Nieuwe functie voor de heer H. Koerse Hartelijkheid en respect bij jubileum van de heer M. B. Middelkoop Hartelijk dank De pick-nick-iijd is aangebroken Verbeterde opstelling ZB in Nijmegen AH-FLITSEN Met ingang van 1 juni j.l. is de heer H. Koerse benoemd tot per- soneelchef van het Hoofdkantoor. Dit betekent een grote ver andering voor de heer Koerse zelf, maar evenzeer voor ons filiaalbedrijf, waaraan hij meer dan 22 jaar zijn beste krachten heeft gegeven en waarin hij zich veel vrienden verworven heeft. De heer en mevrouw Middelkoop temidden familieleden en de heren van de Raad t Feest in Bilthoven De jubilaris toont een glas van het hem aangeboden glasservies. Links de heer Bakker. HARTELIJKHEID EN RESPECT hebben de viering van het 25- jarig jubileum van de heer M. B. Middelkoop, leider van district Oost, gekenmerkt. Vijftien mei was de eigenlijke jubi leumdag, doch het feest werd reeds ingezet op de avond van de 14e mei door een deputatie van chefs. Daags daarna volgde het directie-bezoek; 's middags en 's avonds gaven rayonleiders en stafleden van het hoofdkantoor acte de présence. rotan-tuinstoel. De heer O. Teubler (Amersfoort, Euterpeplein) overhan digde een door hem zelf op fraaie ivijze verlucht album met de hand tekeningen der schenkers. Een grap pig moment was het toen de heer Middelkoop bij het uitpakken van het servies direct een gebroken glas te pakken had. „Een districtsleider loopt altijd tegen de brokken aan hoorden wij iemand opmerken. Mevrouw Middelkoop werd door de heren verrast met een fraai bloemstuk. Chef Bakker wees er op, dat net ook haar jubileum was, daar zij haar man, ondanks eigen moeilijkheden, steeds volledig heeft gesteund. Hierop repliceer de mevrouw slagvaardig: „Ja, ik ben altijd zijn trouwe telefoniste geweest." Door ziekte was de jubilaris ge dwongen geweest de gehele viering te zijnen huize in Bilt hoven te doen plaats vinden. Het feest is er niet minder om geweest, al betreurde de jubi laris het, zoals hij verklaarde, dat het niet mogelijk was alle chefs er bij te betrekken. Vijftien eliefs Vijftien chefs uit alle delen van het district hadden zich op 14 mei 's avonds om zeven uur verzameld in de nieuwe ZB van Bilthoven. Even later trok het gezelschap on der aanvoering van de heren Free- ricks en Bakker naar Hoflaan 7, waar de heer en mevrouw Middel koop hen hartelijk ontvingen. Na de koffie vroeg de heer J. Bak ker, chef van filiaal Utrecht, Poortstraat, het woord. Hij herin nerde er aan, dat de jubilaris in het bedrijf een snelle carrière had Niet alleen zakelijk De jubilaris beantwoordde de wel sprekende heer Bakker in zijn eigen stijl, ongedwongen en ge moedelijk. Daarbij haakte hij in het bijzonder in op hetgeen de heer Bakker had gezegd over het goede gemaakt. „Toch bent U er in ge- menselijke contact. „Mijn streven slaagd," aldus de heer Bakker, is steeds geweest niet alleen het „ons aller sympathie te behouden, zakelijke te behartigen. Mijn me- Naast een zakelijk bezit U ook een gezond gevoelsinstinct. Ik heb vaak gehoord en ook zelf ondervonden, dat U ook weet te komen als er moeilijkheden zyn in 't gezin. Dit hebben vvy allemaal bijzonder ge waardeerd." Brokken Als geschenk van alle chefs van district Oost bood de heer Bakker een 60-delig glasservies aan en een ning is: is het in het gezin goed, dan gaat het ook in de zaak goed en zo ook omgekeerd. Daarom zie ik het als mijn taak de belangstel ling niet alleen zakelijk te houden." Daarna werd de avond in gezellig heid doorgebracht. Groepsfoto De volgende morgen hadden alle leden van de Raad van Bestuur en directie zich naar Bilthoven bege ven. De heer G. Heijn speldde de jubilaris met een toepasselijke toe spraak het Gouden Kruis van Ver dienste op. De heer D. A. ter Wee overhandigde vervolgens het Ge tuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. In de zonnige