Een geslaagd televisiedebuut in quiz van onze groenten-inkoper De heer D. A. ter Wee opende nieuwe Z. B. in Gorcum Eerste inzendingen binnen Zomerfotowedstrijd start op 1 juni Hup, Holland! 2 AH-FLITSEN W^fiIM M mszsmti Personeelsorgaan van Albeit Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 6 Landelijke editie Mei 1959 Verantwoordelijk eindredacteur F. Brandsma, Personeelschef Filialen Redactie: J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Opleiding Vaste medewerker: G. Cohen Filialenbureau Aan dit nummer werkten mede: Gerdy Atma-Prins Huwelijksreis naar Mallorca A. G. PieterseAfscheid en Welkom in Haarlem A. Koning Nijmegen ging avondje uit j. Ros Heropening in Gorcum Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Donderdag 23 april om half tien werd door de heer D. A. ter Wee de gemoderniseerde zaak te Gorcum geopend. Naast rayonleider W. J. de Jong, bedrijfsleider W. H. Selij en het vol tallige personeel waren hierbij ook aanwezig de Burgemeester en Wethouders, de korpschef der politie, de verschillende aan nemers en andere genodigden. Een siukje bedrijfshisiorie Waar Maas en Waal tezamen vloeien en Gorcum rijst van ver, daar vestigde vóór 50 jaar AH zich op de Langendijk. In 1929 voldeed het oude pand niet meer aan de eisen des tijds en de zaak werd overgeplaatst naar een pand in de Hoogstraat. Reeds tweemaal was ook deze zaak verbouwd. Thans maakte de stadssanering en de sterke groei der gemeente een nieuwe verbouwing, thans tot ZB, noodzakelijk. De heer Ros vertelt ons in dit artikel iets over de opening. De heer Ter Wee herinnerde er in zijn toespraak aan, dat de heer Selij bijna 28 jaar geleden door hem als chef was aangesteld en het stemde hem tot vreugde, dat hij hem thans kon benoemen tot bedrijfsleider. Dit had hij, aldus de heer Ter Wee, te danken aan het feit, dat hij de oude zaak steeds tot volle tevredenheid van de di rectie had beheerd. Daarna overhandigde hij de heer Selij de sleutels en, nadat de gas ten koffie was aangeboden, werd de zaak precies om tien uur voor de klanten open gesteld. Men zou gezegd hebben, dat er een volksverhuizing had plaats ge vonden, zo vol stroomde de zaak en zo is het de gehele dag ge bleven. Met een gezellig praatje en een kopje koffie werd deze rondleiding besloten. De heer Th. P. A. M. Ruys in een half miljoen huiskamers V ELE MAANDEN GELEDEN schreef een man Mies Bouman van de AVRO-TV-QUIZ in een eenvoudig briefje: ,,AI mijn vrienden zeggen, dat ik echt een vent ben voor Uw quiz en dat ik me moet opgeven. Maar ik ben niet fotogeniek, niet telege- niek, ik ben helemaal niet geniek. Schrijf me asjeblieft even, dat ik er niet geschikt voor ben, dan ben ik ook van het gezeur af." Het effect van dit briefje was juist averechts, want op 25 april verscheen de schrijver met een van zijn dochters in honderd duizenden Nederlandse en Belgische gezinnen op het scherm en maakte een uitstekend debuut. Met bijzondere spanning heb- fce °Pcnen. Marijke nam er trou- L j. 1 j „l j wens ook heel wat voor haar reke- ben wij die uitzending gevolgd. Die man was n.l. een AH-er: onze groenten-inkoper, de heer Th. Ruys. Met Marijke, de derde uit de rij van zeven dochters, had hij zich uiteindelijk door Mies Bouman laten strikken. Dat hij Albert Heijner was, heeft hij het kijkend publiek fijntjes duidelijk gemaakt met de om schrijving: ,,een obligatie-krui- deniersbedrijf in het westen van het land." Dat is toch geen re clame! Bibberig Ofschoon de heer Ruys moest be kennen, dat hij „een beetje bibbe rig" was, was zijn optreden uit stekend en de vragen werden vlot en geestig beantwoord, zij het niet altijd even feilloos. Maar de eerste vraag over tien vreemde munt soorten leverde toch al direct 9 punten op. Het volle pond werd verkregen met de tweede opgave, binnen l'/2 minuut tien geldkistjes 28-4-'59: 29-4-'59: 6-5-'59: 8-5-'59: 8-5-'59: 13-5-'59: 15-5-'59: G. Schutte en Mieke Pees, fil. Meppel. Math. Verdegaal en Riet van Beel, fil. Hillegom. P. v. d. Rest en Tiny Bosman, fil. Zwijndrecht. W. Trooster en Coby Schimmelpenninck, fil. Deventer, Zwolseweg. E. Meyberg en Louise de Graaf, fil. Zwolle. P. Kop en Emma Vriens, fil. Roosendaal. J. Adema, openingsploeg, en Adriana Weterings. Nog enkele dagen en de maand mei is weer voorbij. Dan gaat op 1 juni de zomerfotowedstrijd beginnen, waarover wij in ons vorig nummer reeds schreven. Door verschillende lezers werden wij hierover reeds aangeklampt en wij vleien ons dan ook met de hoop, dat er een behoorlijke deelname zal komen. De eerste drie inzendingen zijn trouwens al binnen. laatste winnaar van de maand be kend gemaakt. Zijn of haar in zending wordt tegelijk met die van de vorige drie winnaars gepubli ceerd en dan krijgen de lezers de gelegenheid om te bepalen, welke inzending zij de beste vinden. De foto, die de meeste stemmen ver krijgt, wordt beloond met een extra prijs van 25. Er is dus wel wat te verdienen en wees dan ook niet bang om in te zenden. Wij hebben het de vorige keer