cfUP I Bevredigende resultaten behaald, maar hoge investeringen vereist Goede oogst aan ideeën r c^v? illllHIIlllll Het jaarverslag over 1»5§ Cafetaria-systeem ingevoerd in kantoorcantine Zon met mate! Loon en herhalingsoefeningen Feestagenda I. A SAH002000062 Flilsen Fabr/Zaan juni 1959 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 16e Jaargang No. 7 - Juni 1959 O I het loon niet goed meer. In het bijrciider geldt dit voor de pen- I sioenen der filiaalhouders. konden meedelen, stemmen de behaalde resultaten «£r—, wiskundige reserve (dit omzetten gedurende de eerste maanden van 1959, verwacht de ÜT-H gezegde pensioenen) vergroot moet worden. Beide maatregelen vragen grote offers van het bedrijf. \KI OENSDAG 10 JUNI J.L. is het jaarverslag van onze onder- neming verschenen. Zoals wij U reeds in ons december nummer van 1958 tot voldoening. Op grond van de ontwikkeling der de z.g. Doordat de toeslag op de Spaar fondsrente aan de hoogte van j het dividend gekoppeld is, zal Het heeft wel even geduurd, maar sinds een maand is het toch zover, ft0/ D in dat de eantine van het hoofdkantoor cafetaria is geworden. Veel „over- deze /0 e ragen. blijvers" brengen niet langer meer een pakje brood mee van huis, maar taai-rente beloopt dan maar koop dageiyks een verse lunch voor een zeer lage prijs. De start van deze bedrijfsservice verwonderen, wanneer men weet, was op maandag 1 juni. Het afge- I dat voor 30 a 40 cent een prima ven van brood, beleggingen en J lunch verstrekt wordt. Het assor- koffie, thee of melk verliep direct j timent beleggingen is vrij groot en vlot, doch bij de cassière ontstond gevarieerd, waardoor het soms stagnatie. Na enige dagen was moeilijk is direct een keus te door een kleine wijziging in de op- maken. stelling en door de verkregen rou- j Van de cantine-commissie verna- tine het tempo zodanig verhoogd, men wij, dat de afname wel aan dat niemand te lang moet wachten, de verwachtingen voldoet. Top dagen zijn maandag en vrijdag. Wy stelden de vraag, of er plannen bestaan om nog met speciale ge rechten te komen. Hiertoe blijken inderdaad plannen Raad van Bestuur ook in dit jaar bevredigende resultaten. Spaarfonds ook in de omzetten der BZ's kan een aanmerkelijke groei geconsta- Het dividend op de gewone teerd worden, aandelen zal, indien het voor- ..De modernisering wordt met ij kracht voortgezet lezen wij m stel daartoe aanvaard wordt, het jaarverslag. De heer De Vries verhoogd worden tot 12 i er °P- wat dit voor het be' Dat de animo groot is, valt niet te Ir W. A. Eggers Nieuwe medewerker der en niet voor beleggers. Omzet 1958 - 2 X 1953 Uit het verslag blykt, dat de om zet van het kruideniersbedryf in 1958 ruim tweemaal zo groot was als in 1953. Dit is vooral frap- te bestaan, waarbij men vooral wil pant, als men ziet, dat het aantal I letten op het seizoen. De gedachten winkels in ditzelfde tijdvak met f I I oaan bv- uit naar soep gedurende slechts vijf gegroeid is. in 06 fabriek I de wintermaanden en wij hebben Voor een deel is dezetoename lief si 9,36%! In een speciale toelichting vertel de de heer J. W. de Vries, plv. lid van de Raad van Bestuur, dat de maximum toeslag op de rente van 200.gebracht zal worden op 350.Een maximum blijft ge- handhaafd, daar het spaarfonds Er is nog iets heel anders, dat bedoeld is voor de gewone spaar- °»k Kosten. z'.ch mee drijf betekent. Kosten „Wy staan voor het feit, dat vele bedieningswinkels vry plotseling niet meer vol doen aan de eisen van deze tijd. Die moeten dus veran derd worden, maar ze verte genwoordigen nog een be hoorlijk geldsbedrag. Dit moet dus afgeschreven worden en brengt grote kosten met zich mee' Pensioenvoorzieningen Met ingang van 1 juni is benoemd tot assistent van de fabrieksdirec- tie ir W. A. Eggers uit de Koog. De heer Eggers heeft zich de eerste weken op het hoofdkan toor georiënteerd en is thans j zijn werk op de fabriek begonnen. Hij zal zich daar vooral bezig hou den met problemen betreffende kwaliteit en efficiency. Na zijn middel bare schoolop leiding te Zaan dam studeerde de heer Eggers Twee scheikunde aan de Technische Hogeschool te Delft. Na vol eindiging van deze studie trad hij in dienst van de N.V. Hille, waar de productie en het laborato- reeds schoteltjes aardbeien gezien. I van de gemiddelde omzet per die grif meegenomen werden. winkel te danken aan de ZB, doch Zes beloningen De ideeënbus-commissie die op 11 juni j.l. de inzendingen van de laatste maanden te beoordelen kreeg, kon deze keer een aantal hoge beloningen toekennen. Als ook de inzendingen die nog aangehouden moesten worden, nuttig blijken, zou het totaal uit te keren bedrag wel eens om de tweehonderd gulden kunnen gaat brengen: wijziging der pen sioen-voorzieningen. Door de loonsverhogingen der laatste jaren is de verhouding van het pensioen ten opzichte van rium