OP W-prestatie met luisterrijk feest bekroond (astella voor Nylon OMO-Superpak Winzerschoppen 2 AH-FLI TS EN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 7 Landelijke editie Juni 1959 Verantwoordelijk eindredacteur F. Brandsma, Personeelschef Filialen Redactie J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Opleiding Aan dit nummer werkten mede: H. de Mol Personeelsavond in Zeist W. J. de Jong Jubileum in Bilthoven L. J. A. S. Kloos Omwenteling verkoopsysteem heeft zijn weerslag op de fabriek W. Haeser Centraal distributiecentrum Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. ren wisselbeker wordt door de heer G. Heijn overhandigd aar uit Veghel. Een modern wasmiddel voor mo derne weefsels als nylon, no-iron, enkalon, terlenka, perion, orlon, draion etc., etc., maar ook voor wol en zijde, is Castella voor Nylon. Een wasmiddel dat witte nylon wit houdt en gekleurde nylon als nieuw doet opfleuren. Kortomideaal voor de nylons van ma en het overhemd van pa, maar ook voor het blousje van Pietje en de petticoat van Grietje. Een voordelig pak (wat een pracht verpakking) voor 68 cent en zak jes (voor even een wasje) a 15 ct. C.jna drie maal zoveel inhoud als normaal en tijdelijk een voordeel van 21 cent, dat biedt het OMO- superpak. Voorwaarden die ons dwingend uitnodigen om stevig op deze actie in te haken. Iedere huisvrouw die OMO ge bruikt voor haar grote was en al lerlei wasjes en werkjes in de keu ken, heeft meerdere pakken van normaal foimaat per week nodig. Zij zal het dus prettig vinden wan neer zij één groot pak kan kopen voor een verhoudingsgewijs veel lagere prijs. Normale prijs superpak 1.10, tij delijk ter kennismaking 89 cent. Een volle, frisse wijn die vorig jaar nog plm. 3.50 kostte, nu dank zij de overvloedige uitstekende oogst van 1958, voor 1.95, dat is de Pfalzer Winzerschoppen. Voor de zeer vele liefhebbers van Rijnwijnen een enorm buiten- kansje, waar zij zeker gebruik van zullen ma- De Pfalzer Win- kammer, in het centrum van de :j Pfalz. De Pfal- (SffjM zers zelf noe- men deze wijn zart-mild und zij kunnen het U het dus maar rustig verder. Het OPW-feest is weer achter de rug. Niet geheel zonder wee moed zullen degenen, die door hun prestaties voor deze dag waren uitgenodigd, aan de 9e juni terug denken. Want, zoals de .Vader van de OPW", de heer H. Valk, het in zijn slotwoord t]fp 'eldhoven, filiaal Sehiebroek („al zijn we nog niet op het punt, waar U en wij graag zouden komen, wij zijn toch zeer content over het door U bereikte")de heer en mevrouw v. d. Berg, filiaal Eindhoven, Kruisstraat („U hebt een moeilij ke taak; dank zij U is de ontwik- het is een glorieuze dag geworden, die niet gemakkelijk ten ejnde vergeten zal worden. In het Ontspanningsgebouw ontstond direct om 12 uur de gezellige sfeer, die voor een dag ais deze onont beerlijk is. Er was het weerzien van oude vrienden, met wie men in vroe ger jaren had samengewerkt en die nu ver van elkaar werken voor een zelfde doel. Een weerzien soms na jaren. „Kerel, wat ben jij oud ge worden". zo begon het vaak. „Weef je nog, dat wij zo n twintig jaar ge leden samen En dan kwamen de verhalen over de onvergetelijke leuke voorvallen van vroeger. Welkom Onder deze gezellige kout werd de lunch gebruikt en na het afruimen van de tafel was het moment van de uitreiking der felbegeerde prij zen aangebroken. De heer D. A. ter Wee heette het gezelschap wel kom, doch niet nadat hij had ver teld, waarom hij was getooid met een mooie rose anjer. Hij wenste allen een prettige dag toe en vertelde vervolgens, dat men evenals vorig jaar per auto de reis naar Amsterdam zou ma ken. „Vorig jaar is dat niet geheel naar wens verlopen, daar een der heren een kortere weg meende te moeten nemen. De consumptie, die hij en zijn passagiers reeds te pakken hadden, toen de rest van het gezelschap arriveerde, heeft hij echter zelf moeten betalen," zo liet de heer Ter Wee er veel betekenend op volgen. Daarna betrad de heer G. Heijn het podium. „Het is voor de heer Valk niet moeilijk om mij bereid te vinden de prijsuitreiking te ver richten. Ik doe dit nl. bijzonder graag, omdat ik hierdoor de ge legenheid heb mijn waardering uit te spreken voor de grote presta ties die door U allen geleverd zijn," aldus de heer Heijn. „Het is niet genoeg dat onze artikelen goed van kwaliteit zijn en gunstig in prijs; ook een mooie winkel alleen kan het niet doen. Het zijn de mensen, die voor de goede omzet moeten zorgen." In 1960 weer? Vervolgens nodigde de heer Heijn de Kampioen van dit jaar, de heer L. J. Creemers uit Veghel, met zijn echtgenote op het podium. „Ik vind het fantastisch, dat een jonge man als U in Veghel tot een der gelijke prestatie is gekomen," ver klaarde de heer Heijn. „Als nieuwe