Kantoorcommissie vergaderde op 18 maart 1959 Bartelson bezoekt Volleybalclub maaktgroteplannen Financieel overzicht kantoorfonds Kokosringen heer H. Konings 12 V2 jaar in de verpakking De 4 AH-FLITSEN Op 28 februari was de dag aange broken dat ons personeelfonds haar 12%-jarig bestaan mocht vie ren. Paasdag hebben J. Maas en ik hem bezocht ook al in verband met zijn 12%-jarig zaken jubileum. Wij wensen Konings het allerbeste toe. Mede namens mijn vrouw willen En dan wil ik ook vermelden, dat wij directie en personeel hartelijk mevrouw Jongsma, wonende Pie- dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling op deze dag on dervonden. Wij hopen dan ook nog vele jaren onze kracht te mogen geven tot welzijn van onze mede mens. In de februari-Flitsen moest helaas ter Lakplantsoen op 8 april 80 jaar is geworden: wij feliciteren deze mevrouw hartelijk en wensen haar nog menig jaar toe in de beste ge zondheid. Dan krijgen wij op 2 mei de heer Bruyes 25 jaar getrouwd en op 3 mijn verslag verstek laten gaan mei de heer Posthuma ook 25 jaar De voorzitter belicht de achter door omstandigheden. maar in deze getrouwd. Deze bruidsparen wen- gronden van de mutaties in de or lentemaand zijn wij weer present sen wij prettige dagen toe. onze gelukwensen en nog vele jaren. Bij de fam. de Wit (Emb.l werd een dochter geboren en wij wensen de ouders met hun eersteling veel en kan een ieder weer de wetens waardigheden lezen over de zie ken, geboorten, jubilea enz. De heer en mevrouw Havik moch ten op 18 januari hun 12%-jarig huwelijksfeest vieren en mej. A. Fijma (Kaas) was 12% jaar in onze dienst. De heer G. Breeuwer was dubbel feest toebedacht, want op 24 jan. was hij 12% jaar getrouwd en op 12 febr. 12% jaar in dienst, dus trokken de schilders in vrolijke stemming naar het Visser-shop om het bruidspaar en jubilaris een geschenk aan te bieden. Nu, dit is een geslaagd feest geworden! Mej. H. de Boer was op 14 febr. 7% jaar in dienst en wij wensen haar nog vele jaren toe in ons be drijf. De heer en mevrouw v. d. Werf (T.A.) waren 15 febr. 12'2 jaar getrouwd, de heer H. J. v. Gog op 19 febr. 12% jaar in onze dienst. De heer en mevrouw Klitsie waren op 21 febr. 12% jaar getrouwd en de fam. G. Zwart (S.B. 3) was op 22 febr. 25 jaar getrouwd. De heer en mevrouw J. Schijf waren op 25 maart 12 jaar getrouwd. Wegens ziekte wordt het jubileum van de heer H. Konings uitgesteld tot nadere datum. De heer en mevrouw B. Vinke (dragée-afd.) waren op 9 april 12% jaar getrouwd en de heer en mevrouw B. W. v. Kooten (K.B. waren op 10 april 12 jaar ge trouwd. De heer G. D. Kok (Exp.) vierde op 17 april zijn 12%-jarig zakenjubileum. Zo willen wij dan al deze feest gangers hartelijk feliciteren en nog vele jaren toewensen. Wij hadden in maart ook nog een bruid en wel mej. A. Imminga; hartelijk gefeliciteerd, Ans. Bij de fam. Tepaske (Bouw-afd.) werd een zoon geboren; bij de fam. Miltenburg een dochter. Bij de fam. van Kooten werd een doch ter geboren en de fam. v. d. Bijl werd eveneens met een dochter verblijd. Al deze ouders namens het personeel hartelijk gefelici teerd met de geboorte van deze kinderen. Wij hadden ook een bruidspaar in ons midden: mej. de Vries en de heer G. Onrust. Voor U beiden veel geluk in het huwelijk en veel ge zondheid. Ook bruid de Haan (V. A.) onze gelukwensen met uw huwelijk. Nu wil ik ook alvast verklappen, dat op 31 mei de heer en mevrouw A. de Vries (gepens.) 25 jaar ge trouwd zijn en op 19 juni de heer en mevrouw J. Heijn (gepens.) 