Chef J. Bakker koninklijk onderscheiden Goed inkopen is meer dan goedkoop inkopen iiiiiiiiiiiiii Watonsterore kwam.. AH-Flitsen's fotowedstrijd met fraaie geldprijzen Tips blijven welkom Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 16e Jaargang No. 5 - April 1959 i Interview met de heer P. Ligtenstein Wij hadden nooit eerder gehoord, dat de verjaardag van een filiaal ge vierd. werd, maar nu was het dan toch zo ver. Op 20 maart hingen de vlaggen uit in Nijmegen, waar filiaal Lange Burchtstraat één jaar oud was. Als ZB dan. Bedrijfsleider C. WJ. Esters moest zijn medeiverksters en medewerkers dit wel even vertellen, want zij be grepen eerst niets van dit feestver- toon. Op een verjaardag moet getracteerd worden en in de Keizer Karelstad werd het chocolademelk met wat er bij. Maar ook een speech mocht niet ontbreken, vond de heer Esters, die zijn team in gloedvolle bewoordin gen dank bracht voor alles wat ir, goede samemverking bereikt was. „Wij zijn tevreden maar niet vol daan", stelde hij vast en wekte allen op verder te werken aan de verdere uitbouw van de zaak. Verkoper W. Roelofs schreef, dat er nog gedanst werd ook. Alsnog gefeliciteerd, Nijmegen. Ons bedrijf mag zich verheugen een grote bekendheid in het gehele land en ook ver over de grenzen. De heer P. Hengst, bedrijfsleider van filiaal Weesp, wist dit natuurlijk ook wel, maar zag dit nog eens bevestigd in een brief uit California. Een 71-jarige Nederlandse dame, die reeds jaren in de Verenigde Staten woont, schreef willekeurig aan „Al- bert Heijn, Weesp toen zij voor een bepaald, doel de bemiddeling van een. goed kruideniersbedrijf nodig had. Zij veronderstelde zonder meer, dat ons bedrijf ook in Weesp een zaak zou hebben en „Uw firma staat be kend in heel Nederland, niet alleen om zijn goede waren, maar ook om zijn coulante bediening." Een goede naam reikt ver Hel team van filiaal Joh. Verhulst- straat te Amsterdam is 13 maart 's avonds op bezoek geweest bij de chef, de heer H. v. d. Kamp en ver koper A. v. d. Blonk heeft ons hier over iets geschreven, Mevrouw v. d. Kamp serveerde een lekker kopje koffie, terwijl haar man de (toen nog) komende Paasverkoop aansneed. Hij wees op de grote mo gelijkheden, die deze feestdagen voor de verkoop hebben. De verschillen de artikelen zoals wijnen, vruchten in blik en de hartige hapjes, die nu eenmaal onontbeerlijk zijn als er wijn op tafel komt, passeerden de revue. Het werd een late, maar bijzonder prettige avond. Op 4 april heeft Burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. de Ranitz van Utrecht aan chef J. Bakker van filiaal Poortstraat de eremedaille verbonden aan de Orde van Oran- je-Nassau, in zilver, overhandigd. Deze onderscheiding is de heer Bakker ten ueel gevallen ter ge legenheid van zijn 40-jarig zaken- jubileum, dat op 24 maart was gevierd. Toen waren de heren G. Heijn, D. A. ter Wee, M. B. Mid delkoop en W. J. de Jong hem ko men feliciteren. De heer Ter Wee was echter ook op 4 april naar de Domstad ge gaan, nu in gezelschap van de heren A. Heijn Jzn., pres.-direct., en W. J. de Jong, rayonleider. De uitnodgiing om naar het stad huis te komen was voor chef Bak ker en zijn echtgenote als een volslagen verrassing gekomen. Nog wel op 1 april. „Maar", zo werd van oficiële zijde verzekerd, „dit is beslist geen april-mop". „Vroeger was het mogelijk dat één persoon de inkoop behar tigde, maar dat zou nu absoluut onmogelijk zijn," aldus vertelde ons de heer Ligtenstein. „Wij hebben een inkoop-organisatie met diverse specialisten op allerlei gebied. Zij nemen dus ieder een bepaalde sector van ons assortiment voor hun rekening. Wa n nee rr.er over oen rko- per spreekt of men hoort dit woord, dan is men meestal ge neigd te denken dat dit iemand is die er alleen maar voor be- hoeft te zorgen, dat hij zo goed- 1 koop mogelijk inkoopt. Daar zit natuurlijk een grote grond van waarheid in, maar speciaal in ons bedrijf komt er voor een inkoper veel meer kijken. Allereerst is het nodig dat wij ge- oriënteerd zijn op alle wereldmark ten en op de hoogte zijn van de diverse noteringen, verwachtingen en oogsten, of dit nu in Amerika, Brazilië, Japan, Spanje of waar ook is. Bovendien moeten wij at- Lezers hebben laatste stem Geld verdienen met fotograferen