Principiële beslissing Fabrieksvakantie 1959 Bartelson vertelt Contactcommissie in nieuwe samenstelling bezon zich op haar taak Superllits Ter lier in nering! Voorschriften in geval van ziekte Nieuw personeel fabrieken kantoor „Spel mei Lei >Moi noot" 4 AH-FLITSEN Verslag van de vergadering va directie en contactcommissie op SI januari Zo is dan 't jaar 1959 al weer ruim één maand oud en voor je er erg in hebt staan de paaseieren voor je neus. Dit tempo in ons leven is een bewijs dat wij niet met ziek te te kampen hebben, want dit on dervinden wij 't beste als wij door |n het openingswoord schenkt de heer F. Schuddeboom aller- een ziekte 't bed moeten houden aandacht aan de verschuivingen, die door de verkiezing Dan hoor je al gauw zeggen: wat i n-. y duren die dagen toch lang. Dus voor de ondernemingsraad zijn opgetreden. Bij vrije verkiezin- laten wij dankbaar gestemd zijn gen is deze mogelijkheid altijd aanwezig, al is het voor hen, als de gezondheid ons blyft om- die jarenlang lid waren van O.R. en C.C. wel eens jammer, zlefSo famenCapilleveen°°d?ee^ dat zij ,de taak' die zi' VrJwilli9 °P zich namen en met "vergave vervulden, moeten overdragen. geruime tijd met ziekte te kam pen heeft, en al zoveel maanden hun best doen om de gezondheid weer terug te mogen ontvangen. Wij zitten nu in een periode van veel mist en dit is voor heel veel mensen een groot nadeel. Ook in ons bedrijf zijn momenteel nogal wat zieken, maar als wjj dit pro- centsgewijze zien, mogen we zeg gen: 't valt nog best mee. Zo is de vrouw van de heer Scheer (c.m.) ook weer thuis gekomen die was voor enige maanden in Renkum voor herstel en wij hopen dat dit een succes is geweest. De heer J. Mooij (B.B.) is ook weer zover hersteld dat hij spoe dig 't werk kan hervatten. Met mej. C. Oosting is 't nog niet zo dat ze hele dagen kan werken, maar we hopen 't beste. De gladheid van onze wegen maakte ook slachtoffers. De heer Schuddeboom kwam ook ten val, maar loopt nu al weer wat beter. De heren Sikkes en Hekkert moes ten hetzelfde lot ondergaan en moesten met 't been op de stoel. Sikkes, die nu met loopgips om de knie zit, is er nog wel enige weken mee geplaagd, maar werkt toch weer. De heer Velthuis is nu zo langzamerhand aan 't einde van zijn rustkuur en we zullen 't beste maar hopen. Da haar fïnaria I Nogmaals brengt de heer F. Schuddeboom de niet herkozen leden dank voor de wijze waar op zij het overleg hebben ge pleegd en hij hoopt, dat zij zul len aanvaarden, dat hun opvol gers zich van hun nieuwe taak zullen kwijten op de wijze die hen het beste lijkt. Uiteraard zal ieder zich naar eigen aard en karakter gedragen en het is dan ook best mogelijk, dat de nieuwe leden hun werk anders zullen doen dan hun voor gangers, maar het uitgangspunt - werken in het belang van het bedrijf en het personeel -blijft toch altijd hetzelfde. Hierin heeft de directie het volste vertrouwen. Aansluitend hierop brengt de heer J. M. Overmeer de direktie dank voor het genoten vertrouwen en spreekt hij de hoop uit, dat de verhouding tussen direktie en C. C.-leden ten minste even goed zal zijn als zij was in voorgaande ja ren. In zijn dankwoord betrekt de heer Overmeer ook de heer J. Ph. Ypma en de aftredende en niet aftredende C.C.