Cassière Mien Bakkum-Zinnemers maakte huwelijksreis naar Mallorca BZ Driebergen werd ZB Afscheid en welkom bedrijfs leider supermart Haarlem AH-FLITSEN Een droom om nooit te vergeten Parels en Moren Dick en Mien op het terras van Casa Hafria, het hotel waar zij logeerden. Op de achtergrond de Middellandse Zee. In het vorige nummer van de A.H.-Flitsen hebt U kunnen lezen hoe Mien Zinnemers, cassière van het filiaal Westzijde Zaandam, op de Amsterdamse Huishoudbeurs werd uitgeroepen tot „Bruid van het Jaar" toen zij op 18 maart in het huwelijk trad met olieschipper Dirk Bakkum uit Wormer. Ik vertelde U in dat nummer ook dat het jonge paar van het Centre Touristique International, de C.T.I. te Haarlem, een huwelijksreis van acht dagen had aangeboden gekregen naar Mallorca in de Middel landse Zee. Daar de reis met een vliegtuig zou worden gemaakt, waren Dirk en Mien wel een beetje zenuwachtig toen het mo ment naderde dat zij in de „Anglia", vliegtuig van de Tradair, dat kort tevoren nog aan Koningin Elisabeth II van Engeland behoorde, zouden stappen. Eenmaal binnen bleek het ech ter allemaal erg mee te vallen. Het vliegtuig was omgebouwd tot een comfortabel lijntoestel met aan boord een stewardess die het jonge paar uitstekend op hun gemak wist te stellen. Eigenlijk hadden Dirk en Mien niet veel tijd om zenuwachtig te worden, Het vliegen was op zichzelf zo'n belevenis, dat ze ogen tekort kwamen om alles in zich op te nemen. Boven Holland, België en Frankrijk was het wolkendek nog te dik om veel van de grond te zien, maar vliegen boven de wolken heeft ook zijn bekoring. Tenslotte zorgde de stewardess voor al lerlei hapjes, kranten en tijd schriften, zodat het toestel op het vliegveld „Son Bonnet" bij Palma landde voor Dirk en Mien er erg in hadden. Zonder jas Wat het jonge paar onmiddellijk opviel, was de zalige warmte van Mallorca. „Eindelijk weer eens zonder jas lopen," dat was iets waarop we, ondanks de mooie voorspellingen niet hadden durven rekenen. Gebraden gehakt in jus „Oh, ben ik dat?" vraagt Mien ver- rast als ze zichzelf in de spiegel ziet. Blonde Mientje werd kastanjebruin en Dirk vond het erg mooi. Overigens werkte niet alleen het klimaat mee, deze huwelijksreis te doen slagen. De reisleiding van de C.T.I. bracht het jonge paar naar een uitstekend hotel met een Ne- derlandse directeur, zodat de taal geen moeilijkheden kon opleveren. Hoewel niet onmiddellijk aan zee, was Casa Hafria, zo heette het hotel, toch heel mooi gelegen. Een wandeling van een kwartier bracht je aan de zee die vanaf het terras van Casa Hafria prachtig te zien was. Onvermoeibaar Natuurlijk werden er heel wat excur sies gemaakt. Tenslotte ging het er om, het jonge paar in die ene week zoveel mogelijk te laten zien. Ge lukkig waren Dirk en Mien onver moeibaar. zodat ze inderdaad ook heel wat gezien hebben. Uitrusten kunnen we thuis wel weer"zei Dirk en hij had nog gelijk ook. Ook bezocht het jonge paar de parelindustrie te Manacor. Daar te werken leek het bruidje echter niets. De lucht was er dan ook niet bepaald lekker. Het rook er scherp naar nagellak, hier echter een soort parelmoer lak om de parels te doen glanzen. Het liefst wandelden Dirk en Mien in de straatjes van Palma. Hier zag je hoe de invloed van de Moren, die 400 jaar op het eiland hadden gewoond, nog steeds niet was uitgewist. Sommige mensen waren van een uitgesproken Moors type. Ook de ramen in de huizen hadden dikwijls iets Oosters. Champagne Wat voor Mien wel heel prettig was, was de ontdekking van de Nederlandse kapper Michel in San Augustin op ongeveer 6 km. van Palma. Michel, die Mien aanbood haar haar te doen, was na afloop zo enthousiast, dat hij onmiddel lijk champagne liet aanrukken om het feest te vieren. Mientje was dan ook wel heel mooi onder zijn kunstenaarshanden vandaan ge komen. Haar blonde haren hadden een kastanjebruine spoeling gehad en de permanent die zij er, voor ze weg ging, had laten inzetten werd nog eens extra opgemaakt. „Wat ben je mooi!" Dirk wist niet wat hij zag toen hij z'n bruidje terugvond. Ik hoorde hem echter fluisteren, dat hij z'n Mientje heel mooi vond zo. Hierop heb ik maar gauw een an dere kant op gekeken, want tenslotte hoef je als verslaggeefster ook weer niet alles te noteren... Korter en langer Het zou te ver voeren hier de hele reis te bespreken, de diners in de verschillende luxueuse hotels, de reisjes naar Santa Ponsa en Pal ma Nova, een tochtje per boot in de haven van Porto Christo, de volksdansen op het land en in Casa Oliver te PalmaHet is alles te veel om op te noemen. Alle be levenissen bij elkaar deden de week korter en langer schijnen. Korter omdat een week eigenlijk veel te vlug om gaat, langer omdat de tijd zo bijzonder goed werd besteed. Wereldreizigers Aan alles komt echter een einde en toen Dirk en Mien tenslotte weer in de wachtende „Anglia" van de Tradair stapten, voelden ze zich twee ervaren wereldreizigers. Van zenuwen was geen spoor meer te bekennen. Rustig