iflIEIIKIHIM Twee AH-elftallen in de Zaanse bedrijfsvoetbalcompetitie Koninginnedag Feestdag Judo-junioren maken vorderingen Bandrecorder op de fabriek Fris partijtje: 4-0 Loonzakje controleren Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., 1 6e Jaargang No. 5 - April 1959 1 mei a.s. begint de bedrijfsvoetbalcompetitie voor de Zaan streek. Albert Heijn neemt deel met 2 elftallen. Hoeveel vereni gingen aan de competitie deelnemen staat nog niet definitief vast. Onze vereniging is vol goede moed. Zij is in staat 2 elftallen van redelijke sterkte op de been te brengen. In de 14e ronde van Noord-Holland j voor amateurs op zondag 12 april j.l. reed o.m. een ploeg die was ge adopteerd door Albert Heijn N.V. De renners staan hier bij de start. Het zijn J. Oudkerk Amsterdam- NoordH. Schenk (Zaandam). C. Ris (Zaandam). F. Tel (Zaandam), C- Elswijk (Zaandam) en F- Wijman (Krommenie) De race werd ge wonnen door Harrie Scholten uit Rijswijk. Evenals vorige jaren zal dit jaar op 30 april (Koninginnedag) de ge hele dag niet worden gewerkt. Deze dag wordt als nationale feestdag niet in mindering ge bracht van uw recht op snipper dagen. De 5e mei wordt normaal gewerkt behalve door degenen, die deze dag als snipperdag willen opnemen. Men dient hiervoor dan tijdig een verzoek te richten tot de afdelings chef. Kantoor-cantine- commissie geïnstalleerd Op 31 maart 1959 werd de ver antwoordelijkheid voor de can- tine op het hoofdkantoor in han den gelegd van een commissie bestaande uit mevr. G. Rompies en de heren D. Bruin en H. Lionarons. De installatie van de cantine-com- missie die jaarlijks verslag uit brengt aan de ondernemingsraad, waarvan zij een orgaan is, ge schiedde door de heer A. Heijn, in zijn kwaliteit van voorzitter van de kantoorcommissie van de on dernemingsraad van Albert Heijn N.V. De commissie is verantwoordelijk voor 1. De leiding van het cantineper- soneel. 2. Het economisch beheer van de cantine. Zij dient bij de Directie een begroting in en beheert de uitgaven. 3. De algemene gang van zaken. a. orde en netheid. b. gebruik terras. c. plaatsing tafels. d. te verstrekken maaltijden. e. prijzen maaltijden, koffie en thee. f. de koffie- en theeverstrek king voor- en namiddag. g. gebruik materiaal en appa ratuur. Als contactpersoon met de O.R. en de commissie ontspanningsge bouw zal de heer H. van Petten fungeren, teneinde de nodige co ördinatie te verkrijgen. Wanneer personeelsleden sugges ties of opmerkingen hebben over het cantinebeheer, kunnen zij zich voortaan vervoegen bij één van de leden van de commissie. Met twee elftallen speelde de voet balvereniging Albert Heijn zater dag 11 april tegen Cacao de Zaan. Onder uitgelezen sportweer ging om 2 uur het A-elftal van start. Om 15.30 uur was het de beurt van het B-elftal om aan te treden. De teams waren willekeurig sa mengesteld. Het A-elftal speelde met 2 -2 gelijk, het B-elftal moest met 31 de eer aan hun tegen standers laten. Beide wedstrijden hadden één gemeenschappelijke trek: de voorhoedes maakten niet veel klaar tegen de toch niet bijs ter sterke Zaan-verdedigingen. Met wat meer schotvaardigheid en doortastendheid zouden de uitsla gen heel anders zijn geweest. Vooral het B-elftal had een beter resultaat kunnen bereiken, want het was doorlopend sterker. Maar omdat nu eenmaal de doelpunten beslissen Toch kan geconstateerd worden, dat de training niet zonder resul taat is. Het uithoudingsvermogen is sedert half maart vergroot en verschillende spelers, die aanvan kelijk wat onwennig in hun voet balschoenen stonden, zijn in hun verrichtingen vooruit gegaan. Op vallend is tenslotte, dat enkele oudere spelers hun mannetje nog goed staan. Een van de toeschou wers langs het lijntje wees ons een niet nader te noemen speler en merkte op „die ouwe doet het nog best". Het zou heel voorbarig zijn nu al iets over het verloop van de com petitie te voorspellen, maar Albert Heijn zal zich weren! Wij hopen regelmatig in de