Pinksterkamp 16-20 mei A H - brandweer behaalde eervolle vijfde plaats 'f Hangi aan de muur.... Brandweer experimenteerde met prettige avond Als van ouds „De Poelakker" Mej. H. de Boer bleel vermicelli trouw H. v. d. Loo: Nooitspijtgehad Dertig ploegen streden competitie Doktersbezoek W/P GEHUWD Vj z Voor de kleintjes Het paard, dat sigaren rookte AH-FLI TSEN Met een variatie op een bekend radiospel hadden de heren ivan Heijnsbergen en Krop een aantal onderwerpen op brand- I weergebied verzameld en op de maandelijkse contactavond van de A.H brandweer, konden de aanwezigen naar het verborgen onderwerp speuren. Brandladder, Brandstichter, Blus- j de beschikbaar zijnde manschap- boot, Uniform, Spuit enz. werden pen kunnen de blussing geheel Ook dit jaar zullen weer ruim honderd kinderen van 8 t/m 12 jaar gedurende de Pinksterdagen kunnen genieten van de bos rijke omgeving van Lunteren. De deuren van ,,de Poelakker"tenminste 1 jaar in dienst van staan voor ons open van zaterdag Albert Heijn zijn. 16 tot woensdag 20 mei. T Zoals u bekend zal zijn kunnen In v»rb^d de steeds toene" hieraan jongens en meisjes deel- mende belangstelling raden wij u nemen die op 1 mei 1959 binnen eventuele opgave onverwijld de leeftijdsgrenzen vallen en waar- ïe doen' priemde teleurstellingen op deze datum te voorkomen in minder dan 15 vragen geraden, het was verwonderlijk te horen hoe enkele moeilijk schijnende on derwerpen in 5 vragen werden achterhaald, een bewijs dat er met ambitie en met kennis van zaken werd gecombineerd. Het was het eerste experiment op dit gebied en de aanwezige brand weermannen hebben er een gezel lig uurtje aan beleefd. De heer van Heijnsbergen gaf ons ook nog een uiteenzetting van de bestrijding van een brand in een doen mislukken indien niet op de aanwezigheid van een goede „dirigent", de commandant, gere kend kan worden. De comman dant kan en moet namelijk zijn manschappen en materiaal zó ver delen dat er een effectieve en goed georganiseerde insluiting van het object kan plaatsvinden. Deze en meer kanten van de blustechniek werden ons door de heer van Heijnsbergen op zijn eigen bijzon dere manier en doorspekt van geestige opmerkingen, duidelijk gemaakt. papierfabriek. Aan de hand van een e'el,te,nde Pla"e?ond vera I A1 met al een avond waar de ons duidelijk gemaakt hoe moeilijk 1 het kan zijn te moeten werken in rechtgeaarde brandweermannen Fam. Kramer bij de geboorte van hun zoon. Fam. Peperkamp bij de geboorte van hun zoon. De heer Tonkes bij zijn ziekte. De heer G. J. de ]ong eveneens bij zijn ziekte. Jans Jansen bij haar huwelijk. De heer G. Hulst bij zijn vertrek. Mevr. G. Rompies-Amesz bij haar llYi-jarig zakenjitbileum. De heer H. v. d. Loo eveneens bij zijn 12x 2 - j&rig zaken jubileum. Fam. A. Smout bij de geboorte van hun zoon. De heer J. S. de Boer (BB) bij zijn ziekte. De heer A. Besterveld. bij de ge boorte van zijn dochter. Mej. A. Fladderak (KB) bij haar ziekte. De heer J. Sikkes (BA) bij zijn ziekte. Mevr. Schram bij haar ziekte. van de ouders een onbekend en met rook gevuld met veel genoegen aan zullen te- gebouw, dat door vele andere ge-1 rugdenken en waarvan er, naar bouwen is ingesloten. wij hopen, nog meerdere zullen Ook het inzetten van de stralen en volgen. 