Ode A AH rr{?AA5 JaU Heijn Grootse hulde aan de heer!, itj 1 dl jmilpm Mislukte bloemenhulde Gezamenlijk personeel bracht: eilltii SAH002000194 Flitsen Landelijk 1959 extra editie Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 16e Jaargang No. 3 - Maart 1959 hij. ..op een dag als deze willen wij je zeggen, vader, dat wij bijzonder veel respect voor je hebben. Jij was vroeger al naar je werk voordat wij wak ker waren. Wij zijn in dit bedrijf opgevoed en terdege voorbereid op de ervaringen van nu, zonder dat wij iedere avond een uurtje les kregen in „Albert Heijn"." De heer A. Heijn Jzn. bood zijn vader een projectie-apparaat aan samen met zijn broer G. J. Heijn. ,,Ik vind het lollig, dat dit cadeau zo leuk past bij dat van Albert de Derde." Namens de dochterondernemingen sprak de directeur van Formosa N.V., de heer J. v. Heuveln. Hij zag de jubilaris niet alleen als lid van de Raad van Bestuur maar als de grote bouwmeester van het con cern. „Wat U in de afgelopen 40 jaar hebt bereikt, dwingt ieder respect af," aldus de heer van Heuveln. Hij bracht naar voren, dat de dochtermaatschappijen van zijn heldere kijk veel voordeel heb ben genoten. Vervolg op pagina 2, eerste kolom Aan alle medewerkers Gaarne maak ik van de gelegen- heid gebruik om in dit extra nummer van „AH-Flifsen", ook namens mijn vrouw, allen, die op enigerlei wijze hebben medege- holpen om de herdenking van mijn 40-jarig zakenjubileum zo te doen slagen, hartelijk te danken. Het is voor mij een onvergetelijke dag geworden. Ik dank hierbij nogmaals de di verse sprekers voor de tot mij gerichte waarderende en vriende lijke woorden en voor de prach tige cadeaux en bloemen, welke mij namens de diverse afdelingen geschonken werden. Met vriendelijke groeten. De vlaggen wapperden op de fabrieksgebouwen in Zaandam. Maar niet alleen daar. Het ge- Grocdc trots Op 30-jarige leeftyd ging de heer C. J. de Bruin, die op 21 februari j.l. 70 jaar werd, in het jaar 1919 bij Albert Heijn aan de slag. Een paar maanden na de heer J. Heyn. Zijn herinnering aan zijn vroegere „baas" vindt U hieronder: AAN BAAS JAN Heden is dan de grote dag. Dat Baas Jan voor veertig jaren Op order van zijn vader De zaak A. Heijn betrad. De fabriek was toen niet zo groot. Dat was voor die Jan geen nood. Een nieuwe C.F. en een S.B. Dat was weer een nieuw idee. En nieuwe machines kwamen er toen Om weer iets nieuws in de zaak te doen. Veel mensen kwamen op bezoek, Dan kwam Jan Baas uit de hoek, Op de drups daar was hij altijd bij Die strepen en kleuren vond hij fijn. En trok er een bezoeker aan het suikerdeeg, Dat die blaren in zijn handen kreeg. Dan vond hij het wel kedin En had hij het best naar zijn zin. Dan vroeg hij in het Ontspannings gebouw: Wat vonden de mensen het mooiste nou. Dat was zijn stokpaardje moet je weten, Dat kunnen wij oudjes niet vergeten. Wij hopen te vieren heel tevree Het gouden feest al met U mee. album met foto's van alle gebou wen en bovendien een privé-ge- schenk. Tijdens de pauze werden de glazen gevuld en de aanwezigen brachten staande een feestdronk uit op de heer J. Heijn. Het was een alleraardigst moment toen Albert Heijn, een neefje van de jubilaris, zijn oom een projectie scherm ten geschenke aanbood. Respect Dit intermezzo werd gevolgd door een toespraak van de oudste zoon van de jubilaris, de heer A. Heijn, president-commissaris van het kruideniersbedrijf. „Ik moet bekennen," sprak hij, „dat ik een beetje tegen deze dag heb opgezien. Want bij alle gezelligheid die mijn broer en ik vroeger thuis hebben ge had is er een ding, dat we be slist niet geleerd hebben: te koop lopen met je sentimen ten. Maar toch," zo vervolgde Als eerste van de sprekers die vanmiddag het woord voerden, kwam Jhr. Six van Hillegom in zijn kwaliteit van commissaris van de N.V. achter de microfoon. Hij sprak van een feestdag voor de De twee klein kinderen van de heer en mevrouw Heijn-Kruger zouden mevrouw I