Omwenteling in verkoopsysteem heeft zijn weerslag op de fabriek Ideeënbus Drie nieuwe rayonleiders Een ongeluk zit in Heropening in Uithoorn een klein hoekje AH-FLITSEN dat het o zo tere punt van de hy giëne met grote waarborgen om ringd wordt en dat, bij goede be handeling, het verkopend perso neel er op mag vertrouwen dat de klant een onbeschadigd en gaaf produkt in handen krijgt. Tot slot mag hier het voordeel worden vermeld, dat de winkels op deze wijze een tijdrovend werk wordt bespaard en dat alle aan dacht van het personeel zich kan richten op de service aan de klant. En zo is dan thans de gang van zaken. De leiding streeft er naar in dien enigszins mogelijk de fa briek te voorzien van moderne verpakkingsmachines die in staat zijn de steeds groeiende produktie op te vangen. Op 10 juni vond te Zaandam een vergadering plaats van het bestuur van het pensioenfonds. Op de foto ziet u, zittend v.l.n.r. de heren W. F. Nolte seer.). Dr. Mr. P. E. J. Bomli voorz.)C. Kraag (penningm.), H. Dral en f. C. Berghegc. Staand v.l.n.r. de heren G. J. Hermanides, A. M. Dceren- berg, C. Hoogendoorn, T. Huisman, J. W. Mijnarends, F. Röttger en G. Dompcling. De heer M. Smit, bedrijfsleider van filiaal Assen, vierde op 4 juni j.l. zijn zilveren jubileum. Op de foto ziet u de jubilaris met vrouw en beide dochters De heer F. A. Boelens De heer J. Rommertz De heer G. J. van Alphen De heer Van Alphen zal het rayon neemt momenteel het rayon van Rotterdam overnemen van de heer de heer De Roode waar en zal in M. den Ambtman, die op zijndistrict West werkzaam blijven. beurt het rayon Den Haag heeft overgenomen van de heer G. J. Heijn. Hij is 47 jaar oud en is sinds november 1932 in dienst van ons bedrijf. Op 6 augus tus 1930 werd hij chef van filiaal Den Haag, Valkenbosplein en op 26 oktober 1955 bedrijfsleider van de ZB in de Theresiastraat. Op 6 augustus 1957 tenslotte werd de heer Van Alphen belast met de Zijn carrière begon in 1938 bij de Agio Sigarenfabrieken, waar hij tot 1944 in dienst bleef. In 1944-'45 trad hij op als tolk bij de gealli eerde legers, waarna hij als OVW- er met een mariniersbrigade via Schotland en de Ver. Staten in het toenmalige Ned. Indië belandde. In 1948 keerde hij terug en werkte een jaar bij de N.S. Van 19501958 verbleef hij weder- leiding van de Supermart te Haar- om in Indonesië, nu als verkoop- lem. De heer Boelens, die 37 jaar is, Een van de zuilen waarop het bouwwerk van de veiligheid rust wordt gevormd door de ordelijk heid. Het begrip ordelijkheid spreekt niet zo tot de verbeelding en een aansporing om netjes te zijn op de machines, de gereedschappen en de afdeling, spreekt ons wellicht niet zo zeer toe als de waarschu wing om niet met de handen in draaiende machines te komen of elektrische apparaten met emmers water te overgieten. Maar tochhoeveel ongeval letjes gebeuren er niet door strui kelen en zwikken, omdat er een doos, een beun, een stuk gereed schap, over de grond slingert? Bovendien is het op een opgeruim de afdeling waar orde heerst pret tig werken. Filiaal Uithoorn heeft een grondige 13 mei j.l. als verbouwing ondergaan en werd op ZB heropend. employé van een producten-maat schappij. Toen de moeilijkheden daar hem tot terugkeren noopten, was de heer Boelens opgeklommen tot procuratiehouder. Sinds 1 december 1958 is hij nu AH-er en is na een grondige oplei ding vol goede moed aan zijn nieuwe taak begonnen. Ook de heer Rommertz heeft een Indische carrière achter de rug. Na de H.B.S. kwam hij in oplei ding bij de Borsumij, maar dooi de oorlog was uitzending onmoge lijk. Daai'om werd hij in 1942 bij Philips gedetacheerd, hetgeen in maart 1945 eindigde, toen hij dooi de bezetters gearresteerd werd. De uitzending naar Indonesië kwam in 1946. Im- en export was zijn werkterrein. Ook de heer Rom mertz werd procuratiehouder en had o.m. de leiding over het bij kantoor van de Borsumij te Medan. Thans krijgt de heer Rommertz, die 36 jaar oud is, een rayon in Noord-Brabant. J. Folst, fil. R'dam, Fran selaan. en Ria Groenen- daal L. Pleunis, fil. Oud-Bei- jerland, en Suzanna van Hoeven S. Rademaker en Netty Meinders, fil. Den Haag, Valkenbosplein J. Kwast en Christina Vermeulen, fil. Den Hel der, Keizerstraat S. Spoelstra, amb. SM's, en Hanny de Bruyn C. van Schie en Ank San ders, fil. Aerdenhout P. van Asperen, fil. Rot terdam, Nw. Binenweg, en A. Thannhauser A. van Berlo, fil. Hel