Nieuws van de ideeënbus Een klein rond doosje Hilco's babyzeep Trommeltje voor cream crackers 'pril: Kokosringen AH-Fl. ITSEN mmrss Van filiaal Weesp ontvingen wij de lijst in het klantenboekje iets te vt bladen hieronder kan doen. Bij hel dan direct op de juiste bladzijde geraadpleegd. Een idee, dat met een aanmoedis loond. Wij gaan echter niet tot uit hef werken met het boekje dan te ..Deze week kwam een klant mij een klein rond doosje laten zien. dat ze als 10-jarig meisje had J gekregen van haar moeder. Ze had er een speldekussen van gc- maakt. Het was een monsterdoosje ge- i weest. Aan de binnenkant van het deksel staat: „Probeert voor al dit monster, het heeft waarde voor U. Deze thee wordt in al onze winkels verkocht voor 16 ets per ons". En op de onderkant: Albert Heijn, 50 winkels in Ne derland. In de kwaliteit ligt onze kracht"." De heer H. Zweering, bedrijfs leider van hef filiaal te Tiel, zond ons dit stukje. „De klant is nu 65 jaar", zo voegt hij er aan toe, „en ze heeft het doosje dus al 55 J jaar zuinig bewaard. Ze vond het aardig om er nu mee voor de dag te komen." .Kleren maken de man". Dat dit ook op gaat op verpak- kingsgebied bewijst het nieuw uit gekomen stukje babyzeep van Hilco. U zult beslist enthousiast zijn over het nieuwe jasje van dit prima stuk zeep. Drie stukjes zijn verpakt in een bijpassend doosje, maar U kunt het artikel vanzelfsprekend ook los blijven verkopen. Wij zijn al begonnen met de verzending. idee om de vouw van de artikelen- ■rplaatsen, zodat men de gebruikte openslaan van het boekje is men ;n tevens wordt nu de lijst eerder jingspremie van 5,wordt be roering van de idee over aangezien bewerkelijk wordt. De overige ideeën zijn: B 169 Het kopie-bestelblok uitbrei den met twee blanco kolom men, één voor het bestelmomentde ander voor de bestclhoeveelhcid. Dit idee is in het betreffende fi liaal uitgeprobeerd doch geen suc ces gebleken. De omzetsnelheid kan vrij goed aan de hand van het kopie-bestelblok nagegaan wor den. C 16 Geen berekeningen meer met papier en potlood, wanneer de chefs een „Wizard"-rekenapparaat kunnen bestellen. Deze rekenmachine is een reeds jaren bestaand apparaat en werd ons destijds aangeboden. "Voor ons gebruik is het totaal niet geschikt. C 17 De artikelen zó in de dozen verpakken, dat ze steeds in één richting liggen. Op de buiten zijde van de doos deze richting aan geven. Bij het prijsstempelen spaart men dan tijd. Een gelijkluidend voorstel werd reeds in februari 1958 ingezonden onder No. B 40. Het is praktisch niet uit te voeren, hoewel er zo veel mogelijk naar gestreefd wordt. In de toekomst worden de artikelen in de fabriek reeds ge prijsd, waai'door het door inzen der genoemde nadeel vervalt. C 1 Sa Aparte boekjes invoeren ten einde de bestellingen aan de leveranciers te kunnen noteren en later te kunnen naslaan. In het kopie-bestelblok staan de meeste artikelen. Die, welke er niet in staan, kunnen eventueel bijgeschreven worden. C 18c Raambiljetten aan beide kan ten bedrukken; zowel binnen als buiten de winkel kan men de tekst dan lezen. Werd reeds eerder ingezonden on der no. B 11. Raambiljetten zijn doorschijnend waardoor het aan 2 zijden bedrukte biljet een romme lige en onduidelijke indruk zal ge ven. Voor banieren, vlaggetjes e.d. passen wij de 2-zijdige druk, in