chef hebt U dit filiaal tot nieuw leven gewekt en dit is te danken aan de maniei*, waarop U Uw per soneel weet te leiden. U hebt mij gezegd dat dit nog maar kinder spel is geweest en dat wij U het volgend jaar weer hier op dit po dium zullen zien. Wat mij betreft mag U dan weer de beker komen halen, want al is er nog nooit iemand in geslaagd twee jaar ach tereen kampioen te worden, de kans daarop bestaat wel degelijk. Ik wens U veel succes." Na deze woorden overhandigde de heer Heijn de fraaie zilveren wis- Hiermede was de prijsuitreiking en ging de heer Heijn Zangeres Annie de Reuver met de zingende bedrijfsleider, de heer Fr. Haslinghuis. over tot de verloting, doch niet al- i vorens dank te hebben gebracht aan allen van de verkoopleiding en in het bijzonder aan de heer Valk voor de uitnemende wijze, j waarop zij deze wedstrijd gesti- I muleerd hebben. Verloting De dames Van Leeuwen (Arn- I hem, Klarendalsewegen Aarten I (Doom) stelden zich op verzoek beschikbaar voor het draaien van de prijzenton en het trekken van de loten. Zelden zijn de loten zo j grondig gemengd; op een gegeven moment werden ze zelfs allemaal de ton uitgeslingerd, maar dat kon de toch al prima stemming slechts verhogen. Kampioen Creemers was de eerste gelukkige, die onder daverend ap plaus voor de tweede maal op het podium kwam. Een reiswekkertje viel hem ten deel. Het glasservies verhuisde naar de bedrijfsleider van de Supermart aan de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam, de heer Campenhout. De heer Phaff (Am- Een kiekje van de ere-tafel. V.l.n.r. de heer A. Heijn Jzn., het kampioenspaar Creemers-van Leeuwen, de heer G. Heijn en de heer en mevrouw Lamberts. selbeker en een maquette als blij vend aandenken. Ere-prijzen Achtereenvolgens kwamen daarna op het toneel de winnaars van de ere-prijzen, die eveneens een zilve ren maquette in ontvangst konden nemen. Dit waren: de heer en me vrouw Lamberts, filiaal Goes „deze ereprijs bewijst wel, dat plaatsing in dit grote filiaal gerechtvaardigd was"de heer en mevrouw Van Gils, filiaal Nijmegen, Groenestraat „als BZ-chef zagen wij U ook al eens hier"); de heer en mevrouw Timmermans, filiaal Maastricht, Brugstx-aat („begonnen met een 9e prijs, behaalde U daarna een 6e en nu een ere-prijs; we zijn nog niet aan het eind") de heer en mevrouw Janssen, filiaal Den Bosch, J. van Maerlantstraat („in de Hinthamerstraat ging het al goed; ook nu in stijgende lijn. On ze waardering daarvoor")de heer Na de grote verloting moesten nog twee Parker Jotter-ballpoints ver loot. worden. De dames Ruys en Op de Beek werden voor deze trek king uitgenodigdMevrouw Op de Beek trok het eerst en het was raak: de heer Op de Beek kreeg de eerste ballpoint. Dit gaf de heer j G. Heijn aanleiding bij het lezen I van het door mevrouw Ruys ge- I trokken lot uit te roepen„Meneer Ruys", die de Parker inderdaad kreeg. In werkelijkheid had mevrouw Ruys echter de heer De Roode getrokken, die niet aanwezig was en per post eveneens een ballpoint thuis ge stuurd kreeg. hem, Beethovenstraat) kan zich voortaan nog gladder scheren met een Remington-scheei'apparaat en de heer Veldhoven (Sehiebroek) kon zijn, helaas door ziekte niet aanwezige echtgenote, verrassen met een modern theeservies. Hoe de heer Voordouw 's avonds naar zijn huis in Alphen a. d. Rijn is ge gaan weten wij niet, maar het zou kunnen zijn, dat hij hiervoor zijn gewonnen sportfiets heeft ge bruikt. Het huis van de Geldropse chef Van Rijsingen, kon 's avonds gesierd worden met een waarde vol schilderij. Mens^'nr. 1 De heer Valk betrad daarna het podium om zijn traditionele OPW- rede te houden. Onze reclame-chef benadrukte, dat ondanks de tech niek, de mens nog steeds over heerst. Het bewijs hiervoor zag hij ook in het feit, dat de hoogste leiders in het bedrijf er prijs op stellen aanwezig te zijn op een dag als deze, waarop de beloning voor hard werken wordt gegeven. Koffie-verkoop maakte vanzelf sprekend ook deel uit van de toe spraak van de heer Valk. „De op 21 april 1958 gestarte koffie-cam- pagne heeft dank zij U een fan tastisch resultaat gehad. Toch is het ideaal Iedere klant koffie- klant nog niet bereikt, maar we gaan nog steeds in stijgende lijn en de lopende actie zal waarschijn lijk weer het record overtreffen". Op reis De met volle aandacht beluisterde en regelmatig door applaus onder broken toespraak van de heer Valk vormde het besluit van de bijeen komst in Zaandam. Het gehele ge zelschap „scheepte" zich in in de gereedstaande auto's en begaf zich via A'dam-Noord en de bruggen bij Schellingwoude naar het Ame rican Hotel in Amsterdam, waar het feest werd voortgezet. Een gezellig borreluurtje ging aan het diner vooraf.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2