Vier dagen kinderfeest in Lunteren V akantieverstrekking een week vóór de vakantie Nieuw personeel fabrieken O.G. als restauranf kantoor AH-FLITSEN Nepliimis: vluchteling uit bejaarden tehuis Zaterdag 16 mei j.l. vertrokken ongeveer 115 kinderen van ons personeel met hun leidsters en leiders in drie touringcars naar „De Poelakker" in Lunteren. Het is een bijzonder geslaagd kin derfeest geworden en het voorjaarszonnetje dat tot woensdag 20 mei onze grootste vriend is geweest, heeft daartoe stellig bij gedragen. Het team. dat ongeslagen De staf, bestaande uit de heer en mevrouw Ypma, Berghege en Overmeer, de dames Nan nie en Hettie Berghege, Gina van Ruiten, Els van der Vliet en Nel de Wit en de heren Hali, Kloos en Noortman, heeft dan ook de kamptijd met de hele kinderschaar voortdurend bui tenshuis kunnen doorbrengen. Boven slapen Op de heenreis werd er in de bus sen uit volle borst gezongen, waar door er bij de aankomst al een ge zellige stemming heerste. Eerst werden de bedden aange wezen, waarbij de keuze bestond tussen boven- en beneden-bedden. Bijna iedereen wilde graag boven slapen misschien wel omdat ze dat thuis niet gewend zijn. 's Middags gingen de meisjes ver schillende spelletjes doen in het bos; van de jongens gingen de jongste voetballen en de oudste hout sprokkelen voor het kamp vuur dat 's avonds plaats zou vin den. Nept Uil US De heer Hali, die dit verzorgde, had de heer Overmeer gevraagd, tijdens het kampvuur te functione ren als vader Neptunus; een nogal moeilijke opgave, aangezien de kledij niet aanwezig was. Uit armoe hulde deze zich toen maar in een damesjurk plus hoed je en inplaats van de drietand dien de een hark met 10 pennen. De reaktie van de kinderen is te begrijpen zij dachten eerder met een vluchteling uit een bejaarden tehuis te doen te hebben, dan met Neptunus. het voetbaltournooi won. Tot groot vermaak van alle aan wezigen werd de grote figuur met kopjes water nat gehoosd. Wij heien welkom E. Szöllösi-Wittner S.B. M. C. Mulders S.B. A. E. de Boer K-B. A. de Jong-de Joode S.B. N. A. Hottentot S.B. T. Sanou S.B. L. C. Revius K.B. W. Reijmers S.B. B. M. A. de Krotc-Krom. Technisch Bureau T. M. W. van Streepen- van Poppel K.B. A. C. Koek-Rem K.B. M. Plasmeijer K-B. Oma-verslaggeefster Tineke Kuyt. Kermis Op de le pinksterdag werd de ker mis gehouden, waarbij 11 verschil lende spelen naast de eetzaal wer- den opgesteld. Er waren vliegtui gen, raket, rad van avontuur en zelfs een waarzegster (tante Gi na) was aanwezig. De snoeptent en muziek maakten er een echte kermis van. De opening gebeurde heel officieel. In optocht liepen de leiders (sters) met hun kinderen naar het terrein. De kermis-kampioenen 1958, Gon- nie Havik en het zusje van Kees Smelser, die de plaats van haar broer innam, knipten samen het lint door, waarna al het kroost naar binnen stroomde. Waarzegster Het werd een prachtdag. Het slechtste baantje was deze middag j wel voor onze waarzegster tante Gina. Het betekent wat, om de hele j middag in een afgesloten tentje tc I zitten, ter-wijl de zon hoog aan de 1 hemel staat. Maar ze heeft het fan tastisch gedaan. Er waren zelfs meisjes die stellig geloofden dat ze later een flinke donkere man zou- den trouwen en daarbij nog in het bezit van tenminste 5 kinderen zouden komen. I Sport De tweede pinksterdag was een sportdag. 's Morgens verschillende spelletjes als koekhappen, zakkenlopen, bal- lonblazen, enz. Van het begin tot het einde spanning". Het was het aanzien waard. Ze aten de koek met touwtje en al op om maar het eerste klaar te zijn. 