ZB-kennis werd in Zandvoort vergroot en verdiept ISISSfiii Heisteeg (Amsterdam) gaat vechten voor een grote omzet 'MMm vvtuuu jyjj Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 16e Jaargang No. 4 - Maart 1959 tiït VAK«&KBW05!K ööork vam ■(OUfi IXSTRUtRt# SSOOROïlU! A LS HET GETIJ VERLOOPT, moet men de bakens verzetten. De levensmiddelenbranche maakt, zoals U weet, een revolutie door op het gebied van de distributie. In deze omwen teling geeft ons bedrijf in menig opzicht de toon aan. Wij zijn dynamisch genoeg, om aan de spits te blijven. Willen wij echter ons tempo behouden, dan zullen wij onze kennis, vooral wat zelfbediening betreft, voortdurend moeten vernieuwen en vergroten. De noodzaak van opleiding behoef ik U dus niet verder toe te lichten." Deze woorden sprak de heer A. Heijn Jzn. op 9 februari j.l, in zijn inleidingsrede van de eerste leergang „Zelfbediening", wel ke in Hotel-Restaurant „ROTONDE" te Zandvoort werd ge houden. vraagd voor de zelfbediening. Iedere bedrijfsleider van een Z.B. krijgt n.l. een uitnodiging tot het bijwonen van deze leergang. De leergang duurt vier dagen, ver deeld over twee weken, zodat ie dereen dus twee weken achtereen op dinsdag en woensdag in Zand voort vertoeft. Vanzelfsprekend bent U nieuws gierig om te weten, wat er be- De heer A, Heijn Jzn. verwelkomt een der deelnemers. Onder wel zeer bijzondere omstandigheden werd op 2 februari j.l. door chef J. Schill van filiaal Heisteeg te Amsterdam een in teressante en tevens leuke personeelsavond belegd. De etage woning boven de winkel is n.l. tot nu toe onbewoond en er moest dan ook heel wat gebeuren om het geheel een draaglijk aanzien te geven. sproken wordt en daarom lijkt het ons nuttig om de verschillende onderwerpen hier in het kort even te vermelden. Groote (staand) richten een wandschap in. De heer C. Go vers is een der inleidersdie de verkoop behandelen. De heer Heijn zei verder: „Omdat wij de toon willen BLIJVEN aan geven, moeten wij NU de bakens verzetten en daarom willen wij de veranderde inzichten door deze leergang duidelijk maken." Ja, daar stonden wij dan op een vroege februari-ochtend in Zand voort. Zandvoort, „Land van mest en mist", zouden wij haast met de woorden van één van onze dichters willen zeggen, want van een koes teren in de warme zon was op die ochtend geen sprake. Voor meditaties was echter geen tijd, want de aandacht werd ge- Een toost op de goede afloop der O.P.W. Uit de ouderlijke woning van de chef werd gesleept met een tafel, met stoelen en oude gordijnen en zo werd toch een redelijk resultaat verkregen. Geen van de personeelsleden ging om 6 uur naar huis, want de ver loofde van de chef had gezorgd voor een voortreffelijk slaatje, soep en pudding met aardbeien. Een ook al aangesjouwde pick-up zorgde voor een gezellig muziekje. Toen allen de inwendige mens ver sterkt hadden, werd de OPW be sproken. Dat allen direct enthou siast waren, was wel te merken, want reeds de eerste de beste week zaten we een flink stuk boven de basis. Ook het plus-artikel werd geducht onder handen genomen en hoe! Toen donderdags de rayonleider op bezoek kwam, was de voorraad geheel uitgeput. Ook vele andere zaken kwamen aan de orde, van koffie-, thee- en kaas-actie tot tussensprint en pre mie-actie toe. Over één ding waren wij het vol komen eens: we zullen vechten voor een hoge omzet, want al is ons winkeltje nog zo klein, een plaats voor de beker weten we al tijd wel te vinden. Na het serieuze gedeelte van de avond, hebben wij nog gezellig ge danst; dit gaf weinig moeilijkhe den, want er waren toch haast geen meubels. Laat ik