Onderhoudend amusements programma wïst disgenoten te boeien Loon en herhalingsoefeningen Extra-uitkering ineens Misgreep In anderhalf jaar naar de top Brief uii Nieuw-Guinea Verkoper Brands heelt het best naar zin in dienst Zeist startte met personeelsavond AH-FLITSEN De organisatoren van het OPW-feest kunnen tevreden zijn. Zo wel het feestdiner als de prestaties van de cabaret-artiesten o.l.v. Roland Wagter Sr. waren van dien aard, dat iedereen vol lof was. Het behoeft dan ook geen verwondering, dat bij het ver trek velen zeiden: ,,Het volgend jaar zal ik weer van de partij zijn!" De heer K. R. op de Beek bewondert de caricatuur, gemaakt door Roland Wagter Sr. De grote dinerzaal bood een fees telijke aanblik. Op het hagelwitte tafellinnen waren rozen gelegd en zilveren kandelabers met branden de kaarsen gaven het geheel een enigszins romantisch tintje. De borden waren omgeven door zil veren bestekken en flankerende kristallen glazen. Tonny Bakkenes, die bij de bin nenkomst der gasten reeds voor een opgewekte piano-muziek had gezorgd, opende het cabaret-pro gramma met knap gespeelde ac- cordeon-muziek. Na de „Delices de Hoi's d'Oeuvre", waarmee het diner aanving, hield Henk Bouwman de aandacht van iedereen gevangen door bijzonder geraffineerde goocheltoeren, en niet minder door zijn fijn-geestige conférences. Mevrouw Joustra as sisteerde op charmante wijze. Bijzondere gast ,,Een bijzondere gast", noemde Ro land Wagter de artiest Bueno de Mesquita en hiermede had hij niets te veel gezegd. Wat deze man, be kend van zijn N.C.R.V.-televisie- programma's, aan typen en ka rakters weet uit te beelden, grenst Nu vele medewerkers voor herha lingsoefeningen worden opgeroe pen, is het nuttig nog eens te wij zen op hetgeen men te doen heeft ter verkrijging van een inkomsten- vergoeding. Een regeling hiervoor is neergelegd in het Inkomsten- vergoedingsbesluit, dat in april 1958 van kracht geworden is. Volgens het hierin bepaalde ont vangt men tijdens herhalingsoefe ningen 80 van het laatstgenoten bruto-salaris. De aanvraag om de ze vergoeding te ontvangen moet worden ingediend bij de Burge meester der Gemeente, waar men in het bevolkingsregister is inge schreven. Dit moet gebeuren tus sen de 30e en 6e dag vóór de voor opkomst vastgestelde dag. Een speciaal aanvraagformulier is ver krijgbaar bij de afdeling Militaire Zaken. Door het bedrijf wordt uiteraard geen loon betaald. De Directie heeft bepaald, dat de extra uitkering a 4 voortaan niet meer in twee gedeelten zal worden uitgekeerd, maar in één keer. Dit zal jaarlijks gebeuren omstreeks 15 juni en voor de eerste maal is dit gebeurd op 12 juni j.l. De oude bepaling, dat alleen zij, die op de dag van uitbetaling in dienst zijn, de uitkering ontvangen, blijft normaal van kracht. aan het ongelooflijke. Een band recorder en wat hoeden zijn de enige attributen, die hij er bij nodig heeft. Mimiek doet de rest. Zijn optreden bekwam het gezelschap best na de „Heldere Kippesoep". Zangeres Annie de Reuver had ge wacht tot de „Gebraden Ossehaas met Champignons en de Keur van Groenten en aardappelen" veror berd waren, voordat zij op het to neeltje kwam. Deze zangeres ver staat de kunst een gezellig liedje te zingen en ook te laten zingen. Hierbij kreeg zij tot ieders ver rassing en, laat ons zeggen, hilari teit een geweldige steun van de heer F. Haslinghuis (Hilversum, van Hogendorplaan), die vanaf het podium dapper meehielp het ge zelschap aan het zingen te krijgen. Het lukte prima. Boffie „in ijs"' Een hartelijk applaus voor het be dienend personeel steeg op, toen