Pluspluim SuperHart Nieuwe Binnenweg Chef Campenhout kreeg afscheidsrede mee Een praatje over het praatje Feestelijk diner met speeches Laren's chef in het zilvei AH-FLI TSEN .3 SapecMart Nieuwe Binnenweg was de grootste ploeg uit de geschiedenis der pluspluim. II ET WAS DONDERDAGAVOND, 5 maart, tegen 6 uur (dus II sluitingstijd) aan het personeel in onze SuperMart goed te merken dat er iets bijzonders aan de hand was. ledereen was min of meer gehaast en de reden was begrijpelijk. Die avond zou nl. het diner plaatsvinden dat verdiend was door het behalen van de Zilveren Pluim en dat tevens het afscheidsdiner betekende voor de heer Joustra, die zeer binnenkort de leiding van de SuperMart te Haarlem op zich neemt. Om precies zes uur was het dan ook gedaan met het werk, al leen de slagers werkten nog een halfuurtje door en om half acht stroomde de zaal in Calland West vol. Aan tafel Nadat er vooraf enkele consump ties gebruikt waren en de foto graaf er eindelijk in geslaagd was een groepsfoto te maken, nam het gezelschap plaats aan de feeste lijk gedekte tafels. Mevrouw Jou stra was vanzelfsprekend ook aanwezig, terwijl het hoofdkan toor was vertegenwoordigd dooi de heren Th. Daalhuysen, P. G. Zwarts en F. Brandsma. De heer Brandsma heette het ge hele gezelschap welkom en gaf het woord aan de heer Zwarts, met het verzoek de Zilveren Pluim uit te reiken. „Deze prestatie is werkelijk groots," zei de heer Zwarts, „en ik ben blij, dat ik de eer mag hebben, namens de direc tie, aan de eerste bedrijfslei der van een SuperMart de Zilveren Pluim uit te reiken. Ik ben er van overtuigd, dat deze pluim een ereplaats zal krijgen in het huis van de heer Joustra en dat dit resultaat een blijvende stimulans voor U zal zijn. Het is altijd de ge woonte geweest, dat het ove rige personeel een zilveren rijksdaalder kreeg, maar deze zijn niet meer te krijgen en daarom moeten wij volstaan met een nieuwe papieren rgks- daalder. Als blijvende herinne ring heb ik voor de dames een vulpotloodje meegebracht". Plezier Nadat de heer Zwarts de zilveren pluim aan de heer Joustra uitge reikt had en het personeel de rijks daalder en het vulpotloodje (ook de heren) in ontvangst genomen had, kon het diner beginnen. De pianist zorgde voor een gezellig stukje muziek, terwijl een conferencier het gezelschap vermaakte met enige zeer geslaagde imitaties. Vooral had hij succes met de imi tatie van Lou Bandy en Johnny Jordaan. Natuurlijk werd een lied je van de Jordaan door het gehele gezelschap meegezongen. Speeches Tussen de gangen door werd er druk gebruik gemaakt van de ge legenheid te speechen en als eer ste vroeg de heer Jacobsen het woord: „Eerlijk gezegd was niet de eer om als eerste SuperMart de pluim te verdienen, de grootste drijfveer. Natuurlijk vinden wij het machtig dat het ons gelukt is, maar meneer Joustra, wij wilden U een afscheidsavond aanbieden, doch schx-okken een beetje van de kosten. Toen dachten wij, als wij de pluim winnen, betaalt Zaandam het diner voor de pluim, dat te vens als afscheidsdiner kan die nen." Nadat de heer Jacobsen nog eens duidelijk naar voren gebi-acht had, hoe het gehele personeel het betreurde dat de heer Joustra naar Haarlem vertrekt en Mevrouw Joustra een bos bloemen aange boden had namens het personeel, nam de heer Daalhuysen 't woord. Wens „Allereerst breng ik dank aan het personeel dat deze presta tie geleverd heeft en ik hoop en vertrouw dat U de opvol ger van de heer Joustra, de heer Van Campenhout, dezelf de medewerking zult geven. De heer Jacobsen wist niet wat hij de heer Joustra aan moest bieden, daar hij geen wensen wist. Welnu, dames en heren, de heer Joustra heeft nog één wens, die U in ver vulling kunt doen gaan, n.l. een prijs in de OPW. Het is niet alleen de