n/ De lieer JPBoom bij jubileum gehuldigd Prijzenregen over onze filialen wmu Huldeblijkreis naar Nigeria Hoofdprijzen in Maastricht en Den Haag Nijmegen (Daalseweg) slachtte oud-papier-varkentje Laatste nieuws Wat ons ter ore kwam Kassière- kursus verslindt kassa rollen S Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 16e Jaargang No. 6 - Mei 1959 Op 1 mei 1919 trad als jongste bediende bij Albert Heijn in dienst Jan P. Boom en zoals de heer G. Heijn in zijn toespraak o.a. zei: Dit was 'n verstandige zet van mijn vader om jou in zijn zaak op te nemen." Deze toespraak werd op 1 mei 1959 in ons Ontspanningsgebouw gehouden, dat ter ere van het 40-jarig jubileum van de heer J. Boom feestelijk ingericht was. Van halj 3 tot 3 uur was er voor Raad van Bestuur, Directie en staf leden gelegenheid hem te feliciteren en daarna werd er een receptie ge houden voor de vele relaties die de heer Boom in zijn lange loopbaan als inkoper verworven heeft. Na de rede van de heer G. Heijn, die o.a. de prettige samenwerking tussen hemzelf en de jubilaris naar voren bracht, een samenwerking die daarom zo prima was omdat ze beiden kooplieden waren, waar van de heer Boom uit het aller beste hout is gesneden. Het was voor de heer G. Heijn dan ook een genoegen om de medaille van de Mij. voor Nijverheid en Handel uit te reiken. Bovendien ontving de heer Boom een gratis vacantiereis naar Nigeria, als blijk van waar dering voor de werkzaamheden voor Albert Heijn N.V. verricht. Na de heer G. Heijn nam de heer P. Ligtenstein, directeur in- en verkoop, het woord. Ook de heer Ligtenstein memoreerde de pretti ge samenwerking. Door omstan digheden begon deze reeds in de oorlog en werd daarna voortgezet. Nadat de heer Ligtenstein de ver dere ontwikkeling van ons bedrijf geschetst had, overhandigde hij na mens de collega-inkopers een prachtig fototoestel met inge bouwde licht- en afstandsmeter. Daarna sprak de heer W. F. Nolte de jubilaris namens het personeels- fonds toe en overhandigde een en veloppe met het verzoek hier zelf een blijvende herinnering aan het personeelsfonds van Albert Heijn N.V. voor te kopen. Gouden llorstulevel Als laatste spreker, echter meer als humorist, trad de heer Th. Buys naar voren met een grote koffer, gevuld met verschillende attribu ten die de heer Boom in de tropen nodig zou hebben. Onder grote hi lariteit hing hij de heer Boom de versierselen van de Orde van de Gouden Borstulevel om en over handigde hem daarna een T.H. (tropenhelm). V.F. (verkeersfluit om het verkeer met de neushoorns te regelen en een V.N. (vangnet). Inmiddels was het 3 uur geworden en gaf de heer H. K. Engel, die de bijeenkomst leidde, toestemming aan de relaties en andere mede werkenden van ons bedrijf om bin nen te komen, teneinde de heer Boom te kunnen feliciteren. Hier van werd een zodanig gebruik ge maakt, dat er om half vijf, dus anderhalf uur na het begin, nog een rij van plm. 40 mensen was. Het was een zeer geslaagde recep tie, waar de heer Boom zeker met veel voldoening op terug zal zien en wij hopen dat de aangeboden vacantie een zeer prettige zal zijn en dat wij, dus Albert Heijn N.V., nog lang mogen profiteren van de jarenlange ervaring en het vak manschap van de heer Boom. ptpff mmmmM In een zeer hoog tempo worden op het ogenblik de nieuwe zelf bedieningszaken opgeleverd. Op 1 mei werden er twee aan de reeds lange rij toegevoegd. Eén daarvan was de nieuwe zaak in Bilthoven, waar de heer J. Freericks bedrijfsleider werd. Blij toont de Haagse ploeg de prijzen. Rechts chef I. A. Dekkers met het fraaie scheerapparaat. Een ware prijzenregen is de afgelopen maand over onze filialen neergekomen. Dit was te danken aan het actief deelnemen aan leveranciersacties. Het hoogtepunt van deze meevallers werd op 20 april geregistreerd in Maastricht, waar het filiaal van de heer R. Vandewall ƒ1.000.— verdiende in een Henco-actie. De prijs werd uitgereikt door de heren Coertzen, chef-inspecteur, en Heutzen, Limburgs vertegenwoor diger van de Persil Mij., in aanwe zigheid van onze rayonleider, de heer J. Buys. De heer Coertzen memoreerde, dat bij controle was ebleken, dat filiaal Emmaplein aan de wedstrijd-eisen had voldaan en daarom voor de prijs in aan merking kwam in tegenstelling tot anderen, die zich daardoor deze prijs lieten ontgaan. Evenals zoveel filialen houden wij er in filiaal Nijmegen, Daalse weg, een oud-papier varkentje op na. Enkele weken geleden hebben wij er een slager" bij gehaald en is er huisslachting ■verricht. Het resultaat was vrij goed, n.l. ruim 50.