Centraal Distributie Centrum Daktuin aan de Westzijde voor zon-aanbidst(d)ers in de Achtersluispolder Uitstapje chefs Vakantie-fotowedstrijd 1959 SAH002000061 Flitsen Fabr/Zaan mei 1959 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 16e Jaargang No. 6 - Mei 1959 Waar vroeger vogels kwinkeleerden, komt liet BEWAREN! Op pagina 4 staat een situatie schets van de Achtersluispolder. Omdat in volgende artikelen over het D.C. naar de plattegrond zal worden verwezenraden wij U aan de tekening goed te bewaren. Er is al een paar keer in de kranten geschreven over het nieuwe Distributiecentrum in de Achtersluispolder, maar telkens duiken er weer vragen op als: waar komt het nu precies, waarom niet vlak bij de fabriek of in Amster dam om van de ponten af te zijn? etc. etc. leder van ons weet het: Albert Vele aanbiedingen kwamen er bin- Heijn is een snel groeiend be drijf; steeds meer klanten stel len hun vertrouwen in onze ar tikelen en het aantal inwoners van ons land groeit regelmatig. De uitbreiding van ons gebou wen-complex kón eenvoudig niet achterwege blijven. Het bleek echter dat de ruimten om en naast de fabriek niet vol doende waren om de uitbrei ding op te vangen; we zouden dan spoedig weer in de knel geraken. En wat te zeggen van de zich regelmatig uitbreidende fabrieksafdelingen! Geen ruimte Toen dan ook vaststond dat naast de fabriek geen voldoende ruimte meer was, is er naarstig gezocht naar een stuk bouwgrond elders. nen, maar ze voldeden niet aan de eisen. Onderzoek De directie stelde daarom een commissie in, die tot taak kreeg alle facetten van dit probleem nader te bekijken. Want het is duidelijk dat voor beslissingen van een zo groot belang de zaken nauwkeurig worden gewikt en gewogen. Alleen de omstandigheid al dat onze fabrieken verschei dene artikelen rechtstreeks vanuit de zeehavens Amster dam en Rotterdam krijgen, maakte een magazijn aan het water een vereiste van de eer ste orde. Aan de andere kant is een laad- perron voor auto's een dringende behoefte. Het huidige laadperron kan de grote stroom van auto's nauwelijks aan. Het laadperron van het nieuwe pand zal wel op een flinke capaciteit berekend moeten zijn. 1001 eisen Ook het gebruik van heftrucks in de magazijnen zal mogelijk moe ten zijn. Deze en nog 1001 andere hoge eisen zullen verwerkelijkt worden door de aankoop van een stuk grond in de Achtersluispol der. Het is aan het water gelegen, heeft ruime afvoerwegen en een royale oppervlakte. Aangeslibd Het bewuste terrein is gelegen in de zuidelijke punt van Zaandam aan de Noorder IJ- en Zeedijk. Het was in vroegere jaren een bui tendijkse polder die ontstond door aanslibbingen van het IJ. Het was kleigrond die in de zomer droog lag en in het najaar tengevolge van het wassende water onder liep. Omstreeks de eeuwwisseling zette men er een molen neer en het land werd bemaald. Voor de regeling van het waterpeil diende een sluisje. De Achtersluispolder beslaat een op pervlakte van 100 hectaren. Voordat het zijn bestemming van industrie terrein kreeg was het verdeeld in on geveer 50 stukken land, waarop boe ren hun brood verdienden. Het merkwaardige van de Achter sluispolder is, dat het niet tot een waterschap behoort, maar bij wijze van uitzondering aan de hoede van particulieren is toevertrouwd. Vogelrijk In vroegere jaren was de polder een prachtig vogelrijk oord, waar de ware liefhebber zijn hart kon ophalen. En zijn visrijke watertjes waren een trekpleister voor de ver beten hengelaars. Dit alles is niet meer. De polder ligt thans ontdaan van zijn luister, kaal en vlak, klaar om de uitbrei dende nijverheid van Zaandam een plaats te bieden. Albert Heyn zal met zijn 6 hecta ren zeer gebaat zijn en als over ca. 2 jaar het bouwen gedaan zal zyn, is er een pand verrezen, dat aan de meest moderne eisen voldoet. Maar hierover een volgende maal meer. Heerlijk soezen in de zon tijdens de lunchpauze is niet meer alleen voorbehouden aan onze bedrijfsgenoten aan de Oost zijde. Het dak van het C.M. is nu voor de mensen van het hoofd kantoor geschikt gemaakt als daktuin en is kort voor Hemel vaartsdag als zodanig in gebruik genomen. Voor de oprechte zonaanbidders en meer nog voor de zonaanbid sters is het een ideale gelegenheid om hun (haar) geliefde hobby te „beoefenen". Of er gezien de vol maakte passiviteit wel van „be oefenen" gesproken mag worden, laten we gemakshalve maar in het midden. Het dak biedt een vrolijk aanzien. Stalen stoelen met rode en witte bedrading staan de bezoekers (sters) ten dienste. Parasols Voor wie de zon ontwijken wil, zijn grote kleurige parasols geplaatst, nuttige attributen, die sommigen goede diensten bewijzen. Ze mo gen dan soms omver waaien, maar het weer opstellen bevordert de De fotowedstrijden die de laatste jaren zijn gehouden, hebben een goed onthaal gevonden. Het is vanzelfsprekend dat in 1959 de traditie zal worden voortgezet met een wedstrijd waarin de ervaringen