's Middags gingen de meisjes het bos in om te wandelen en tc spe len en de jongens namen deel aan een voetbaltoernooi. Er waren 5 teams, bij elk team was een leider ingedeeld. De ploeg van de heer Kloos werd uiteindelijk kampioen (zie foto). Het was voor de leiders slecht voetballen, want omgeven door een zwerm voetballertjes is het lastig spelen. Speurtocht Voor de derde pinksterdag stond een speurtocht op het pi'ogramma, georganiseerd door Hali. De tocht voerde langs de mooiste plekjes in de bossen De weg was aangegeven door woldraadjes en onderweg moesten verschillende opdrachten worden uitgevoerd. Het was erg jammer, dat een paar onbekende kwajongens de draadjes verplaatst hebben, zodat de tocht halverwege moest worden onder broken. Slotfeest 's Avonds kwam dan als slot de bonte avond, waarop tevens de prijzen die op de kermis en de sportdag behaald waren, werden uitgedeeld. De klimax was evenwel, dat de spelers van de kampioensploeg voetballen ieder een foto kregen aangeboden. De konferencier van de bonte avond was Noortman, die de ver schillende nummers op pittige wij ze aankondigde. Verschillende artisten hadden zich gemeld. Guitaristen, zangers, voordracht kunstenaars, enz. Zonder maar iemand tekort te doen mag Tineke Kuijt wel extra ver meld worden, die verkleed als oma een verslag gaf van een voetbal wedstrijd Ajakkes-Blauw en Wit. Weer thuis Woensdagmiddag ontvingen de va ders en moeder hun kroost weer terug in blakende gezondheid. We besluiten met twee regels van het liedje door een deel van de leiding gecomponeerd: Het afscheid valt jullie wel zwaar. Maar we komen terug het volgend jaar!' De broodmaaltijd in het Ontspan ningsgebouw heeft wederom aan fleurigheid gewonnen. Na de bord jes en bestek, prijken er sinds maandag 25 mei j.l. schoteltjes on der de kopjes, terwijl men boven dien zichzelf kan bedienen van sui kerklontjes. Laten we hopen dat de hygiëne in het O.G. er wel bij zal varen. Een zon-overgoten kermistafereel. Op de vergadering van de direktie en de contactcommissie op maandag 4 mei 1959, werden de volgende punten behandeld: Verwarm in» oproep stoort, dat het weer invoe- kleedkamers K.B. ren van de boeteregeling noodza- Aanvankelijk werd deze kleedka mer indirekt verwarmd, doordat enkele ramen werden vei'wijderd en de warme lucht uit de biskwie- fabiiek naar binnen stx-oomde. Er werd echter gerookt in de kleedkamers, waartegen wij her haaldelijk in deze notulen hebben geageerd, en de x-ook uit de kleed- kamers kwam zodoende in de bak kerij. De xaampjes zijn er toen weer in geplaatst en de rookcontrole vindt nog steeds zo veel mogelijk plaats, hoewel de indx-uk is, dat men nog steeds het rookverbod overtreedt. In het nieuwe arbeidsreglement zal het roken met ontslag gesti-aft worden. De heer Schuddeboom wil nu wel voor een vex-warming in de kleed kamers zoi'gen onder beding, dat het met het roken nu ook absoluut afgelopen is. Warm eteu over werkers Pexsonen die overwerken tot na 6.00 uur krijgen van bedrijfswege een broodmaaltijd, tex-wijl zij die tot na 7.00 uur werken warm eten ontvangen. Indien mensen plotse ling moeten overwerken of meex-- dere dagen achtereen en daarbij niet in Zaandam wonen, kunnen in noodgevallen de chefs verzoeken voor warm eten te zorgen. Dit ver zoek zal dan m principe worden in gewilligd. kelijk woi'dt. Arbeidsreglement De wijzigingen die in het regle ment zijn aangebracht op voorstel van de kontaktkommissie, worden thans definitief goedgekeurd en het xeglement zal, nadat het ook de O.R. gepasseerd