lugggjH Turven maar Koffiedemonstratie in Hilversum ISZ Amersfoort wer«l °EM Belofte... maakt schuld Zuidvruchten Over winterse genoegens en winterse perikelen Sprits Bric chocolade-nieuwtjes AH-FLITSEN 3 De O.P.VV. was het onderwerp van de personeelsavond, die op 27 ja nuari j.l. was belegd door chef A. DE NIJS van filiaal Amsterdam, Stadionweg 181. Toen allen in de opperbeste stem ming bijeen waren en de koffie was ingeschonken, begon de chef ons te vertellen over doel en opzet van de omzet-prestatie-wedstrijd. Dat deze uitleg door ons allen met de meeste aandacht werd gevolgd, kwam mede doordat we die week enthousiast met de O.P.W.-koffie- wedstrijd waren begonnen. De ver koop hiervan wordt geturfd op een kaart aan de weegschaal. We zul len ons best doen om de meeste koffie te verkopen. Natuurlijk vergeten we de plus- pluim niet, die vinden we veel te belangrijk. We zijn dan ook vast van plan dit jaar weer een pluim in de wacht te slepen. Na de koffie gingen we over tot het proeven van vruchtenbowl, een echt gezellige bezigheid. Ook wer den nog enige cocktail-hapjes ge serveerd, die bij ons bijzonder in de smaak vielen. Het was een leerzame en gezellige avond en een goede start van de O.P.W. Verk. W. HARTE. De verhoop van koffie neemt in ons I gehele winkel in de kofpesfeer gebracht. bedrijf een zeer belangrijke plaats Dat komt o.m, tot uiting in de vele demonstraties die door onze vier koffie-consulentes, de dames Beau- jean. Hart, Hetterschijt en Vroon, worden verzorgd. Ook de heer J. F. v. d. Wolde, chef van filiaal Hilversum, Langestraat, is gek op koffie en op de verkoop er van!). Toen dan ook mej. M. C. Hart bij hem op bezoek kwam om de klanten van advies te dienenwerd de Filiaal Amersfoort, Leusderweg, onderging onlangs een grondige ver bouwing. Het resultaat was een fraaie zelfbedieningszaak, de derde van ons bedrijf in deze stad. Filiaal Amsterdam, Zocherstraat, o.l.v. chef F. MEINDERS, is de O.P.W. begonnen met een gezellig personeelsavondje op 15 januari j.l. Verschillende belangrijke punten werden behandeld, zoals het ver koopgesprek, de service aan de klant en dan de O.P.W. Dit laat ste vormde natuurlijk de hoofd schotel van de avond, want we zijn vastbesloten om toch iets te berei ken, om dan nog maar niet te pra ten over de eerste prijzen, die we willen winnen voor het koffie-, thee- en kaas-klassement. Ook in de „tussensprints" willen we een goed figuur slaan. Hoe we dit aanpakken Ieder lid van onze ploeg neemt wekelijks een eigen artikel voor zijn of haar rekening, zoals sinaasappelen, Groninger koeken e.d. Om de verkooppresta ties te stimuleren, hebben we er een wedstrijd met prijsjes aan ver- bonden. Onze collega mej. Beitske Berg huis was zelfs zo enthousiast, dat ze beloofde in één week tijd 100 Groningers te verkopen. Tenslotte nog de pluspluim. Deze zijn we niet vei'geten, want we hebben het vaste voornemen ook deze eens te winnen. Zaandam hoort dus nog wel meer van het team Zochei'straat. Verk. C. S. KOSTERMANS. Maar de heer v. d. Wolde deed meer. Hij maakte enige foto's en stuurde deze naar Zaandam. Een van deze foto's drukken we hierbij af. waren in januari: Fil. 298 Verk. M. Bouma 2-1 346 Mej. M. Schipper 2-1 229 Verk. H. G. Brinksma 2-1 567 Mej. H. Postma 2-1 197 