Omwenteling in verkoopsysteem heeft zijn weerslag op de fabriek Feestagenda Excu rsie naar Ph ips Prettige wedstrijd beslist na de thee eerste Dlaats de heer en tnevrnuw X J eerste plaats de heer en mevrouw Middelbeek van harte te felicite ren met het succes van hun zoon Cor, die na vele jaren zijn studeren zag beloond en nu als arts werk zaam is. Als jubilaris mochten wij begroe ten de heer P. Vink, die op 1 mei 12% jaar in het bedrijf werkzaam was. Onze felicitatie ging gepaard met muziek en wel drie mooie platen. Op 9 mei was weer een heel andere bijeenkomst en wel het afscheid van de heer J. de Boer van het C.M. De heer F. Schuddeboom was de eerste spreker en roemde de schei dende heer de Boer als een prettig mens om mee samen te werken. Namens de direktie een kist siga ren en een pakket. Tot groot genoegen van de fam. De Boer waren ook aanwezig de heer en mevrouw Keg. Ook de chef van het C.M. sprak de scheidende toe en tenslotte namens het personeelfonds de heer Bergh, met een enveloppe met inhoud. Zo is er een tijd van komen en een tijd van gaan. De heer Steen over handigde namens het personeel van het C.M. een kist sigaren. Na de koffie gingen mevrouw en de heer De Boer, na afscheid genomen te hebben, voldaan naar huis en wij wensen de heer De Boer een welverdiende rust toe. Tot ons leedwezen vernamen wij, dat de vrouw van de heer A. Vos (Emb.) op 15 mei j.l. is overleden. Bij de fam. K. v. d. Werf werd een dochter geboren die de naam ont ving van Jacoba. Bij de fam. Wes- terlaken werd ook 'n dochter gebo ren die de naam Jolanda kreeg Wij feliciteren deze ouders en ho pen dat hun kinderen in de beste gezondheid mogen opgroeien. Op 2 juni was de heer Drijfhout 12'/2 jaar bij ons bedrijf De fam. G. van Unen is op 12 juni 12i/2 jaar getrouwd. Prettige bruidsdagen toegewenst. Op 18 juni is J. S. de Boer 25 jaar in dienst. De fam. J. Kuijk is op 20 juni 40 jaar getrouwd dat zal wat worden op het Vissershop) allemaal de vlag uit, buren! De heer A. Groot (K.B.) is op 25 juni 25 jaar in dienst en zo sluiten wij de maand juni af. Nu onze zieken. De heer Sondij (na vele weken te hebben moeten rusten) is weer aan het werk. De heer J. Mooij is nog steeds we gens ziekte thuis. De heer W. Kleij is na enige dagen in het ziekenhuis te zijn geweest weer thuis en heeft kort geleden het werk hervat. De heer S. Meijn is na een ongeval weer aan het werk. De heer Van Wijngaard, die al ge ruime tijd wegens ziekte thuis is, gaat langzaam vooruit. De heer K. Bakker (K.B.) moest ook opgenomen worden in het zie kenhuis voor een operatie. De heer P. Breeuwer (Kaas) was wegens ziekte thuis en had het on geluk van de trap af te vallen en ligt nu in het ziekenhuis met een hoofdwond. De heer G. van Urk moest opge nomen worden voor een maagope ratie en dit is prima in orde. 2-6-59: W. Drijfhout, 12%-jarig zakenjubileum. 2-6-'59: G. J. van Unen, 12% jaar getrouwd. J. S. de Boer, 25-jarig zakenjubileum. 20-6-'59: J. Kuijk, 40-jarig huwelijksfeest. Massa's verpakt snoep worden door 25-6-'59: A. H. Groot, 25-jarig De leiding streeft er naar - - in dien enigszins mogelijk de fa briek te voorzien van moderne 18-6-'59: verpakkingsmachines die in slaat zijn de steeds groeiende produktie j op te vangen. vlugge handen gewogen. zakenjubileum. In het verkoopsysteem van de filialen is een ontwikkeling gaande die zich een viertal jaren geleden heeft aangekondigd en thans in volle gang is. De vertrouwde bedieningszaken (BZ) maken j j in i. ae laoricage van televisie beeld plaats voor de meer moderne zelfbedieningswinkels (Z B.) welke buizen, tevens met de apparatuur laatste bij de huisvrouw in de