van de vorige keren zijn verwerkt. spijsvertering. Niet alleen de zittenden, maar ook de staanden biedt het dak voorde len en wel in de vorm van een magnifiek uitzicht naar alle wind streken. Met een verrekyker za gen wy op de klok van de Wester- toren in Amsterdam, dat het tjjd was om weer aan het werk te gaan. Snggostie Maar daar wij tevoren ook aan gename ondeiwerpen beschouwd hadden, kwamen wij op de gedach te, dat een verrekijker-automaat misschien veel belangstelling zou ondervinden. Is het iets voor de Cantine-commissie? De opbrengst zou dan het exploitatie-tekort kun nen dekken. Wij rekenen n.l. op een sterk te ruglopend cantine-bezoek, als de zon veel schijnt en op dit laatste is alle kans. Zaterdagmiddag 2 mei is het lei dinggevend personeel, de z.g. reis- club, uit geweest- He t was voor allen, in het bijzon der de organisatoren, prettig, dat de weersomstandigheden er zo bui tengewoon aan hebben meege werkt, het gespaarde geld voor dit tochtje zo nuttig en plezierig mo gelijk te besteden. De busreis naar Loosdrecht, de rondvaart op de plassen, het kof- fie-uurtje, het diner in de Lage Vuursche en tenslotte het bezoek aan het City-Theater, waren „af". Vooral ook omdat 3 nieuwe leden zo spontaan hun entree-rondje ga ven en een jubilaris er welgemeend werd toegesproken. Personeelszaken hoofdkantoor Met ingang van 1 juni 1959 is de heer H. Koerse benoemd als per- soneelchef van het hoofdkantoor. In overleg met de heren Kraaij en Engel behoort voortaan tot de taak van de heer Koerse de beharti ging vanwerving, selectie, aan stelling, introductie, beoordeling, beloning, overplaatsing, vertrek, communicatie, overleg (o.a. contact kantoorcommissie, cantinecom- misssie, AH-Flitsen en spreekuur voor personeel), inwendige dienst. De heer Koerse krijgt een eigen kantoor. U kunt desgewenst dage lijks contact met hem opnemen. Zijn bemoeienis met de personeels zaken van de filialen zal de heer Koerse geleidelijk aan overdragen aan de heren Brandsma en v. d. Meer en Mej. Buntsma. Wij vertrouwen dat de aanstelling j van een personeelchef hoofd- kantoor in de persoon van de heer Koerse, die de meesten van U reeds jaren kennen, aller mede- werking zal ondervinden. Vergeleken met het vorig jaar zijn er enkele veranderingen in het reglement te bespeuren. Dit houdt verband met het volgende: Zo langzamerhand heeft er zich op het hoofdkantoor en de fabriek een kern gevormd van foto-enthou siasten, die enkele malen een bij eenkomst hebben belegd en hun dia's in het filmzaaltje hebben ge projecteerd. Dit kan ook gebeuren met negatieven. Vandaar dat wij nu het verzoek doen bij de in te sturen foto's de negatieven te voegen. Alle deelnemers aan de wedstrijd en verdere belangstellen den kunnen dan op een latere da tum eikaars werk bewonderen en bespreken. Voorwaarden Dit zijn de voorwaarden die aan de deelneming zijn verbonden: 1. U kunt inzenden voor drie groepen: leuke, mooie en alge mene foto's. 2. Voor iedere groep mogen per deelnemer ten hoogste 2 foto's worden ingestuurd. 3. Zo mogelijk ook de negatieven insluiten. 4. De foto's voorzien van naam en afdeling en de groep waarvoor U instuurt. 5. De foto's niet op papier plak ken. 7. U kunt de foto's insturen aan de afdeling Personeelszaken Fabrieken (239) of Kantoor (232). Prijzen Evenals vorig jaar worden voor iedere groep drie prijzen be schikbaar gesteld: een eerste prijs van 25, een tweede prijs van ƒ15,— en een derde prijs van ƒ10,-. Totaal 150,— te besteden aan foto-artikelen. Drie enthousiaste fotografen die ook de vorige maal de jury hebben gevormd, de heren J. Mjjnders af deling corresp.i. A. Slob (rek.crt.) en J. Stroet (SB), zullen de inge zonden foto's op hun verdiensten beoordelen en de prijzen toeken nen. De jury zal daarenboven de bevoegdheid hebben eervolle ver meldingen toe te kennen indien dit naar haar oordeel gewenst is. Als de jury meent 'n bepaalde prijs niet te moeten uitkeren op grond van de kwaliteit van de in aanmer king komende foto's, zal zij hierin geheel vrij zijn. Zy kan aan deze prijs dan een an dere bestemming geven; binnen het kader van de fotowedstrijd na tuurlijk. Wij verwachten een groot aantal 6. De inzendtermijn sluit op 31 inzendingen en wensen U veel augustus a.s. succes. In mrmwriam Tengevolge van een noodlot tig ongeval is op zondag 3 mei j.l. overleden de heer J. TAMERUS. Het zo plotseling verscheiden van Jan Tamerus heeft op zijn collega's van de Hollerith-af- deling een diepe indruk ge maakt. Jan was op deze afde ling sinds drie jaar werkzaam en hij stond bekend om zjjn gro te werklust. Waren er moeilijk heden met het werk, dan was hij altijd bereid de helpende hand te bieden. Behalve naar zijn ouders gaat onze diepe deelneming uit naar zijn verloofde, wie dit verlies te sterker treft, nu zij beiden zo korte tijd geleden hun trouw dag hadden vastgsteld. Dat hij ruste in vrede.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1