tuin werd tenslotte een groepsfoto van het gehele gezelschap gemaakt. Als directie-geschenk werd de jubilaris een gouden zakhorloge aangebo den. Invasie 's Middags verzamelden alle rayonleiders zich bij de Biltse Hoek en hun gezamenlijke aankomst in de Hoflaan ver oorzaakte een ware invasie. De stemming zat er meteen goed in. De heer J. Ruys sprak als oud ste rayonleider de jubilaris toe. Hij verklaarde dat alle rayon leiders hem hadden leren ken nen als een kruidenier in hart en nieren en als iemand die een voorbeeld is van ware plichtsbetrachting en stipte eerlijkheid. „Het valt niet mee om met kruideniers te werken. Volgens Uw eigen woorden zijn het eigenwijze kerels. Maar rayon leiders zijn nog een graadje erger en daarmee te kunnen omspringen is een gave, die U in bijzondex-e mate is gegeven." Namens de gehele staf van het fi liaalbedrijf bood de heer Ruys een Parker-set (vulpen met Ballpoint) aan. 's Avonds bezochten nog een aan tal personen van het hoofdkantoor de jubilaris en dit vormde het be sluit van een hartelijke jubileum viering. „Het heeft me wel moeite gekost I bedrijfsbelang in dit geval moet een beslissing te nemen, toen ik I voorgaan." voor deze functie werd aange-1 Overigens zal de heer Koerse zich zocht", bekent hij ons en trekt even aan zijn onafscheidelijke pijp. „Er zijn hechte banden ontstaan met rayonle ders en chefs. Vele fi liaalhouders hebben vroeger bg mij gesolli citeerd, ik heb ze in het bedrijf zien opgroeien en bij hun chefs aanstelling in geleid in de nieuwe functie. Dat allemaal los laten is wel bijzonder moei lijk, maar ik geloof, dat het De viering van mijn zilveren ju bileum is voor mijn vrouw en mij een onvergetelijke gebeurtenis ge worden. Voor een zeer belangrijk deel is dit te danken aan de spon tane wijze waarop de chefs uit mijn district aan mij hebben ge dacht. De deputatie, door U naar Bilthoven afgevaardigd, heb ik reeds bedankt voor de fraaie ca- deaux en vooral voor de hartelijke belangstelling, die grote indruk op mij heeft gemaakt. Daarmee heb ik U allen willen bedanken, maar ik wil dit ook graag nog op deze wijze doen. Ook alle anderen, van wie ik feli citaties mocht ontvangen, mijn hartelijke dank. Bilthoven, 20 mei 1959. M. B. MIDDELKOOP De heer H. Koerse. nog niet ineens voor 100 terug trekken van de afdeling perso neelszaken. Hij zal zijn werk ge leidelijk overdragen en er zal voor zien moeten worden in de ontstane vacature. Zelfs een personeelsaf deling kan personeelsproblemen hebben. De nieuwe functie is geen sinecu re. Het hoofdkantoor is zoetjes aan uitgegroeid tot een eenheid met plm. 250 personeelsleden. De grote verscheidenheid van func ties en de te verwachten groei en ontwikkelingen hebben de aanstel ling van een aparte personeels functionaris tot een dringende noodzaak gemaakt. Deze taak is de heer Koerse met zijn langdurige ervaring ten volle toevertrouwd. Met het aanbreken van het vakantieseizoen is ook de belangstelling voor pick-nicken weer toegenomen. In filiaal Deventer is daarop ingehaakt door middel van een demonstratietafel met kampeertent en pick-nick-artikelen. Een goede gedachte die navolging verdient. Het symposium in Zandvoort heeft in Nijmegen geleid tot een verande ring van de winkelindeling, zo schrijft bedrijfsleider C. W. Esters. Het is een geweldige verbetering ge worden, met grote verkoopmogelijk heden, doordat alles veel groter ge bracht kan worden: ook de klanten reageren gunstig op deze verande ring. Dank komt toe aan de chefs van Gils uit Nijmegen, Janssens uit Den Bosch en Knoop uit Arnhem, de ver vangers Stoof, Raasing, Nas en v. d. Bruggen en niet te vergeten de rayonleiders, de heren Op de Beek en Rommertz. Heel bijzondere lof voor etaleur Toonen. Het was geweldig met -wat voor een gemak hij deze werkzaam heden vervulde.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 5