-leden, met wie De "heer Goede '"J als voorzitter nauw en prettig De heer Ypma stelt er bovendien prijs op om ter vergadering even- Weet u, wat ik zo heerlijk vind? Dat er op de kantoorafdelingen raampjes zijn die open en dicht kunnen: zo leuk, ken je lache man. Mijnheer P. zegt: foei, wat warm is het hier, even gauw het raampje open zetten. „Nee tuele geruchten over vermeende :cPt juffrouw B.. raampje open is onrechtvaardigheden op het ge- JLee's tc koud; dus raampje dicht. bied van het personeelsbeleid te Ondertussen zegt mevrouwtje S.: ik bespreken, teneinde deze door, stik hier van^dc hitte, hup raampje juiste voorlichting te bestrijden Zou het zo gaan De heer Schuddeboom gelooft dat de aanwezigen een goede verte genwoordiging vormen voor het personeel en dat de samenwer- :-cr open. Maar dan sterft mannetje X weer van de kou en hoppelekec, raampje weer dicht. Ik heb een voorstel. Wc zetten eerst voor mevrouw S. (gefingeerd) een IC M1I1CI1WCI- king prettig en in ieders belang Poos>c hct dicht, en dan een zal zijn. Hij besluit met de woor- P°?s'e °Pen l'oor ™nnetje X. Dan den: „Van mijn kant kunt u van alle medewerking overtuigd zijn." hebben Tot de rust. 'olgende maand. heeft mogen samenwerken. De vergadering gaat, nadat de niet-herkozen leden de zaal heb ben verlaten, over tot het volgen de agendapunt, de (Kaas) is na een ernstige ziekte weer wat aan 't opknappen en we hopen dat 't zo door mag blijven gaan. De heer Vernooij (gepens.) moest ook opgenomen worden in 't ziekenhuis en we wensen hem 't beste toe. Ook mevr. IJzendoom werd 't slachtoffer van de gladdeDe heer Schuddeboom heeft de wegen en verblijft nu in het Ge- J nieuw gekozenen reeds welkom meente ziekenhuis voor herstel. geheten en zijn vertrouwen uitge- I nstallal ie Een klein ongelukje overkwam de heer A. Pilger, die dientengevolge enkele weken het bed moet houden. Ik wil dan al onze zieken thuis en in de ziekenhuizen 't allerbeste toewensen. Bij de fam. D. Abbink (S.B. 4) is een zoon geboren, daar was vreugde, nu naast de tweeling dochters een zoon, onze felicitatie met dit groot gebeuren. Ook bij de fam. Peperkamp werd een zoon geboren en wij wensen u beiden veel plezier met deze nieuwe we reldburger. Op 16 januari was de heer H. v. d. Loo (S.B. 3) 12( 2 jaar in dienst. Wij hopen dat u nog vele jaren met vreugde uw arbeid zult mo gen doen in de beste gezondheid. Wij hebben ook nog een bruid in ons midden: mej. A. Imminga (V.A.). Wij wensen u een gezond en gelukkig huwelijk toe. Laat ik dan besluiten met u allen, ook onze buitenlandse vrienden, 't allerbeste toe te wensen, in 't bij zonder onze zieken. sproken, zodat de werkwijze nu ter sprake komt. „Er kan in deze vergadering," aldus de heer Schuddeboom, „over veel onderwerpen gesproken wor den en eventuele vragen zullen zo welwillend mogelijk bekeken worden. Er dienen echter geen punten aan de orde te worden gesteld, die direkt in overleg met de afde lingschef geregeld kunnen wor den. Normale afdelingsvragen behoren bij de chefs thuis voornamelijk punten van alge meen bedrijfsbelang komen voor behandeling in aanmerking. Ook zullen zo min mogelijk persoon lijke punten aan de orde gesteld moeten worden en men dient dus het noemen van namen te ver mijden, teneinde de gespi-ekken zakelijk te houden. Alleen als bepaalde punten niet langs de hiërarchieke weg afgewerkt kun nen worden, is behandeling in de vergadering van direktie en C.C. gemotiveerd." Van direktiezijde voelt men er Ten aanzien hiervan treden weinig principieel nie' veel voor om aan veranderingen op. de gekozen O.K. anderen toe te voegen, tenzij hiertoe speciale aanleiding bestaat. Van de zijde der C.C. wordt hier op gerepliceerd, dat men deze zaak heeft overwogen en het prin cipe van de direktie deelt, doch om praktische redenen voorstelt de expeditieafdelingen en de ma gazijnen in de C.C. te laten ver- De hr. Engberts zal in de ideeën buskommissie zitting nemen, ter wijl de heer Bartelson niet los te denken is van het personeelfonds, waarvan hij al 12y2 jaar de spil is. In de veiligheidskommissie was de heer Verdonk steeds vertegen woordigd, doch dit punt komt nog aan de orde. tegenwoordigen door de heer Over de introduktiespeeches voor Boom, de heer Bergh uit het C. nieuwelingen door een C.C.