Nieuws van de ideeënbus 40 jaar K.L.M Nieuwe colleges bezochten Zaandam Effe griezele...? 6 AH-FLITSEN volgende tekst drukken „Heeft U nog tomatenpureeV' Alleen op de Soubry macaroni ver pakking ontbreekt een tomaten saus recept. Op de overige ver pakkingen schenken wij voldoende aandacht aan recepten, welke dus in feite als verkoopteksten gezien kunnen worden. C 37 Afsluiten van de week in de filialen op woensdag laten plaats vinden. Zodoende meer ge zelligheid voor het gezin op zater dagavond. Is door verschillende omstandig heden niet mogelijk. Ongeveer een jaar geleden is dit de chefs in een persoonlijk schrijven uiteengezet. C 3S Ondanks het direct opzenden van de jassen van een ver trokken personeelslid ontvangt in zender toch altijd nog een briefje van Zaandam: „Chef, tot op heden de jassen vannog niet ontvangen. Beter is het de jassen 14 dagen na vertrek op te zenden. Wij komen hier nog op terug. C 39 Allerhande éénmaal veel rui mer laten verspreiden. Berei ken hierdoor meer maandklanten. Temeer wanneer in deze krant op de mogelijkheid van abonneren wordt gewezen. Aller Hande is geen blad om abon- né's te winnen, maar om de ver koop te stimuleren. De huidige op- •fuiiibo lollies Een tweetal ideeën kwamen deze keer voor een beloning in I aanmerking. Verkoper J. Driesen uit filiaal Lambertus Hortensius- j laan, Naarden-Bussum, zond het volgende idee in. Op de pakjes gelatine het gewicht van één blaadje vermelden. De klanten vragen er om. Een aardig idee, dat de commissie met een aan moedigingspremie van ƒ5.— beloonde. Met de leveranciers zal j e.e.a. nog worden opgenomen. Chef P Schapendonk van filiaal Kinkerstraat, Amsterdam, ont vangt ƒ15.— beloning voor zijn idee, op de folders de klant attent te maken op de breukvrije verpakking van onze eieren. Een goed idee. In het juni-nummer van Aller Hande gaan wij dit mogelijk reeds opnemen. C 35 Op de pakken macaroni dc I lage is naar het nuttige rendement, dat men kan verwachten, bere kend. C 40 Volgens de laatste instructies voor de vrienden van de goe de wijn blijft de chef verantwoorde lijk voor het betalen van de geleverde wijnen. Dan moet ook wat op fac tuur staat vervallen, nl. dat het be drag op giro no. 9930 overgemaakt kan worden. Dit is niet mogelijk daar de bedra gen van deze orders soms tot 400 lopen. Dit bedrag heeft men ge woonlijk niet thuis liggen. C 41 Vele mensen sparen het ge hele jaar een voorraadje ge conserveerde levensmiddelen, welke in de vakantie verbruikt worden. Kunnen wij maandelijks een aanbie ding brengen in geconserveerde le vensmiddelen voor één vakantiedag Wij kunnen niet een heel jaar va kantie-aanbiedingen brengen. Voor vakantietijd brengen wij de bij uit stek geschikte vakantie-artikelen voldoende naar voren in folders en advertenties. C 41 3 In verband met de hier en daar door de B.B. gegeven adviezen om een levensmiddelen- voorraadje voor ongeveer 2 weken verbruik in huis te nemen, kwam de inzender op het idee, de houdbaar heidsduur op de verpakking van alle verduurzaamde levensmiddelen te ver melden. Ogenschijnlijk een prima idee. Doch voor de meeste artikelen on uitvoerbaar, daar het belangrijk ste is hoe en niet hoelang men be waart. Wij zouden veel klachten ontvangen. C 42 Voor een betere controle door de A.C. laat inzender iedere avond de gebruikte bladzijden uit het rekenboekje apart met naam van ver- koper(ster) bundelen met de con- trolestrook. Wanneer de rekenboekjes volgens instructie gebruikt worden is in gezonden voorstel niet nodig. C 43 De pinda's op de pindakoek jes in het vliesje laten. Maakt de koekjes