wens van de heer Joustra, om als afgevaardigde van een SuperMart naar Zaandam te gaan, maar het zou tevens door de dii-ectie zeer op prijs gesteld worden. Dus, dames en heren, U bent er met z'n allen toe in staat. Span U extx-a in en U vervult een grote wens en geeft de heer Joustra het mooiste ca deau." Aan het applaus te horen, is de gehele Pit-ploeg inderdaad van plan om in deze OMZET-PRESTA- TIE-WEDSTRIJD een prijs en liefst de hoofdprijs te winnen, dus het zal er wel in zitten. De heer Visser, chef van de slage- rij, memoi'eerde de samenwerking die er van het begin af bestaan had, tussen de heer Joustra en hem en hoewel de slagerij eigenlijk de leverancier is en de slagers niet direct aan de vex-koop deelnemen, zegde hij toe, dat de slagers, door het aflevei-en van de allerbeste kwaliteit, toch mee konden wer ken aan een grotere verkoop. Bewogen Daarna was het de beurt aan de heer Joustra, die na al deze toe spraken enigszins bewogen het woord nam. In de eerste plaats dankte de heer Joustra, namens zijn vrouw en per soneel, de directie voor deze vorste lijke ontvangst. De heer Joustra ver trouwde er volkomen op, dat het personeel de heer van Campenhout dezelfde medewerking zou geven en dankte het gehele personeel voor de prettige samenwerking. Na een warm pleidooi voor de OPW en de lopende visverkoopwedstrijd (de heer Joustra verkocht aan zijn eigen personeel nog even 90 pakken kabeljauw), legde hij nogmaals duidelijk de na druk op het woord „verkoop" en de betekenis hiervan. Daar hier het spreekwoord „ge zelligheid kent geen tijd" weer eens van toepassing was, vloog de avond om en sloot de heer Brands ma dit zeer geslaagde feest, de wens uitspi-ekend dat hij weer aanwezig mocht zijn als de OPW- prijs uitgereikt werd. Een poosje geleden las ik in een krant een advertentie, waarin een mevrouw verklaarde, dat zij ten onrechte van een andere dame lasterpraat had verteld. De dame onderteken de met haar volledige naam en adres. Ik was bijzonder prettig verrast door die advertentie. Niet omdat ik het was over wie zo laatdunkend was gepraat, maar omdat ik het zo bijzonder moedig en eerlijk van die mevrouw vond. Alleen voor de dames Ik weet niet hoe zij er toe kwam die advertentie te plaatsen. Eén van mijn collega's veronderstelde dat zij hiertoe was gedwongen door de politie. Dat hoeft echter helemaal niet zo te zijn. Wanneet- de. dame werkelijk uit eigen be weging de praatjes die zij over mevrouw X. had vei-teld, de we reld heeft uitgeholpen, kan ik daar niets dan bewondex-ing voor heb ben. Laten we eens even heel eex'lijk zijn. U en ik, hebben we niet alle maal wel eens iets van een ander verteld dat niet helemaal op waar heid berustte Soms ging dat niet eens met opzet. We hadden iets gehoord en omdat we de persoon waarover het ging niet sympathiek vonden, dikten we de x-'oddelpraat nog eens extra aan. Tenslotte wist niemand meer hoe de zaak nu precies in elkaar zat. Eigenlijk zijn mensen vreemde we zens. Niet dat ik niet in het goede dat er in ieder mens zou zitten wil geloven, maar ik heb zo het idee dat er maar weinigen zijn die bui ten leedvermaak kunnen. We ho- x-en iets; zeggen: „Oh, wat erg" en vertellen het gebeurde lustig over aan derden. Geen praatje gaat zo vlug de wereld rond als dat wat in strikt vertrouwen is verteld. Waakte kip.... U kent misschien wel dat verhaal tje van die kippen; die. elkaar ver telden, dat een hennetje zich de veren uit het lijf had gerukt om bij de haan in het gevlei te komen. Op een tochtige avond had de hen zonder veren kou gevat en was zrj gestorven nog voor de haan haar. had opgemerkt. In feite was er niets anders ge beurd dan dat een ijdel kippetje haar veertjes wat had opgepoetst. Dergelijke geschiedenissen doen niet alleen in een