Nieuws van de ideeënbus Zij kwamen Zaandam Veertig jaar Albert Heijn v_j Negatief of afdruk? 4 AH-FLITSEN Albert Heijn begon zo klein En toch zo groot geworden Zijn waren bieden een festijn Voorbeeld van zorg en orde De zaak bestaat hier veertig jaar Vakkundig opgebouwd Gesteund door een bediendenschaar Beheerst, taktvol, vertrouwd. 't Was oorlog! De vader van de huidige baas Heer Aarnoutse, Johan Marien Hielp soms armen aan boter en kaas Zonder dat men een zegel liet zien De watervloed was een ramp voor de zaak Alarm en noodklokken klonken Twee meter water, een bruisend gekraak Toen is „chef Piet" bijna verdronken. De zeeman zegt vaak van de mensen aan wal Wat hebben die luidjes een leven Des daags vlot verdienen en 's avonds naar 't bal Zo'n beetje door 't winkeltje zweven Doch als ze die meisjes van dichtbij zien staan Soms dravend van 's morgens negen De moeilijkste klant tevree buiten zien gaan Dan valt hen dat werken toch tegen. Wat was het de vorige week nog een bende Met bouwen en schilderen, elektriciteit De Munck, De Kam, Luitwieler, Van 't Westende Hervormden het pand tot een curiositeit Thans mag men zelf de boodschappen pakken In alle hoeken zijn kassa's gesteld Alles geprijsd in smetloze zakken Bij 't heengaan stort men het nodige geld. We feliciteren de baas en zijn volk Ook allen terstede met dergelijk bedrijf! Zo'n opzet weze de stuwing en tolk Het stempel voor Vlissingen als innig verblijf! Dat alle winkels feestvreugde beleven Dat groot en klein tevreden mag zijn Het blijve voor velen het doel en een streven Hun zaken te drijven zoals „Albert Heijn". Vlissingen, 17 dec. 1958. ASPESLAGH Met bijzondere achting opgedragen aan Mevr. Aarnoutse. Overgenomen uit: „de Scheldebode" van 18 dec. 1958. Bij ingezonden stukjes ontvangen wij soms negatieven, met het ver zoek deze na gebruik te willen terugzenden. Omdat tijdens ver- voer soms beschadigingen ont staan, ondanks zorgvuldige ver pakking, en het negatief daar door waardeloos wordt, lijkt het ons nuttig even het volgende te vertellen. Voor een afdruk in ons blad is een cliché nodig, dat wordt ver vaardigd van een foto-afdruk. Daarom is het beter bij de stuk jes ook geen negatieven te voe gen doch foto-afdrukken, liefst op wit papier en glanzend en van het formaat 9 X 6 of 9 X 9. Het is maar een weet. B 194 De potten zoetzuur worden in dozen verpakt. Wanneer de dozen nat worden, zakken de potten door de bodem. Verpak de potten daarom in kisten zoals de piccalilly en uitjes). Gelukkig komt het bovenstaande maar een enkele keer voor. Voor- i delen van het gebruik van een kist- vex-pakking zijn er ongetwijfeld, maar deze wegen toch niet op tegen die van car ton-verpakking. B 196 Op de Amstelbier-flesjes staat als statiegeld aangegeven 10/ 15 ct. In onze filialen wordt 15 ct. statiegeld voor de grote flessen ge- j geven. Sommige zaken geven 10 cent. De flessen worden dus nu bij A.H. ingeleverd en men verdient 5 ct. per fles. De statiegeld-aanduiding 10/15 ct. staat op elke soort Amstel bierfles. 10 cent slaat op de 30 cl. flessen; 15 cent op de 45 cl. flessen. Voor De volgende ideeën zijn in de laatste bijeenkomst van de ideeënbuscommissie behandeld. Twee er van werden beloond en deze worden het eerst geplaatst. Chef P. VAN AALST van filiaal Overscliie ontvangt 10.belo ning voor zijn idee No. B.173. Om zet rozenbotteljam vergroten door op het etiket het vitaminegehalte te drukken met eventueel een be knopte omschrijving waarom deze jam zo gezond is. Dit voorstel is zeer juist en wordt ook uitgevoerd. Voor de uitvoering van het tweede gedeelte is geen ruimte op het eti ket en bovendien zegt het vitami negehalte reeds voldoende over de ze gezonde jam. Chef C. Edelijn uit filiaal Gennep kwam met idee No. B 189 goed in en uit de bus. Op de margarine-quota- kaart wil hij de margarine I splitsen in de bestaande soorten. In vele filia len wordt dit idee reeds toegepast. We zullen de quotakaart volgens dit idee gaan wijzigen. Aanmoedigings premie f 5. B 175 Koffiewedstrijden animeren door een wisselbeker beschik baar te stellen in de vorm van een koffiepot. De koffiewedstrijd is in de O.P.W. opgenomen, waarvoor de jaarlijkse kampioensbeker beschikbaar ge steld is. Voor de koffie-kampioen en voor hen, die hem het dichtst benaderen, zijn als blijvende trofee weer mooie vaantjes beschikbaar. Wij menen het hier voorlopig bij te moeten laten. B 186 De in de winkel betaalde pos ten niet meer in het daarvoor bestemde boek noteren, doch op een pamco-bloc. De chef komt deze pos ten dan iedere dag tegen en vergeet ze niet af te boeken. Komt nagenoeg overeen met het betaalde postenboek. De chef moet ook nu iedere dag zijn betaalde postenboek nakijken en er is dan geen werkelijk voordeel om daar- voor een pamco-bloc te gaan ge bruiken. B 187 Zakjes met b.v. St. Nicolaas- goed