Prij zenregen in twee zaken Gefeliciteerd, collega': J|j^GEHUWD Gouden pluspluimploeg uit Dordt was een dagje uit Samen duizend gulden lusse „Nooit gedacht" 't Is geluk' cr 2 Ah-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 4 Landelijke editie Maart 1959 Verantwoordelijk eindredacteur: P. Brandsma, Personeelschef Filialen Redactie J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken K. Romp Opleiding D. VroonVerkoop Vaste medewerker: G. Cohen Filialenbureau Aan dit nummer werkten mee: Gerdy Atsma-PrinsAlleen voor dames H. de RoodePrijs in Lisse P. BaanPrijs in Vlissingen J. v. ToorenHeisteeg Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. in een „luid zingend'' busje arriveerde dinsdag 24 februari het personeel van filiaal Bosboom Toussaintstraat, Dordrecht, in Zaandam. De trotse winnaars van de Gouden Pluim over 1958 en de Zilveren Pluim van de laatste periode van dat jaar. In de cantine van het hoofdkantoor werden zij verwelkomd door de heren J. Legerstee, H. Valk, F. Brandsma en J. Kuyl. De heer Legerstee, directeur filia len, vond het een schitterende prestatie welke chef Janssens en zijn ploeg geleverd had en stak dat niet onder stoelen of banken. „Maar chef," zo ging de heer Le gerstee verder, „er is één maar... Deze prestatie brengt verplichtin gen met zich mede ten opzichte van de OPW. De vijfde week ligt achter ons en er resten nog vier weken. Om een variant te gebrui ken zeg ik U: zorg dat je er bij bent." Hierna werden de pluimen over handigd. De heer Valk sloot zich bij de woorden van de heer Leger stee aan. „Mijn stokpaardje is de OPW. Ik reken op U, chef Jans sens en op U allen." Museum „Naar het Zaans Oudheidmuseum" stond er op het programma. In Zaandijk moesten wij zijn. Het mu seum is ondergebracht in een 250 jaar oud Zaans huis. U kent deze huizen wel, groene gevels met wit geschilderde randen, oud-Holland se dakpannen en hoge stoepen. Heel pittoresk ligt het daar aan de oever van de Zaan. Wilt U wel geloven, waarde lezer (es), dat wij, de heer Brandsma en Uw verslag gever, die de ploeg vergezelden, als echte Zaankanters, nog nooit Geslaagd Voor het tabaksdiploma zijn onlangs geslaagd: Fil. 553 - C. v. d. Eertwegh. Fil. 701 - J. Joustra. Het zuiveldiploma behaalde: Fil. 249 - L. v. d. Berg. Vijf maal honderd gulden over handigt de heer Stomphorst aan chef Horsman. U ziet me ge woon meetellen"schrijft de rayon- leider De Roode. Voor twee filialen heeft het actief deelnemen aan een leveran ciers-actie onlangs niet alleen een grotere verkoop gebracht, maar tegelijkertijd een grote geldprijs. De gelukkigen waren de filialen Lisse en Vlissingen (Scheldestraat), die beiden maar liefst vijfhonderd gulden in de wacht sleepten. Rayonleider H. de Roode schreef ons over Lisse, terwijl verkoper P. Baan het Zeeuwse verslag voor zijn rekening nam. „Je kunt gokken, je kunt meedoen met alle mogelijke puzzles uit pers en radio, je kunt meedoen met alle mo gelijke voetbalpools, maar dat je een hoofdprijs van f 500,kunt winnen met je gewone dagelijkse werk, daar aan heb ik nog nooit gedacht." Zo ongeveer drukte chef M. G. Horsman van filiaal Lisse zich uit. Een paar weken geleden kreeg hij bezoek van de heren Stomphorst en Feye van de Ned. Persil Mij. De eerste tien minuten van dit bezoek wist de heer Horsman niet, waar hij aan toe was en je zag hem gewoon in het duister tasten. Totdat de heer Stomphorst hem meedeelde, dat hij een van de ge lukkige hoofdprijswinnaars was geworden in de laatste Pré-actie. Een glunderende mevrouw Hors- 5!