40 jaar getrouwd. Wij komen hier nog nader op terug. Wat onze zieken aangaat mogen wij niet ontevreden zijn. Natuur lijk zijn er in zo'n groot bedrijf als het onze, mensen die niet op hun werk aanwezig kunnen zijn wegens ziekte, vooral nu met de griep. Mej. C. Oosting is nu weer zover dat ze hele dagen kan werken, dus een prettige boodschap. Mej. C. Helsloot moet enige tijd rust houden en wij wensen haar graag een voorspoedig herstel toe. De heer Van Wijngaarden (afd B.B.) is al geruime tijd wegens ziekte thuis, laten wij hopen, dat zijn gezondheid spoedig mag we derkeren. Deze fam., die in Heemskerk woont is zeer verblijd met de nieuwe woning, die hun werd toegewezen. De heer De Goede (Kaas) is na vele weken ziekte weer voor hele dagen aan het werk. Ook de heer Sondrj (C.F.) is al enige weken thuis, moet een kuur ondergaan, hopelijk met goed re sultaat. De heer v. d. Ploeg is ook al enige Het overleg over een herziening van de pensioengrondslagen is nog niet afgerond. Zoals vermeld in de vorige vergadering zullen hierover mededelingen volgen in de kantoorcommissie, wanneer over dit onderwerp besluiten zijn genomen. Mutaties opgeteld worden, wanneer dit viel vóór 1 januari 1957. Na 1 januari 1957 geldt dus als j,principe, dat slechts ononderbro- 1 „anisatie, welke dezei dagen zijn gepubliceerd. dienstjaren tellen voor jubilea. 1. Een verdere coördinatie tussen in- en verkoop wordt hiermede bevorderd. plezier. Wij hebben in de C.F. ook I 2. De president-directeur wordt nog een bruidegom en wel de heer Everhard; onze felicitaties en veel I geluk in het huwelijksleven. Zo raak ik aan het einde van mijn nieuwsberichten en wens U allen veel goeds voor de komende feest- j dagen; ook onze vrienden ver over de grenzen een prettig Pinkster feest toegewenst. Het bestuur van de Volleybalver eniging; heeft besloten het komen de najaar deel te nemen aan de volleybal-competitie van het dis triet Zaanstreek. Het ligt in de bedoeling toe te tre den met 2 dames- en 2 heren teams. Om dit te kunnen verwe zenlijken zou het bestuur de spor- tieven onder U willen animeren lid te worden van de volleybal-vereni ging. Wij rekenen ook gaarne op onze collega's in de fabriek. De training vindt plaats in de gymnastiekzaal van de Jan Ligt- hart-School, Hogendijk, vrijdags avonds van half zes tot half acht, onder de bekwame leiding van de heer J. Zeeman. Om de contributie behoeft U het niet te laten, want deze bedraagt slechts 1.25 per maand. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door de secretaresse van de vereniging, mejuffrouw G. Exalto, toestel 245, afdeling correspon dentie. hiermede ontlast. 3. Wat betreft de ontwikkeling van de supermarts, hetwelk een toekomstvraagstuk van de eer ste orde voor ons bedrijf is, wordt de directeur-filialen ge assisteerd door de heer G. J. Heijn. De logische consequentie was ver der, dat de heer P. Ligtenstein, die directeur in- en verkoop werd, hierin geassisteerd werd door een hoofd van de afdeling inkoop, de heer W. F. Nolte, en een hoofd .•an de afdeling verkoop, de heer C. Govers. Een volgende mutatie, die reeds gepubliceerd werd, is de indienst treding van de heer J. van Meer. In een dynamische, expansieve or ganisatie als de onze, moet op z'n tijd orde op zaken gesteld worden. Het is de vraag of er soms niet te veel geïmproviseerd en te weinig georganiseerd wordt. Er wordt beweerd, dat over 15 jaar 50 van de levensmiddelen in Europa via supermarts worden ge distribueerd. Het is verstandig ons voor te bereiden op de evolutie in de organisatie, die hiervoor nodig De heer van Meer was in zijn vo rige werkkring organisatie-advi seur. Wij hopen van zijn ervaring en ad viezen profijt