Centraal Distributie Centrum J. Henry Dunant"' bezocht Zaandam in de Achtersluispolder Modernisering in Badhoevedorp ivakdiploma Repenringen voor paardestaarten Het ging wel hard in Badhoevedorp, maar... Geslaagd voor Hei schip van Uw Rode Kruis 4 AH-FLI TSEN Enige weken geleden gleed een glanzend witte boot vanaf het Noordzeekanaal de Voorzaan in. Door de hoge opbouw deed het schip denken aan een groot plezierjacht. In werkelijkheid was het het nieu we hospitaalschip, dat trots de Roode Kruisvlag voert en de naam ,,J. Henry Dunant" draagt. De boot is de naam van de stichter van het Roode Kruis tenvolle waardig. Het was niet toevallig, dat wij het schip de Zaandamse Prins Hen drikkade zagen naderen. Wij wa ren uitgenodigd tot een kijkje, wanneer de J. Henry Dunant", die als passagiers chronische zieken met zich mee voert, Zaandam zou aandoen. Rondleiding' Zodra het schip was afgemeerd, haastten wij ons met de nodige plakken chocolade voor de opva renden als groet van Zaandam aan boord, waar de „scheepsmoe- der", mevrouw Boelkens, ons ver welkomde en direct met ons aan de korte rondleiding begon. Zij voerde ons door de drie zieken zalen, die plaats bieden aan in to taal zeventig patiënten. Tijdens ons bezoek had het schip passa giers uit Overijssel, die gedurende een week een voor hen onvergete lijke bootreis maakten. Mevrouw Boelkens liet ons zien, hoe modern en bovenal doelmatig het schip was gebouwd. Het heeft het comfort van een passagiers schip en tevens de inrichting van een modern hospitaal. Daarvan getuigt o.m. de frisse dokters- en tandartskamer. Andere bestemming De keuken is berekend op een ca paciteit, die ver ligt boven het voor deze leizen noodzakelijke. Het Fil. 556 Mej. A. H. Vollen broek 3-6 556 dhr. P. J. Tip 3-6 557 Mej. F. Karssen 3-6 704 dhr. B. Brink 8-6 185 Mevr. A. H. Caseres- Buying 10-6 286 dhr. M. Neuhaus 11-6 542 dhr. L. Hengst 11-6 557 Mevr. C. A. Slijkhuis- Gaspel U-6 67 Mej. C. Hoogeveen 11-6 263 Mej. J. P. Eeken 17-6 210 dhr. L. G. Kompier 17-6 350 dhr. J. B. van Toren 17-6 351 dhr. J. Ootjers 17-6 196 Mej. G. C. Zwart- Sclxolten 17-6 545 Mej. G. Breukelen 17-6 585 dhr. P. C. M. Schoen makers 17-6 581 dhr. P. L. Stroo 20-6 293 Mej. C. Dekker 24-6 507 dhr. G. A. Vissers 29-6 507 Mej. A. J. M. van Oort 24-6 545 Mej. W. van Leeuwen 24-6 545 dhr. W. Kronenburg 24-6 86 Mej. M. H. Gerrits 24-6 7-5-'59: 10-5-'59: 11-5-'59: Het Rode-Kcuisschip Henry Dunant" gaat afmeren aan de Zaandamse kade. schip is er echter op gebouwd om ook ingeval van rampen dienst te doen en de watersnood van 1953 heeft geleerd van hoeveel belang een dergelijk schip kan zijn, al hoopt iedereen, dat het voor deze bestemming nooit behoeft te wor den ingezet. De bezetting aan verplegend personeel bestaat geheel uit vrijwilligers. De provincie van waaruit de patiënten komen, levert ook de Roode Kruis- helpsters. Na een week wor den zij dus weer afgelost. Het Rode Kruis is trots op dit schip en terecht. Doch ook Albert Heijn heeft een reden om trots te zijn. Onze Groot handel is nl. uitgekozen als leveran cier en zo voert de Henry Dunant" dus een grote hoeveelheid levens middelen van ons bedrijf met zich tnee op zijn tochten over de Neder landse wateren. Behouden vaart, „J. Henry Dunant" 20-5-'59: 23-5-'59: 6-6-'59: José, d. v. d. Hr. en Mevr. Claassen-Weerkamp, fil. Enschede, Van Loenshof Pieter, z. v. d. Hr. en Mevr. Sijtsma-de Rooy, fil. Coevorden Hanneke, d. v. d. Hr. en Mevr. v. d. Knaap- Arends, fil. Arnhem, Sperwerstraat Marijke, d. v. d. Hr. en Mevr. Stroo-de Rijke, fil. Vlissingen, Wal straat Lex, z. v. d. Hr. en Mevr. 