> Van onze rayonleider, de heer L. Schneider, hadden we reeds vaak vernomen, dat het zaak was om voor 100% in te haken op speciale acties van leveranciers. Met deze goede raad en een prijs van f 500,voor ogen, besloot chef C. Vos van filiaal Vlissingen, Scheldestraat, de Cas- tella-parels-actie goed uit te buiten. Er werd in de winkel een stand gemaakt en de pakken Parels vlo gen de deur uit. Wij trouwens ook, maar dan om al die loten te pos ten, die zich in de overdozen be vonden en waardoor men kon mee dingen naar één der 32 prijzen, elk van vijfhonderd gulden. Dusdoende werd het doel n.l. extra verkoop bereikt. En de vijfhonderd gulden? Och, wie rekende daarop, het zou immers geluk zijn. man keek toe, hoe de heer Stomp- ,xr. 1 Wie schetste echter onze verbazing horst haar man het bedrag voor telde. Een forse handdruk bij de forse stapel Pré, die chef Hors man aan zijn prijs geholpen had, vormde het besluit van dit (lucra tieve) intermezzo van het werk. toen bleek dat het geluk inder daad met ons was geweest. Op maandag 16 februari j.l. kwam de vertegenwoordiger van Dobbelman N.V., de heer Buis, in gezelschap van onze rayonleider het filiaal binnen stappen. Eerst dachten wij, De volgende collega's hebben in de maand februari met succes het lakschrijfexamen afgelegd fil. 144 A. Szabo 96 - - J. J. van Dongen 571 B. A. Scheper 514 J. A. M. v. d. Boomen 561 H. H. Derksen 166 J. P. A. Oomen 179 J. B. Koman 543 D. Vastenhout 340 S. Westra 579 L. J. Hermans 182 A. Konings. 46 C. H. Danen 138 K. v. d. Ploeg 326 C. L. Bouman 222 J. B. Albers 181 J. C. Bos 582 B. H. J. v. d. Veen 147 A. G. F. Vergossen 91 Th. Ruijs Van harte gefeliciteerd! Chef. C. Vos neemt zijn prijs in ontvangst. dat het een toevallige samenloop van omstandigheden zou zijn, maar toen de heer Buis met vijf gloednieuwe briefjes van honderd gulden begon te wuiven, moesten we wel geloven, dat het echt was. Toen de chef na de plechtige overhandiging bekend maakte, dat de hele ploeg van deze finan ciële meevaller zou profiteren, steeg de vreugde natuurlijk ten top. Kimt U zich voorstellen, dat wij in het vervolg extra enthousiast zijn en dat wij onze collega's in andere filialen aanraden: Haak ook in op reclames met merkartikelen! Fil. 538 Bed. S. Koper 1-2 79 Chef A. J. Bakhuizen 1-2 564 Mej. A. F. van Hout 1-2 336 Bed. G. J. ter V/engel 8-2 72 Mej. W. E. de Jong 8-2 529 Mej. J. v. d. Vlekkert ...8-2 91 Bed. J. Pijpers 15-2 20 Mej. A. Vreeken 22-2 356 Bed. E. E. van Gils 22-2 73 Mej. J. M. Castel 22-2 107 Mej. H. J. Govers 22-2 237 Mej. A. W. Römgens 22-2 Reorg.ploeg: De heer A. W. Stoop 1-2 veren f. een bezoek aan dit museum ge bracht hadden Het was toch heus wel de moeite waard. Wij zagen alles wat maar enigs zins karakteristiek Zaans was. Tot zelfs levensgrote, in oude Zaanse klederdracht gestoken, poppen toe. De heer A. de Man was bij één van deze poppen, een boerin, niet vandaan te krijgen. Zijn opmerking: „Zij lijkt net echt", behoeft geen