Arbeidsreglement op 6 april door directie met C C. besproken Tafeltennissers promoveerden Naar de 1 sie klas Gerard Kok houdt idealen 2 AH-FLITSEN Pei'soneelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 5 April 1959 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mede: J. Ph. Bartelson, J. Boon, mej. C. Buntsma, A. Groot, J. Hali Jr., G. v. d. Hazel, L. J. A. S. Kloos, M. v. Overloop, C. v. d. Vliet, mej. E. v. d. Vliet, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Bij de behandeling van het arbeidsreglement in de vergadering Brandwacht van directie en C.C. op 6 april j.l. komen enkele punten naar ^a uitvoerige discussie wordt be- voren, die enerzijds in dit reglement opgenomen of aangepast moeten worden en anderzijds als onderdelen apart geregeld moeten worden. Als zuiver reglementaire aanvul ling stelt men voor: a. bedrijfskleding: Men verzoekt om naast de regeling voor meis- jeskleding ook de vergoedin gen voor de bedrijfskleding voor mannen op te nemen; Aan dit verzoek zal worden voldaan, waarbij uiteraard Eindelijk was de avond aangebroken, waarop de beslissing zou vallen. Het 1e team van A.H., bestaande uit de heren A. Hagen- meijer zouden dus voor de beslis sing van A.H. moeten beslissen. dijk, B. Greven en M. Klaver zou de strijd aanbinden tegen de ~e *e §ame wasvoor Schildmeijei slechts de basisregelingen mo gelijk zijn. Ook de regeling t.a.v. de ver strekking van klompen en slo ven zal aan punt 11 van het concept worden toegevoegd. b. visitatie: de indruk van de ver gadering is dat er t.a.v. visita tie bepaalde voorschriften be staan. Bij eerste onderzoek is hiervan niets gebleken, even min als bij verdere navraag. c. fietsenstalling: aan het regle ment zal het punt fietsen- en motorstalling worden toege voegd, waarbij vooral het stal len van fietsen op het fabrieks terrein belangrijk geacht wordt. Overigens kan de kommissie haar - ki i i i i r i i i De 2e £ame °P het nippertje voor -o andere kampioen van de 2e klas, Ned. Lloyd 5, bestaande uit de Greven. Ook hier moest dus de 3e instemming met het reglement be heren Wiersema, Cok en Schildmeijer. i Hagendijk Het kampioensteam: v.l.n.r. B. Greven, M. Er heerste een dreigende spanning in de zaal en deze spanning was voor ieder voelbaar. Verschillende supporters van A.H. waren die avond aanwezig, om het team morele steun te verlenen. Om klokslag 8 uur begon de eerste partij tussen de heer Hagendijk en Wiersema. De eerste game eindig- Vrijdag 17 april was het 121/2 jaar geleden, dat de heer G. Kok tot het A.H. bedrijf toetrad. Als jongen van 16 jaar werd hij geplaatst op de Blikkenwasserij bij chef Dop. Nadat hij daar enige tijd had doorgebracht, kreeg hij de functie van postloper, wel- ke hij ongeveer 5 jaar vervulde en hij genoot be kendheid bij een ieder. Wie kende Gerard niet met zijn alom bekende Móoo Maar dit was toch ook niet zijn wens. De expeditie trok hem aan. Daar kunnen wij hem tegenwoor dig vinden. De man van de uit gaande goederen kunnen wij hem wel noemen. Alle afgewerkte zaken staan keu rig route bij route en komt een af- scheper vragen waar staat filiaal zus en zo? Gerard zal het je direct zeggen. Of dit zijn ideaal is? Neen, dat alles heeft hij nu gedaan en hij zou nu graag de weg op willen. Daar om begint hij ook met rijles te ne men en hoopt hij eens als bij rijder of zo mogelijk als chauffeur de goederen in de winkels af te leveren. Een en ander houdt in, dat hij al aardig kan toeteren, want in het muziekkorps bekleedt hij de func tie van hoornblazer, wat hem best bevalt. de in een overwinning voor de heer Hagendijk. De tweede game in een overwinning voor de heer Wierse ma. Hier hadden de zenuwen de heer Hagendijk parten gespeeld. De derde game moest dus de be slissing brengen en deze werd ge wonnen door Hagendijk. De uitslag was dus als volgt: Hagendijk- Wiersema 21/16, 21/23, 21/16. De tweede partij tussen de heren Greven en Cok werd overtuigend gewonnen door de zeer sterk spe lende Greven. Hij won deze partij met 21/17, 21/17. Onze 3e speler, de heer Klaver, kreeg als tegenstander de heer