't Hart-Vage vuur, fil. R'dam, Jonker Fransstr. Robert, z. v. d. Hr. en Mevr. v. Dassen-v. Oost veen, fil. Santpoort, Dorpsstraat Pieter, z. v. d. Hr. en Mevr. v. d. Ploeg-Faber, fil. Leeuwarden, Nieuw- stad Beatrix, d. v. d. Hr. en Mevr. Brokmann-v. Lent, fil. A'dam, van Baerle- straat 118 Marieke, d. v. d. Hr. en Mevr. Ruys-Hoogbergen, fil. Bilthoven Joseph, z. v. d. Hr. en Mevr. Gouw-v. d. Kort, fil. A'dam, Burgem. de Vlugtlaan Gerritje, d. v. d. Hr. en Mevr. Scheele-Huis, fil. A'dam, Leliegracht Wim, z. v. d. Hi*, en Mevr. Bouman-Vos, fil. Haarlem, W. Pijper straat Waar vroeger vogels kwinkeleerden, komt liet Er is al een paar keer in de kranten geschreven over het nieuwe Distributiecentrum in de Achtersluispolder, maar telkens duiken er weer vragen op als: waar komt het nu precies, waarom niet vlak bij de fabriek of in Amster dam om van de ponten af te zijn? etc. etc. leder van ons weet het: Albert Heijn is een snel groeiend be drijf; steeds meer klanten stel len hun vertrouwen in onze ar tikelen en het aantal inwoners van ons land groeit regelmatig. In Badhoevedorp kreeg ons bedrijf op 14 mei j.l. een mooie ZB. De uitbreiding van ons gebou wen-complex kón eenvoudig niet achterwege blijven. Het bleek echter dat de ruimten om en naast de fabriek niet vol doende waren om de uitbrei ding op te vangen; we zouden dan spoedig weer in de knel geraken. En wat te zeggen van de zich regelmatig uitbreidende fabrieksafdelingen! Geen ruimte Toen dan ook vaststond dat naast de fabriek geen voldoende ruimte meer was, is er naarstig gezocht naar een stuk bouwgrond elders. Vele aanbiedingen kwamen er bin nen, maar ze voldeden niet aan de eisen. Onderzoek De directie stelde daarom een commissie in, die tot taak kreeg alle facetten van dit probleem nader te bekijken. Want het is duidelijk dat voor beslissingen van een zo groot belang de zaken nauwkeurig worden gewikt en gewogen. Alleen de omstandigheid al dat onze fabrieken verschei dene artikelen rechtstreeks vanuit de zeehavens Amster dam en Rotterdam krijgen, maakte een magazijn aan het water een vereiste van de eer ste orde. Aan de andere kant is een laad- perron voor auto's een dringende behoefte. Het huidige laadperron kan de grote stroom van auto's nauwelijks aan. Het laadperron van het nieuwe pand zal wel op een flinke capaciteit berekend moeten zijn. 1001 eisen Ook het gebruik van heftrucks in de magazijnen zal mogelijk moe ten zijn. Deze en nog 1001 andere hoge eisen zullen verwerkelijkt worden door de aankoop van een stuk grond in de Achtersluispol der. Het is aan het water gelegen, heeft ruime afvoerwegen en een royale oppervlakte. Aangeslibd Het bewuste terrein is gelegen in de zuidelijke punt van Zaandam aan de Noorder IJ- en Zeedijk. Het was in vroegere jaren een bui tendijkse polder die ontstond door aanslibbingen van het IJ. Het was kleigrond die in de zomer droog lag en in het najaar