AH-spaarfonds zet voor spaarders zoden aan de dijk Een vraaggesprek met Hare Majesteit Dini Schoppers Filiaal Wormerveer vernieuwd Ten geleide Suikerklontjes lossen zó op Wij verkopen alleen reiourbiljeiten What is in a name? AH-FLITSEN Dini Schoppers omringd door een schare bewonderaars in ..Eva Wij hebben in Zuiphen een vorstin achter de toonbank Ditmaal trekken we er op uit naar het IJsselgebied. Een vrien delijk voorjaarszonnetje maakte van Zutphen een gemoedelijke, goedige stad, die de moeite van een meer uitgebreid bezoek dubbel en dwars waard is. Toen wij op de grote IJsselbrug stonden, met achter ons de uiterwaarden, waar de koeien zich tegoed deden aan het malse gras en voor ons het nieuwe, na de oorlog herbouwde centrum, leek het alsof wij in een andere wereld zouden komen Speurtocht We waren nog erg jong, toen wij van onze ouders een blinkende j (spaarpot kregen. Het was een goede, want zonder het bijpas sende sleuteltje was er geen cent uit te krijgen. Dat sleuteltje I was op de spaarbank, waar vader eenmaal per jaar onze busjes I liet ledigen. Het bedrag, dat er dan uitrolde, werd bijgeschreven op het spaarbankboekje. Nu zijn we dat mooie busje al weer lang kwijt en dat is maar goed ook. Het is voor kinderen wel een leuk spaarmiddel, maar we hebben inmiddels ontdekt, dat het toch niet de voordeligste manier is om te sparen. Het geld bleef te lang renteloos, want pas als het op het boekje was bijgeschreven ging het voor de rente meetellen. Veel tijd voor dromen was er echter niet. Midden in de stad bevindt zich ons filiaal, waar momenteel druk gewerkt wordt aan de ombouw tot Z.B. Wij gluurden even om een hoekje van de grote bouwschut- ting, waarop een arbeider met een hoofdknik naar zijn collega meesmuilde: ,,De Direktie". Even verderop vonden wij ver borgen achter op de grond gehurkte plantenverkopende marktlieden het noodfiliaal. [Ontspanning Hier troffen wij Mej. Dini Schop pers, die hier reeds 9 jaar onze klanten op hun wenken bedient en met haar hadden we direkt de juis te persoon te pakken. Mej. Schoppers heeft namelijk een grote hobby die zij beleeft in de Warnsveldse operettevereniging, waaraan zij nu al ruim 11 jaar haar beste krachten en een zeer groot deel van haar vrije tijd geeft. Drie maal per week wordt er na melijk op een taaie, vasthoudende manier geoefend om „het stuk erin te krijgen". „Je moet er alles voor over heb ben", zegt Dini, „en dat betekent, dat ik 3 avonden per week vanuit de zaak meteen doorga". „Ben je dan niet vermoeid?" wil den we weten, maar zij maakte een afwerend gebaar: „Vermoeid mijnheer, dat is juist een ontspan ning". Amateurisme Ja, vanaf de oprichting werkt Mej. Schoppers al mee aan de operette en steeds met evenveel enthousias me. De vereniging is inmiddels aardig gegroeid, want naast het 12 man sterke orkest zijn er plm. 50 medewerkenden. „Allemaal amateurs, mijnheer", gaat Dini verder. De dokter zingt samen met de timmerman enz. De dirigent zorgde zelf meerdere ma- len voor de vertaling van een ope rette in het Nederlands. Zo zijn er in de loop der jaren al heel wat stukken voor het voet licht gebracht, zoals b.v. „Grafin Maritza, der Vögelhandler, Zigeu- nerliebe, enz.". „Mijn leukste rol heb ik gespeeld in „Der Tsarowitsj", vertelt Dini met glinsterende ogen, „omdat ik houd van een temperamentvolle, komische rol, ziet U". En om haar woorden kracht bij te zetten balt zij haar vuisten. Yorstiii Dit jaar speelt Dini de hoofdrol in „Die Czardasfürstin". Zij speelt daarin Sylva Valescu, de eenvou dige variété-artieste, uit het dorp je Kis-Kuukuloo, die zich heeft voorgenomen verder als vorstin door het