is, gedrukt worden en uitgegeven worden aan alle personeelsleden met een be geleidend schrxjven, waax-in o.a. staat, wanneer het van kracht gaat worden. Tijdens het verdere vei'loop van de vergadering komt ook naar voren, dat er naast de bij het x-eglement gestelde voorwaarden ook ge dragsregels bestaan, die als alge meen geldend van kracht zijn. In dit licht moet de regeling van „ont slag bij zwangerschap" woi-den ge zien. Tijdens de behandeling van de pun ten komt nog even het vei'zoek van de K.B. om in bepaalde gevallen in plaats van een jas en een bx-oek, twee broeken te vex-strekken, naar voren. De direktie heeft geen bezwaar te gen deze verstrekking, waarbij evenwel de x-egeling van een ver goeding van 2/3 van de aanschaf prijs met een maximum van 10. gehandhaafd blijft. V akantieverstrekking Bij de rondvraag vraagt de heer Verdonk of de extra vakantiever strekking die deze zomer zal wor- tt den uitgereikt aan alle personen, Haarnetjes plaats Vinden in de week, voor- De haarnetjes die bij de bedrijfs kleding worden gegeven, hebben ten doei alle haren er onder vast te houden, zodat er geen haren bij de levensmiddelen vei'pakt wor- den. In vele gevallen worden de haar netjes niet goed gedragen en offi cieel is hiervoor een boeteregeling van kx-acht. Alvorens hier echter opnieuw met boetes te gaan werken, doet de j Tenslotte vraagt de heer Schudde- dat zij werkelijk met vakantie gaan. Voor de drie grote groepen die in het schema zijn vervat, komt dit automatisch in ox-de, maar ook voor het overige personeel, dat verschillend vakantie neemt, zal men op het verzoek van de heer Vei'donk ingaan. Telaatkomers dii'ectie een dringend beroep op het pei'soneel, via de kontaktkommis sie, om de haainetjes weer op de voorgeschi'even manier te dragen. Ook de chefs zullen de opdracht krijgen hierop stx-eng toe te zien. In de volgende vergadering kan dan beoordeeld worden in hoeverre deze oproep resultaat heeft gehad of dat men zich zo weinig aan deze Onder: een pracht kermisattractie was het vliegtuig- spel- Een van de groepen aan de beurt. HiernaastLouis Schenk, de kermiswinnaar 1959 neemt zijn prijs in ontvangst. 27-4 Hr. H. de Lange, Fac. Contr. 28-4 Mej. H. Meijcrink, Zegelafd. 1-5 Mej. E. v. Nugteren, Zegelafd. 4-5 Mej. F. Kuikens, Fac. Contr. 11-5 Mej. A. Prins. Retouren 20-5 Hr. M. Baas. Kostprijs boom de aandacht van de kontakt kommissie voor het probleem van de „te laat komers" en de „weg blijvers". Vooral in afdelingen waar men vroeg moet beginnen en waar een bepaald aantal mensen nodig zijn om de produktie op gang te bi-en- gen, is het te laat komen een bij zonder stoi'end iets. Indien in deze gi'oep mensen iemand verstek laat gaan, loopt de zaak fout en daar het dikwijls de zelfde mensen zijn die door afwe zigheid schitteren zal het mis schien nodig zijn bepaald strengere maatregelen te nemen t.a.v. het te laat komen of wegblijven. Alvorens hiertoe over te gaan, vx-aagt de dii'ektie via de kontakt kommissie echter de aandacht van ons personeel en de medewerking waardoor zij hoopt, dat zij niet tot strengere maatregelen behoeft over te gaan. Ook uit de kontaktkommissie zelf blijkt, dat men een open oog heeft voor dit probleem en dat het weg blijven van bepaalde figui-en extra wei'k en moeilijkheden geeft, zodat uit het oogpunt van kollegialiteit het te laat komen al bijzonder on aangenaam is. De direktie vertrouwt er dus op, dat alle personeelsleden er voor zullen zorgdragen om op tijd op hun werk te vei-schijnen.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3