70 jaar De heer C. de Bruin, gepen sioneerd. heeft op 14 februari j.l. zijn 70e verjaardag gevierd. Velen onzer kennen de heer De Bruin natuurlijk nog van de tijd dat hij op de SB werkte. Toen de heer H. v. d. Loo bij A.H. kwam werken en voor de keus gesteld werd K.B. of S.B., koos hij het laatste. Wist hij voordien wel hoe een drups of toffee smaakte, hoe deze arti kelen gemaakt werden en wat er zoal komt kijken, voordat de ze artikelen naar de filialen ver zonden worden, was voor hem onbekend terrein. In de tijd dat hij op de drupsaf deling werkt, heeft hij 't vak van suikerbak ker geleerd en werd hij in de gelegenheid ge steld op de Sui kerbakker- school zijn ken nis te vermeer deren. „Ik heb er nooit spijt van gehad, dat ik dit vak geleerd heb" is zijn antwoord, toen wij hem hierover een dezer dagen ondervroegen. Op 16 januari vierde hij zijn 12 jarig jubileum en had een kleine huldiging plaats in de hall van het Ontspanningsgebouw. Hierbij werd hem het door de di rectie beschikbaar gestelde zilve ren bestek, door de heer Schudde- boom overhandigd. Zaterdag 24 januari was ons Ontspanningsgebouw gevuld met vele brandweermannen en hun dames. Niet dat er een zware brand woedde, doch ditmaal om het jaarlijks terugkerende hoog tepunt uit de wedstrijden van de Zaanse Bond van Bedrijfsbrand- weren te beleven. Uit alle delen van de Zaanstreek waren de ploegen (5 man plus commandant) naar het O.G. ge komen om getuige te zijn van de huldiging der kampioen en het uitreiken van de ereprijzen. In het laatste kwartaal van 1958 waren met groot enthousiasme de wedstrijden, op voor allen on bekende terreinen, gehouden, ter wijl elke wedstrijd in gesloten verband moest plaatsvinden, d.w.z. dat de ploegen pas enkele minuten vóór de wedstrijd hun opdracht kregen en het dus niet mogelijk was om van te voren ~en plan de campagne te maken; dus bijna net als bij een „echte" brand. Felle strijd Fel en eerlijk waren de gevech ten en menig zweetdruppeltje is er gevallen voordat uiteindelijk de kampioen bekend kon worden gemaakt en het bleek dat de ploeg van Bruvnzeel Deurenfa- briek het hoogste aantal punten had behaald. Op de feestavond bleek duidelijk dat er zich een groep van 10 ploegen had gevormd welke ieder jaar in de prijzen vallen en we prijzen ons gelukkig dat bij deze groep koplopers zich ook de ploeg van A.H. onder commando van H. Eijben mag scharen. Behaalde deze ploeg vorig jaar een vijfde plaats met 27 pun ten, dit jaar werden deze mannen eveneens 5e met 27 punten uit ruim 30 deelnemende ploegen. Voorwaar een knappe prestatie en we hebben ons laten vertellen dat deze ploeg onder de naam A.H. 2 volgend jaar een krachti ge poging gaat ondernemen om éérste en kampioen te worden. Portefeuille Voor de kampioen 1958 was er naast de prachtige wisselbeker, een mooie plaquette als blijvend aandenken, terwijl deze ploeg als eerste een keuze mocht doen uit een welverzorgde prijzentafel. Ook de 2e en 3e prijzen waren prachtige zilveren voorstellingen op brandweergebied. De A.H.- ploeg verkreeg een lederen por tefeuille, terwijl de overige prij zen alle bestonden uit aardige gebruiksvoorwerpen. Aan de wedstrijden werd ook deel genomen door nog 2 A.H. ploegen, de ploeg C.M. onder commando van de heer Teunissen en de z.g. Burenploeg, ditmaal gecomman deerd door 2e commandant A. Broek. Alhoewel ook deze ploe gen hun uiterste best hebben ge daan, konden ze nog niet tot de ereplaatsen doordringen, maar ook bij deze ploegen is er een vu rig verlangen volgend jaar weer hogerop te komen. Onbekende Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door „De Onbekenden", het nu reeds be kend geworden damesduo, het welk voor de televisie al aardige successen behaalde. 17-l-'59 Franciscus Joseph, z. v. A. J. Smout (loonafd.) 18-l-'59 Eduard, z. v. D. Peper kamp (kaas). 24-l-'59 Elisabeth, d. v. A. Bes terveld (Zegelafd.) 24-l-'59 Marjon, d. v. H. Hooy- berg (Kostprijs) 12-2-"59 Astrid, d. v. B. van Koo- ten (KB). Bij het bezoeken van huisarts of specialist wordt in de praktijk te veel uitgegaan van het standpunt, dat men hiervoor automatisch l/z uur resp. 2l/2 uur vergoed krijgt. Met nadruk dient er echter op ge wezen te worden, dat dit de maximale vergoeding is. Ieder, die na toestemming van zijn of haar afd.