De heer J. PBoom bij jubileum gehuldigd Zelfbediening in kantine Muziekkorps had een zeer drukke meimaand Nig eria Huldeblijkreis naar s* p,rertokken me 0P d**» Kaasmerken en molens Zonnebloem AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 6 Mei 1959 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, mej. C. Buntsma, G. Cohen, P. van Gulik, W. Haeser, J. Hali, G. Hartsuiker, L. J. A. S. Kloos. J. M. Overmeer, J. W. Noortman, J. J. M. v. d. Meer, G. A. van Rooijen, D. A. Vroon, J. W. Hekkert. J. Breeschoten. Diuk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Tijdens de vergadering van de kantoorcommissie en de kantine commissie op 24 april 1959 werd als eerste punt het schriftelijk ingediende voorstel van de kantinecommissie door de voorzitter ter discussie gesteld. Meubilair dakterras vóór 9 00 uur aan de afdelingschefs opgegeven worden wat men wenst te betrekken. Daarna wordt aange nomen. dat de afname wel ge taxeerd kan worden. Ten einde de piek tijdens de lunch op tc vangen, zullen enige vrijwil ligsters worden gevraagd om het kantinepersoneel te assisteren met als vergoeding: vrije lunch en een Er zullen enige bloembakken wor- kwartier lunchtijd. De werkorder voor stoelen en ta fels voor het dakterras is getekend en het meubilair besteld. Als asbakken voor het terras wor den geverfde maggi blikken geno men met cement er in. Parasols en prullebakken zijn be steld. Op 1 mei 1919 trad als jongste bediende bij Albert Heijn in dienst Jan P. Boom en zoals de heer G. Heijn in zijn toespraak o.a. zei: „Dit was 'n verstandige zet van mijn vader om jou in zijn zaak op te nemen." Deze toespraak werd op 1 mei 1959 in ons Ontspanningsgebouw gehouden, dat ter ere van het 40-jarig jubileum van de heer J. Boom feestelijk ingericht was. Van half 3 tot 3 uur was er voor I naar voren met een grote koffer, Raad van Bestuur, Directie en staf- I gevuld met verschillende attribu- ,ii. I ten d'e de heer Boom in de tropen leden gelegen!,e,d hem Ie fehc,teren j nodi 2QU hebb 0nt|er gebeurt. den geplaatst. Inrichting buffet In overleg met de directeur van Formosa wordt het buffet als volgt i. ingericht aan de zuidkant van het buffet komt een tafel met plateaus, be stek en servies, welke het perso- reel zelf moet afnemen: op het buffet staan in volgorde plastic opstanden met: ongesmeerd gesneden wit- bruinbrood, boterbaïletjes, 3 vlees beleggingen, goudse en leidse kaas, gekookte eieren, porties jam, pin dakaas, chocoladehagel. Brood en belegging worden door kantinepersoneel aangereikt. Daarna volgt koffie, thee of melk en vervolgens volgt afrekening met bonnen. Voor eventuele gasten zal de gast heer een bon moeten aftekenen. Reglement van orde Het nuttigen van de lunch is toegestaan. Servies en bestek mogen echter niet uit de kantine worden mee genomen. Roken is toegestaan, m ts van de aanwezige asbakken gebruik wordt gemaakt. Fruit- en papierafval moeten in wegens bewezen attenties: De heren J. Aafjes, J. J. Vos, Sondij en S. Meijn bij hun ziekte. De heer Daub bij zijn ongeval. De heer en mevrouw de Brueijs bij hun 25-jarig huwelijksfeest. De heer en mevrouw B. W. van Kooten bij hun 12]/^-jarig huwe lijksfeest. De heer en mevrouw Everhard bij hun huwelijk. De heer en mevrouw Postuma bij hun 25-jarig huwelijk. De heer en mevrouw J. de Boer bij zijn afscheid. De heer P. C. Vink bij zijn 12]/2- jarig zaken jubileum. De heer en mevrouw Wcster- laken en de heer en mevr. Janssen de geboorte van hun dochters. De dames van het Hoofdkantoor voor de noodzakelijke voorziening in het toilet. d) op het terras te spelen of te stoeien. Overtredingen worden gedeponeerd. Melk-, coca colaflessen as aan wezig zijn, hebben zich te gedragen j t naar de aanwnzingen van het lid moeten teruggebracht worden - j of de leden van de kantinekommis- in de kantine. Het is verboden: sie, of ingeval van ontstentenis van deze, het aanwezige leidinggevend aop de omheining van het personeel of leden van de onderne- Eenheidsprijzen Na beëindiging van de maaltijd worden de lege plateaus, bestek en servies