Schildmeijer. Deze speelde een zwaar verdedigend spel waarvan de heer Klaver geen kaas had ge geten, zodat hij met 13/2115/21 zijn partij verloor. De stand was van 3 partijen nu 21 in het voor deel van A.H. De spanning was nog steeds gela den, omdat er nog van alles kon gebeuren. Greven-Wiersema werd een overwinning voor de heer Gre ven, die ook in deze partij een sterk spel speelde en de stand door 21/18—21/16 voor A.H. op 3—1 bracht. Hierna kruisten de heer Hagendijk en Schildmeijer de degens met el kaar. Dit werd een partij waarbij beide partijen zich sterk in de ver dediging terug trokken, maar waarbij Hagendijk de kansen be nutte. Deze games werden dan ook gewonnen door Hagendijk met 21/19—21/17. De stand was nu op 41 voor A.H. gebracht. Men voel de dat A.H. de beste kansen zou hebben om deze wedstrijd te win nen. Beslissing De volgende partij tussen Klaver en Cok werd een overwinning in 3 games voor Klaver met 18/21, 21/18 en 23/21, zodat het nu 5 1 geworden was. De beslissing zou dus bij de volgende partij moeten vallen, want met een stand van 5-1 had A.H. nog niet gewonnen. Wanneer het de tegenstander zou lukken de laatste 4 partijen te winnen, dan zou de stand gelijk 55 komen en dan moeten ze op een andei'e datum nog eens over spelen. Dus A.H. moest zien te winnen. De heer Greven en Schild- game de beslissing brengen. Spanning De spanning in de zaal was tot het uiterste geladen toen de 3e game begon. Het werd een overwinning voor Greven. De standen waren 16/21, 22/20 en 21/15. De stand was dus 61 in het voordeel van A.H. geworden, en hiermede waren ze dus definitief overgegaan naar de le klas, afd. Amsterdam. Iedereen in de zaal feliciteerde het gelukkige team en de spanning was gebroken. Men zag alleen nog maar lachende gezichten. Ook het verslagen team wenste hun tegen standers veel geluk met het be haalde resultaat. De overige partijen die nog ge speeld moesten worden waren niet erg belangrijk meer voor de uit slag. KlaverWiersema 12/2119/21. Hagendijk—Cok 21/13—21/13. De laatste partij, het dubbel tussen Hagendijk-Schildmeijer en Greven- Wiersema werd ook door A.H. ge wonnen met 21/1121/17. De totale uitslag was 82 voor A.H. De voorzitter nam het wooid en feliciteerde de spelers van harte met de overwinning. Hij memo reerde nog dat het nu na al die jaren van trainen en vechten dan toch eindelijk gelukt was de sprong naar de le klas te maken. Ook de verliezers werden door de voorz. succes gewenst bij hun volgende wedstrqd tegen de laagst geklas seerde van de le klas, en hij hoopte, dat zij ook het geluk mochten proe ven na deze strijd naar de le klas te mogen promoveren. Het bestuur hoopt dan ook dat na dit zeer geslaagde tafeltennissei- zoen er velen onder U zullen zijn die voor deze bijzonder mooie en gezonde sport interesse zullen heb ben. Reeds zijn er weer verschillende nieuwe aanmeldingen bijgekomen, maar nog zijn we niet tevreden. We willen nog meer teams in wed strijden laten uitkomen. Wanneer U iets wilt weten kunt U altijd informeren bij de heer M. v. Overloop, afd. Arbeidsstudie, tel. 254, of op de trainingsavonden in het O.G. op maandag en woens dagavond te plm. 19.30 uur. tuigen zodat het in de vergadering van de ondernemingsraad defini tief kan worden goedgekeurd als men het over de aanvullingen eens is. Eén van de C.C.-leden vraagt of de erkende vakbonden een exem plaar ter inzage en ter behande ling kunnen krijgen. T.a.v. de inzage merkt de heer F. Schuddeboom op, dat hiertegen ze ker geen bezwaar bestaat daar deze t.z.t. toch aan elk personeels lid verstrekt zullen worden. Het behandelen van het reglement met de vakbeweging ligt buiten de orde. Het is normaal en volgens het ondernemingsraad-reglement voorgeschreven, dat een fabrieks- reglement geheel behandeld en goedgekeurd wordt binnen de on derneming in overleg tussen direk- tie en ondernemingsraad. In de bespreking kwamen overi gens nog enkele vragen naar voren die hier volgen: 1. kan in bepaalde gevallen op verzoek van de betrokkene de verstrekking van een jas en broek vervangen worden door een uitkering van een vergoe ding voor twee broeken. 