nadere uitleg. Door «le tunnel naar Formosa Via de Veiser-tunnel de Rotter dammers onder ons vonden deze tun nel ook wel mooi reden wij naar het Formosa-restaurant in Amster dam; daar sloot de heer M. den Ambtman, de rayonleider van de Gouden Ploeg", zich bij ons aan. Een heerlijk diner en een dressuur- proef van het jongste lid van de ploeg kregen wij hier voorgeschoteld. Een dompteur en een laekeu«le leeuw De heer H. Barneveld vertoonde zijn humoristisch leeuwen-dres- suurnummer. De tafels werden aan de kant geschoven. Wij waanden ons reeds om de piste in het circus, vooral door de echt leuke gramo- foonplaat welke nu gedraaid werd. Daar kwam de leeuw, briesend, onwillig. De dames zenuwachtig lachend, de heren gespannen kijkend. De zweep knalt. Hans dwingt de leeuw (collega De Man) voor zich uit. Weer knalt de zweep. De leeuw klimt op een krukje. Goed zo leeuw. Hadden wij dat maar liever niet gezegd, want hij lacht nuDe dompteur buigt. Einde van de voorstelling. Even later gaat de hoed rond. Rim-Ram cu A.II.-kollie Wij moesten ons haasten naar het Nieuwe de la Martheater, waar Wim Sonneveld en zijn gezelschap ons met het cabaretprogramma „Rim-Ram" lieten lachen van 8 tot 11 uur. Enorm was het. Een luid gejuich steeg op van do ploeg uit Dordrecht. tweede rij, waar ons gezelschap was gezeten, toen een dame uit de zaal Wim Sonneveld moest assis teren met het zetten van onze kof fie. „Albert Heijn lieeft vier smaken," zo vertelde Wim. Ja, ja, dat wis ten wy reeds, toch is het leuk het nog eens in een volle zaal te horen. Weer naar Dordrecht Het was al laat in de avond, toen wij afscheid namen van de heer en mevrouw Janssens en hun ploeg. Het busje zette zich weer in be weging in de richting Dordrecht, waar de Gouden Pluim een dag later op de kassa stond te pronken. lwae jaar m Fil. 361 Mej. C. de Wildt 4-2 23 Dhr. P. W. Slaakweg 4-2 75 Mej. G. Vuist 4-2 68 Bed. W. J. van Basten 4-2 182 Bed. H. J. van Brake! 4-2 237 Bed. P. J. Ernst 4-2 703 Mej. W. Spanjaart 4-2 342 Mej. A. de Bruyn 11-2 526 Mej. C. C. de Winter 11-2 344 Bed. J. Goosens 11-2 702 Mej. M. L. v. cl. Berghe 18-2 37 Mej. M. C. Diks 23-2 261 Bed. W. de Mooij 25-2 17 Mej. T. G. de Visser 25-2 192 Mej. T. M. Hoek 25-2 Het Zaanse Oudheidmuseum was voor het eerst in het programma opgenomen. 17-2: F. Smit en Elisabeth Schot man, Fil. Den Helder, van Galenstraat. 20-2: P. van Willigenburg en Wil ly van Willigenburg, Fil. Zeist, Slotlaan 124. 28-2B. Peperkamp en Anny Koertshuis, Fil. Hilversum, Kerkstraat. 4-3: J. Schaarman en Dicky Rombout, Fil. Dordrecht, Bosb. Toussaintstraat. 4-3: H. Reehorst, Fil. Haarlem, Grote Houtstraat en Mar tha van Hezel. 4-3: N. v. Leeuwen en Gerritje van Holland, Fil. Veenen- daal. 5-3: A. Karseboom, Fil. A'dam, Adm. de Ruyterweg en Ma- thilde v. d. Berghe, Fil. A'dam, Burg. de Vlugtlaan. 11-3: G. Tolhuisen en Dinie van der Meer, Fil. Arnhem, Kla- rendalseweg. 12-3: A. Struik, Fil. Den Helder, Marsdiepstraat en Tiny Posthuma. 17-3: P. Langerhorst, Fil. Zand- voort en Ans Rijkhoff. 17-3: A. de Vries en Aaltjen Sleu- rink, Fil. Kampen. 18-3: J. ten Cate en L. de Mots, Fil. Nunspeet. 18-3: D. Bakkum en Willemina Zinnemers, Fil. Zaandam, Westzijde.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2