Ambassadrices van ons bedrijf Pindabrander H v. Gogh jubileerde Superflitsen Jaarvergadering AH-FLITSEN 3 Vier enthousiaste, vitale dames Op 19 februari j.I. was het 12/2 jaar geleden, dat de heer v. Gogh de A.H.-gelederen kwam verster ken. Na enige tijd op de leeggoed- afdeling en in de losploeg te heb ben gewerkt, kwam hij bij het pin da's branden terecht. Toen gebeurde dat nog met de kolenbrander een „heet klussie" was dat toentertijd. Tegenwoordig is dat allemaal veel gemakkelijker geworden, hoewel de oplettendheid van de vakman een grote rol blijft spelen. Naast zijn dagelijkse werk zaamheden is vissen zijn hobby. Begint dat pinda's proeven na 10 jaar nu niet te vervelen? Geen sprake van, aldus de heer v. Gogh, die blijven altijd even smakelijk. Dat hij nog vele tonnen pinda's mag branden en daarnaast veel vis mag vangen, zijn de wensen van de redactie van de A.H. Flit sen. Voor een specifiek levensmiddelen bedrijf als het onze, waarbij het aan veelzijdigheid niet ontbreekt, bestaat van „Buiten" veel belangstelling. Logisch gesproken moeten wy in de huisvrouwen onze klanten zien. De artikelen welke wij in onze winkels verkopen, ongeacht of wy ze wel of niet zelf gefabriceerd hebben, moeten uiteindelijk door de handen van de huisvrouw. Vanzelfsprekend heeft deze ook be- zier in het rondleidwerk. Het werk langstelling voor ons bedrijf. Ergo is interessant en zich bewegen tus- zijn in de loop der jaren onnoemelijk sen mensen van allerlei slag is veel dames bij ons op excursie ge- prettig. Elke groep is verschillend. weest. Behalve deze krijgen wij na- Ik mag graag door de fabrieken tuurlijk ook nog veel bezoek van wandelen en het grappigste is, dat personeel uit onze filialen, waarvoor je telkens wat anders ziet, 't zij in zon excursie een onderdeel vormt de werkmethode, of door andere van haar opleiding. Wij moeten ons opstelling van de machinerieën. fil.-personeel op de hoogte houden I van onze eigen gemaakte artikelen. Kinderpostzegels en zeker de kwaliteiten met haar be- I Mevr. Boom doet verder in haar spreken. vrjje tijd veel aan „liefdadigheids- Het is niet mogelnk regelmatig werk". Zeker 6 weken per Jaar is personeel uit het bedrijf af staan voor „Rondleidingen". Hier voor moesten leidsters opgeleid worden, dus dames die geen „baan" bij A.H. hadden, en toch te allen tijde beschikbaar waren. En kele echtgenotes van ons manne lijk personeel waren hiertoe be reid, zodat wij de beschikking kre gen over de dames Bartelson, Sik- kes, Boom en Bakker. Een praatje met deze leidsters over haar werk: fjF -r- Heerlijk dat we weer af en toe een beetje zon krijgen en eindelijk eens gebruik kunnen maken van de nieu we zonneschermen op het hoofdkan toor. Maanden en maanden hebben we gezeurd om een beetje zon op onze bleke gezichten en nu is er zor en onmiddellijk laten we de zonne schermen zakken. Jammer hoor. Wat een opwinding de laatste tijd op het hoofdkantoor anders; de hele dag wordt er getimmerd en geslagen en geschilderd. Hokken verdwijnen verschijnen en er komt geen eind aan de verbouwingen. De klap- raampjes waar ik het de vorige keer over had, kan je ook dichtklappen; wist u datEn als je dat nu een beetje handig doet of onhandigdan schiet je hand er doorheen, waarbij je dan kans loopt op een bloedbad, wat we laatst mochten meemaken op de afdeling correspondentie. Mejuf frouw X smeet met een soepele zwaai één der raampjes dicht en zag kans geen stukje van de ruit heel te laten. Gelukkig zonder bloedbad deze keer. De schilder vertelde, dat dit precies de vijfde keer gebeurde. Ook zagen wij tot onze grote ver bazing, dat één der dames, die iets wilde veranderen aan een zonne scherm, met een sierlijke zweefduik over de stoelleuning heen dook, plat op de grond viel en daar zwemoefe- ningen ging maken. Iedereen schrok natuurlijk geweldig, en de betreffen de juffrouw kon zelf de eerste minuut geen woord uitbrengen van schrik. Wonder boven wonder had ze zich helemaal niet bezeerd. Dit waren dan weer de opwindende gebeurtenissen van deze maand. ze bereid de „Kinderpostzegels" te verkopen. Zij is in het postkantoor voor de Zaankanters in de periode geen „vreemde", 's Zomers heeft ze de leiding in de vacantietijd