mond, Heistraat, en Gon- ny van Kessel H. de Man en Joke van Es, fil. Wassenaar J. v. d. Heuvel en J. Nieu- wenhagen, fil. Vlissin- gen, Scheldestraat Jo Spijkers en Lenie van Wijk, fil. Soestdijk G. Bos en Miep Klozen, fil. Aerdenhout A. Hoesen en F. Essen, fil. Kerkrade C. v. d. Werf en A. Se- leski, Zaandam, West zijde J. v. d. Niet, fil. Sant poort, Bloemendaalse- straatweg en H. Bertram J. Schill, fil. Heisteeg, en E. Meinders W. v. d. Meeren en M. Grandiek, fil. Zaandam, Westzijde H. Keydener en José Schoffelen, fil. Valken burg G. Lok, fil. A'dam, Bos en Lommerweg 375, en Trees Bruins C 65 Iedere chef 1 maal per 4 of 6 weken zijn te grote voor raden op laten nemen en met een rood potlood b.v. 6 weken het be treffende artikel in het copy bestel- blok doorhalen. De enige manier om goed te be stellen is wekelijks de voorraden na te gaan tijdens het bestellen. Goed bestellen kan alleen plaats vinden temidden van een voorraad. Overigens is het het beste om met een artikel, waarvan te veel voox-- raad is, extra uit te komen. C 67 De flessen Lamati Vermouth met een vel papier omwikke len, zoals de Martini-flessen; geeft veel meer cachet aan de fles. Even tueel nog bedrukken met andere soor ten wijn. Dit kan ook voor andere wijn soorten belangrijk zijn, doch het wordt vrij kostbaar. Vooral wan neer het wikkel weer van de fles wordt gedaan alvorens deze in het schap komt te staan. C 68 In het nieuwe kopy-bestelblok de eerste kolom reserveren. De chef kan deze kolom benutten om de laatste bestelling uit het oude blok over te nemen. Dit is alleen nuttig voor die fi lialen die hun zaanzending nog niet ontvangen hebben alvorens de nieuwe bestellijst wordt inge zonden. Het aantal filialen is ech ter te gering om het idee in de praktijk te brengen. In het verkoopsysteem van de filialen is een ontwikkeling gaande die zich een viertal jaren geleden heeft aangekondigd en thans in volle gang is. De vertrouwde bedieningszaken (B Z.) maken plaats voor de meer moderne zelfbedieningswinkels (ZB) welke laatste bij de huisvrouw in de smaak vallen. Ons bedrijf komt natuurlijk tege moet aan deze voorkeur voor het ,,pak-zelf'-systeem. Menige bedie ningszaak is al omgebouwd tot ZB. en met grote zekerheid neemt het nieuwe systeem de overhand. Amerika gaf het voorbeeld en de ervaring wijst uit, dat het publiek het prettig vindt vrij in een zaak rond te dolen en zich zelf van het nodige te voorzien. Dit jaar komen er weer vele nieu we ZB's bij. Het invoeren van de methode van zelfbediening brengt natuurlijk konsekwenties met zich mee ten aanzien van het innerlijk van de winkels. Het interieur wordt vol komen anders ingericht dan voor heen gebruikelijk was, de toon bank verdwijnt, en er komen loop paden die de klanten langs de gondola's en de schappen met ar tikelen brengen. Het spreekt haast vanzelf, dat aan het uiterlijk van de artikelen nog hogere eisen worden gesteld, om dat zij nu door hun uiterlijke aan trekkelijkheid de blik van de klan ten moeten vangen. Er is immers geen verkopend per soneel meer ingeschakeld dat het publiek op het assortiment wijst! Een belangrijk gevolg is ook dat alle artikelen verpakt moeten zijn. Toen de eerste ZB's enkele jaren geleden werden geopend, werden achter de winkel in het magazijn duchtig de handen uit de mouwen gestoken om de produkten van de K.B. en de S.B. voor te verpakken. Dat was natuurlijk een tijdrovend werkje, waar bovendien nog bezwa ren van andere aard aan verbonden waren. Zoals we boven al zagen komt het ZB-systeem er steeds meer in en de behoefte aan voor verpakte artikelen neemt eveni'e- dig toe. De ideale oplossing is dat alle ar tikelen verpakt en wel de fabrie ken verlaten en zonder verdere be werkingen onder de ogen van de klanten komen. De voordelen laten zich makkelijk raden, want door de speciale ma chines en het geoefende personeel kan onze fabriek het verpakken op veel doeltreffender wijze verrich ten, dan in de zaken het geval is. De juiste materialen worden ver werkt, waar dan nog bijkomt, dat in het hele land voor alle filialen uniforme verpakkingen worden gevoei'd. En dan mogen wij niet vergeten Drie heren zijn een dezer dagen opgenomen in het rayonleiderscorps, dat door deze versterking gegroeid is tot vijftien personen. De nieuwe functionarissen zijn de heren G. J. VAN ALPHEN, F. A. BOELENS en J. ROMMERTZ.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 6