kippenhok de ronde Dagelijks worden in onze „be schaafde samenleving" mensen beschuldigd van dingen waaraan zij part noch deel hebben. In het klein, waardoor ze belachelijk wor den gemaakt in het groot, waar door ze soms zelfs met hun leven moeten boeten. Moeilijk Wanneer je, zoals ik, bij een krant werkt, is het wel eens erg- moeilijk valse berichtgeving van goede te onderscheiden. Wanneer wij de zo genaamde „tips" die dagelijks bij ons binnen komen niet heel goed zouden „natrekken", zoals dat heet, zouden er vreemde dingen in de krant komen te staan. Zo vertelde eens iemand, dat in een ziekenhuis in de streek waar onze kx-ant verschijnt, een 61-ja- rige vrouw een baby had gekre gen. „Dat is wereldnieuws!" zeiden we. Ja ja, maar er was niets van waar. U denkt misschien: „Nou ja, dat is logisch, wie zou nu denken dat zo'n verhaal op waarheid berust!" Toch is het wel eens voorgekomen dat een vrouw van 90 jaar een kind kreeg. Leest U er de Brjbel maar op na. en IJ Het gaat echter niet alleen om dingen die al dan niet in de krant komen. Zelfs bij U in de winkel kunnen wel eens praatjes worden rondgestrooid die een ander in een verkeerd daglicht stellen. Het gaat er dan altijd om de zaak goed „na te trekken". Roddel niet mee met de anderen, maar overtuig U er van, als U er al iets van wilt we ten, hoe de zaak in werkelijkheid is gebeurd en houdt er dan Uw mond ovex\ Het enige wat U mag doen is, het praatje de wex'eld uit te helpen. Even eerlijk als die me vrouw deed, die een advertentie plaatste GERDY. De heer W. C. Wakkee vierde op donderdag 5 febr. j.l. zijn zili zakenjubileum en werd hiermee gecomplimenteerd door de here HeijnD. A. ter Wee, M. B. Middelkoop en J. H. W. auf dem Br In verband met zijn vertrek van Zandvoort naar Rotterdam, waar hij de SuperMart aan de Nieuwe Binnenweg gaat leiden, gaf onze be drijfsleider, de heer G. van Campenhout, een afseheidsavondje. Dat daar een flink deel van de nacht aan vastgeknoopt is, bewijst wel, dat de stemming er goed in zat. Op de band was tevoren een af- scheidsx-ede op rijm opgenomen en op de feestavond werd deze band plotseling afgedraaid. Perplex zat de chef te luisteren, hoe hij werd geprezen en hoe ieder personeels lid de revue passeerde. Deze band kreeg hij cadeau, terwijl zijn vrouw met een prachtig boek wex-d bedacht. Later werd nog een voetbalwed strijd opgenomen, alsmede een mo de-show. een cursus baby-verzor ging, een naaicursus en verschil lende andere voordrachten. Voor waar een mooi afscheidscadeau. We hopen, dat het meneer en mevrouw Campenhout goed mag gaan in hun nieuwe omgeving en danken hen nog hartelijk voor de wel zeer prettige samenwerking. Namens het gehele personeel A. VLIELAND. I 10-2: 9-2: Willy, d. v. d. Hr. en Mevr. van Vreeswijk-van Veldhui zen, Fil. Woerden. 10-2: Elly, d. v. d. Hr. en Mevr. Wulms-van den Eshof, Fil. Scheveningen, Stevinstraat. Ceesje, z. v. d. Hr. en Mevr. Floris-van Egmond, Fil. Haarlem, Rijksstx-aatweg. 14-2: Rinie, z. v. d. Hr. en Mevr. Edelijn-Onstein, Fil. Velp. 19-2: Harry, z. v. d. Hr. en Mevr. Sterenborg-Siepel, Fil. Am stelveen, Keizer Karelweg. 20-2: Geert, z. v. d. Hr. en Mevr. Fritsma-Kuiper, Fil. Kam pen. 20-2: Liesbeth, d. v. d. Hr. en Mevr. Hoogendoorn-Bus, rayon 10. 23-2: Adriana, d. v. d. Hr. en Mevr. Bakker-de Feijter, Fil. Middelharnis. 27-2: Benita, d. v. d. Hr. en Mevr. Akkermans-v. Goethem, Fil. Kerki'ade. 28-2: Marissa, d. v. d. Hr. en Mevr. Peek-Freriks, Fil. Deventer, Hoge Hondstx-aat. 1-3: Lily, d. v. d. Hr. en Mevr. Peetei's-Ruyten, rayon 13. 3-3: Norman Gregory, z. v. d. Hr. en Mevr. Smit-Tennig- lo, kaas- en vleeswaren-in structeur. Jacob, z. v. d. Hr. en Mevr. Haverkamp-Eybrink, Fil. Harderwijk. 7-3:

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3