-lid, M. hoewel hij in de O.R. deze zal men zich nog nader beraden, afdelingen vertegenwoordigt De ziekmelding moet vóór 10 uur 's morgens geschieden en voor hen, die 's avonds werken vóór 16 uur. Dit melden kan geschieden, hetzij telefonisch (0 2980 62851), schriftelijk of via een collega bij de portier aan de fabriek. Te Amsterdam kan men zich 's morgens ook melden bij de heer C. van der Vliet, tel. 122103. Is de ziekmelding te laat, dan telt deze dag niet mede bij de berekening van het ziekengeld. Na de ziekmelding moet de pa- moet hij in ieder geval thuis zijn tiënt, ook wanneer hij niet in bed van 1213 uur, van 1617 uur ligt, thuis blijven en mag alleen en na 18 uur. zijn huis verlaten om de dokter te Bepaalt de controlerend arts, dat bezoeken. <je patiënt het werk moet hervat- Mag de patiënt van de behande- ten, dan is het nodig, dat hij zich lend geneesheer buiten, dan moet aan deze beslissing houdt, want hij zich, ook al heeft hij vanwege anders kan o.a. intrekking van de fabriek nog geen bezoek ge-1 het ziekengeld hiervan het gevolg had, zich vervoegen op het eerst- zijn. volgende spreekuur van de fa- Mocht de patiënt zich op het brieksarts te Zaandam (ma., di.. voorgeschi-even tijdstip van werk- wo. en vr.te 10 uur, do. te 8.30 hervatting niet tot werken in uur), tenzij zulks in verband met staat achten, dan moet hij zich de grote afstand door de behan- opnieuw overeenkomstig de bo- delend geneesheer verboden zou vengenoemde voorschriften ziek zijn, maar dan moet dit onmid- melden medische dienst Wij maken u er nQg Qp w01 den belicht. dat verplicht-verzekerden, die Indien de patiënt, na zich aanniet ingeschreven zijn bij een bovenstaande voorschriften te ziekenfonds, geen recht op zie- hebben gehouden, buiten mag, dan kengelduitkering hebben. is nl. moeilijk te bereiken als er zich in de fabriek iets voordoet. Met deze gedachte kunnen alle aanwezigen zich verenigen. Tevens stelt de heer J. Ph. Bar telson voor om ook de heer C. J. v. d. Laan in de C.C. op te ne men i.v.m. het feit, dat hij zelf slechts halve dagen met de nor male dagploeg meewerkt, terwijl het bovendien bezwaarlijk is men sen met vragen of opmerkingen uit de diverse afdelingen in de por tiersloge te woord te staan. Ook voor deze argumenten is de direktie gevoelig, zodat zowel de heer R. Boom als de heer C. J. v. d. Laan op de C.V.-vergaderin- gen aanwezig zullen zijn. Voorxilte rsc li a Overwogen is, hoe men in de C.C. (zonder direktie) het voorzitter schap zal organiseren. Enerzijds was men van mening, dat deze fimk'ie van voorzitter in het ver leden te zwaar was belast, ander zijds werd de suggestie om per vergadering van voorzitter te verwisselen, ook als bezwaarlijk gevoeld. Tenslotte is bij stemming de hr. D. Verdonk tot voorzitter geko zen, terwijl de heer H. Eijben het sekretariaat zal blijven beharti gen. Wel zullen de C.C.-leden in tegenstelling tot voorheen zelf de door hen op de agenda geplaatste punten toelichten op de vergadering met de direktie, zodat de voorzitter niet meer te vens de spreekbuis zal zijn. Dit betekent ook dat zij over af delingskwesties, die tussen de vergaderingen door naar voren komen, eventueel zelfstandig kon- takt opnemen met de direktie of de personeelchef. De heer F. Schuddeboom acht dit een gelukkige oplossing, al zal het de leden individueel zwaarder belasten. Ook voor het werk in de afdeling vindt hij het bevor- derlijk dat de voorzitter een min der zware taak krggt. Agenda Aansluitend hierop wordt afge sproken zoveel mogelijk alle, op de vergadering met de direktie te bespreken punten, op de agenda te plaatsen, zodat de rondvraag praktisch overbodig wordt. De C. C.