Zeer geslaagde jubileumviering van het personeelsfonds Nieuws van ideeënbus Vrouwen zien hun ninnnen in hun werk SAH002000059 Flitsen Fabr/Zaan Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam De heer F. Schuddeboom biedt het jubilerende fonds zijn gelukwensen aan. Het was op 28 februari een bijzondere dag voor ons bedrijf. We hadden op die dag n.l. een bijzondere jubilaris in ons midden, al werd er dan niet gevlagd. Die jubilaris was niemand minder dan ons personeelfonds. Het fonds dat, op sublieme wijze be heerd door de heer Ph. Bartel- son, zo'n grote plaats inneemt onder de verzorging van zieken e.d. De Contactcommissie heeft deze ge legenheid met beide handen aange grepen om het fonds, en het bestuur hiervan, een receptie aan te bieden, die klonk als een klok. Zaterdagmorgen om half twaalf opende de heer D. Verdonk, voor zitter van de C.C., de bijzondere contactcommissie-vergadering, waarnaast de leden en de heer F. Schuddeboom, ook o.a. nog mevr. Bartelson, de heer H. K. Engel en de gepensioneerde heren Ton en Middelbeek aanwezig waren. De juiste man Als eerste spreker trad op de heer Schuddeboom, welke het ontstaan van het fonds releveerde, en tot de conclusie kwam dat Bartelson de juiste man op de juiste plaats was. Wanneer hem gevraagd wordt iets te doen voor zieken, gepensio neerden of anderen, is het meest al zo, dat het juist al gebeurd is op initiatief van Bartelson. Daarnaast heeft Bartelson een bijzondere steun aan zijn vrouw die hem zo vaak moet missen, en aan de heer W. Leonards, z'n rech terhand. De heer Schuddeboom legde de na druk op het feit dat Bartelson een zeer belangrijk werk verricht in het directe belang van het bedrijf, en overhandigde hem en Leonards namens de directie een kist siga ren. Brommer Hierna had ook de heer Engel nog iets op 't hart. Voordat het fonds werd opgericht was Bartelson reeds op dit terrein aan het werk, maar dit ging veel primitiever. Spreker herinnerde aan de eerste brommer welke Bar telson kreeg. Dit apparaat werd uitsluitend door Bartelson gebruikt, om de een voudige reden, dat niemand anders het apparaat kon berijden. Daarna kreeg Bartelson nog een leren jas om te voorkomen dat hij van z'n eigen fonds ging trekken. De heer Engel noemde Bartelson een prima visitekaartje van ons bedrijf. De heer Bartelson is een eerste klas ziekentrooster met z'n altijd goede humeur. II 5,- De heer Ypma wilde nog even als Personeelschef de gehele commis sie bedanken, in 't bijzonder Bar telson. Binnengekomen was een schrijven met een bedrag van 5,voor het fonds van een meelevend per soneelslid. De heer Verdonk sprak hierna na mens de C.C., dus namens het per soneel, en betreurde het dat al het gras al voor z'n voeten was weg gemaaid, en dat hij dus weinig ori gineels kon zeggen. Hij overhandigde Bartelson onder dankzegging een armband horloge De heer J. Ph. Bartelson tijdens zijn dankwoord. en mevr. Balrtelson een boeket bloemen en het boek met de toe passelijke naam „Eenzaam, maar niet alleen". Voor Leonards gold dezelfde waar dering, en deze werd vertolkt door een rollade en een kistje sigaren. Namens de gepensioneerden sprak de heer Middelbeek, die het be treurde met lege handen te staan, wat echter niet betekende dat de gepensioneerden geen belangstel ling hadden en waardering voor Bartelson. Verandering in Met ingang van 1 april a.s. vinden de volgende mutaties plaats: De heer G. J. Heijn, tot dusver rayonleider in het rayon Den Haag, wordt benoemd tot speciaal mede werker van de heer J. Legerstee met als taak de leiding en verdere ontwikkeling van de SuperMarts. De organisatie van het filiaalbe drijf blijft verder ongewijzigd. de organisatie De heer P. Ligtenstein neemt de verkooptaak over van de heer A. Heijn Jzn. en wordt dus directeur in- en verkoop. In verband met de omvang van deze taak wordt de heer Ligten stein geassisteerd door de heer W. F. Nol te als hoofd van de af deling inkoop en door de heer C. Govers als hoofd van de afdeling verkoop. N.V. Slagerij J v. Zanten N.V. Kleverpa J Groothi Th. P. A M. Ruijs del/ Export J. Pieters Nieuwe medewerker de heer J. van Meer Met ingang van 2 februari 1959 is in onze dienst getreden de heer J. VAN MEER. De heer Van Meer was tot voor kort secretaris van liet Centraal Sociaal Werkgevers