lieten zij zich naar huis vliegen, denkend aan alles wat zij op deze huwelijksreis van een week hadden beleefd. De herinnering aan Mallorca zal ech ter niet gauw vervagen. Het was kort, maar hevig, zoals een bekend gezegde luidt, maar daarom niet minder mooi. „Jammer dat Mallorca zo ver weg ligt", verzuchtte Mien toen ze in Holland weer uit het vliegtuig stapte. Ik voelde met haar mee, maar ja, dat is nu eenmaal de bekoring van zo'n buitenlandse reis. Hoe verder hoe mooier. Met een stevige handdruk overhandigde de heer A. G. Pieterse de scheidende bedrijfsleider een fraaie litho. Woensdagavond 29 april jl.. stonden in de cantine van de super- mart te Haarlem grote schalen met belegde broodjes op de tafels en er hing een heerlijke geur van vers gezette koffie. Het per soneel ging die avond om 6 uur niet naar huis, maar schaarde zich rond de feestelijk gedekte tafels. De dames hadden hun fleurigste ja ponnetjes aangetrokken, wat ver schillende heren de opmerking ont lokte, dat ze er zo snoezig uitzagen en dat men ze zo meer moest zien. Toen de jolige kop van chauffeur Kees Maerten in de deuropening ver scheen hij was wat laat door de vele bestellingen aan de vooravond van Koninginnedag was het „nachtvolk" binnen en kon het offi ciële gedeelte van de avond begin- De bedrijfsleider, de heer G. J. van Alphen, die rayonleider wordt, ging afscheid nemen van het per soneel, waarmee hij „zo buitenge woon prettig heeft samengewerkt" zoals hij in zijn afscheidswoord zei. Hij betuigde hiervoor zijn harte lijke dank en wees op de belang rijkheid van ieders taak, waarbij hij de gang van de artikelen schet ste vanaf het moment, waarop ze door het magazijnpersoneel wor den ontvangen tot het moment, waarop ze door de klanten aan de kassa's worden afgerekend. De heer Van Alphen vergat hierbij niet telkens de namen van alle be treffende personeelsleden te noe men. Toen hij ook de naam noemde van mevrouw Herckenrath, die in de cantine zo trouw voor de koffie en thee zorgt, ging" er een spon taan applausje op. Met de wens, dat de supermarkt aan de Grote Houtstraat altijd aan de top zou mogen blijven staan, besloot hij zijn afscheidswoord. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer A. G. Pieterse, de maga zijnchef, die de scheidende be drijfsleider hartelijk geluk wenste met zijn promotie en hem huldigde als een buiten gewoon humane chef, die altijd en overal zijn gehele energie inzette voor de supermarkt. Als huldeblijk en herinnering bood hij namens alle perso neelsleden de heer Van Alphen Het was geen droevig afscheid, zoals dit plaatje toont. De heer G. J. van Alphen ontpopte zich deze laatste dag als een voortreffelijk danseur. een prachtige litho aan, die een gedeelte van Haarlem in beeld brengt. Daarna was het woord aan de nieu we bedrijfsleider de heer J. J. Jou- stra, die in een hartelijk speechje even schetste, hoe hij a.h.w. in Rotterdam iets achtergelaten had. Hij voegde er evenwel aan toe, dat hij vol vertrouwen was ook met het personeel van Haarlem, een stad die hem niet vreemd is, tot een prettige en vruchtbare samen werking te komen. De chef van de groentenafdeling, de heer W. Jansen, begroette na mens het personeel de heer Joustra en bood hem bloemen aan voor zijn echtgenote, die door de verhuis- drukte niet aanwezig kon zijn. En hierna was dan het moment aangebroken, waarop de gramo- foonplaten gingen draaien. De be nen gingen van de vloer en er werd ook nog een polonaise gemaakt door het hele gebouw. En zo kwam, nadat men nog lange tijd gezellig samen was geweest, het einde van een bijzonder prettige avond. 4 ballen gebraden gehakt in ruim voldoende jus, netto 200 gram, prijs 89 cent, kant en klaar. Een goed artikel dus voor een be slist goedkope prijs, ideale om standigheden voor een grote ver koop. Na ontvangst deze blikken bij voorkeur pousseren bij kant en klaar-gerechten als Plats du jour etc. (Ideaal om met vakantie mee te nemen) Molens op Mallorco Dat er molens waren op Mal lorca, was voor het jonge paar een hele verrassing. Komend uit de molenrijke Zaanstreek, voelden ze zich daardoor best thuis op dit romantische ei land. Met bussen werden allerlei tochten gemaakt. Zo brachten we een bezoek aan de grotten van Drach en Hams, grotten onder de Middellandse Zee, waar het warm was door de vulkanische stromingen en waar op een onderzees meer, bootjes voeren waaruit muziek van Offenbach opklonk. Op 9 april j.l. werden de heer E. v. d. Laan de sleuters van de nieuwe ZB te Driebergen overhandigd. 9-4-'59: Paultje, z. v. d. Hr. en Mevr. Trarnpe, fil. Am sterdam, Adm. de Ruy- terweg 85. 9-4-'59: Noach, z. v. d. Hr. en Mevr. Maas-Herwijnen, depót Kerkdriel. 15-4-'59: Cornelia, d. v. d. Hr. en Mevr. Bakhuizen-Sie- werd, fil. Soestdijk. 15-4-'59: Geert, z. v. d. Hr. en Mevr. de Vries-Bijtsma, fil. Groningen, Korreweg. 16-4-'59: Rudy, z. v. d. Hr. en Mevr. Kluft-van der Loo, fil. Haarlem, Gr. Hout straat.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3