President-directeur opende 100ste ZB in Zeist Bevredigende resultaten behaald, maar hoge investeringen vereist I I'liiiiHiiiiiiiiiuin Het jaarverslag over 195§ Mijlpaal binnen zeven jaar bereiki o J i'n-S I S,«-', SAH00200Q198 Flitsen Landelijk Juni 1959 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 16e Jaargang No. 7 - Juni 1959 \kS OENSDAG 10 JUNI J.L. is het jaarverslag van onze onder neming verschenen. Zoals wij U reeds in ons december nummer konden meedelen, stemmen de behaalde resultaten van 1958 tot voldoening. Op grond van de ontwikkeling der omzetten gedurende de eerste maanden van 1959, verwacht de Raad van Bestuur ook in dit jaar bevredigende resultaten. Spaarfonds Het dividend op de gewone aandelen zal, indien het voor stel daartoe aanvaard wordt, verhoogd worden tot 12%. Doordat de toeslag op de Spaar fondsrente aan de hoogte van het dividend gekoppeld is, zal deze 140% bedragen. De to taal-rente beloopt dan maar liefst 9,36 In een speciale toelichting vertel de de heer J. W. de Vries, plv. lid van de Raad van Bestuur, dat de maximum toeslag op de rente van 200.gebracht zal worden op 350.Een maximum blijft ge handhaafd, daar het spaarfonds bedoeld is voor de gewone spaar der en niet voor beleggers. Omzet 195S 2 X 1953 Uit het verslag blijkt, dat de om- lu iiicnioriani Op 30 mei j.l. is tot ons leed wezen te Heemstede overleden de gepensionneerde chef, de heer zet van het kruideniersbedrijf in 1958 ruim tweemaal zo groot was als in 1953. Dit is vooral frap pant, als men ziet, dat het aantal winkels in ditzelfde tijdvak met slechts vijf gegroeid is. Voor een deel is deze toename van de gemiddelde omzet per winkel te danken aan de ZB, doch ook in de omzetten der BZ's kan een aanmerkelijke groei geconsta teerd worden. „De modernisering wordt met kracht voortgezet", lezen wij in het jaarverslag. De heer De Vries wees er op, wat dit voor het be drijf betekent. Kosten „Wij staan voor het feit, dat vele bedieningswinkels vrij plotseling niet meer vol doen aan de eisen van deze tijd. Die moeten dus veran derd worden, maar ze verte genwoordigen nog een be hoorlijk geldsbedrag. Dit moet dus afgeschreven worden en brengt grote kosten met zich mee". Pensioen- voorzien in ge n Met het oog op de te verwach ten ontwikkeling in de detail handel bepleit de directie aan passing van de wettelijke bepa lingen en uitbreidingsplannen met „winkels die ontworpen en gebouwd worden als winkels van morgen". De heer A. Heijn Jzn. feliciteert de heer en mevrouw Beekman met de fraaie zaak. G. P. DUJARDIN. De overledene is 69 jaar ge worden. Op 1 september 1906 was de heer Dujardin in dienst van ons bedrijf gekomen. Als be diende werkte hij te Hilversum, Haarlem, Delft en Schoten en werd chef in Zandvoort. Op 1 januari 1928 volgde overplaat sing naar filiaal Heemstede, Raadhuisstraat, welk filiaal hij heeft behêerd tot zijn pension- nering op 22 juni 1954. De pensionnering betekende voor de heer Dujardin geen afscheid, want nog vele malen stelde hij zich beschikbaar als noodhulp. Zelfs op de dag" van zijn plotseling overlijden had hij zijn opvolger in filiaal Raad huisstraat nog terzijde gestaan. Door zijn hulpvaardigheid en innemende vriendelijkheid had de overledene vele vrienden in het bedrijf, niet alleen onder de ouderen, maar evenzeer bij de jeugd. Het bericht van zijn overlijden heeft dan ook een algemene verslagenheid teweeg gebracht. Onze oprechte deelneming gaat uit naar zijn echtgenote, doch ter en schoonzoon, die wij de kracht toewensen om dit zware verlies te kunnen dragen. Hij ruste in vrede. Inrichting Onze honderdste ZB is gevestigd aan de grote brede Slotlaan, een zeer moderne winkelstraat. Het flatgebouw, waarvan onze winkel een onderdeel vormt, is nog in aan bouw. De vloeroppervlakte is 145 m2; winkel en kelder zijn even groot. De winkel is ingericht volgens de laatste opvattingen, een massale opstelling dus en geen hinderlijke obstakels. In de aantrekkelijke vleeswaren- afdeling" wees de heer Louw ons, behalve op de prachtige vleeswa- renuitstalling (100% ZB), op de nieuwste Van Berkel-plakkenwer- per, die het mogelijk maakt in een bijzonder hoog tempo de artikelen voor te verpakken. Verrassend was voor ons de maga zijnkelder. Dit is een grote, geheel wit geschilderde ruimte, met TL- buizen verlicht. De