smaak vallen Onder leiding van de heer v. d. Heuvel (T.A.) zijn 27 leden uit ons bedrijf op excursie geweest bij Philips. Half zeven stond de bus gereed, zodat wij kwart over zeven konden vertrekken, om in één ruk door te rijden naar Eindhoven. Precies 9.00 uur stonden we voor de fabrieken. In de hall werden wij door de heer Bakers ontvangen. Na een korte inleiding over het Philips-concern, kregen wij de rondgang door de enorme fabrie ken. Zo maakten wij kennis met de fabricage van televisie beeld- Ons bedrijf komt natuurlijk tege moet aan deze voorkeur voor het ,,pak-zelf"-systeem. Menige bedie ningszaak is al omgebouwd tot ZB. en met grote zekerheid neemt het nieuwe systeem de overhand. Amerika gaf het voorbeeld en de ervaring wijst uit, dat het publiek het prettig vindt vrij in een zaak rond te dolen en zich zelf van het nodige te voorzien. Dit jaar komen er weer vele nieu we ZB's bij. Het invoeren van de methode van zelfbediening brengt natuurlijk konsekwenties met zich mee ten aanzien van het innerlijk van de winkels. Het interieur wordt vol komen anders ingericht dan voor heen gebruikelijk was, de toon bank verdwijnt, en er komen loop paden die de klanten langs de gondola's en de schappen met ar- I tikelen brengen. Het spreekt haast vanzelf, dat aan het uiterlijk van de artikelen nog hogere eisen worden gesteld, om dat zij nu door him uiterlijke aan trekkelijkheid de blik van de klan ten moeten vangen. Er is immers geen verkopend per soneel meer ingeschakeld dat het publiek op het assortiment wijst! Een belangrijk gevolg is ook dat alle artikelen verpakt moeten zijn. Toen de eerste ZB's enkele jaren geleden werden geopend, werden aan de toestellen. Ieder heeft een bepaald werk aan een toestel te verrichten en met elkaar werken ze de toestellen af. Ook hebben wij de glasblazerij voor de gloeilampen bezichtigd. Dit blazen geschiedt grotendeels machinaal, doch voor kleinere or ders wordt ook nog glas met de mond geblazen. Zeer interessant te zien hoe aan een holle ijzeren pijp een model van een lamp geblazen wordt. Holle glazen buizen werden ook nog met de mond geblazen op verschillende diktes. Na deze afdelingen bezocht te heb ben (het was inmiddels 12 uur ge worden) stapten we in de bus en ren van andere aard aan verbonden welke benodigd is om de televisie toestellen te completeren. Dat was natuurlijk een tijdrovend Mannen en vele meisjes werken hebben een rit langs alle Philips- werkje, waar bovendien nog bezwa- in de grote montage-afdelingen bedrijven gemaakt; tevens reden we door het Philipsdorp, waar on- j geveer 10.000 huizen staan voor j het eigen personeel. Ook heeft dit concern eigen scholen, voor de kin deren van haar personeel. Na deze rondgang werden wij naar hotel de „Wildeman" op de Markt gebracht, waar wij een prima diner aangeboden kregen. Na het diner reden wij met de leiders nog even naar de Philips Schouwburg om lie te bezichtigen. Ook daar heb ben we onze ogen uitgekeken. Deze schouwburg biedt plaats aan 1000 personen. Na dit alles was de excursie om 3.15 uur beëindigd en stapten wij in de bus, om via Nijmegen en Arnhem weer naar huis te rijden. Onderweg werd nog even gestopt I om de dorst te lessen, j Wij mogen terugzien op een leer- zame en prettige dag, welke niet 1aIe.n\.Z.0alS„We..b0ven al ™sen\ Een nulmachine op de VA. onder 2Ó gedaagd zou zijn, zonder me- net wakend oog van de heer 1 G. Schetselaar. komt het ZB-systeem er steeds meer in en de behoefte aan voor verpakte artikelen neemt evenre dig toe. De ideale oplossing is dat alle ar tikelen verpakt en wel de fabrie ken verlaten en zonder verdere be werkingen onder de ogen van de klanten komen. Rollen Zaansc Molen verlaten de inpakmachine. dewerking van onze Directie en de heer v. d. Heuvel, waarvoor na mens allen hartelijk dank. achter de winkel in het magazijn p>e voordelen laten zich makkelijk duchtig de handen uit de mouwen raden want dooI. de speciale mJa_ gestoken om de produkten van de chines en het geoe£e„de personeel K.B. en de S.B. voor te verpakken. -• R.I.V.A. - ah, :t-i De heer Roos is na een zeer ernstig i In de nabijheid van het olym- handeling, het verkopend perso- .5.?