de fraai opgemaakte schalen met .Marasquin IJsparfait" binnen ge dragen werden. Zelfs onze trouwe .Boffie met Albert Heijn's koffie" mocht meehelpen deze schalen te versieren en hij deed het op voor treffelijke wijze. Drie heren zijn die avond met een snel-getekende caricatuur van zichzelf naar huis gegaan. Roland Wagter Sr. zette in enkele secon den de heren Campenhout, Dral en Op de Beek op papier, waarvoor hij een welverdiend applaus ont ving. Terwijl de „Mokka" geserveerd werd, begonnen de artiesten, aan hun finale. Nog eenmaal konden wij genieten van de ongelooflijke trucs van Henk Bouwman nu met assistentie van de heren Brandsma en Persoon. Zij wisten zelf niet, dat ze zoveel in de zakken hadden. Annie de Reuver liet de zaal nog éénmaal uit volle borst zingen. Slot Het slotwoord van deze dag werd uitgesproken door de heer A. Heijn Jzn. Hij bracht dank aan de staf van het American Hotel, aan het gezelschap van de heer Wagter en aan alle aanwezigen, die zo goed meegewerkt hadden om de dag te doen slagen. „Ik zit nu nog met een probleem", bekende de heer Heijn. „Ik weet niet, of ik moet zeggen: tot ziens. Gezien de aard van de wedstrijd zouden er volgend jaar eigenlijk weer anderen hier moeten zijn. Ik mag dit zo wel zegen, omdat U het tenslotte zelf in de hand hebt, of U al dan niet wordt uitgenodigd. Laat ik daarom besluiten met te zeggen: Misschien tot ziens!" Op een warme dag kwam de admi nistrateur onze winkel in. „Ik heb trek in een ijsje zei hij, deed een greep in de ijskast en rekende meteen aan de kassa a[. Toen hij het wilde opeten, bleek hij een doosje soepgroenten ge pakt te hebben in plaats van een ijsje. Dat komt er nou van, als administrateurs aan de artikelen komen, dacht verkoper P. Baars, filiaal Zuidplein in Rotterdam, die ons deze „misgreep" meedeelde. De zang van Annie de Reuver bracht de gasten in beweging. Dinsdag 9 juni was voor de rechtgeaarde AH-er weer de feest dag bij uitstek. Wie zou zich Albert Heijn nu kunnen voorstellen zonder OPW? De grote prijs, de zilveren wisselbeker, is dit jaar verhuisd naar Veghel in Noord-Brabant. Na weken van spanning in de zaken, maar ook op het hoofdkantoor, was het resultaat dan toch eindelijk bekend en in Veghel was de uitslag vanzelf sprekend zo overweldigend, dat men er eerst even bij moest komen. Wij spraken op deze feestdag even werkt voor dat éne doel: de grote met de heer L. Creemers, chef van zegen". het winnende team en toen mi hem Anderhalf iaar naar zijn ervaringen in cleze U.P. W erbij» zei hij: ..Toen ik van de »U tocl1 111 VeShel Se" rnMleider de basis hoorde, vond ik boren? vroegen wij de heer Cree- het waanzinnig! Het begin was dan J11"1"- CCH, inderdaad niet. Ik ook niet eenvoudig, doch natuurlijk Nrpiegen. Daar tal ik probeerden wij het te halen.verkoper geweest. Geruime tijd heb ik het filiaal Naarden, Lamb. Hor- rp i tensiuslaan, waargenomen. Daar- leamworK na ben nog- vervanger geweest, „Wilt U het woord teamwork' in totdat ik chef werd in Veghel. Uw artikel veel gebruiken?" vroeg Dat is nu alweer anderhalf jaar de heer Creemers ons, „want daar- geleden". door alleen konden wij in Veghel Vrije tijd Sprekende over de vrije tijd, merk- „In de drie weken dat ik nu op Nieuw-Guinea vertoef, ben ik al aardig ingeburgerd," zo schrijft onze verkoper C. J. Brands, die zijn militaire dienstplicht in dit Rijksdeel Overzee vervult. Zijn brief aan de rayonleider, de heer L. M. de Haas, vonden we inte ressant genoeg om hier te publi ceren. Het gebeurt tenslotte niet elke dag dat er een oud-verkoper zoveel reislust en