over de Beverwijkse jeugd. In de augus tusmaand gaat ze elke dag naar Beverwijk, om de jeugd te begelei den naar Wijk aan Zee, en ze daar dagelijks bezig te houden aan het strand en in de duinen. Vanaf half 9 tot 4 uur heeft ze daar een taak, die door de ouders van de Bever wijkse jeugd zeer gewaardeerd wordt en zeker niet minder door de jeugd zelf. Wel een vermoeiende taak. Dagelijks heen en terug Zaandam-Beverwijk-Wijk aan Zee. Voor hen die het nog niet weten: de echtgenoot van Mevr. Boom werkt op Magazijn I. Ieder van ons heeft met hem te maken op de donderdag, als hij de wekelijkse verstrekkingen uitdeelt. Kent U zijn liedje? „Geen ver- Mevrouw Sikkes strekkingsbon dan ook geen pakje! Morgen sta ik hier weer!" Rode Kruim Mevr. Bakker, geboren te Giet hoorn, is ook als rondleidster enige jaren voor ons een verdien stelijk medewerkster. Zij doet dit werk gaarne, en vindt het tevens een prettige tijdsbesteding. Ook in haar verdere vrije tijd maakt Mevr. Bakker zich zeer verdienstelijk, als Rode Kruis-hulp. Iedere maandag avond volgt ze trouw de E.H.B.O.- en ziekenverzorgingscursussen. Tegenwoordig wordt er gelukkig voor de gebrekkige mensheid veel gedaan. Zodoende wordt er vaak een beroep op haar gedaan. Jaar lijks gaat de „Ziekenauto" van het Rode Kruis voor enige dagen een MevrBakker Mevr. Bartelson Mensenkennis Direktie en C.C. vergaderden Mevr. Bartelson, geboren te Am- i j sterdam helpt ons al geduren- Met eerste punt op de agenda van de vergadering van 18 februari de 3 jaar bij de rondleidingen. Ze is „telefoon linnenkamer". Van direktiewege bestaat hiertegen vmdt het heel prettig werk. In den bezwaar, omdat men dan wellicht allerlei verzoeken om kleding gaat doen, zodat de linnenkamer er een soort boodschappen dienst bij krijgt. De heer Schuddeboom zal onder zoeken of er een mogelijkheid be staat om bijvoorbeeld via een ne ventoestel met de VRIO toch te gemoet te komen aan de wensen van de linnenkamer. beginne erg moeilijk, om boven het gedreun van de machines uit je verstaanbaar te maken, tevens om de goede route aan te houden door het bedrijf. Als je eenmaal de weg weet, gaat het vanzelf. Ik kan mij altijd bij de groepen aanpassen, vertelt ze, onverschillig welke mensen ik rond moet leiden. Je doet er mensenkennis bij op. Be halve bij rondleidingswerk, is Mevr. Bartelson haar man behulp zaam bij het bezoeken van onze personeelsleden welke ziek zijn. Mevrouw Boom Mevr. Boom, geboren in Den Haag, heeft ook erg veel ple- We kunnen het toch niet laten: hoe receptie van de gezellig het was heer J. Heijn Kwartaalafrekening De kwartaalafrekening was deze keer nog bijzonder moeilijk lees baar, doch inmiddels is met in gang van het nieuwe jaar hierin een wijziging gekomen, zodat de volgende kwartaalafrekeningen zeker duidelijk zullen zijn. Loon en ziekengeld bij ziekte Aanvankelijk werd het ziekengeld aan personen bij de portier uitbe taald, doch daar in vele gevallen de betrokkene het werk reeds her vat had op de dag, dat uitbetaling plaats vond, is men er toe over gegaan het ziekengeld mede te nemen en uit te betalen op de af deling. Omgekeerd is nu het bezwaar, dat degene die op de afdeling loon I uitbetaalt nog al eens telefoontjes krijgt van de portier, dat er ie- mand is om loon of ziekengeld te I halen. j Teneinde hieraan tegemoet te ko men wordt bekendgemaakt, dat zaterdagsmorgens bij de portier het loon gehaald kan worden van diegenen die afwezig zijn, tenzij men vooraf, dus voor vrijdag avond, reeds een ander verzocht heeft het loon mede te nemen. Men I dient te tekenen voor ontvangst van het loon van anderen. Reisje gepensioneerden Op verzoek van de kontaktkom- missie zal ook dit jaar door het personeelfonds aan de gepensio neerden een reisje worden aange boden. De direktie zegt hieraan I ook financiële medewerking toe, waarvoor de heer Bartelson na mens de gepensioneerden zijn dank betuigt. Molk (lesjes Bij de melkflesjes in ons O.G. zal j met ingang van 23 februari a.s. I de regeling gelden, dat men zowel voor het flesje als voor de inhoud I een melkbon inlevert. Bij teruggave van het flesje wordt dan ook een melkbon teruggege ven. Op deze wijze kan worden j voorkomen dat er flesjes zoek ra- hoe