2. Schijnbaar is de regeling voor sloofjes niet altgd toegepast op basis van een statiegeld van 2.50 zoals officieel is bepaald. 3. De afstelling van het controle apparaat is zo scherp, dat niet allen, die door het rode sein gaan gecontroleerd kunnen worden. 4. Degenen, die voor de tassen- controle bij de poort wordt in geschakeld, zal in alle gevallen in de gelegenheid worden ge steld, zich tijdig te wassen en zonodig te verkleden. 5. Door het aanbrengen van een hekje tussen de muur en de toumiket is het nu onmogelijk voor ieder om andei's dan door het kontrole-apparaat, het fa brieksterrein te verlaten. 6. De ruimte der fietsenstalling op het terrein zal zo mogelijk worden vermeerderd. 7. Aan de uitbreiding der brom fiets- en motorstalling wordt gewerkt. Al deze punten zullen de aandacht der bedrijfsleiding hebben, voorzo ver ze niet reeds afgewerkt zijn. Actiefoto sloten dat: 1. De mogelijkheid van een wal kie-talkie voor de nachtwaker, waardoor hij tijdens zijn ronde kontakt kan houden met de nachtploeg van de V.F., onder zocht zal worden. 2. De nachtploeg van de V.F. de instruktie zal krijgen op be paalde tijdstippen kontakt op te nemen met de brandwacht. 3. Er in gevallen, waarin 's nachts niet doorgewerkt wordt, een extra controlemaatregel zal worden toegepast tussen 22.00 uur en 6.000 uur, zodat de nachtwaker niet gedurende 8 uur geheel alleen is. Hierbij dient men echter wel te beseffen, dat de brandbeveili ging zodanig is geperfektio- neerd, dat bij brand direkt de sprinklers gaan werken en de buurtploeg wordt gewaar schuwd, zonder dat de nacht portier een hand behoeft uit te steken. De kommissie kan zich na deze uiteenzetting over de plannen en maatregelen geheel met het te voeren en gevoerde bele;d verenigen. Ongevallen verzekering Nadat de meest elementaire ver zekeringen als ongevallen-verzeke ring, ziektewet en weduwenrente zijn besproken, wijst de heer Schuddeboom op de sociale fond sen en de nog buiten deze fondsen bestaande zorg van bedrijfszijde voor de gezinnen van onze werk nemers, die buiten hun schuld in moeilijkheden zijn geraakt. Ook andere bedrijven kennen sociale fondsen, die b.v. bij overlijden van een werknemer een eenmalige uit kering doen, doch wij menen met onze fondsen, die blijvende aan dacht besteden aan weduwen en wezen, op dit terrein vooraan te staan. Er is dan ook beslist geen reden voor ons personeel, waaronder onze ziekenbezoeker, om zich over de materiële kant van even tuele ongeluksgevolgen, zorgen te maken. Telefonische spoed boodscha ppen Onlangs zijn twee telefonische boodschappen, waarbij werkne mers wegens ziekte van huisgeno ten werden weggeroepen, niet doorgekomen. De heer Schuddeboom en met hem de gehele kontaktkommissie be treuren dit zeer, maar de oorzaak is niet precies te ontdekken. Al met al waren dit betreurens waardige feiten en natuurlijk zal men nu overal dubbel attent zijn. Daarnaast adviseren wij echter ieder, die een boodschap kan ver wachten, dit aan zijn chef te mel den, opdat deze dit weer door kan geven aan afd. Personeelszaken resp. aan de telefonistes. Verder zal elk personeelslid op voorstel van de heer Schuddeboom thuis een kaartje ontvangen voor zijn gezin, waarop vermeld staat waar en hoe men spoedboodschap- pen telefonisch dient door te geven. Rondvraag; Een verzoek om de heer Schijf een sein te geven kan niet worden in gewilligd, daar alle seinen reeds benut worden. Er zal een andere oplossing ge zocht moeten worden, b.v. door een afspraak, waar en wanneer de heer Schijf te bereiken is. De medische dienst zal behalve bij ernstige ongevallen, 's middags van 12.30 tot 13.30 uur gesleten zijn. Mede doordat verschillende perso neelsleden juist om 12.30 uur, d.w.z. na schafttijd een beroep doen op de zuster, kan deze moei lijk om 12.30 uur weggaan, respek- tievelijk om 13.30 uur terug zijn. Dit is echter ongewenst en ook het personeel zal er zich derhalve aan dienen te houden, dat men om of na 12.30 uur niet meer wordt ge holpen, behalve in spoedgevallen.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2