te hebben. Jiihileu 111 Evenals in de fabrieken wordt voor het administratief personeel af gesproken, dat onderbroken dienstjaren voor een jubileum wèl Concentratie van de dames. Saldo 13 juli 1958 264,96 Maandelijkse inhou dingen personeel Rente vrij hoge aantal huwelijken sloe gen een vrij aanzienlijke bres in 965,58 de schatkist, zodat het jaar 1958 7,52 met een gering batig saldo van 33,46 moest worden afgesloten. Snipperdag;!'11 Zoals afgesproken met de zaanse werkgevers is de 3e pinksterdag een verplichte snipperdag. Aangezien eerste kerstdag 1960 en 1 januari 1961 op zondag vallen is afgesproken om van zaterdag 2 januari 1960 een halve verplichte snipperdag te maken, te reserve ren van de snipperdagen 1959, ten einde over de snipperdagen 1960 de volle beschikking te kunnen houden, met uitzondering van de 3e pinksterdag. Fte» op de afdelingen Het eten van brood, behalve op vertoon van een doktersattest, is verboden. In het huishoudelijk reglement, dat in overleg met de kantoorcommis sie zal worden opgemaakt, zal dit worden opgenomen. Op de eerstvolgende bijeenkomst van de afdelingschefs zal het toe zien op deze huishoudelijke maat regel worden besproken. Verstrekking en bladen Wanneer de nieuwe uitgang ge reed is, zal de wekelijkse verstrek king, evenals dat reeds jaren in de fabriek gebeurt, bij de portier wor den uitgegeven, tegen inlevering van een bon, die in het salaris zakje wordt gestopt. De A.H. Flitsen en Aller Hande zullen per post aan de huisadres sen worden gezonden. 1 nt rod nctieborkji' Nu de oplage bijna uitgeput is zal een nieuw introductieboekje wor- den samengesteld, zowel voor het j hoofdkantoor, de fabrieken als de filialen. Fietsenstalling Alle fietsen moeten in de stalling worden geplaatst. Fietsen, die in de doorgang worden aangetroffen, zullen worden verwijderd. Wanneer het overwerk langer duurt dan tot 18.00 uur, moeten de fietsen tevoren uit de stalling ge- haald worden en wel in de door- I gang geplaatst, aangezien de stal- ling voorlopig op slot moet. Later, wanneer de verbouwing gereed is, kan bezien worden of de nieuwe stalling ook na 18.00 uur open kan blijven. Te laat en te vroeg Het te laat komen van het perso neel en het te vroeg weggaan van de afdeling zal eveneens op een chefs-bijeenkomst worden bespro ken. Wanneer dit niet in goede banen geleid kan worden, zou over gegaan moeten worden tot een prikklok-systeem, dat op het eer ste gezicht voor een kantoor mis schien niet een geëigend systeem is, maar toch in verschillende ad ministratieve bedrijven een van zelfsprekende aanwezigheidscon trole geacht wordt. ƒ1.238,06 Huwelijken Verlovingen Zieken Geboorten Jubilea Diversen Saldo 27-12- 58 1.238,06 Over het tweede halfjaar 1958 werden met betrekking tot het kantoorpersoneel 8 huwelijken ge sloten waarbij tien Albert Heij- ners betrokken waren, terwijl 6 619,20 106,50 liiT.li) 202.10 1 m weken thuis en wij wensen ook mensen een stap in deze richting Negen bijzonder lekkere kokos- hem een spoedig en algeheel her stel toe. De heer Boendermaker, die een on- ziekte verrast met een fruit- geval op de fabriek heeft gehad. bloemenbakje; 10 collega's kregen ondernamen en zich verloofden; ringen uit onze fabriek in een 22 collega's werden tijdens hun diolam zakje (dus langer vers) voor de prijs van 50 ct. In verge- loopt nu met zijn voet in het gips. De heer Konings moest een opera gezinsuitbreiding waarbij de pas geborene niet vergeten werd; tie aan de kaak ondergaan en is 202,40 werd besteed aan atten- hetzelfde geld! lijking met het tot nu toe be kende groter en zwaarder model, dus