dien wenselijk, wel toe. C 19 Pakken koffie invoeren van 500 gram. Er is vraag naar. Is voor enkele klanten misschien wel te gebruiken. Op onze verpak kingsmachine kunnen wij geen 500-grams pakken vullen. Bo vendien zal de vraag naar deze grote verpakking minimaal zijn. C 21 Aan het zilveren AH-insigne I voor het damespersoneel een veiligheidspeldje bevestigen. Werd reeds eerder gevraagd. Wordt met de leverancier bespro ken. Wij komen hier op terug. C 22 Vele dames mixen de 4 sma ken van onze koffie. Is het mogelijk een reeds in de fabriek ge mixte koffie in de handel te brengen7 De smaken zullen altijd blijven j verschillen. Mevrouw A zal meer roodmerk koffie bij de groenmerk prefereren dan mevrouw B. Ex perts hebben vastgesteld dat er 4 smaak-groepen in Nederland be staan. Wij zullen er geen vijfde aan toevoegen. C 23 De roosters van de open koel vitrines voorzien van platen geperforeerd hard plastic. Het zal de vleeswaren beter doen uitkomen en bovendien een betere aanblik geven dan de roestige rekken. Een nagenoeg gelijkluidend idee werd reeds eerder ingezonden, B 198. Het beste is o.i. een geper foreerde aluminium plaat. Hier mee worden proeven genomen. Wij komen hierop nog terug. C 25 Het cellofaan van de ver pakking van de gesneden vleeswaren voorzien van een rood biesje onderkantHierdoor wordt het mogelijk het pakje vleeswaren onbeschadigd te openen. Het perso neel ziet direct wat de onderkant is. De naad is inderdaad niet altijd gemakkelijk te zien. De kosten, wanneer het voorstel uitgevoerd zou worden, zijn echter te hoog. C 26 Een folder samenstellen over de voordelen van ons spaar fonds. Vele personeelsleden zijn van het sparen bij A.H. helemaal niet op de hoogte. In het rode boekje „Welkom bij Albert Heijn" staat de gehele re geling. Zo nu en dan is er ook in de AH-Flitsen over geschreven en ook nu ligt er weer een artikel over dit onderwerp gereed. C 27a Een stang bij de kassa be vestigen en wel zodanig, dat deze onder de plank te draaien is. Hierdoor wordt het mogelijk, dat de kassière kan leunen of zitten. Wij hebben hiervoor tuimelkruk- jes. C 28a Verpakte gesneden vlees waren rechtop zetten, tegen elkaar. Voorkomt het verkleuren. Wordt in enkele ZB's reeds ge daan als proef voor een op stapel staande manier van verpakken en pousseren van gesneden vleeswa ren. Wij willen dit nog niet in structief stellen, aangezien er wel enige nadelen aan dit systeem ver bonden zijn. C 28b 2 ons Leidse en 2 ons be legen kaas bij elkaar ver pakken. Lijkt veel goedkoper en ver koopt daardoor snel. Is niet aan te bevelen. De smaak van de kaas wordt beïnvloed en tevens prefereren vele klanten geen hoeveelheid gesneden kaas van 400 gram. C 29 Raambiljetten in plaats van één, twee weken laten hangen. Inzender heeft de proef op de som genomen en merkt op, dat de ver koop in de tweede week de helft meer ivas. Wij komen hier nader op terug. C 30a De naam van pepermunt- en pindaballen veranderen in pepermunt- en pindabrokken. Wij willen een naam, die volko men ingeburgerd is, niet zonder meer gaan veranderen. C 30b Versleten jassen van het personeel, die door de RL zijn afgekeurd, niet retourneren, maar gebruiken als poetsdoeken. Afgekeurde jassen worden in Zaan dam opgeknapt o.a. voor gebruik in de fabriek. Bovendien worden de door de Ray onleider afgekeurde jassen volle dig voor Uw filiaal afgeboekt. C 31 Het coderen van de vlees- warenstrookjes gaat met een mes heel snel en gemakkelijk. Is geen tijdsbesparing. Bovendien kan het coderen met behulp van een mes niet duidelijk en nauw keurig geschieden. Een gelijklui dend idee werd reeds eerder inge zonden. C 32 Wij voeren op het ogenblik 8 soorten ryst, t.k.: van 59-52- 44 2x 39-36-29 en Momento. Kun nen volstaan met 4 soorten, t.w.: 59. 