bovenaan de zak dicht- klemmen i.p.v. lager. Het lijkt zo doende een vollere zak en verkoopt sneller. Er moet een bepaalde verhouding blijven van „pluim" ten opzichte van de inhoud. Bovendien krijgt U bij hoger kroppen, dat de zak „plat tel*" gaat worden en daardoor weer minder aantrekkelijk. B 188 In Aller Hande bij de aanbie ding ook een bestelstrook met eventueel een waardebon voegen of een bestelkaartje insluiten, zodat de klant direct via de aanbieding haar bestelling kan noteren. Het insluiten van een bestelkaai*t is technisch niet uitvoerbaar, daar de Aller-Handes automatisch ge vouwen worden. B 190 Het papier voor het inpakken van kaas en spek e.d. is te dicht bedrukt. Men kan zodoende moeilijk prijs en gewicht vermelden. Laat dus blanco tussenruimte tussen de bedrukte gedeelten. Wanneer men voor het prijzen op dit papier een rood potlood of vet krijt gebruikt, is het geschrevene duidelijk te lezen. Successievelijk worden in verband met de uitbrei ding van het aantal zelfbedienings zaken de papiersoorten en verpak kingen herzien, zodat de artikelen duidelijk geprijsd kunnen worden. B 191 Een betere werkmethode werd voorgesteld bij het voorver pakken der goederen. Het komt hier op neer: de goederen worden direct bij de voorverpakkingsafdeling ge plaatst. In verschillende ZB's is de vooi*- vei-pakruimte onvoldoende om dit idee toe te passen. Voor zover de ruimte het wel toelaat, wordt dit idee reeds gedeeltelijk toegepast. Bij koekjes, biscuits etc. is dit idee toe te passen, aangezien men deze artikelen dagelijks naar behoefte moet voorvei'pakken en coderen. B 192 Verantwoording premiepunten in handen van de chefs geven. Hiermee bereiken wij een vluggere afwerking betreffende de uitreiking der prijzen e.d. De Rayonleider moet de verant- wooi-ding voor de pi*emiepunten behouden. Hij dient een overzicht te hebben over de activiteiten in de filialen en dat geschiedt o.m. ook door middel van de premie-acties. Administi-atief zou dit idee een in- grijpende verandering met zich meebrengen. Nü geven wij de ver antwoording aan één pei'soon per rayon. Bij het vooi'gestelde idee zou deze verantwoording bij min stens 30 pei*sonen in één rayon komen. B 193 1 Op de vensterpakken vermi celli staan de woorden: fijn. middel en engelenhaar op de achter kant van het pak. Waarom niet onder het venster gedrukt? Zoals ook in beantwoording idee B 190 is geschreven: de vei*pakkin- gen worden van tijd tot tijd op nieuw bekeken. Deze klacht was reeds in Zaandam bekend en het nieuwe ontwerp is reeds klaar. B 197 Het snijden van kaas kan soms moeilijkheden geven. De kaas brokkelt. We kunnen dit voorkomen door een ijzerdraadje aan een stukje hout bevestigd als mes te gebruiken. Men trekt dan als het ware de kaas in de gewenste stukken. Een oud systeem dat op de markt soms nog wel wordt toegepast. Wanneer men echter op voorge stelde manier de kaas snijdt, za.1 rondom op de kox*st een wit schraapsel te zien zijn. Wij zullen daarom dit „mes" niet gaan ge bruiken. B 198 De roosters in de open koel vitrine met witte plasticverf beschilderen. De vleeswaren komen daardoor veel beter uit. Wij hebben reeds proeven lopen met vertinde en witte rekken. Proefondervindelijk is echter reeds bewezen, dat gevei'fde rekken zich lang niet zo goed houden als vertinde. B 193 3 Tabaksdoos laten maken. In de doos een monster koffie. Het geheel tegen een aantrekkelijke prijs in de handel brengen. Een tabaksdoos wordt zelden of nooit meer gebruikt. De oorzaak is o.a. de invoering van de nieuwe plastic tabakszakken door vei*- schillende tabaksfabrikanten. Bo vendien zal het merendeel der heren die nog zo'n doos gebruiken er niet veel voor voelen een koffie- reclame op hun tabaksdoos te heb ben. B 193 4 Emballagebak in de SM's in de nabijheid of zelfs in het magazijn plaatsen. Door middel van een loket inclusief een drukbel kun nen de klanten hun lege flessen in leveren. Meestal rechts van de ingang staat in de SM's de emballagebak. De klant wordt nu direct bij het binnenkomen van haar lege flessen bevi*ijd. Nadeel is weliswaar, dat i bij het legen de bak door de hele 1 winkel moet worden getranspor teerd, doch wij moeten de klanten zoveel mogelijk tegemoet komen. beide flessen is zodoende slechts één soort etiket nodig. In onze fi lialen wordt het juiste statiegeld betaald en berekend en wij hebben dus geen nadeel. „Is daar nu een wielrenner in de etalage terecht gekomen?" vroe gen wij ons af bij het zien van deze foto. Zo erg was het echter niet, want chef C. Fok van filiaal Alkmaar, Lange- straat, schreef er bij: „Toen be kend was, dat Gerrit Schulte de sportman van het jaar was, maak ten wij deze blik vanger, met de tekst: Gerrit Schulte is de van het jaar, maar HEIJN is de koffie- man van het jaar".

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4