weken wegens ziekte thuis, moet elke dag bestraald worden in Amsterdam. De heer v. d. Wijngaard (B.B.) is na vele maanden nog thuis we gens ziekte, collega's van de af deling brengen hem nog weieens een bezoek in Heemskerk. H. Ko nings kan ook nog steeds zijn werk niet doen wegens ziekte en wij hopen dat de tweede operatie een beterschap mag brengen. De heer D. Engel (gepens.) is opgenomen in 't St. Jan Zieken huis voor een operatie, wij wen sen hem 't allerbeste toe. Denk er vooral om als U per brom mer met vakantie gaat: doe voor zichtig en blijf heer in het ver keer, niet alleen voor U zelf, maar denk ook om Uw medemens. Al lemaal 't allerbeste toegewenst en veel plezier met de vakantie. Als U met vakantie gaat, voorkom dan zoveel mogelijk het zenuwachtig ge-ren op het laatste ogenblik. Maak enige weken voor Uw vertrek een lijstje van wat U te regelen en wat U mede te nemen hebt, werk dit lijstje dan geleidelijk af en vergeet er niet op af te strepen, wat U successievelijk doet. liet Iinis tantie en later zult U dit geld voor Wat Uw huis betreft, sluit alle waterkranen, benevens hoofd kraan en kleine kraantjes van Uw gas. Sluit ramen en deuren Geen briefjes aan de deur. Ook de stoppen van Uw electr.me ter kunt U er uitdraaien. Kiekte ongeval Na uw huis gesloten te hebben, vertrekt U en hoopt U op een prettige vakantie, die U verdiend hebt. een groot gedeelte terugkrijgen. Mocht U buiten in een ziekenhuis worden opgenomen, dan moet uw ziekenfonds daarvan ten spoedig ste bericht hebben. Betreffende het eventueel vervoer van zieken komt het mij gewenst voor, dat hierover van te voren overleg wordt gepleegd met het ziekenfonds. Gaat U naar het buitenland, dan kunt U ook uw ziekenfondspapie ren medenemen, baat het niet, het schaadt ook niet. Toch kunnen er zich moeilijkhe- Brengt U de vacantie door in den voordoen en ik denk dan aan ziekte of ongeval. Wat de verplicht verzekerden be treft het volgende. Gaat U in ons eigen land met va kantie neem dan Uw ziekenfonds papier mede en mocht het onver hoopt nodig zijn, dan wendt U z'ch ter plaatse tot een der artsen. U vraagt voor uw betaling een kwi- Voetbalvreugde en voetballeed G.K.W. IAlbert Heijn I 21. De uitblinkers in deze belangrijke wedstrijd waren vooral spil van Olst en linkshalf Blaes. Toch kon den ook zij niet voorkomen, dat ■ust met een 2 inging. De scherpe, laaghangende West-Duitsland, gaat U dan te voren naar uw ziekenfonds, daar heeft men groene formulie ren, die moet U in duplo invullen, dan laat U ze door het ziekenfonds stempelen en mocht U dan in West-Duitsland iets overkomen, dan geniet U op vertoon van een Vervoer Met grote nadruk wijs ik U op het volgende: le Vervoer van 't buitenland naar huis wordt nimmer door 't ziekenfonds betaald; 2e Mocht U onder doktersbehan deling zijn, ga dan eerst eens met uw ziekenfonds praten voordat U met vakantie gaat. De niet-verplicht-verzekerden raad ik aan om, als hun polis of regle ment niet de vereiste inlichtingen bevat, van te voren overleg te ple gen met hun verzekering. Ziekengeld verzekering Mocht U tijdens uw vakantie „waar ook ter wereld" ziek wor den of een ongeval krijgen, dan stelt U zich onder doktersbehan deling, vraagt hem een verklaring te willen afgeven omtrent aard en vermoedelijke duur der ziekte en stuurt dit dan ten spoedigste aan ons op. GezclMcliapsreizpn Mocht U via een reisbureau met een groep reizen, dan wijs ik U op de diefstal-, ongevallen- en zieken- der groene formulieren de behan- verzekering, welke U voor een deling, welke een verzekerde in kleln bed kunt afsIuiten en u West-Duitsland ook heeft. West- v00r extra kosten heel of Duitsers genieten in ons land we- deeltelijk kan behoeden, derkerig alle rechten. Mocht U echter naar een ander Zonm'braml land gaan, dan is het zaak zo Denkt U er aan, dat ziekengeld goedkoop mogelijk hulp te krijgen, l v m ziekte door zonnebrand niet want -indien U kwitanties kunt Wordt toegekend! overleggen