aantrekkelijker. Ons inziens worden de vliesjes niet gegeten. Bovendien worden ze, na in de oven te zijn geweest, on ooglijk. C 44 Aan de vaste winkelklanten ook een klantenboekje geven. Men kan dan de boodschappen no teren en met één keer door de winkel te lopen de boodschappen verzame len. Nu is het meestal zo, dat men voor één klant 6 a 10 maal de hele winkel op en neer moet lopen. Op het eerste gezicht een goed idee. Veelal zal de klant echter het boekje toch niet tevoren in vullen. Bovendien zal door het wer ken met een ingevuld boekje het contact tussen klant en verkoper niet voldoende zijn. C 46 Grotere enveloppen zenden, zodat de volle zegelboekjes en de Zaanpostbestelling 's maan dags in één enveloppe gedaan kunnen worden. Besparing 3050 cent. Wij komen hier nog op terug. C 47 De reclames met feestdagen zijn veel te uitgebreid; door de vele bomen ziet men het bos niet meer. Enkele goede artikelen naar voren brengen met lage prijzen. Wij hebben juist de feestdagen aangegrepen om artikelen die an ders niet zo speciaal naar voren komen, extra te pousseren. De ver koopresultaten bewijzen het succes van deze aanbiedingen. C 49 Enkele filialen maken mis schien nog gebruik van een schoolbord. Wanneer men het bord eerst nat maakt en daarna beschrijft, blijft het geschrevene, ondanks een buitje regen, vlekkeloos. Als welkome aanvulling op onze sortering stukgoed heeft U de Jumbo lolly 25 cent in Uw zaak reeds welkom geheten. Een proef in een tiental filialen heeft uit gewezen, dat U er beslist veel van zult verkopen. Voor winkelende moeders met kinderen een uit komst. Je hoort ze niet meer (die kinderen dan natuurlijk). Wij hebben gemeend te moeten inhaken op het 40-jarig jubileum van de K.L.M. en brengen daarom eind mei een Huishouddoos Luci fers in 4 kleuren: ,,40 jaar K.L.M." Er zijn 5 vliegtuigen op afgebeeld, die de ontwikkeling van de lucht vaart heel duidelijk weergeven, de filialen wordt nagenoeg niet vanaf De Havüland DH-9 van 1920 meer met een schoolbord gewerkt, tot en met de bestelde Douglas De filialen die nog wel een school- DC-8 van 1960. een tip beschouwen. Wij zijn ech- Verzamelaars. maar ook iedereen ter geen voorstanders van deze die de verrichtingen van de K.L.M. borden. met belangstelling volgen (en dat C 49 2 Het vlot verlopen van een Een oud kopy bestelblok leent zich hier uitstekend voor. Wanneer men in winkel en maga zijn alles netjes klaar zet is de balansmaker ook zeer snel klaar en behoeft niet alles op een kopy bestelblok geschreven te worden. Bovendien is het kopy bestelblok niet gelijk aan het boekje van de balansmaker en het bestelblok is weer niet afgestemd op de winkel- indeling. C' 49 3 Diverse vleeswarenlevcran- ciers komen met aparte re clames. Niet ieder filiaal kan hiervan profiteren, daar zij, wanneer b.v. Linox een aanbieding heeft, niet aan Linox mogen bestellen. Iedere fabrikant heeft vrijwel we kelijks een stunt-artikel. Wij geven dit op in het weekbericht en ieder filiaal kan dus wel van de aan bieding van zijn eigen vleeswaren- leverancier gebruik maken. C 50 De bedieningszaken Tornado- standaards ter beschikking stel len teneinde de nieuwe modellen zo- merdrups op de toonbank te kunnen pousseren. In lang niet alle BZ's kunnen wij een standaard plaatsen vanwege de ruimte. Dit moet plaatselijk be keken worden. Wanneer er een standaard geplaatst moet worden, neem dan contact op met Uw rayonleider. Er is echter geen bete re methode, dan een grijpbak of mand massaal volgestort; onze prijsstelling 3949 maakt dit mo gelijk. C 52 Zou het niet beter zijn de recepten, die b.v. bij