terugverwacht op de daar voor bestemde tafel, zoals thans nodig zou hebben. Onder grote hi- en daarna werd er een receptie ge- lariteit hing hij de heer Boom de houden voor de vele relaties die de versierselen van de Orde van de ,<3spnjs voor heer Boom in zijn lange loopbaan als inkoper verworven heeft. Na de rede van de heer G. Heyn, die o.a. de prettige samenwerking tussen hemzelf en de jubilaris naar dakterras te zitten of te lo pen mingsraad of kantoorkommissie. Gesti-eefd zal worden naar 1 O.V-l Utivil >UJL ut VOJI UC Gouden Borstulevel om en over. I de broodbeleggingen, handigde hem daarna een T.H. De voorlopige prijzen, gebaseerd nn ornnrlcToffpnni'im wmv i»n (tropenhelm). V.F. (verkeersfluit om het verkeer met de neushoorns te regelen en een V.N. (vangnet). Inmiddels was het 3 uur geworden aan de relaties en andere mede werkenden van ons bedrijf om bin nen te komen, teneinde de heer Boom te kunnen feliciteren. Hier van werd een zodanig gebruik ge maakt, dat er om half vijf, dus voren bracht, een samenwerking en gaf de heer H. K. Engel, die de die daarom zo prima was omdat ze beiden kooplieden waren, waar van de heer Boom uit het aller beste hout is gesneden. Het was voor de heer G. Heijn dan ook een genoegen om de medaille van de Mij. voor Nijverheid en Handel uit te reiken. Bovendien ontving de heer Boom een gratis vacantiereis naar Nigeria, als blijk van waar dering voor de werkzaamheden voor Albert Heijn N.V. verricht. Na de heer G. Heijn nam de heer P. Ligtenstein, directeur in- en verkoop, het woord. Ook de heer Ligtenstein memoreerde de pretti ge samenwerking. Door omstan digheden begon deze reeds in de oorlog en werd daarna voortgezet. Nadat de heer Ligtenstein de ver dere ontwikkeling van ons bedrijf geschetst had, overhandigde hij na mens de collega-inkopers een prachtig fototoestel met inge bouwde licht- en afstandsmeter. Daarna sprak de heer YV. F. Nolte de jubilaris namens het personeels- fonds toe en overhandigde een en veloppe met het verzoek hier zelf een blijvende herinnering aan het personeelsfonds van Albert Heijn N.V. voor te kopen. (■iomlcn Horst ulevel Als laatste spreker, echter meer als humorist, trad de heer Th. Ruys op grondstoffenprijs, worden boterham 2 ct. boterballetje 1 et.: portie vlees/kaas vanaf 5 ct.; ge kookt ei 13 ct; kop koffie 7 ct.; kop thee 2 ct.; glas melk 10 ct.; een j Bij overtreding van dit reglement b) daarop voorwerpen te plaat- i za\ (je toegang tot het terras aan sen of overheen te werpen: j de overtreder(s) in het vervolg worden ontzegd, behoudens verde re disciplinaire maatregelen. de belendende daken te be treden; bijeenkomst leidde, toestemming*?,alve f!fs 22 ct': een hele fles melk 40 ct. Organisatie Bonnen van 10, 5 en 1 ct. zullen evenals totnogtoe, verkrijgbaar zijn bij Mevr. Jansen-Mook. anderhalf uur na_ het begin, nog Bezien zal worden of in de toe- komst deze bonnen bij de portier verkocht kunnen worden. een rij van plm. 40 mensen was. Het was een zeer geslaagde recep tie, waar de heer Boom zeker met Geïnformeerd zal worden naar de veel voldoening op terug zal zien mogelijkheid om 6.00 uur v.m. Daar van het corps verschillende leden ziek waren of niet kon den spelen trad op de regenachtige, koude Koninginnedag al leen de drumband op. Om 7 uur reveille door de bazuinen, daarna naar de Burcht en vandaar een tocht door de stad. Het was met recht met slaande trom en vliegende vaandels door de storm en de regen. De jongens deden het toch maar weer goed. Op de maandagavond van de 4e show werd weg gegeven. Na de mei liep het corps met omfloerste I pauze de voetbalwedstrijd der oud- trommen naar het Verzetsplant- internationals Holland-België. Dit soen om te spelen ter nagedachte- was ook een onvergetelijke mid- en wij hopen dat de aangeboden vacantie een zeer pz*ettige zal zijn en dat wij, dus Albert Heijn N.V., nog lang mogen profiteren van de jarenlange ervaring en het vak manschap van de heer Boom. automatisch de boiler voor de kof fie in werking te stellen. Ten einde de eerste dagen onge veer te weten, waarop de