zin voor avon tuur heeft, dat hij naar het verre Oosten trekt om daar zijn dienst tijd uit te „dienen". „Van mijn besluit om naar Nieuw- Guinea te gaan, heb ik echt geen spijt," zo vervolgt hij zijn brief. „Biak is een gezond oord. Malaria komt hier niet voor en de kans op besmetting is dan ook nihil. De dienst „Welzijnszorg" doet al het mogelijke om ons ontspanning te geven, wat dan ook in voldoen de mate geboden wordt. Het klimaat is, hoewel warm, toch prettig. De avonden zijn heerlijk De OPW -winnaars 1959 voor het O.G. veel succes boeken en bereikten wij uiteindelijk de top. Alleen bereikt men niets," ging de te de keer Creemers op: Vrije tijd heer Creemers verder, „doch sa- 13 goud waard". „Och dat is het men hebben wij stuk voor stuk met >cdereen merkten wij op, inspanning van alle krachten ge- dSch de hdeJ Creemers besteedt zijn vrije tijd ook graag als zo danig. „Afleiding moet er zijn en als ik eenmaal vrij ben, dan is er ook tijd voor mijn gezin (ik heb een doch ter van 10 maanden) en voor mijn hobby, duiven houden". „Vindt Uw vrouw dat niet be zwaarlijk dat U op het platje zit of weg bent voor een wedstrijd?" Doch mevrouw Creemers maakte glimlachend een afwerend gebaar. Van die kant dus geen gevaar. De opening van de 100ste ZB in Zeist is voorafgegaan door een personeelsavond ten huize van de bedrijfsleider, de heer A. G. M. Beekman. Op deze bijeenkomst za gen verscheidene van de 14 per soneelsleden uit de nieuwe zaak elkaar voor het eerst. Er waren namelijk enkelen onder hen, die zojuist hun opleiding voltooid had den. Begonnen werd met de grondbe ginselen voor een ideale zelfbe dieningszaak. Uitvoerig stond de heer Beekman stil bij de punten zelfbediening, organisatie, de di verse taken, teamgeest, service, waarna in gedachten de gang werd nagegaan van de klant, „mevr. De Jonge", naar en in de zelfbe dieningswinkel. Tijdens deze bespreking arriveer de onze rayonleider, de heer L. M. de Haas, die iets vertelde over de allernieuwste bijzonderheden over zelfbediening. Tegen een uur of elf werd het za kelijke gedeelte van de avond af gesloten, werd een toast uitge bracht op de nieuwe zaak en be gon de gezelligheid door te zetten. Niet onvermeld mogen blijven ove rigens de gastvrouwelijke diensten van mevr. Beekman, die ons te voren reeds had getracteerd op heerlijke koffie met koekjes, cakes e.d. De gezelligheid kende geen tijd en zo was het middernachtelijke uur voorbij, eer men het wist. Alge meen was men van mening, dat deze avond veel heeft bijgedragen tot het gevoel van saamhorigheid onder de verschillende personeels leden, terwijl het ook een leerrijke en prettige bijeenkomst was, waar voor de heer en mevrouw Beek man veel dank is verschuldigd. lste verkoper H. DE MOL, Zeist. koel en gaan meestal gepaard met een prachtige zonsondergang. Om dat we door een rif, honderden meters uit de kust, voor haaien e.d. gevrijwaard zijn, kan hier in de baai naar hartelust worden ge zwommen en gekanood. De dag is hier zó ingedeeld: des morgens verrichten wij onze dienst, des middags rusten we tot een uur of vier en de rest van de dag kunnen we doorbrengen naar eigen goeddunken. Dat is wel iets gunstiger dan de dagindeling in het leger thuis! Bovendien krijgen we nog zóveel soldij, dat we een aar dig spaarcentje kunnen overhou den. En dan heb ik U nog niets verteld van mijn reis naar Nieuw-Guinea! Niettemin zie ik wel uit naar de dag, dat ik weer in Nederland aan het werk kan in een AH-winkel. Tot zolang dan, uw „verkoper", C. J. BRANDS

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3