— Al gauw werden er verschillende plannen te berde gebracht voor de besteding van dit bedrag. Besloten werd met Snip en Snap, uit de Sleeswijk-Revue, een avondje uit te gaan. Deze revue was in één woord ge weldig! We zagen o.a. Snip en Snap, balletdansers en -danseres sen, jongleurs etc. Over het ver loop van deze avond kan ik nog vellen vol schrijven, maar laat ik volstaan met te zeggen, dat we allen zeer voldaan waren. Deze keer ontbrak ook de zakelijke speech van onze bedrijfsleider, de heer J. S. Nyholt. „Omdat we uit zijn!" Alleen na afloop kwam de waar schuwing: „Denk er om, morgen op tijd en wakker achter de toon bank." Dit is dan ook prompt ge beurd. „Proficiat, mevrouw Vandewall Geheel rechts haar echtgenoot met de kostbare enveloppe. Rayonleider Buys vond het pret tig", dat de prijs in zijn rayon was gevallen en speciaal in dit filiaal, waar men altijd op deze dergelijke acties inhaakt. Plannen Voor het gehele personeel was deze pi'ijs een grote verrassing en er werden al direct diverse plannen gemaakt. Vast staat, dat ook de personeelspot extra zal worden be dacht en dat het jaarlijkse reisje op 15 augustus er een zal worden als nooit tevoren. Scheerapparaat Een week eerder, op 13 april, was chef I. A. Dekkers van filiaal Den Haag, Gouverneurlaan, ver rijkt met een prachtig Remington- seheerapparaat. Een Sunil-actie had hem dit voordeeltje opgele verd. Zijn personeelsleden werden verrast met een heerlijke lotion. Nog zeven andere filialen hebben in deze zelfde actie een prijs be haald, zij het wat kleinere. Het wa ren de filialen Zaandam, Zuiddijk; Amsterdam, Joh. Verhulststraat; Amsterdam, Sumatrastraat; IJ- muiden; Den Haag, Fred. Hen drikstraat; Voorburg, Parkweg en tenslotte Sliedrecht. Uit Leiden meldde ons chef J. van Tienhoven, dat daar een vierde prijs was gevallen in de Nescafé actie. De verkopers K. J. Bender en J. J. Jansen ontvingen elk een set zilveren taartvorkjes. Tenslotte nog de Maggi-soepdozen- actie. Deze was succesvol voor de filialen te Tiel, Amsterdam (2e Weteringdwarsstr.) en Den Haag (Koningsstraat). Zij ontvingen resp. 250.250.en 100. Al deze filialen onze gelukwensen Juist bij het ter perse gaan van dit nummer ontvingen wij van de directie het bericht, dat met ingang van 19 mei de volgende maat regelen ten aanzien van de werk tijden zijn getroffen: 1. De aanvangstijd is nu ook voor vrijdags en zaterdags gesteld op half negen. 2. Het personeel moet, noodzake lijke uitzonderingen daarge laten, 's avonds uiterlijk om kwart over zes de zaak verlaten hebben. In ons volgende nummer komen wij uitvoeriger hierop terug. Op een vrijdagmorgen rinkelde de telefoon van filiaal Haarlem, Rijks straatweg. Het was de beheerder van het naburig postkantoortje. „Chef, moet u nog geld storten1 Kom dan gauw, want mijn kas is leeg." Het geld lag klaar en de chef ging direct op stap. Er stonden verschil lende mensen te wachten, doch die gingen snel opzij met de woorden: „Daar is Albert Heijn, die komt onze pensioenen uitbetalen." „Nog nooit heb ik zo snel geld ge stort", besloot chef C. S. Floris. „Flet Wageningse Fanfare-korps kan voortaan rekenen op de grote sym pathie van ons filiaal", aldus le ver koper C. Danen. „Op Koninginnedag hield dit korps tijdens zijn rondgang plotseling stil voor de zaak en bracht een serenade, naar ieder meende voor de onlangs heropende ZB, maar in werkelijkheid voor de bovenburen, die zitting heb ben in het bestuur van dit korps. In elk geval gaf deze serenade zo'n drukte in de zaak, dat alle mandjes ineens bezet waren. Vandaar de al tijddurende sympathie." Een grapje uit Zandvoort. Op de tweede dag van de laatste ZB-leergang was het 's morgens vroeg stralend zomerweer. Dit lokte een aantal cursisten al vroeg naar de boulevard. Terwijl men daar zo rustig wat stond te praten, zei iemand tegen zijn buur man: „Het is hier wel wat anders dan daar bij jullie in hel hoge noor den." „Ja", zei de aangesprokene bedacht zaam, „dal wel; maar het is hier toch ook wel mooi." En deze is van het filialenbureau. Iemand belt de keuken op. „Juffrouw, zoudt u even vijf koffie willen brengen voor twee rayon- leiders en drie mensen Weest u gerust, er is geen dokter aan te pas gekomen. De heren rayon leiders hebben er alleen maar sma kelijk om gelachen. Hoeveel meters van de kassa-rol een kassière op de cursus in Zaandam ver bruikt, heeft on ze fotograaf op deze wijze wil len tonen. Mej. M. C. de Gast werd onder het papier bedolven, doch is er niet onder bezweken.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1