vol op de ken, hetgeen tot heden nog steeds I een belangrijke omvang heeft. Een nieuw fabrieksreglement in koncept zal aan de leden der kon- taktkommissie worden uitgereikt, zodat men hier in de volgende ver gadering over kan spreken. Het oude fabrieksreglement be hoeft de nodige korrekties en in het nieuwe reglement zijn de wij zigingen die intussen een feit zijn geworden verwerkt. Nieuwe ele menten zijn aan dit reglement niet Muziek 'Op vrijdag 20 februari j.I. vond' onze jaarvergadering plaats. De vergadering verliep vlot en rustig. Op voorscei van het bestuur werd de bijdrage verhoogd tot 0.25 per week. Verder werd besloten dit jaar op Hemelvaartsdag ten con course te gaan in Weesp. Vrijdag 21 februari speelden de corpsen van, Zaandam voor elkaar, uitmaal in de zaal van Verkade. Voor deze avond was flinke be langstelling. Wij speelden na de pauze de Colonel Bogey mars, de Iste Symphonie van Sant Saens en tot slot de mars Per Aspera ad Astra. Op Koninginnedag 30 april wordt s morgens vroeg weer een ster- tocht gemaakt. 4 mei wordt 's avonds gespeeld bij het verzetplantsoen. In aansluiting hierop deelt de heer H. K. Engel mede, dat er een nieuw introduktieboekje in de maak is, omdat het huidige boek je in vele opzichten ten achter is geraakt. Op verzoek van onze Spaarfonds- afdeling zal de opgave van de stand der spaarfondsrekeningen niet meer eenmaal per week doch eenmaal per 4 weken aan het per soneel worden verstrekt. Met deze werkbesparing kan kon- taktkommissie akkoord gaan. Verstrek king Naar aanleiding van een vraag van de heer Bergh, deelt de heer Schuddeboom mede, dat men in een bepaalde week in de verstrek king uitsluitend koek heeft ont vangen, die dezelfde week gepro duceerd is, omdat de direktie het besluit heeft genomen, uitsluitend verse artikelen in deze verstrek king te doen. Daar het de bedoeling is steeds artikelen te verstrekken uit de in de week geproduceerde voorraad, kan het zijn, dat men bijvoor beeld de ene week meer koek ontvangt en de andere week meer sui kerwerk of chocolade arti kelen. De kwaliteit van de artike len die in de verstrekking worden gedaan is er door deze maatregel op vooruit gegaan, hetgeen ook voor de kon- taktkommissie- leden een ver heugende mede- j deling is. „Trip" maken door Nederland. Dan is Mevr. Bakker natuurlijk als hulp van de partij. Haar devies is: De Sterken voor de Zwakken. FnPro deo! natuurlijk. Bazars Mevr. Sikkes is op 19 april 1908 in Weltevreden geboren. Met haar 18de jaar is zij naar Holland ge komen. In „Duin en Bosch" te Cas- tricum kreeg zij een plaatsje als leerling-verpleegster en heeft daar enige jaren gewerkt. Als hulp voor buitengewoon werk is Mevr. Sikkes voor ons geen on bekende. Voor ons muziekcorps en St. Nicolaasfeesten heeft ze veel werk vex-richt door het maken van diverse attributen, voor beide be nodigd. Als assistente van Mevr. Duyvis, hoofd van de Ned. Herv. Stichting voor Maatschappelijk Werk, heeft ze vaak breiwerk voor de „Repa trianten" verricht. In ,,nood"-ge- vallen helpt ze ook in gezinnen, waai-voor direct nog geen gezins hulp beschikbaar is, in geval van ziekte. Verder maakt ze veel hand werkjes voor „Bazars". Ongeveer 12 jaar woont het echt paar Sikkes in het gebouw van de Nutsspaarbank. De algehele huis houdelijke zorg voor dit gebouw berust bij mevr. Sikkes. Vanzelf sprekend verzorgt zij ook de koffie voor het kantoorpersoneel. Op de vraag welke koffie zij ser veerde, kregen wij natuurlijk ten antwoord: „A.H. koffie"! Ondanks al deze bezigheden, heeft Mevr. Sikkes toch nog tijd, om ons bij excursies als „Leidster" te assiste ren. Evenals de overige dames, hierboven beschreven, vindt ze het rondleiden een prettig werk. Eenmaal op stap in de fabrieken met een groep mensen, zegt ze, heb je geen gedachten meer aan de huishoudelijke beslommeringen. Deze mag je wel eens éven ver geten. Wij hopen, dat onze dames ons nog lang zullen assisteren bij de rond leidingen, en dat ze het maat schappelijk werk, hetgeen ze nu verrichten, nog vele jaren kunnen volhouden. In gesloten gelederen trekken de producten van de KB aan de spiedende blikken van Veerman en Kuyt voorbij.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3