U krijgt van het ziekenfonds slechts die bedragen Bespreken! terug, welke volgens het geldende Het komt mij gewenst voor, dat U 0 achterstand Ziekenfonds-tarief daarvoor ook in het hier behandelde ook met uw Nederland zouden worden ver- reisgenoten bespreekt, zodat ook goed zij weten, wat hen te doen staat en was oorzaak dat ke^PeJ Brink- Moet -q ter piaatse worden ver- mocht U in het buitenland totaal °mn°' n°* twee pleegd, al dan niet in een zieken- geen raad weten, wendt U dan tot ij grote afstand toch ^uis, neem dan contact op met uw de dichtstbijzijnde Nederlandse ziekenfonds. consul. ten van vr verrast werd. Aan de andere kant miste onze voorhoede, die steeds in de aan val was, goede schutters en twee heel mooie kansen. Ook noteerden we nog een verrassend schot van korte afstand van de voet van rechtsbinnen Vermeeren, dat keu rig door de doelman van G.K.W. werd gekeerd en een schot vlak langs de verkeerde kant van de paal. Na rust leek Vrouwe Fortuna ons beter gezind. Van een vermeend buiten spel, waarop de verdedi ging van G.K.W. bleef staan, maakte Vermeeren dankbaar ge bruik (21). ïen serie aanvallen van Albert Heijn, die nu weer vertrouwen kreeg, werd opgezet. Het te korte spel liep echtei steeds op de ach terhoede dood. zodat in de stand, hoewel enigszins geflatteerd, geen wijziging meer kwam. Albert Heyn II—Ammeraal 21. Na 10 minuten spelen keek het Tweede reeds tegen een 10 ach- stand aan, die echter weer 10 minuten later teniet gedaan werd door rechtsbuiten Broeksma. Zeer snel liep deze door op een trage terugspeelbal, die hij onderschepte en achter de keeper van Amme raal in het doel plaatste. Nog vlak voor rust wist midvoor Noort- man een goed aangevoerde bal van spil Bloemberg tussen de elkaar in de weg lopende spil en linksback van Ammeraal door te spelen, waardoor hij alleen voor de keeper kwam te staan, 21. Na rust was het alleen Ammeraal. die speelde en kwam het Tweede slechts tot een enkele uitval, die niets opleverde. Door goed ingrij pen van onze achterhoede, waarin vooral doelman Kloos een groot aandeel had, en gesteund door de halfspelers en een dosis geluk wis ten de onzen verder scoren van Ammeraal te voorkomen. De hierboven genoemde wet zal waarschijnlijk per 1 oktober a.s. van kracht worden. Een weduwe wier echtgenoot vóór het in werking treden van deze wet is overleden, kan volgens de over gangsbepalingen toch voor een pensioen in aanmerking komen, mits zij de Nederlandse nationaliteit bezit en in Nederland woont. Fabrieksvakantie nieuwelingen Nieuwelingen die na 1 januari in onze dienst zijn getreden, kunnen evenals vorig jaar bij de fabrieks- slu ring één week opnemen tot 15 augustus 1959. Zij die na deze datum komen kun- TIJDELIJKE WED. UITKERING Er zijn de volgende groepen a. weduwen tussen 60 en 65 jaar; b. weduwen met kinderen be neden 18 jaar, dit kan een tij delijk pensioen zijn. c. weduwen, die 50 jaar of ouder waren aan het eind van de maand waarin de echtge noot is overleden; d. weduwen, die nog geen 50 jaar waren bij het overlijden van haar man, mits 1. het jongste kind nog geen 18 jaar was, toen zij 50 jaar werd, of 2. het jongste kind 18 jaar is ge worden toen zij tussen de 45 en 50 jarige leeftijd was en zij reeds 5 jaar weduwe was. Volgens de definitieve regeling hebben recht op weduwenpensioen zij, die kinderen hebben beneden 18 jaar (kan een tijdelijk pensioen zijn) 50 jaar of ouder, dan wel invalide zijn. HET WEDUWENPENSIOEN EINDIGT: zodra de weduwe 65 jaar wordt; het jongste kind 18 jaar wordt, tenzij de weduwe dan reeds 50 jaar is of tussen de 45 en 50- jarige leeftijd en reeds 5 jaar in het genot van wed.pensioen volgens deze alg. wet is. nen geen vrij meer nemen. Indien betrokkenen per 31 decem ber 1960 nog in dienst zijn, wordt de te veel genoten vakantie als vervallen beschouwd. Indien zij voordien vertrekken zal het worden verrekend. Als een afdeling in plaats van 5% dag, 8% dag of 8 dagen sluit, zul