kantine moet rekenen, moet 's morgens Twee verwoede verzamelaars, de heren D. Bakker (Kaas) en K. Besse (TW.) hebben zondag 24 mei j.l. deelgenomen aan de Natio nale Tentoonstelling voor Verza melaars in de Koopmansbeurs in Amsterdam. De heer Bakker exposeerde met kaasmerken (hoe kan het anders) waarvan hij er zo'n slordige 6400 uit 23 verschillende landen bezit. De heer Besse is gespecialiseerd in afbeeldingen van molens. En ook hij is ruim gesorteerd: UOOOstuks. De beide heren die deel uitmaak ten van een gezelschap van 100 exposanten, hadden ondanks het prachtige zomerweer bijzonder veel succes. De jubilaris, nadat hij door de heer Th Ruys was begiftigd met de Orde van de Gouden Borstulevel. Naast hem zijn hoogbejaarde vader. nis aan de gevallenen uit onze stad uit de tweede wereldoorlog. Er was een goede opkomst. Wij speelden hier o.a. de dodenmars, Wilhelmus en enige geestelijke liederen. Op 7 mei: concours in Weesp. Een prachtige dag. Het weer was buitengewoon mooi. Om even 8 uur werd gestart naar Uitgeest en via de tunnelweg door de Velsertun- nel. Zo langs Velserbeek, Driehuis- Westerveld naar het Kopje van Bloemendaal. Vandaar de bollen streek in waar nog enkele velden in bloei stonden, door het park Groenendaal, Hoofddorp naar Schiphol. Hier werden enige uren aangenaam vertoefd. Vele vlieg tuigen vertrokken, o.a. het Russi- 1 sche en nog vele anderen. Ook kwamen verschillende binnen, o.a. uit New York. Om half één werd vertrokken en via Aalsmeer, Loos- drecht, waar honderden zeilboot jes dobberden, naar Hilversum, naar de Anna Hoeve. Hier werd I de inwendige mens versterkt en I veel gekeken naar het natuur schoon in velerlei vorm. Om vier uur werd weer gestart naar Weesp. Daarna opstellen voor de marswedstrijd. Wij liepen met prima resultaat en veel ap- Maus en een eerste prijs met 108 mmten. De hoogste van de middag. De drumband deed het ook best en behaalde een eerste prijs met 204 I Hinten. Daarna brood eten en af stemmen. Voor repeteren kregen 1 *vij geen gelegenheid. Toen naar de grote concours-tent. Een 5 master. Hier kwam voor ons ie teleurstelling van deze prach tige dag. 273 punten, een tweede nrijs. Een domper, die wij waar schijnlijk wel eens nodig hebben. Onze concurrente Juliana uit Heer- 'en behaalde 333 punten, een eer ste prijs met lof. Welgemoed en niet verslagen werd weer ingestapt. Het was evengoed een geweldige dag. Op 9 mei: Naar het Stadion. Weer prachtig weer. Met vijftig muzikanten naar het stadion, waar door de Marinierskapel, de Lucht machtkapel en de K.M.K. en een Jachthoorncorps een geweldige Vijf meisjes van onze fabrieken, 2e en 3e ja irs cursisten van „De Zonnebloem", hebben op donderdag 14 mei j.l. hun diploma ontvangen. Dit gebeurde op een gezellige avond die zij met hun mede-cur- sisten zelf verzorgden. Het zijn: Rietje en Lenie Ccrnelis- se, Thea Otto, Tiny Dolleman en Corry Holvast. Bij de uitreiking waren aanwezig onze maatschappelijk werkster mej. G. Meijn en de afd.-chefs van de meisjes de heren Hekkert, Ho- gendijk en Stens. Onze hartelijke gelukwensen! AH 1 - K.B.M., 4-2 Een slap spelletje voetbal, doordat AH zijn tegenstander onderschat te. Zo kon het gebeuren dat een voorsprong van 30 (goals van v. d. Bijl (2 x) en Vermeeren) na Je rust werd ingelopen tot 32. Pas toen werden de zaken steviger aangepakt en met een fraaie goal van v. d. Bijl (42) kwam het einde. AH 2 - Zaan 2. 2-1 Tien minuten voor rust werd uit een van onze aanvallen het eerste doelpunt gescoord. Op een through- pass van midvoor Noortman werd door rechtsbuiten Ouwens goed in gelopen en direct gescoord (10). Na rust werd al gauw de gelijk maker geboren (1 1doch een kwartier later stond linksbuiten Gruys alleen voor de uitlopende keeper van Zaan II. Zijn schot stuitte tegen het lichaam af, waar door Ouwens de bal in zijn bezit kreeg. Zijn schot werd in eerste instantie gekeerd, door de inmid dels in het doel teruggetrokken spil van de Zaan, doch in tweede instantie door Noortman ingescho ten (2—1).

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2