de Paas- folders horen, aaneen te maken. Dus een folder met op de ene zijde de af beelding en op de andere de recep ten. De receptenfolder is speciaal voor die klanten welke er naar vragen. Op de Paas- of Kerstfolder zelf is geen ruimte voor recepten. C 53 De overdozen worden tegen woordig ingesneden om het artikel beter te kunnen pousseren. Vele dozen gaan zo verloren voor de retour-emballage. Gebruik daar om slechts een paar ingesneden dozen en vul deze uit de hele dozen aan. Het overpakken in enkele ingesne den dozen is fout, aangezien daar door 30 tijdverlies optreedt. De enig juiste manier om een over- doos in te snijden is horizontaal 46 cm boven de bodem, afhan kelijk van etikettering en artike len. Etiket moet zichtbaar blijven. Ingeval van statiegeld van flessen etc. moet de deksel van de doos bewaard blijven. Deze kan er weer opgeplaatst worden, zodra de doos gevuld is met ledige flessen. Een touw er om, teneinde het geheel bij elkaar te houden. Dozen die op statiegeld staan mo gen nooit ingesneden worden. C 54 Om het verkleuren van de ge sneden vleeswaren tegen te gaan de pakjes beplakken met etiket ten waarop de afbeelding van de inhoud in kleur is aangebracht. Wij kennen deze wijze van verpak ken en hebben er reeds proeven mee genomen. Deze methode ver koopt niet. Men ziet een plaatje en géén vleeswaren. C 55 Bij verbouwing wordt de be staande koelvitrine meestal te gen betrekkelijk lage prijs verkocht. We kunnen deze kast echter weer rendabel maken door deze als voor raadkast in het magazijn te plaatsen. Spaart het zenden van een huishoud kast. Op de grote verpakkingsbeurs Europak '59",te Amsterdam van 2128 april gehouden, heeft ons bedrijf in samenwerking met de importeur de vleeswareninpak- machine „Argon" gedemonstreerd. Links op de foto de dames A. C. Oerlemans en W. Pauptit, die zorgden voor de meat-labelling. Wordt per filiaal dat verbouwd wordt bekeken. Wanneer de kast nog in een goede staat verkeert, wordt (meestal) in een ander fi liaal geplaatst. C 57 Verkoop-stimulans voor limo nade: Zonnewarmte... Kinder festijn... Limonade van Albert Hcijn. Dit is een variant op onze reeds jaren bestaande slagzin: Zomer warmte, zonneschijn... Limonade... Albert Heijn. Deze slagzin is meer algemeen. Ook volwassenen drin ken limonade. C 58 De rechte snijworsten aan het begin en eind voorzien van een rond schijfje hout of plastic. Geen afval meer. Uw idee was in Zaandam reeds be kend. Met de leveranciers worden op het ogenblik de verschillende mogelijkheden besproken. C 60 Choconuts op de toonbank aanduiden als: hazelnoot met chocolade. Dit gaat prima. Zeer juist. Ook op de verpakking staat deze aanduiding. Wij gaan het nu ook op de prijskaarten toe passen. C 62 Eierdoosjes doorsnijden met een gekarteld mes, geeft geen bramen dus nettere aflevering. Destijds is aan de eierenleveran- ciers verzocht zo'n mes aan ieder filiaal te geven. C 63 De folders door schooljongens Fil. 332 Verk. M. H. Kater 2-5 186 Mej. H. J. Straver 3-5 222 Verk. Th. van 't Huile naar 3-5 12 Mej. M. Brugge 4-5 295 Chef F. Meinders 10-5 538 Verk. R. Steggerda 10-5 575 Verk. L. A. Wensink 10-5 105 Mej. J. A. de Feyter 17-5 125 Verk. P. Opdurp 17-5 241 Tijd. chef A. B. Jans sen 24-5 519 Mej. A. J. Timmermans 24-5 541 Verk. F. J. Storms 26-5 502 Chef J. Snijder 31-5 517 Verk. E. de Vries 31-5 566 Mej. P. E. Peters 31-5 703 Bedrijfsleider J. Joustra 31-5 zijn er heel wat), zullen zo'n doos resp. in hun verzameling, in hun bureaulade of in huis willen heb ben. balans wordt bevorderd wanneer men alles in balansvolgorde op papier zet. Een