len de nieuwelingen toch niet meer dan 5% dag mogen opnemen en voor de overige dagen worden in- ezet in andere afdelingen. De weduwe zonder kinderen en jonger dan 50 jaar ontvangt een tijdelijke wed.uitkering gedurende 6 maanden indien zij jonger is dan 27 jaar. Deze uitkeringsduur wordt met een maand verlengd voor elk jaar, dat de weduwe ouder is dan 26 jaar, doch be draagt maximaal 2 jaar. HET PENSIOEN Alleenstaande weduwen ontvan gen 1326,per jaar, met kinde ren 1968,plus eventueel kin derbijslag. WEZENPENSIOEN (geen over gangsbepalingen) Volle wezen ontvangen tot hun 16e jaar, studerend of invalide tot hun 27e jaar een pensioen en wel als volgt: tot 10 jaar ƒ438,van 10-16 jaar 660,- - van 16-27 jaar 864,per jaar. WAARDEVAST Bovengenoemde bedragen zijn waardevast, d.w.z. wordt het le vensonderhoud duurder, dan wor den ze hoger, wordt het levenson derhoud goedkoper, dan worden ze lager. REEDS NU AANVRAGEN Zij, die menen volgens de over gangsbepalingen enig recht op uitkering te hebben, moeten dit nu reeds aanvragen. De betreffende formulieren zijn verkrijgbaar op de postkantoren en bij de Raden van Arbeid. DE UITVOERING Wat hier vermeld staat zijn slechts enkele hoofdlijnen, de wet vermeldt een groot aantal bepalin gen en van sommige is de prakti sche uitvoering nog moeilijk te voorspellen. Verder krijgt men de aanpassing van invaliditeitswet e.d. wat extra toeslagen betreft. Nadat de wet 2 jaar aan de prak tijk is getoetst kan er van enige herziening sprake zijn. TWIJFEL In geval van twijfel is het goed in ieder geval een formulier in te vullen en in te zenden. INLICHTINGEN Inlichtingen bij de Raden van Ar beid (Sociale Verzekeringsbank). Voor zover het ons nu reeds mo gelijk is zullen ook wij U gaarne behulpzaam zijn (toestel 239, hr. Janse). Wij heien welkom A. G. B. ten Have-Freclerici K.B. J. Ottc-Peube K.B. J. Broek-de Groot Div. K. van Urk Exp. C. v. d. Berg-Smit B.W. H. E. Mesker K.B. H. de Vries L.F. C. C. Sip S.B. A. B. joosen Bedr.Bur. H. Meijer K.B. A. F. Hendriks Div. A. Smit Exp. T. K. Blok B.A. W. GoedK.B. A. M. Hemmer-v. Eijsden K.B. J. Fermölen K.B. T. van Veen, Raymaakers K.B. M. Catsburg S.B. A. M. Vloeiman Adm. P.M. J. N. W. Jonkers Kaas C. E. S. Moritz- van Doorselaere K.B. M. E. Beets-Doornaar K.B. J. Way-Krijgsman Div. A. Stal-W ijngaard K.B. F. Bruins C.M. C. Stunsma L.F. 20-5 Mevr. de Korte (T.A.) 1-6 T. Joosen (bedrijfsbureau) 15-6 Mej. C. Deurloo (hollerith) 15-6 Mej. Vijzelaar calculatie 15-6 Mej. G. Stroucken kofficconsulente Afrekenen in de cafetaria. Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van Harmonie Ons Ge noegen te Wormerveer werd een festival georganiseerd waar vrij wel elk corps van de Zaan aan medewerkte. En zo werkte ons corps hier aan mede op woensdag 10 juni. Vooraf werd een mars ge maakt door zuidelijk Wormerveer en daarna naar het park. Met nog een viertal andere corpsen t.w. Oost Knollendammer-Kapel, Zaan- landse Kapel, Crescendo Westzaan en Onderling Genoegen Kromme nie, werd de avond gevuld. Wij speelden daar de concours num mers en de Colonel Bogey mars. Jammer was dat het tamelijk koud was. Het meeste publiek was dan ook bij het optreden van het laatste corps verdwenen. Zaterdag 18 juli gaan wij weer naar Blaricum om het daar te houden concours hippique op te luisteren. Op 15 augustus nog naar Hilversum waar een Brade rie wordt gehouden. Verder 1 juli, woensdag, binnenkomst van de bejaardentocht. voor de ondervonden belangstel ling naar aanleiding van: hun ziekte, de heren IV. Kleij (O.G.). H. Bakker (K.B.) en P. Breeuwer Kaas de ziekte van zijn vrouw, de heer T. Kuijt (kaasafd.) de geboorte van hun dochtertje, de fam. K. v. d. Werff (T.A.)-. zijn 12l/2'jarig zakenjubileum, de heer W. Drijfhout Émb.j zijn 25-jarig huwelijksfeest, de heer A. de Vries (gepens.). zijn 25-jarig zakenjubileum de heer J. S. de Boer (K.B) -J 10-6-'9 Wilma Veraar (exp.)

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4