-chef en de medische dienst een arts moet bezoeken, heeft slechts recht op vergoeding van het noodzakelijke verzuim. Indien iemand uit Zaandam voor een bezoek aan de huisdokter slechts b.v. 1 uur nodig heeft, kan hij of zij geen aanspraak doen gel den op IV2 uur. Voorbeeld: Bij een afspraak met een tandarts om 11.30 uur, dient men zeker niet vóór 11 uur het be drijf te verlaten. Gaat men toch om 10 30 uur weg, zonder dat dit noodzakelijk is, dan wordt slechts 1 uur n.l. van 1112 uur doktersverzuim doorbetaald, tenzij men natuurlijk eerst om 12.30 uur terug kan zijn en nog daarna moet eten. Hetzelfde geldt uiteraard voor niet-Zaandammers, die 's morgens om 8 uur bij de huisarts moeten verschijnen en redelijkerwijze om 9 uur op hun werk kunnen zijn. Op 14 februari was mej. Riek de Boer 7^/2 jaar in het bedrijf werkzaam. Begonnen op de, toen nog oude, vermiceilifabriek, alwaar ze ruim 2 jaar werkte, ruilde ze met een meisje van de S.B. III van plaats om zich zo bezig te houden met de verpakking van drups. De toen nog niet zo moderne ver pakkingsmachines kregen haar volle belangstelling en tiendui zenden spoedjes zijn door haar in de platen gelegd om ze van een verpakking te voorzien. Gaandeweg werden ook deze ma chines gemoderniseerd en toen de automatische voeding zijn intre de deed, werd haar werken zeer vergemakkelijkt. Haar hart bleef echter naar de vermicelli trekken en zodoende kunnen we nu iedere dag Riekje met engelenhaar en spaghetti zien „worstelen". Het is ons overigens een raadsel hoe „Riekje" aan deze voornaam is gekomen, want bij de burger lijke stand staat ze ingeschreven als Hijlkje. Jans Jansen, 31 januari 1959. Zeg, moet je nu eens horen, het paard van Boer van Aar, Dat beest dat is een rare hoor, die rookt graag een sigaar En niet van die goedkope, nee, dikkers van een kwartje. ..Dat is gezond zegt het paard, „en heel goed voor mijn hartje" Eerst vond Boer van Aar het gek en kon er niet aan wennen, Maar als het paard er niet een kreeg, begon het weg te rennen. En aan een paard dat wegloopt, daar heb je niet veel aan. Dus zorgt de boer er nu maar voor, dat hij een kistje klaar heeft staan. Het paard dat slaapt tot half tien. dan moet hij weer aan 't werk. Eerst hinnikt hij om een sigaar, dan voelt hij zich pas sterk. Hij krijgt een vuurtje van de boer en rookt met welbehagen. Maar nu komt het. want laatst wou die boer het paard eens even plagen: Hij gaf het beest een klapsigaar. een dikke voor de grap. Wat er gebeurde snap je wel. wat gaf dat ding een klap! Hij wil ze niet meer hebben nu en doet het nu maar zonder. Ik vind het jammer evengoed, want zoiets is een wonder, t Is Boer van Aar z'n eigen schuld, met al zijn rare grappen. Je kan een deftig wonderpaard zoiets gerust niet lappen. Dit duo vermaakte ons met aar dige zang bij de guitaar terwijl de heer Haak-van Overloop zich in de loop van de avond verdien stelijk maakte met conference, goochelen, buikspreken en geheu genkennis. Speciaal het laatste was een staaltje van goed vak manschap, daar hij een 25-tal woorden, welke door verschillen de aanwezigen op een genum merd kaartje waren geschreven, bij naam en nummer, geblind doekt uit het hoofd herhaalde, al struikelde hij éénmaal over „koektrommel" van Schijf. Al met al was het een waardig slot van de bedrijfsbrandweer- wedstrijden in het afgelopen jaar en wij menen te weten dat de animo van het A.H. brandweer corps zich nu al weer richt op het komende jaar. Een zicht op de Zaan vanuit het hoofdkantoor.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3