al gezegd: er worden geen kunstfoto's verwacht, maar aar dige amateurkiekjes. Waag Uw kans! Enkele punten willen wij nog even herhalen. Maandelijks wordt door een jury, die zal bestaan uit de heren J. Breeschoten (leraar op leidingsschool). J. Mijnders (chef correspondentie-afdeling) en A. Slob (chef afdeling rekening-cou rant), uit de ingezonden foto's één foto aangewezen als de beste van die maand. Deze wordt natuurlijk gepubliceerd in ons blad en de in zender krijgt een prijs van tien gulden. Dit gebeurt vier maal, n.l. over de maanden juni, juli, augus tus en september. Extra prijs In het oktober-nummer wordt de nmg. Dat de heer Ruys, die behalve groenteman ook nog volbloed Ro- de-Kruis-man is, niet wist, door wie het bekende polio-vaccin is uit gevonden, zullen we maar aan de plankenkoorts toeschryven. „Hoe lang is deze meneer Frank Willcocks?" vroeg Mies. Dat sloeg op een bijzonder lange man, die als gast werd binnengeleid. Vader schat te 2.03 m, maar de dochter wist door haar correctie (2.10 m) nog 7 punten van de jury los te krijgen. Frank bleek zelfs 2.20 m lang te zijn, waar mee dus wel bewezen was, dat de heer Ruys geen ster is op het gebied van mensenmaten. Met die van si naasappelen is het gelukkig beter. Mnzikaal Grote bewondering van Mies (en niet alleen van haar!) verkreeg hij echter toen hij een melodie, ver borgen in een klein zinnetje, on middellijk hei kende als dat van ,,In een blauw geruiten kiel". Door de mededeling, dat hij ook nog vice- president is van het kerkkoor, werd genoegzaam verklaard, waar hij zijn muzikale kennis opgedaan had. Eén punt plus de sleutel, die toegang geeft tot de prijzen- kluisjes, leverde een opgave met stoel- en tafelpoten op. Hevig transpirerend en zwaar hijgend werd de laatste opgave tot een goed einde gebracht. Vader en dochter, beiden ge trainde ruiters, werden op een houten paard geplaatst en moesten door het op en neer bewegen van het zadel een ballon, die uit de mond der edele viervoeters kwam, tot springen brengen. Het lukte beiden, maar vraag niet ten koste van hoeveel inspanning. Voor 200 gulden bloemen Ja, en toen kwam die dramatische prijsuitreiking. Vijftig gulden wa ren zo al verdiend, maar er kon nog iets moois uit een der kluisjes komen. De keuze van het nummer was geen probleem. Vanwege de zeven dochters is het cijfer 7 het heilige getal in huize Ruys en dat werd het dus. Mies Bouman pro beerde de prijs af te kopen en bood op tot maar liefst 200 gulden! „Neen," was het vastberaden ant woord van onze groenteman. Had hij maar „ja" gezegd, want bij ope ning van het kluisje bleek de prijs te bestaan uiteen pot bloemen. „Maar er zitten zeven knoppen in," troostte Mies. In één slag bekend Het TV-optreden was daarmee ten einde, en dus meende de heer Ruys eindelijk weer eens rustig zijn gang te kunnen gaan. Niets was echter minder waar. De telefoon stond geen mo ment stil. Kennissen, intieme en verre, zakenrelaties en volsla gen onbekenden wilden hem complimenteren met het goede Van boven naar beneden: „Tja, daar vraagt u me wat. 's Even denken..." „Hmm, Hmm..." „Ja, ik heb het, geloof ik!" „Ha, het is nog goed ook!" optreden; zakenlieden boden langspeelplaten aan van het op treden en complete fotorepor tages. Op de groentenveiling in Rotterdam werd hij 's maandags direct bestormd en ditzelfde overkwam hem een paar dagen later in Antwerpen. Zijn vele Belgische vrienden hadden hem in het door de Vlaamse TV gerelayeer- de programma ook gezien. Op straat werd hij door Jan en alleman herkend. Arbeiders in een bus, waarachter de heer Ruys voor een stoplicht stond te wachten, hadden óók goed gekeken en sta ken veelbetekenend en misschien wel een tikje medelijdend zeven vingers omhoog. Fanmail Vele brieven uit alle delen van het land arriveerden, maar die waren hoofdzakelijk bestemd voor Marij ke. Haar charmant optreden had veel jongelui naar de pen doen grij pen. Hun optreden is goed geweest, maar ze hebben ervaren, dat roem duur wordt gekocht. Maar de storm zal wel weer snel geluwd zijn en dan wordt het toch een leu ke herinnering. In de afgelopen koffie-actie heeft de bevoorrading wel enige zorgen ge baard. Dat op enkele plaatsen de situatie nijpend begon te worden, bewijst de volgende kreet, die een der mensen van het hoofdkantoor op zeker moment in de oren klonk: „Man, help me aan koffie en je krijgt van mij een Marathontribune-kaartje voor HollandBelgië Bezichtiging De avond voor de opening werd het personeel uitgenodigd met hun ouders de nieuwe zaak te komen bezichtigen. De heren W. J. de Jong en W. H. Selij traden op als gastheer en gids tegelijk. Een ieder vond alles er keurig uitzien en de heren van bouwafdeling en ope ningsploeg komt dan ook wel een speciaal woord van lof toe. Foto links: Een erg moeilijke opgave. Hoe lang is deze meneer?" Hij was maar liefst 2.20 meter. Foto rechts: De vermoeiende finale. Probeer maar eens op die manier een ballon stuk te blazen.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2