dan tot slot nog even mijn bewondering uitspreken over de wijze waarop chef Schill met zijn verloofde onder deze primitieve omstandigheden zo'n pracht-avond i georganiseerd heeft. j Doel Het doel van deze leergang is met een klein woordje aan te duiden: WINST. Het zwaartepunt ligt daarom op het onderwerp VER KOOP. Dat hiermede iets anders bedoeld wordt als de verkoop zoals deze tot nu toe heeft plaats gevonden („Langs het 70 jaar lang platge treden paadje"), is de deelnemers van de reeds gehouden leergangen wel duidelijk geworden. Behalve aan het punt verkoop wordt tevens aandacht besteed aan het ontstaan en de groei van de Z.B. Orgauisatie Zonder organisatie kunnen wij niet werken en het spreekt van zelf, dat ook organisatorische problemen uitvoerig ter sprake komen. Zeer belangrijke onderwerpen zijn voorts ook leiding geven en perso neelsbeleid. Het belang van een goede instruk- Ue gehele stof van de leergang werd tevoren uitvoerig met de rayonleiders besproken. Deze bij eenkomst werd geopend door de president-directeurde heer A. Heijn Jzn., die het doel van de samenkomst uiteenzette. tie wordt vervolgens onder ogen gezien, terwijl ook aandacht ge vraagd wordt voor de uitvoering daarvan (kassa-instruktie b.v.). Leerzaam Dit. alles maakt de vier dagen te Zandvoort tot een zeer interessan te en leerzame tijd, terwijl de stof op een bijzonder prettige wijze wordt gebracht. Het is een gelukkig teken, dat de directie in deze tijd van zeer snelle ontwikkelingen besloten heeft deze leergang te organiseren. Het ver trouwen in de toekomst en in de leiding is er door versterkt. Alle deelnemers zijn van mening, dat men veel heeft kunnen leren om bij te blijven, om vooruit te komen en, om de woorden van een der inleiders te gebruiken, men heeft leren denken, hetgeen in de huidige ontwikkelingsfase wel het meest belangrijk geacht kan wor den. Nieuwe medewerker de heer J. van Meer Met ingang van 2 februari 1959 is in onze dienst getreden de heer J. VAN MEER. De heer Van Meer was tot voor kort secretaris van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond. Voordien was hij in verschillende commerciële functies werkzaam in binnen- en buitenland. De heer Van Meer zal als staf functionaris verantwoordelijk zijn aan de President-Directeur en be last worden met werkzaamheden op het gebied van de interne orga nisatie. Verkiezingskoorts Moederkrijgen wij nu een plaat van Albert Heijn voor de ruit?'' vroeg het zoontje van een AH- klant te Muiden, toen hij zag, dat de overburen een biljet van Minis ter Zijlstra voor de ramen hingen. Had hij misschien wel eens ge hoord van het gelijknamige krui- deniersbedrijf? R. Buist, fil. Weesp. De heer J. Legerstee achter de katheder. Mutaties Hoofdkantoor Met ingang van 1 april a.s. vinden de volgende mutaties plaats: De heer G. J. Heijn, tot dusver rayonleider in het rayon Den Haag, wordt benoemd tot speciaal mede werker van de heer J. Legerstee met als taak de leiding en verdere ontwikkeling van de SuperMarts. De organisatie van het filiaalbe drijf blijft verder ongewijzigd. De heer P. Ligtenstein neemt de verkooptaak over van de heer A. Heijn Jzn. en wordt dus directeur in- en verkoop. In verband met de omvang van deze taak wordt de heer Ligten stein geassisteerd door de heer W. F. Nolte als hoofd van de af deling inkoop en door de heer C. Govers als hoofd van de afdeling verkoop. De heren G. J. Heijn en H. de Roode in discussie tijdens de voorbespreking met de rayonleiders. Drs. P. Colijn behandelt in Zand voort het onderwerp „leiding geven"

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1