_ei P'sch stadion te Amsterdam neel er op mag vertrouwen dat de werd een qoede wedstrijd qe- klant een onbeschadigd en gaaf .3 ni-nrilllft irt Vionclon kan onze fabriek het verpakken op veel doeltreffender wijze verrich ten, dan in de zaken het geval is. De juiste materialen worden ver werkt, waar dan nog bijkomt, dat in het hele land voor alle filialen uniforme verpakkingen worden gevoerd. En dan mogen wij niet vergeten dat het o zo tere punt van de hy giëne met grote waarboi-gen om I ringd wordt en dat, bij goede be- ziekenhuis en wij hopen en wensen voor hem en zijn gezin, dat alles weer goed mag komen. De laatste berichten geven gelukkig een op timistisch geluid. De heer J. van Capelleveen ver blijft in het St. Jan Ziekenhuis en wij wensen hem het allerbeste toe. Zo zijn er in vele gezinnen moeilijk heden, met ziekte en andere pro blemen. De kinderen van ons per soneel hebben weer volop genoten van het mooie uitstapje naar Lun- teren en de leidsters en leiders kun nen nu weer uitblazen. Zo wil ik dan besluiten met hen die al met vakantie gaan, prettige da gen toe te wensen en mooi weer. Al onze zieken een spoedig en al geheel herstel toegewenst. Ainiueraal - AH 1, O-S Een verdiende overwinning voor speeld tegen de R.I.V.A. Helaas P''°dukt hande" krfet 3 I Tnt „lcsf 1..- l.„i was de accommodatie niet hele maal te vergelijken met het sta dion. A H. was de onzen, al lijkt hij regelmatiger dat de 2—1 achterstand snel werd dan zij was. De verdediging liet I omgezet in een 3—2 voorsprong zo nu en dan een steekje vallen. De R.I.V.A.-mensen werden steeds Tot slot mag hier het voordeel j worden vermeld, dat de winkels j op deze wijze een tijdrovend werk wordt bespaard en dat alle aan een heel andere j dacht van het personeel zich kan opstelling gekomen dan met de j richten op de service aan de klant, smadelijke nederlaag bij de En zo is dan thans de gang van thuiswedstrijd. zaken- Voor de rust noteerden we een zeer goed doelpunt van Roest en wisten de R.I.V.A.-mensen het doel tweemaal te vinden, terwijl Koopman zich een enkele maal als reddende engel ontpopte. De rust brak met een achterstand van 21 aan. Na de thee was onze rechtshalf rechtsbinnen gaan spelen, hetgeen een vei'betering betekende. Het klopte nu beter op het middenveld en er werd goed gecombineerd, zo- In een zeer hoog tempo worden op het ogenblik de nieuwe zelf- bedieningszaken opgeleverd. Op 1 mei werden er twee aan de reeds lange rij toegevoegd. Eén daarvan was de nieuwe zaak in Bilthoven. waar de heer J. J. Freericks bedrijfsleider werd. maar bleef uiteindelijk meester van de situatie. Voor de rust scoorde Bruinenberg met een fraai, hoog schot en na de denkbeeldige thee voegde Vermeeren en v. d. Bijl, welke laatste een paar zekere goals miste, ieder nog een punt aan de score toe. feller, doch de A.H.-verdediging- hield goed stand. Een kwartier voor tijd werd de strijd beslist door een straffe corner van Roest, die i magnifiek door Hartsuiker werd ingekopt 4 3. Zo was revanche genomen op de R.I.V.A. in een I prettig gespeelde wedstrijd.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 6