-leden dienen het vooraf eens te zijn over de door hen op deze agenda geplaatste punten. Vertegenwoordiging In diverse kommissies, met name in de ideeënbuskommissie, in de veiligheidskommissie en in het personeelfonds, was de C.C. verte genwoordigd. Veiliglieidskoiiiniissie De moderne fabrieksinrichting heeft er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat ongevallen van betekenis de laatste jaren niet meer voorkwamen. Zodoende is ook het werk der veiligheidskom missies zeer gering geworden. Het blijft echter zaak dat deze kommissie, bestaande uit 4 leden, haar werk voortzet en zo wordt besloten, dat men een rooster zal opmaken om alle afdelingen pe riodiek onder de loupe te nemen. Wij heien welkom M. S. de Graaf C.F. A. Horstman S.B. M. Kornet S.B. L. M. Nijman B. W. W. Brugman Bedr.Bur. R. v. d. Woudc S.B. R. Martens S.B. J. M. de Oude C.F. 19-1 Mej. C. M. Westerbrink Rei. Afd. 19-1 E. Melk Fact. Contr. 26-1 Mej. O. Bakker Cantine 2-2 D. Schuitemaker Reel. Afd. 2-2 H. Rem Loonafd. 3-2 Mej. E. G. van Gessel Rek. Crt. 9-2 Mej. N. v. d. Berg, Rek. Crt. De rondgang zelf zal minder lang worden en de frekwentie zal naar behoefte worden bepaald. De heer Verdonk stelt voor elke afdeling 2 maal per jaar te bezoeken. Als vanouds zal de afdelingschef in geschakeld worden. De samenstelling van de veilig heidskommissie wordt nog nader bekeken. Sinds enkele jaren is de fabrieks- sluiting afdelingsgewijs geregeld, hetgeen uitstekend is bevallen. Een groot voordeel voor ons per soneel is ook dat de aaneengeslo ten vakantie werd uitgebreid tot 10 dagen. Helaas speelt de verplichte win kelsluiting over het gehele land ons parten en is het hierdoor niet mogelijk de oude regeling voort te zetten voor de expeditieafde lingen en de magazijnen. Zodoende zullen deze afdelingen dit jaar niet gesloten worden, maar zal in overleg met de afde lingschef een vakantierooster worden opgemaakt. Dit houdt te vens in, dat men niet meer dan één week aaneengesloten kan op nemen. (Eén en ander is intussen via de loonzakjes reeds aan ieder medegedeeld en de direktie ver trouwt erop, dat elk personeelslid aan een goede regeling zal mede werken). Voor de produktieafde- lingen, die wel op de oude voet voortgaan, zij het dan dat men in 20—29 juli: KB, BF„ BB en BW. 30 juli—8 aug.: SB, CF. 6 aug.—15 aug.: VA, VF, LF, WK 10 aug.—15 aug.: Vrio In deze periode vallen de school vakanties. Verplichte snipperdagen zijn er behalve de derde pinksterdag, in 1959 niet. De regeling van maximaal 3 za terdagen snipperen, blijft van kracht. De contactkommissie gaat met deze regeling akkoord, te meer daar de direktie toezegt, in zeer bijzondere gevallen maar dat blijft dan ook erg beperkt uit zonderingen te zullen toestaan. Ilededelingen directie De heer F. Schuddeboom deelt mede, dat er een nieuw fabrieks- reglement in de maak is, dat binnenkort aan de C.C.-leden zal worden uitgereikt. In de volgen- volgorde wisselt, geldt voor 1959 de vergadering kan dit dan aan de volgende regeling: de orde gesteld worden. Toneelvereniging „Albert Heijn" (NIGHT MUST FALL) Tonny Foletta Thriller in 3 bedrijven door EMLYN WILLIAMS vertaald door GERARD REKERS Met dit stuk besluiten wij zaterdag 4 april het toneelseizoen '58. '59. De regie is in handen van de bekende hoorspel- en TV-spe- ler Tonny Foletta. Verder werken mee de dames R. de Grooth, D. Vos, R. Nierop, E. v. d. Vliet, en I. Blaes en de heren H. v. Pet ten, P. Vlootman, A. Bloemberg, en D. Zwenne.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4