leven te gaan. Zij slaagt er op de duur echter in om Prins Edwin Roland van Lip- pert Weylenheim aan de haak te slaan. Wij weten echt wel. dat u al lang niet meer in sprookjes gelooft, doch als wij op deze pagina ver tellen, dat in ons filiaal te Zut phen de klanten bediend worden door een vorstin, zult u tot de conclusie moeten komen, dat wij niets te veel gezegd hebben. Dini Schoppers in haar dagelijks werk ..Selialkie-sclialliie zeiden wij, olijk lachend, tegen juf frouw Schoppers, maar dit beant woordde zij met een vrolijke lach. „Geen nood, mijnheer, mijn tegen speler is verloofd en zijn verloofde speelt ook mee Toen hebben wij maar niets meer gezegd, doch veel bewondering ge koesterd voor deze pittige mede werkster, die haar vrije tijd op een zeer prettige en nuttige manier be steedt met toneelspelen. Belangeloosvoor niets. Succes met de volgende première!!! Stichting De „Stichting Spaarfonds Albert Heijn" zoals de officiële benaming luidt, biedt aan ieder van ons be drijf voordeliger mogelijkheden. Ook behoeven we ons voor het in leggen en opnemen van spaargel den heel wat minder moeite te ge troosten dan bij andere spaarin- stellingen het geval is. U behoeft slechts tegen Uw chef zeggen: „Hier hebt U vijf gulden, ik wil gaan sparen." Simpeler kan het al niet, en toch is dat eigenlijk alles, wat U be hoeft te doen, om een spaarreke ning te openen. De chef en de administrateur van het spaarfonds zorgen voor de rest. Bij het verder sparen kunt U ook weer bij hem terecht en zelfs kunt U desgewenst iedere week of iede re periode een vast bedrag voor dit doel laten inhouden. Dat is eigen lijk nog wel het beste. Saldo-biljet Dit gaat dus allemaal in goed vertrouwen. Maar U moet na tuurlijk iets in handen heb ben, waaruit het „saldo" (zo wordt het gespaarde bedrag genoemd) blijkt. De admini strateur van het spaarfonds zendt U regelmatig een z.g. „saldo-biljet" toe en U kunt dus zelf controleren, of alles goed geboekt is Wanneer U geld wilt opnemen, en dat kan op elk gewenst moment, dan kunt U ook weer terecht bij de chef van Uw filiaal. U be hoeft dan alleen maar even het laatste saldo-biljet te laten zien. Dat het gemakkelijk sparen is op deze manier, zult U dus wel met ons eens zijn. We vertelden echter, dat het ook nog voordelig is. Waarom Kort en goed: door de hoge rente. Laten we eens een vergelijkinj maken. De rijkspostspaarbank keert op het ogenblik 3 rente uit. Dat betekent, dat iedere ge spaarde gulden per jaar 3 cent oplevert. Hoge rente Nu het spaarfonds. De rente be draagt hier 3,9 ofwel 3,9 een- ten voor iedere gespaarde gulden. I Maar dat is nog niet alles, want er wordt ook nog een toeslag op deze rente gegeven, die afhanke lijk is van de uitgekeerde divi denden. Deze toeslag is een vijf de van het rentebedrag voor elk heel procent dividend, dat boven 5 wordt uitgekeerd. Dat klinkt wel erg moeilijk, maar in de praktijk valt het nogal mee. De laatste jaren bedroeg het di vidend steeds 11 dat was dus zes meer dan vijf. De rente-toe- slag bedroeg dus zes vijfden. De gespaarde gulden bracht dan ook geen 3 of 3,9 cent op, maar niet minder dan 8,58 cent. Wel moet opgemerkt worden, dat de rente toeslag die doorgaans in de maand juli wordt bijgeschreven, ten hoogste 200 bedraagt. Dit werd bij de laatste rente-uitkeringen be reikt bij een spaarbedrag van 4275,Verder moet op deze toeslag loonbelasting worden in gehouden. Interessant voor de spaarders is het voorstel van de directie om over 1958 12 dividend uit te ke ren. Als dit voorstel wordt aan vaard, zal de rente-toeslag over dat jaar zeven vijfden bedragen, een totaalrente dus van 9,4 cent voor