Flitsen korte verslagen van de wedstrijden van het eerste en tweede elftal op te nemen. Judo is een populaire sport. Dat ervaartde judovereniging A.J.A., wie het na een bestaan van an derhalf jaar bepaald voor de wind gaat. De trainingsavonden op dinsdag in het O.G. tonen aan, dat er vaart in de club zit. In zo grote mate zelfs, dat er geen leden meer kunnen wor den aangenomen, omdat de be schikbare matten niet toerei kend zijn. Voor een verdere groei van de vereniging zou het dan ook noodzakelijk zijn om er nog een paar matten bij te kopen. De ingewijden zullen echter weten, dat dit een vrij kostbare geschie denis is en de aanschaf voor een vereniging als de onderhavige een onoverkomelijk probleem vormt. Goede raad is hier „duur". De jeugdafdeling herbergt een 15- tal jongens van 8 tot 14 jaar. We schreven enkele maanden geleden, dat de ouders hup kinderen als lid konden opgeven. Het is gebleken, dat deze jongeren de beste propa gandisten voor de judo-sport zijn; zodat in minder dan geen tijd de ledenlijst volgeboekt was. Er is intussen hard getraind onder leiding van Fok Spits, Ko Wilgen burg en Daan Schreuders, iedere dinsdagavond van 18.00 tot 19.30 uur. De resultaten zijn niet uitge bleven Enkele weken geleden n.l. moch ten de eerste 6 junioren zich offi cieel met de witte band omgorden. Dit betekent dat zij de grondbegin selen van het judo onder de knie hebben. De jongens hebben het niet cadeau gehad. Het waren Martin Bink (11), André Bruinink (9), Gerrie Fokke (9), Wim Kleij (13), Peter de Vries (10) en Jan Willem Ypma (9). De junioren pakken de zaken stevig aan. Abbink en Blok hebben het nakijken. Doelount. Voor de verzorging van de muziek- uitzendingen op de fabriek is een j bandrecorder aangeschaft die sinds korte tijd in gebruik is. Voor de muziek onder het werk is men nu dus niet meer afhankelijk van rechtstreekse radiouitzendin gen of van gramofoonplaten. Het is nu mogelijk het repertoir regel matig te veranderen en aan te pas sen aan de zich zo vlug wijzigende smaak op het gebied van de lichte muziek. Natuurlijk voorzover de verschil lende tophits als bedrijfsmuziek kunnen dienen. Ouwens in een stevig trapduel. Voor de derde maal in succes sie speelde zaterdag 18 april j.l. een A.H.-elftal tegen de Eijs- vogels (kaasfabriek) uit Alkmaar. Het werd een pittige wedstrijd die A.H. geheel beheerste. Het samen spel vlotte goed en de bal werd vanwege de straffe wind laag langs de grond gespeeld. Bij de rust keken de Eijsvogels al tegen een 2- -0 achterstand aan. In de tweede helft bleven de onzen door een hoger tempo en duidelijk betere techniek domineren al kwa men de tegenstanders met uitval len soms gevaarlijk uit de hoek. Met nog twee mooie doelpunten werd A.H.'s meerderheid redelijk uitgedrukt. Eindstand 40. De opstelling was, achter: Kloos, Abbink, Schooneveld. midden: Koelemay. v. Olst, Cohen; voor: Roest, Vermeeren, v. d. Bijl, Vos kamp, Drost. Na de wedstrijd, die in een plezierige verstandhouding was verlopen, kwa men de spelers tezamen. De wissel beker werd aan onze aanvoerders overhandigd en kwam thans defini tief in ons bezit. Om te voorkomen dat er in de toekomst onnodig wordt gere clameerd over vermeende te korten in het loonzakje, bren gen wij het volgende onder Uw aandacht. Ieder loonbedrag wordt in zo groot mogelijk geld in de loonzak jes gedaan. Als de bedragen op hele guldens zijn afgerond, zullen er steeds zil veren guldens in het loonzakje zit ten (behalve wanneer het bedrag een veelvoud is van 5 of 10). Wij wijzen U er dringend op, direct na ontvangst van uw loon. het zak je in het bijzijn van de afdelings chef ongeopend te controleren op de juistheid van het aantal gul dens; klopt dit, dan gelijk het zak je openen en de verdere inhoud nagaan. Als van de bovenstaande regeling wordt afgeweken, kan er geen sprake van zijn dat een eventuele klacht in behandeling wordt ge nomen. AFDELING KAS.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1