lukt de amateur maar zelden. Hij streeft er ook niet naar, of het zou moeten zijn om de soms wel erg hoge kosten iets te drukken. Maar nu wordt U de kans geboden om in de komende maanden een geldprijs van 10,of 25,te verdienen en hiervoor behoeft U helemaal geen ster te zijn op liet gebied van de amateur-fotografie. Van 1 mei t.m. 30 september be staat er gelegenheid om aan deze wedstrijd (want dat wordt het) deel te nemen. Het gaat slechts om één catagorie n.l. om leuke fo to's. Maandelijks wordt één foto aangewezen als de leukste en voor de inzender of inzendster is een prijs van 10,beschikbaar. De beoordeling geschiedt door een In het snelgroeiende Vlaardingen opende ons bedrijf op 13 maart een gloednieuwe zaak. Bedrijfsleider 1. J. Adelaar kan er trots op zijn. jury, waarvan de samenstelling in ons volgende nummer bekend ge maakt zal worden. De jurybeslissing is bindend en over de beslissingen wordt niet gecorrespondeerd. Te beginnen met ons juni-num- mer zal er dus vijf maal een bekroonde foto geplaatst wor den. Bij de laatste zullen tevens nogmaals de vier andere worden afgedrukt, want dan kunnen de le zers gaan beslissen, welke van deze vijf de extra prijs van 25,— verdient. Aan de wedstrijd kan worden deel. genomen door het gehele filialen- personeel. Hiertoe behoren uiter aard ook de ambulanten, ass. en reserve-chefs, etaleurs en de le den van openings- en organisatie- ploeg. Verder kunnen deelnemen de districts- en rayonleiders, de administratie-controleurs en de echtgenoten van alle genoemde ca- tegoriën. Maandelijks mag iedere inzender ten hoogste di'ie foto's inzenden. Wanneer iemand een maal een maandprijs heeft gewon nen is hij van verdere deelneming uitgesloten. Bij bekroning zal het negatief van de foto worden opgevraagd, ter wijl verklaard moet worden, dat de inzender de foto zelf heeft ge maakt. Tenslotte nog dit: Vermeld op iedere foto, die ingezonden wordt met blokletters uw naam en filiaal of functie en het woord „foto wedstrijd". Inzendingen aan de I redactie eventueel per Zaanpost. De heer P. Ligtenstein, directeur in- en verkoop tent zijn op nieuwe artikelen, de verkoopmogelijkheden hiervan, enz." Hier keken wij de heer Ligtenstein waarschijnlijk enigszins vreemd aan, want het drong niet dadelijk lot ons door, waarom een inkoperzich zorgen zou maken over de verkoopmogelijk heden van een artikel. „Toch is dit zo", aldus vervolgde de heer Ligtenstein zijn verhaal, „en zo is de intensieve samenwer king te begrijpen, die er tussen de in- en verkoopafdeling bestaat. De uiteindelijke beslissing over het op nemen van een nieuw artikel wordt genomen in overleg met de ver koopafdeling. Deze moet beslissen of dit artikel in de verkoop-plan ning kan worden opgenomen en hoe groot de hoeveelheid moet zijn. In eerste instantie komen de offer tes dus bij de afdeling inkoop en dan begint het overleg met de af deling verkoop. Is er besloten een artikel op te nemen en weet de betreffende inkoper het kwantum, dan zou men dus kunnen denken, dat het nu alleen maar een kwestie van zo goedkoop mogelijk inkopen wordt. Maar dan gaat de beroemde A.H.- kwaliteitsgarantie een rol spelen en wordt het betreffende artikel aan allerlei kwaliteitsproeven on derworpen, waarbij wij vanzelf sprekend veel steun hebben van ons moderne laboratorium. Wordt het artikel goed bevonden, dan gaat de inkoper verder aan het werk, maar daar U alle inkopers persoonlijk gaat interviewen, lijkt het mij beter, dat deze heren zelf de diverse bijzonderheden, die met het vak van inkoper verband hou den, vertellen. Onnodig te zeggen, dat dit vak zeer interessant is en steeds de volle belangstelling moet hebben, willen wij volkomen ge oriënteerd zijn, zowel op de binnen- als buitenlandse markten". Er zijn de laatste maanden al ver schillende rijksdaalders uitgerold naar tipgevers uit verschillende filialen. Het stukje „Verkiezingskoorts", dat in het vorige nummer werd geplaatst, leverde inzender R. Buist (filiaal Weesp) een riks op. De heer H. Zweering (filiaal Tiel) krijgt voor zijn inzending „Een klein rond doosje" een postwissel thuis. Enkele tips worden nog verder op hun waarde onderzocht. Wij zijn benieuwd, wat er zo I allemaal nog komen zal.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1