zijn volledige werkkracht opeisten. Daarbij werd de heer Eggers sterk geïnteresseerd in de zichtbaar- making van de kwaliteit voor de medewerkers, een probleem waar aan hij zich voorstelt ook in ons bedrijf zijn aandacht te wijden. Als secretaris van het bestuur nzenders, de heren J. Stroet en B. Kuyt ontvangen ieder 50,— voor hun bijdrage tot productieverhoging, respec tievelijk in de pepermuntafde ling en op de KB. Eén vrouwelijke inzender, mej. C. Oosting kwam met 20,uit de bus en wij verheugen ons et steeds over als ook dames op deze wijze hun bijdrage leveren. Tweemaal ƒ10,werd toegekend aan de heren J. Boon (kaas) en J. van Staveren (KB) De laatste ontving deze beloning op grond van bezuiniging op de verlich- tingskosten van een afdeling maar vooral ook omdat hij blijk gaf van maakt kans op een goede be loning. Wij hopen dat ook de ideeën die in de komende maand binnenkomen even waardevol zullen zijn als de inzendingen van de afgelopen maand en dat er vele belonin gen toegekend zullen kunnen worden. Dit schrijvende, schijnt er een stralend zonnetje over ons anders zo gure landje. De weerprofeten voorspellen, dat dit jaar rijk ge zegend zal zijn met zonnewarmte, zodat we ruimschoots de ge legenheid tot „bruinen" zullen hebben. Denkt u er echter wel aan u niet al te overvloedig aan de zonne stralen bloot te stellen. Niet al leen vanwege de pijnlijke ver branding die zou kunnen ontstaan, maar ook omdat een mogelijke arbeidsongeschiktheid niet gere kend kan worden als een ziekte in de zin van de ziektewet. Er kan in dat geval dus geen doorbetaling van loon plaats hebben. Een ongeremd verlangen naar een gebronsde huidskleur kan u duur komen te staan! (Zie voor een waarschuwing met gelijke strekking het op pagina 4 voorkomende artikeltje Vakantie- wenken). Met het oog op de te verwach ten ontwikkeling in de detail handel bepleit de directie aan passing van de wettelijke bepa lingen en uitbreidingsplannen met „winkels die ontworpen en gebouwd worden als winkels van morgen". Nu vele medewerkers voor herha lingsoefeningen worden opgeroe pen, is het nuttig nog eens te wy- zen op hetgeen men te doen heeft ter verkrijging van een inkomsten vergoeding. Een regeling hiervoor is neergelegd in het Inkomsten- vergoedingsbesluit, dat in april 1958 van kracht geworden is. Volgens het hierin bepaalde ont- j vangt men tijdens herhalingsoefe ningen 80 van het laatstgenoten bruto-salaris. De aanvraag om de ze vergoeding te ontvangen moet worden ingediend bij de Burge meester der Gemeente, waar men in het bevolkingsregister is inge schreven. Dit moet gebeuren tus sen de 30e en 6e dag vóór de voor opkomst vastgestelde dag. Een speciaal aanvraagformulier is ver- krqgbaar bij de afdeling Militaire Zaken. Door het bedryf wordt uiteraard geen loon betaald. van de Centraal Technische School een houding die wij erg op prijs voor de Zaanstreek ijvert hij thans stellen. Indien n.l. elk personeels- voor de bouw van een aparte i hd aandacht zou besteden aan school voor het ééndagsonderwijs De heer Eggers is 30 jaar, gehuwd en heeft twee dochters: één van zeven en één van vier. 7-7-'59: A. v. d. Brink (K.B.) 40-jarig zaken jubileum. 9-7-'59C. Schot (B.A.) 12%- jarig huwelijk. 20-7-'59D. Steen (C.M.), 12%- jarig zakenjubileum. 22-7-'59: W. Delforno (S.B.), 12%-jarig huwelijk. kleine en grote verspillingen, zou dit voor het bedrijf belangrijke be sparingen betekenen. Een aanmoedigingspremie van 5, - was voor de heer J. Lagrand (KB), wiens idee niet direct uit voerbaar was, doch wellicht kan bijdragen tot de oplossing van een lastig probleem aan een inpak- machine. Goede kansen De twee ideeën die aangehou den moesten worden zullen vermoedelijk in de volgende vergadering behandeld wor-1 den en vooral een idee over i De boot heeft aangelegd en in een stralend zonnetje wordt even gepauzeerd. de repenverpakkingsmachine Voor een verslag zie pag. 2. In memorial» Wij delen U mede dat op dins dag 16 juni is overleden de heer J. KANDEL. De heer Kandel heeft de leeftijd bereikt van 84 jaar en genoot reeds 24 jaar van zijn pensioen. Op de fabriek bekleedde hij jarenlang de functie van expe diteur afscheper, waardoor hij de verzending van de goederen naar de finialen in handen had. De heer Kandel was sinds ver leden jaar weduwnaar. Dat hij ruste in vrede. Na een langdurige ziekte, met af en toe perioden van schijn bare verbetering, heeft onze medewerker, de heer D. VAN CAPELLEVEEN het tijdelijke voor het eeuwige moeten verwisselen. Zijn leven is zwaar geweest om dat niet alleen hij, maar vooral ook zijn echtgenote met een zwakke gezondheid kampte. Desondanks waren zij moedig in de strijd en toonden zij zich een voorbeeld voor velen. Moge de moed, die zij bezaten tijdens hun lijden, ook de nabe staanden gegeven zyn!

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1