44. Momento en gebroken. Rijst van 39 cent is een concurren- Zaandag van 17 maart. tie artikel. Wij moeten om teleur- p stellingen te voorkomen de tussen de 39 en 59 cent liggende soorten - zeker in de sortering houden. I JIf J C 34 Recepten op de rollen beschuit \S"\ veranderen. Zelfs kinderen - valt het op, dat nog steeds maar die Arme ridders in de Zomertuintjes 15 maart: Appelpastei met Kaasbeschuitjes ge- Mirjam, d.v. de Hr. en Mevr. Vop- bruiken. Sluit bij de beschuit iets pcn-Soppe, fil. Bussum, Nassau- voor de kinderen in. b.v. een strip- laan. verhaaltje. 03 maart: Wij komen hierop nog terug. Yvonne, d.v. de Hr. en Mevr. Ot- ten-Hermans, fil. Brunssum, Kerk straat. 25 maart: Peter, z.v. de Hr. en Mevr. Geven- v. Eyk, rayon 13. U kent ze natuurlijk wel want U heeft er al veel van verkocht, die leuke trommeltjes van Patria, compleet met een pak crackers voor 1,05. Iedereen die regelmatig crackers koopt, zal zo'n trommeltje willen hebben, terwijl veel anderen op de ze manier kennis zullen maken met het artikel en, wie weet, ook tot de vaste afnemers gaan beho- Patricia, d.v. de Hr. en Mevr. Que- kelberghe-Coequit, fil. Sluis. 2 april: Edwin, z.v. d. Hr. en Mevr. Romp- Kuiper, Opleidingsschool. 2 april: Marloes, d.v. de Hr. en Mevr. Van Scherpenseel-van Meyel, Hoofd kantoor. 3 april: Anne-Marie d.v. de Hr. en Mevr. Kwerreveld-Veen, fil. Den Haag, Rijswijkseweg. 5 april: Marcel, z.v. de Hr. en Mevr. Van Tooren-Trilsbeek, fil. A'dam, Hei steeg. Negen fantastisch lekkere kokos- ringen uit eigen fabriek in een diolam zakje (dus langer vers) voor de prijs van 50 ct. In verge lijking met het tot nu toe be kende groter en zwaarder model, dus twee maal zoveel koeken voor hetzelfde geld! Wie durft nog tegenspreken dat dit een prima artikel zal worden? Zeer binnenkort komen ze in de winkels en wij zijn nu reeds nieuwsgierig hoe snel U door de eerste zending heen zult zijn. 572 Chauff. D. v. d. Grift 4-3 83 Verk. F. Vervoort 4-3 27 Mej. W. van Eist 4-3 703 Dhr. W. Kluft 4-3 328 Verk. F. Bakker 11-3 51S Mej. Th. Visser 11-3 544 Verk. J. de Boer 11-3 37 Mej. Th. Withoos 11-3 541 Mej. A. Caelen 11-3 705 Et. F. de Groot 11-3 20 Verk. N. Klaver 14-3 129 Mej. u. d. Vliet 18-3 252 Mej. A. Ruiten 18-3 17 Mej. D. V05 18-3 Openingspl.: Dhr. A. Lan- gereis 18-3 229 Mej. J. Prime 24-3 537 Verk. H. de Vin 25-3 577 Verk. G. Vaatstra 25-3 200 Mej. K. Nievelstein 25-3 530 Mej. E. de Boer 1-4 518 Mej. M. van Nellen 1-4 17 Mej. van Zalen 1-4 105 Mej. S. Eekman 1-4 703 Slager W. Rijs 1-4 Openingsploeg J. Adema 1-4 21 Verk. N. Hupkens 8-4 167 Mej. H. Engelen 8-4 183 Verk. J. Beris 8-4 701 Mej. B. van Beek 8-4 144 Mej. J. Harsveld 15-4 583 Mej. M. Kwakernaat 23-4 534 Mej. R. Haussmann 29-4 47 Mej. A. van Garderen 29-4 Kassière-kursus van 1619 maart. Kassière-kursus van 9—

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4