Verbond. Voordien was hij in verschillende commerciële functies werkzaam in binnen- en buitenland. De heer Van Meer zal als staf functionaris verantwoordelijk zyn aan de President-Directeur en be last worden met werkzaamheden op het gebied van de interne orga nisatie. Een drukbezochte, gezellige receptie besloot de jubileumviering. Verkoop C. Govers H. Valk A. B. Fienieg R. I. Sinia Verkoopafdeling Inkoop W. F. Nolie J. P. Boom j. J. Hermanides J. Kok J. Meijn M. de Boer „Kijk maar naar ons uitstapje een idee van Bartelson," zei hij. Grote schut Hierna bedankte een geheel onder de indruk geraakte Bartelson, die zei dat de stimulans voor hem al tijd voortkwam uit de dank voor zijn perfecte gezondheid. „Ik ben altijd begaan met mensen die dit missen, en wanneer je al het leed ziet, ervaar je pas dat de gezondheid een grote schat is," al dus Bartelson. Hij hoopt nog vele jaren op deze voet voort te mogen gaan. Ook mevr. Bartelson dankte allen voor de waardering, evenals Leo nards die deze grootse huldiging voor dit werk te veel vond. Ook het zelfstandige personeels fonds H.K. had een bloemetje ge stuurd. Velen maakten, na 12 uur gebruik van de gelegenheid Bartelson en daarmee het fonds, te feliciteren met het jubileum. Om half een werd deze bijeenkomst gesloten en ging ieder naar huis met een feestelijk geschenk van Bartelson persoonlijk. Zeer toepasselijk: Een appel, een ei en een sinaasappel. Op deze manier gaat hij, goede gaven ronddelend, op naar de 25 jaar. De ideeënbus-kommissie heeft deze keer geen lange vergade ring behoeven te houden want veel sprankelende ideeën waren er helaas niet. Toch zijn we zeker ook niet op dood spoor ge raakt want met 9 inzendingen in de maand komen we toch nog op ruim 100 per jaar. Het eerste idee, dat in principe wel voor beloning in aanmer king komt maar nog nader aan gehouden moet worden betrof de luchtafzuiging bij de wasma chine in de kaasafdeling. Het tweede idee had betrekking op het schoonhouden van de si roopleiding en bleek een beloning van 10.waard te zijn. Met de regelmaat van de klok wor den donderdagmiddags een aantal echtgenoten van het mannelijk per soneel voor een bezoek aan de fa brieken verwacht. Om twee uur heet de maatschappelijk werkster, mej. G. Meijn, de dames welkom, terwijl hen een kopje koffie ivordt aangeboden. Het voornaamste deel van het pro gramma bestaat uit een rondgang door de fabriek, waarbij vooral de afdelingen van hun echtgenoten extra aandacht krijgen. De rondleidsters geven duidelijk uitleg over het ge hele fabrieksgebeuren en de dames tonen veel belangstelling voor wat ze te zien krijgen. Begrijpelijkerwijs interesseren zij zich in het bijzonder voor de werkom geving van hun man, die zij nu zijn dagelijks werk zien verrichten. Als ze om 4 uur aan de thee zitten, 'trustend van de lange voettocht, wordt er nog druk nagepraat en hel laatste restje van hun vragen wordt door mej. Meijn en als dat in ver band met het werk mogelijk is I Tevreden, vol indrukken en met een door de betrokken afdelingschef be- pakketje onder de arm, nemen de antwoord. dames tenslotte afscheid. Een idee over een grote produktie van hoestex moest worden aan gehouden omdat dit artikel mo menteel niet wordt geproduceerd en derhalve het resultaat niet te beoordelen is. Een idee betreffende het verpak ken van pinda's bleek evenals het eerste beloonde idee 10.op te leveren aan de vrouwelijke inzend ster. Op de K.B. kwam een oud idee met 7,50 uit de bus en met een idee van de W.K. oogstte de inzender 15,beloning. Bij het verschijnen van de Flitsen waren de namen der inzenders nog niet bekend, maar zoals u ziet wa ren er deze keer 6 waardevolle ideeën. Excursie naar Philips Op de derde Pinksterdag is er op initiatief van enkele perso nen uit de Onderhouds- en In- stallatiedienst een excursie naar Philips georganiseerd. De kosten bedragen slechts 7,50, men vertrekt per bus uit Zaandam om 6.30 uur en is terug om pl.m. 20.00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen over en wij zouden het betreuren als daarvan geen gebruik zou worden gemaakt. Wij wekken daarom eventuele ge gadigden op zich te melden op toe stel 322 (Hr. Keune Jr.) waar u ook eventuele nadere gegevens kunt krijgen.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1