hele bedrijf vierde feest op de 26e februari. Maar toch zullen de ge dachten van de jubilaris die dag stellig meermalen zijn uitgegaan naar deze gebouwen aan de Zaan, waarin hij vele jaren heeft gewerkt. De huldiging van de jubilaris vond zijn centrum in het Ont spanningsgebouw van de fabrie ken in Zaandam. Zeer velen hadden zich hier op de zonnige voorjaarsdag, 's middags om 4 uur, verzameld om de heer J Heijn blijk te geven van hun warme sympathie. Het waren de Commissarissen en de leden van de Raad van Bestuur, de vertegenwoordigers van het levensmiddelenbedrijf en de dochterondernemingen, die in de stad waar het bedrijf Albert Heijn zich ontplooide en groot werd, de jubilaris kwamen hul digen. Welkom Klokslag 4 uur betraden de jubi laris en zijn echtgenote, begeleid door de gehele familie Heijn de feestzaal, waar de aanwezigen van hun stoelen rezen en in het bijzon der de heer J. Heijn met een warm applaus begroetten. Op de achter grond musiceerde het ballroom- orkest van Jan Corduwener, dat terecht een goede reputatie geniet en bracht zachtvloeiende melo dieën ten gehore. De zaal bood een fleurig aanzicht. Grote boeketten bloemen en planten waren over de gehele zaal verspreid, waardoor het geheel een bijzonder feestelijke indruk gaf. Zodra het gezelschap plaats had genomen, begroette de heer H. K. Engel de heer en mevrouw Heijn en heette hen hai'telijk welkom. ,,U houdt er niet van," zo sprak hij, „het middelpunt van de belang stelling te zijn, maar daarom stel len wij er des te meer prijs op, de v/arme genegenheid die wij allen voor U koesteren, thans in het openbaar te laten blijken. Wij ho pen, dat het gebeuren van deze middag de prettige sfeer, waarin wij in het bedrijf werken, mag weergeven." jubilaris, voor de onderneming en Zaandam, dat dank zij de industrie waar Albert Heijn zo n groot deel aan levert, een aantrekkings ki acht op de buitenstaander uit oefent diC verder gaat dan liet Czaar Peterhuisje. IIij sprak over de trots, die de heer Heijn moet voelen voor het bedrijf, in de groei waarvan hij zo'n belangrijk aandeel heeft gehad. „IJ hebt het bedrijf groot ge maakt." zei hij. „Niet alleen goed groot maar meer nog goed èn groot.Namens de Raad van Be stuur en het College van Commis sarissen bood de heer Six de jubi laris twee schilderijen voor zijn werkkamer aan, voorstellende ha vengezichten op Rotterdam en Am sterdam. Met d:t fraaie geschenk was de jubilaris zichtbaar ingenomen. Grote werkkracht De tweede spreker was de heer G. Heijn, broer van de jubilaris; hij verklaarde dat het een pak van zijn hart was, dat zijn broer de schilderijen, die de heer Six van Hillegom had aangeboden, mooi vond, omdat, zoals de heer Six had verklapt, hij verantwoordelijk was voor de keuze. Hij roemde de grote werkkracht Het personeelsgeschenk, een fraai TV-apparaat, werd de jublilaris tijdens de receptie aangeboden. Achter de heer J. Heijn het schil derij van de Rotterdamse haven. van zijn broer, die vroeger al om 5 uur 's morgens op zijn werk was en om 8 uur 's avonds daarvan pas terugkeerde. Hij noemde zijn broer de man op de achtergrond, die de nare en vervelende dingen zelf deed en de prettige karweitjes door zijn chefs liet uitvoeren. „Jij had altijd een hekel aan bu reaucratie en het typeert ten volle je verknochtheid met het bedryf dat je als jubileumgeschenk een album hebt gevraagd met foto's van het concern. Ik hoop, dat het je gegeven mag zijn nog vele jaren in goede gezondheid voor het wel zijn van het bedrijf te werken." Na deze woorden overhandigde de heer G. Heijn zijn broer een HET LEVEN BINNEN ONS BEDRIJF beleefde op donderdag 26 februari j.l. een hoogtepunt. Alom in den lande waar de naam Albert Heijn zich heeft gevestigd, in Zaandam, maar ook in Maastricht, Vlissingen en Leeuwarden hing de vlag in top om het 40-jarig zakenjubileum van de heer J. Heijn fees telijk te gedenken.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1