tengevolge van het wassende water onder liep. Omstreeks de eeuwwisseling zette men er een molen neer en het land werd bemaald. Voor de regeling van het waterpeil diende een sluisje. De Achtersluispolder beslaat een op pervlakte van 100 hectaren. Voordat het zijn bestemming van industrie terrein kreeg was het verdeeld in on geveer 50 stukken land, waarop boe ren hun brood verdienden. Het merkwaardige van de Achter sluispolder is, dat. het niet tot een waterschap behoort, maar bij wijze van uitzondering aan de hoede van particulieren is toevertrouwd. Vogelrijk In vroegere jaren was de polder een prachtig vogelrijk oord, waar de ware liefhebber zijn hart kon ophalen. En zijn visrijke watertjes waren een trekpleister voor de ver beten hengelaars. Dit alles is niet meer. De polder ligt thans ontdaan van zijn luister, Vele collega's hebben kortgeleden het Warenkennis-examen afge legd en velen hebben hun studie- inspanning met het diploma be kroond gezien. Dc volgende heren zonden ons hiervan bericht: amb. P. G. Lange fil. 233 F. Vinkestijn fil. 155 H. Gadet fil. 165 F. Roelandt fil. 539 H. Meun fil. 143 P. B. Rademaker fil. 701 W. Koster amb. A. de Vries fil. 167 P. Paulissen fil. 537 J. Haak fil. 537 H. de Vin fil. 175 L. H. Maas fil. 573 T. Franken fil. 123 Hersbach fil. 68 P. Lagard fil. 84 A. J. Verdunnen fil. 206 G. H. M. Horstink fil. 182 L. A. Lamers fil. 5 A. v. Groningen fil. 596 Th. v. Veen fil. 106 A. Zwijgers In fil. 561 slaagden de dames: A. v. d. Laak, B. v. Amerongen, W. Floor. De gebundelde chocoladerepen 6 of 7 voor een gulden vallen niet alleen in de smaak bij het publiek vanwege hun goed koopte en hun kwaliteit. Nee, zij blijken bij de jongemeisjes met een „aankomende' paardestaart bovendien nog zo geivild te zijn vanwege de elastieke ringen, die erom heen zitten. Veel van deze jongelui heb ik er al over horen praten en mee zien lopen, zo be richt ons chef F. v. d. Wolde uit filiaal Langestraat in Hilver sum. Of dat nu een nieuw ver koopargument genoemd mag wor den, weten we niet, maar ver meldenswaard is het zeker. Een dame in Badhoevedorp was zo enthousiast over onze op 21 mei ge opende nieuwe zaak aldaar, dat zij de 22e weer terugkwam voor haar reste rende boodschappen. Per abuis stapte zij echter een winkel van onze buur man De Gruijter binnen, die een week later zou openen en juist be gonnen was met de inrichting. Toen zij al die lege schappen zag, sloeg zij de hand voor de mond van verbazing en zei tegen de juist pas serende chef: „Gunst, zijn jullie in één dag al bijna uitverkocht Fil. 701 Mej. C. A. Scholte 1-6 513 dhr J. H. Houben 7-6 165 lir. P. M. van Hoof 8-6 251 Chef J. Sijtsma 8-6 554 Chef H. G. Rohof 8-6 545 Mej. W. Rosbag 8-6 96 Mej. H. A. v. d. Vliert 8-6 582 Mej. G. J. Kroesbergen 12-6 227 14-6 541 Mej. J. H. Cox 14-6 178 Mej. J. M. van Meer 21-6 212 21-6 510 khr. B. Wijnbergen 24-6 506 Mej. M. Grandiek 28-6 kaal en vlak, klaar om de uitbrei dende nijverheid van Zaandam een plaats te bieden. Albert Heijn zal met zijn 6 hecta ren zeer gebaat zijn en als over ca. 2 jaar het bouwen gedaan zal zijn, is er een pand verrezen, dat aan de meest moderne eisen voldoet. Maar hierover een volgende maal meer.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4