dag tevoren kun nen de gewichten ingevuld worden. Op 28 april bezochten weer een aantal nieuwe collega's opleidingsschool en fabrieken. Tijdens de lunch poseerden zij voor de fotograaf. laten verspreiden. Goed en goedkoop. Of het goed zal zijn is wel zeer twijfelachtig. Zelfs bij ouderen ont breekt soms nog de nodige verant woordelijkheid. Wij zullen hiertoe niet algemeen overgaan. C 64 Laat de chefs, vooral zij, die niet bij de zaak wonen, een nacht-safe huren. De schade zal bij diefstal gering zijn. Aan dit systeem zijn enkele bezwa ren verbonden o.a. afstand van safe tot filiaal. Het probleem inbraak heeft onze volle aandacht en wij zijn reeds bezig om maatregelen te treffen teneinde bij inbraak dief stal van geld te voorkomen. „Hennie!"kwam de stem van mijn vrouw uit de keuken... „Hen nie!"... Zuchtend legde ik Donald Duck", het lievelingsblad van mijn zoontje en mij, opzij en begaf mij langzaam, maar dubbel waakzaam, naar de keuken. Dubbel waakzaam, want eerstens noemt mijn vrouw mij geen Henk maar Hennie, wanneer zij dingen van mij verwacht, die ik meestal niet kan opbrengen, terwijl er bovendien in haar stem iets alarmerends lag, dat mij het ergste deed vermoeden. In die paar passen naar de keuken zag ik angstige visioenen als: de waslijn met 20 luiers in de modder, mijn dochter met druipende kleertjes in de druipende armen van een dappere druipende redder, mijn zoontje door vier agenten opgebracht met de mededeling, dat hij de grootste win kelruit van Zaandam had ingegooid, mijn... het was nog veel erger. In de keuken vond ik mijn vrouw sprakeloos en trillend van angst, die mij bevend in de richting van de gootsteen wees. „Grote grutjes", vloekte ik netjes en voelde een kouwe rilling van mijn halswervel naar mijn staartbeentje rollen. „Goeie grutjes, hoe komt die daar", vervolgde ik vrij stom en te gelijkertijd voelde ik weer zo'n kouwe golf, want op dat moment begreep ik, dat mijn wettige levensgezellin van mij verwachtte... dat zij van mij verlangde, dat ik... Op de gootsteenrand waggelde lang zaam, met de zelfbewuste houding van een diplomaat met een kogelvrij vest... een behaarde langpotige spin, zo groot als mijn vuist. Wa zeggu? Nou ja, zo groot als een... in ieder geval had ik nog nooit zo'n griezel gezien. Aarzelend keek ik mijn vrouw aan, maar haar blik verried duidelijk de wens, dal ik mij tenminste éénmaal in ons 12}^-jarig huwelijk zou ge dragen als een man zoals alle jonge meisjes die in hun puber dromen. Mijn laffe ik en mijn iets minder laffe ik waren in mijn binnenste nog aan het bekvechten, toen mijn zoontje binnenkwam.. Opgelucht herinnerde ik mij, dat hij rupsen, wormen en kikkers durfde aan te vatten en daar om zei ik schor maar zo gewoon mogelijk: „Piet, je moeder is bang voor dat spinnetje o, mensen, dat monster een spinnetje!), brengt jij het even buiten jong." Zelfbewust stapte Piet in de richting van mijn trillende vinger, schrok zich op zijn beurt een rotje, keek me aan met de blik van: „Ik heb je door, vader", en zei droog: „Nee, die is mij te groot." Mensen, ik kwam er niet onder uit. Terwijl ik het bloed uit mijn gezicht voelde weglopen greep ik de hele zaterdagavondeditie van mijn krant, gaf zonder te kijken een roei in de richting van het monster, voelde en hoorde in het binnenste van de krant iets kraken hetgeen mij de zo veelste kouwe golf bezorgde en deponeerde het vrachie op een hol letje in de vuilnisbak. Nog zie ik zijn lange harige poten, zijn grauwe lijf zo groot als... nou goed. dan geloven jullie het maar niet.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 6