twee maal zoveel koeken voor ook al enige weken onder behan- ties voor 6 jubilarissen. deling van een specialist; op de 2e 'De jubilea, maar vooral ook het bakkerij! Weer een prima product uit eigen JUlniiiiistratie jubil«»a Ter voorkoming van fouten worden data van zakenjubilea jaarlijks ge checkt door de personeelsafdeling, de loonafdeling en de afdeling pen sioenen. Huwelijksjubilea kunnen alleen geput worden uit het kaartsysteem van de pensioenafdeling. Bezien zal worden of deze gege vens via de hollerith verwerkt kunnen worden. Gezien het grote aantal jubilea komt het personeelsfonds van het kantoor, dat in tegenstelling tot dat van de fabriek, tot nog toe niet door de directie gesubsidieerd be hoefde te worden, financieel niet meer uit. Aangezien het fonds toch mede in het bedrijfsbelang werkzaam is. zou een subsidie wel op prijs wor den gesteld. Diverse» a. Paraplu's worden soms op de toiletten of de afdelingen ge- 10-3-'59: Wilhelmina Johanna Kosters (calculatie). 18-3-'59: Quirina Miltenburg K.B. 20-3-'59: Hendrik v. d. Haar (adm. contr.) 21-3-'59: Elisabeth v. d. Bijl (Mag. I) 2-4-'59: Marloes van Scherpen- seel (ass. hr. Legerstee) 9-4-'59: Elisabeth de Wit (emb.) worden aangebracht om para plu's aan te hangen; b. Voor raamstokken op elke af deling zal worden gezorgd; c. Als proef zullen op enige af delingen waterbakjes op de ver warming worden gehangen. De Technische Dienst heeft ge constateerd, dat de relatieve vochtigheid inderdaad aan de lage kant is. Een personeelslid per afdeling moet echter de waterbakjes bij houden, evenals dit met bloe men begieten het geval is; d. De zeepmolentjes voldoen goed, als het personeel vóór het ge bruik de handen maar bevoch tigt. Als men dit niet doet, valt de droge poeder op de grond of in de wasbak. Aan de reclame-afdeling zal worden gevraagd voor deze „instructie" een geestige teke ning te ontwerpen; e. Het element van het verbran dingsapparaat in de damestoi letten heeft onvoldoende capa citeit. Aan de Technische Dienst zal gevraagd worden dit te bezien; f. In de liftkabel zat sluiting. Dit is nu verholpen. Aangezien het gebruik van de lift zeer kostbaar is, wordt een electronische installatie aange bracht, waardoor de lift zelf de meest economische route kiest. De aanschaffingsprijs is 6000, hetgeen verantwoord wordt ge acht bij een kostprijs van één maal liftgebruik ad 1. Tweede Paasdag was het 12% jaar geleden dat de heer Henk Konings in ons bedrijf, op de kaasafdeling, in dienst kwam. Na daar een jaar gewerkt te hebben kwam hij op de V.A. terecht, waar hij belast werd met de verpak king van ex portartikelen. De laatste 2 jaar doet hij hetzelfde werk bij de heer Maas in het Mag. Hij kan vol enthousiasme over zijn bizondere werk praten, waaruit men dan ook wel kan opmaken dat de zware, pas ondergane kaakopera- tie, die hem nu thuis houdt, hem niet erg ligt. Wij hopen nu maar met hem dat hij gauw weer de oude is! Dan kan hij ook zijn liefhebberijen voet- en basketbal, weer opnemen. Ook heeft hij interesse voor dan sen: niet dat hij zelf zo springerig is, vooral nu niet, maar als je een 14-jarige zoon hebt die pas een Nederlands danskampioenschap behaald heeft Henk, nog vele jaren! Afgeluisterd Reiziger: Ik hoop echt dat de 5- daagse werkweek binnenkort wordt doorgevoerd. Wat zal dat fijn zijn om die zaterdag helemaal vrij te hebben. Andere reiziger: Ik begrijp niet, dat jullie je zo druk maken om die droogd. Bekeken zal worden of zaterdag, ik vind die andere 5 da- in de garderobe haken kunnen gen veel erger!

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4