Nieuws van de ideeënbus f 60.- aan beloningen uitgekeerd AH-FLITSEN «BH Zaandag 10 februari. Verkoopsterscursus 912 februari. Zaandag 24 februari. Cassière-cursus 2326 februari. Verkoperscursus 25 maart. Verkoperscursus 1619 februari. Een aantal goede ideeën waren de verheugende oorzaak, dat de ideeëncommissie nu eens flinke beloningen kon uitkeren. Het idee van chef G. van Campenhout (niet de eerste keer) werd met 25.— beloond. Het luidde: De vruchtenconserven-aanbie- dingen met de feestdagen combineren met de blikjes slagroom. Een zeer goed idee. De uitvoering zal nog worden besproken Chef M. H. H. van Griensven van filiaal Beverwijk vertelde ons via een ideeënformulier, dat men in het vervolg beter de ziekenfondscoupons voor het personeel zelf bij de zieken fonds- of PTT-kantoren kan ha len. Het spaart Zaandam de tijd (dus geld) de coupons af te tel len en te verzenden. Een goed en eenvoudig idee. Toen wij dit idee lazen, werd het ons nog maals duidelijk hoe belangrijk een ideeënbus in een bedrijf is. Beloning 15. Van bediende G. Huisman uit fi liaal Arnhem, Huissensestraat, kregen wij de tip, de zuurkoolzak- ken goed uit te wassen, teneinde ze daarna voor het pousseren van bijv. peulvruchten te gebruiken. Prima idee. Ook chef Rijvordt uit Bergen kwam op hetzelfde idee. Beide in zenders werden met 10.be- Klanten nummeren en op volgorde van wijken en per wijk op volgorde van bezorging is ongeveer volgens onze algemeen geldende insti-uc- ties (zie de serie 100). Ook het ge bruik van alfabetische klantenre- gisters en het meer- en minder- boekje is een reeds lang bestaande instructie. Wijze van bijvoegen dei- flessen is goed, maar zal toch in andere filialen vrijwel op dezelfde manier gebeuren. C 3 In onze advertenties thans de koers van de obligaties ver- melden. De koersstijging van de A.H.-obli- gaties is ons vanzelfsprekend ook niet ontgaan. In het eerstvolgende nummer van Aller-Hande wordt hier een artikeltje aan gewijd. Met enkele regels een koersver- melding in onze advertentie druk ken is moeilijker, omdat deze koers steeds aan schommelingen onder hevig is. C 5 Steeds meer koffieverbruikers nemen poederkoffie. Een eigen loond. Wij willen hier nog aan toe- merk poederkoffie in de handel bren- voegen, dat de zuurkoolzakken voor het wassen eerst even ge keerd moeten worden, m.a.w. de binnenkant naar buiten. Chef Rij vordt ontvangt bovendien nog 10.beloning voor zijn reeds vroeger ingezonden idee: de in- stuifdag na de proeftijd te houden. Zoals U weet, wordt dit nu ge ruime tijd gedaan. Indertijd waren er echter een aantal bezwaren, welke de uitvoering van het idee niet gewenst maakten. De overige ideeën zijn: C 1 Voorstel om wijkklanten op lijsten een nummer te geven, in volgorde van het horen per dag In deze volgorde worden boekjes op gehaald, klaargemaakt en dozen of zakken genummerd. Vergemakkelijkt het in- en uitladen, het naslaan van meer- en minderboekjes en het bij voegen van koek, vleeswaren e.d. Een groot voordeel is, dat iedereen de wijk kan doen. Vervangers in ver band met vakantie). Telefoonbestel lingen krijgen een nummer in de be paalde route plus aanduiding ab enz. Flessen worden in wijndozen klaargemaakt en op route gezet. In het klantenboekje wordt een strookje gen. Misschien zelfs poederkoffie op smaak. Wij zijn reeds geruime tijd bezig een eigen merk poederkoffie in te voeren. Door technische en econo mische moeilijkheden zijn wij ech ter nog niet geheel geslaagd. C 7 De vleesschaaltjes met teksten bedrukken als „Heeft u onze heerlijke boerenkaas al geproefd? Voor de steeds nieuw te stanzen teksten zijn ijzeren stempels no dig, die zeer kostbaar zijn. Een ge drukte tekst op de schaaltjes is technisch moeilijk uitvoerbaar en bovendien zou over de inktletters weer een tussenleggertje nodig zijn, waardoor de tekst niet uit komt. C 8 Het vierde bandje van de prijs- stempels voorzien van letters a. b. c enz. in plaats van cijfers. Deze voor codering gebruiken. Afleesbaar heid is dan eenvoudig. De meeste aan bederf onderhevige artikelen zijn gecodeerd. Slechts enkele, welke in de filialen worden verpakt, moeten nog gecodeerd worden door middel van de woor den ALBERT HEIJN. Bovendien is de afleesbaarheid hiervan een voudig, evenals van de cijfercode dag-week-jaar. C 10 Het raampje voor de prijs op de suikerzakken aan de andere zijde laten drukken, zodat de zak veel gemakkelijker op te nemen is. name lijk de onderkant naar boven. Tijd besparing. De zakken worden voor het vullen van een prijs voorzien. Het maakt dan toch niet uit aan welke kant het raampje gedrukt is. C 11 In Aller-Hande enkele kolom men met artikelen en prijzen van A.H. en van anderen afdrukken. Deze krant verspreiden in plaatsen, waar wij bezorgen. Tevens een cou pon afdrukken met het verzoek deze naar een filiaal te zenden om voor een bezoek van een vertegenwoor diger in aanmerking te komen. Een dergelijke prijzenvei'gelijking hebben wij reeds eerder toegepast (folder klim in de pen) en wordt thans door anderen nagevolgd. Het creëren van een aanvullende wijk kan niet ongelimiteerd geschie den, zoals door U voorgesteld is. Het wijkwerk dient afzonderlijk te worden bekeken. Aller-Hande wordt voor alle filialen gedrukt. Een wijziging voor enkele zaken (coupons) wordt veel te kostbaar. C 13 Wijkbediende een plastic tas meegeven om de daarin aan wezige artikelen aan de klanten te tonen. Het is ons uitdrukkelijk verzoek, dat de wijkbediende een mandje met monsters meeneemt. C 14 Voor de feestdagen een wijn- kortingblok gebruiken. Een gelijkluidend idee werd reeds eerder ingezonden. Wij willen niet méér bloes invoeren. Indien er veel moet worden afgeboekt kan er een bijlage aan de blauwe P.V. ge hecht worden. (Dit was het ant woord op idee no. B. 185). C 15 De steuntjes van de Z.B.- mandjes onder aan het mandje bevestigen. Dit voorkomt het strak in elkaar passen. Wanneer de steuntjes als pootjes onder aan het mandje zaten, zal het blijven haken nog niet zijn op gelost. Integendeel, het zou dit nog bevorderen. Overigens ligt dit euvel niet aan de haakjes, doch aan het uitbui gen van het hekwerk. Zo nu en dan moeten de mandjes dan ook I weer in de juiste vorm gebx-acht worden, waax'door deze klacht ver holpen wordt. Zaandag 3 maart. Vervolgcursus 25 februari. Zaandag 17 februari.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4