iedere gespaarde gulden. Van verschillende kanten is ons gevraagd eens een artikel te wij den aan het spaarfonds en aan de grote voordelen, hieraan ver bonden. We hebben gemeend aan dit verzoek te moeten voldoen, omdat er ondanks het grote aantal spaarders en ondanks de mededelingen in het introductie- boekje nog steeds velen blij ken te zijn, die er het fijne niet van weten. («een winst De rente is dus aanzienlijk hoger dan een spaarbank geeft en ge ven kan. Waarom kan het spaarfonds dat dan wel ,zult U vragen. Dat komt hoofdzakelijk omdat de spaargel den worden belegd in het bedrijf, dat er niet aan behoeft te verdie nen. Verder worden de (hoge) ad ministratiekosten door het bedrijf gedragen. De spaarbanken heb ben dergelijke voordelige beleg- gingsmogelijkheden nu eenmaal niet en moet de administratiekos ten natuurlijk wel zelf opbrengen. Vandaar dat grote verschil. Er is nog veel meer over te zeggen, maar dat zou ons te ver voeren. Hoofdzaak is, dat U weet, welke voordelen U kunt genieten door te zeggen: „Chef, hier hebt U vijf gulden, ik wil gaan sparen". En dan mogen die vijf gulden het er nog wel een of twee zijn ook! Nieuwigheden in de winkel Op 1 mei j.l. waren voor onze collega's in Wormerveer de noodwinkel- perikelen voorbij. Bedrijfsleider Rademakers ontving een mooie ZB terug. Nu in een eigen gezellige verkoop- krachtige verpakking. Wij gaan hier veel werk van maken omdat het een beslist goed ax'tikel is, met vele voordelen. U zult er dus meer van horen, maar het geboorte kaartje heeft U dus vast. Retourbiljetten? Wat heb ik nu weer aan mijn fiets hangen? Al- bert Heijn verkoopt toch alleen levensmiddelen! Vertel me nu als jeblieft geen nieuws. Albert Heijn gaat nu toch ook al geen reisbu reau exploiteren? Stel je voor dat je morgen naar het filiaal bij ons in de straat kunt gaan om even een vacantiereis naar Nice te bespreken! Kun je daar aan de toonbank dan ook vliegpassage boeken of een zo merhuisje bespreken? Ja, het zou eventueel een bijver koop artikel kunnen zijn. 1 retour Milaan en 1 pak spaghetti of een vliegreisje naar Californië samen met een zak tutti-frutti voor on derweg. U begrijpt wel, dat wij dit niet serieus menen, maar toch verko pen wij retourbiljetten. Door ons enthousiasme, de team geest, de wil om te werken, onder mensen te zijn, trachten wij de klant immers zoveel service te ge ven dat zij iets van die geest proeft zodat zij het prettig vindt om bij ons te kopen. Welnu, daarmede verkopen wij dus een retour. Enkele reizen be staan er in ons bedrijf niet. Het is dus heus niet zo dwaas om in het overhandigen van de kassabon een retourbiljet te zien! Het zou waar achtig goed zijn U dit eens te rea liseren. Een retour. Wij willen haar weer terugzien! Ananas Grapefruitsap U heeft het al in de winkel en waarschijnlijk reeds geproefd en U zult het dus met ons eens zijn, dat ananas met grapefruitsap een ideale combinatie is met een bij zonder frisse smaak. Inhoud 0.35 Lt. Prijs 65 cent. Bij het grote publiek is dit artikel nog niet zo bekend, maar na ken nismaking zal de vraag ongetwij feld steeds groter worden. In ons vorige nummer hebben wij onvoldoende zorgvuldigheid be tracht bij het schrijven van een naam. U hebt n.l. gelezen: „Chef v. d. Blom speelt met treintjes". Dat doet hij helemaal niet, zo ver- zekei'de de Heiloër chef ons met nadruk. Hij heet n.l. v. d. Blom. De moeilijkheid schuilt in het v. d. De man, die wij bedoeld hebben heet chef H. Blom, waarvan acte. En dan moeten we soms nog horen „What's in a name!" Wij zouden er op willen zeggen: „Meer dan U denkt!"

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4