hoogte is meer dan 2.30 meter. „Een magazijn, zoals ieder het zich wensen zou", zei ons de rayonleider, de heer L. M. de Haas. Er is nog iets heel anders, dat ook grote kosten met zich mee gaat brengen: wijziging" der pen sioen-voorzieningen. Door de loonsverhogingen der laatste jaren is de verhouding van het pensioen ten opzichte van het loon niet goed meer. In het bijzonder geldt dit voor de pen sioenen der filiaalhouders. Een tweede punt is, dat door het steeds ouder worden der mensen, de z.g. wiskundige reserve (dit zijn de berekende bedragen, nodig voor het zeker stellen van de toe gezegde pensioenen) vergroot moet worden. Beide maatregelen vragen grote offers van het bedrijf. W IJF PERSONEN, DRIE DAMES EN TWEE HEREN, hadden op de ochtend van de 4e juni om 9 uur post gevat voor de deur van onze nieuwe zelfbedieningszaak aan de Zeister Slot laan. Om 10 uur opende de bedrijfsleider, de heer A. G. M. Beekman, de deur en toen was de rij aangegroeid tot enige hon derden mensen. De honderdste AH-ZB was het bezit geworden van de huisvrouw. Vóór het zover was had in de fraaie, nieuwe winkel, die eigen dom is van het Pensioenfonds, een kleine bijeenkomst plaats gevonden, waarin de heer A. Heijn Jzn. het woord voerde. „De opening van een ZB is op zichzelf niets bijzonder meer. Maar deze zaak is onze hon derdste ZB en daarom is deze opening voor ons dan ook een bijzonder feit." Eerste in 1919 De heer Heijn herinnerde er ver volgens aan, dat het nog maar tien jaar geleden is (1949) dat in Nijmegen de eerste Nederland se ZB gesticht werd. Pessimisten waren er toen genoeg. „Zelfbedie ning mag goed zijn voor Amerika, voor ons land is dat niets", was een in die jaren vaak herhaald thema. De Nederlandse huisvrouw heeft de zwartkijkers op overtuigende wijze in het ongelijk gesteld, het geen kortgeleden duidelijk is ge bleken, toen in Zwanenburg de 1000ste ZB van ons land geopend werd. „Ons bedrijf opende in 1952 in Schiedam de eerste ZB," aldus de heer Heijn. „Dat wij nu, ter nauwernood zeven jaar later, de honderdste reeds kunnen openen, bewijst evenzeer, dat de huisvrouw in ons land de ZB wel degelijk waardeert. Op de goede weg? Of wij hiermee nu werkelijk op de goede weg zijn, valt nu nog niet te zeggen. Misschien vinden vij over drie jaar deze mooie zaak wel klein en antiek, omdat de Su- permart het dan heeft gewonnen. Maar ook in die richting doen wij mee. Momenteel tellen wij er zes, en op het eind van dit jaar is dit aantal waarschijnlijk gegroeid tot negen. De toekomst zal moeten le ren, of onze ideeën goed gericht zijn". Vervolgens bracht de heer Heijn dank aan allen, die hebben meege werkt aan de totstandkoming van de mooie winkel. In het bijzonder richtte hij zich tot de leider van de openingsploeg, de heer G. J. VAN ZIJL, die „aan de wieg" van bijna alle ZB's gestaan heeft. Prima werk „Ik weet uit eigen ervaring, meneer Van Zijl, wat er allemaal gedaan moet worden, voordat een winkel echt klaar is. Er moet bijzonder hard gewerkt worden en het is goed, dit hier eens te zeggen. In u dank ik alle leden van uw ploeg. Hun werk is steeds prima.'' De klok wees inmiddels aan, dat het tijd werd de zaak te openen. Het voorrecht van de eerste koop was echter voorbehouden aan Drs. De Vries, directeur van de Barti- meus-Stichting, een instituut voor blinde en slechtziende kinderen. Onze president-directeur nodigde de heer De Vries uit met een wa gentje een rondgang" te maken door de winkel en dit wagentje vol te laden met AH-artikelen, die gratis aan de inrichting geschon ken werden. Overdracht Toen was het moment gekomen, waarop de heer Heijn de zaak over droeg aan bedrijfsleider A. G. M. Beekman. „Veel behoef ik u over de ZB niet te zeggen, meneer Beek man. 11 weet er alles van. Veel succes en houd de zaak recht." De deuren gingen open en de klan ten begonnen binnen te stromen. Zo groot was de drukte, dat enige minuten later de deur weer geslo ten moest worden. De paden waren stampvol. Toen wij om half twaalf uit Zeist vertrokken, was deze „verkeersregeling", die deed den ken aan de lange rijen wachten den in de donkere oorlogsdagen, nog noodzakelijk en naar wij later vernamen is dit nog lang zo ge bleven. De honderdste ZB maakt deel uit van een imposant flatgebouw.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1