Verk. T. H. Dijkstra 2-1 701 Mej. B. B. Venema 2-1 201 Mej. A. M. Zantvoort 2-1 71 Verk. A. Karseboom 7-1 137 Mej. G. J. Drost 7-1 572 Mej. A. Visser 7-1 572 Verk. E. G. v. Lange- veld 7-1 549 Mej. J. J. v. d. Kaden 7-1 539 Verk. A. Lepstra 7-1 182 Mej. H. W. Willemsen 7-1 249 Verk. L. v. d. Berg 7-1 67 Verk. Th. J. Spiegeler 8-1 701 Verk. M. J. v. d. Berg 8-1 506 Mej. Th. Peereboom 12-1 81 Verk. G. A. van 't Hof 14-1 138 Mej. E. Rozenga 14-1 227 Verk. H. M. Leg graaft 15-1 113 Mej. A. T. Mostert 21-1 330 Mej. M. J. Hoddenbach 21-1 233 Verk. F. Vinkensteijn 21-1 508 Mej. M. Wichman 21-1 543 Mej. E. P. Man 21-1 Org. Ploeg. Dhr. R. Lok 21-1 279 Mej. W. Dobber 22-1 140 Mej. A. C. Gremmen 23-1 11 Verk. R. G. Buist 23-1 279 Mej. M. van Zandwijk 27-1 286 Verk. G. N. Thijssen 28-1 536 Mej. H. A. Moerlands 28-1 581 Mej. C. M. Bergs 28-1 196 Verk. P. v. d. Sluis 28-1 251 Mej. Z. A. Kampman 28-1 195 Mej. H. J. van Es 28-1 235 Mej. A. Brundel 28-1 78 Mej. G. J. Aalbers 28-1 82 Mej. L. v. d. Meer 28-1 181 Mej. L. van Soest 28-1 158 Mej. G. P. Bogers 30-1 Rayon 7. Amb. J. Platte- schor 31-1 Zo, gaat U er nu eens gezellig voor zitten. U hebt waarschijnlijk een drukke dag in een van de vele A.H.-filialen achter de rug en een beetje ontspanning komt U ruimschoots toe. Alleen voor de dames In het vorige nummer van A.H.- flitsen hebt U kunnen lezen dat de redactie van Uw lijfblad mij ver zocht de komende maanden dit hoekje, speciaal voor U, te vullen. Weet U echter wat ik nu alleen zo jammer vind? Dat ik U niet alle maal persoonlijk ken. U mij ook wel niet, maar U hebt mijn foto de vox-ige maal in A.H.-flitsen af- gedi-ukt gezien en door de babbel tjes die ik met U zal houden, zult U mij langzamerhand wel een beetje gaan léren kennen. Waar we het over zullen hebben? Och, over gewone dingen van alle dag. Wanneer we tenslotte de hele dag hard hebben gewerkt, hebben we 's avonds geen zin meer ons te vei'diepen in een of andere zwaar wichtige beschouwing. Op het moment dat ik deze zinnen op papier zette, viel de sneeuw ge stadig uit de grauwe winterlucht omlaag en bedekte zij de huizen en bomen met een zachte, donzige deken Ik schreef toen voor U een echt fijn stemmingsstuk over de sneeuw ore me altijd een beetje romantisch maakt. Hoe meer echter de datum naderde dat ik m'n copij voor de A.H.-flitsen moest inleveren, hoe mooier weer we kregen. De sneeuw verdween en voox-al 's middags leek het op bepaalde dagen haast lente. Wat zat ik met mijn handen in het haar! Wat moest ik nu doen? Het stuk toch maar inleveren en stie- U heeft ze inmiddels ontvangen, de zeer mooie pakjes sprits, een artikel dat dadelijk de liefde van iedere ver koper heeft. De introduktie van dit pakje zal dan ook geen problemen opleveren en wij gaan, met de zomer in zicht, hier een groot artikel van maken. Het is weer een echt A.H.- produkt, wij bedoelen: „een visite kaartje". Hierbij drie foto's van nieuwe cho- colade-artikelen, die wij binnen- kort in de sor- tering opnemen. '-'-'-'iJbK U krijgt ter com- TM#T pletering van uw assortiment een fijne advocaat- reep, een tablet met mokka en keur gevuld, een tablet gevuld met hazelnoot pate en tenslotte een lichtwicht choco- I lade, de bekende „kattetongen" Wij hopen u spoedig te kunnen bevoorraden, daar de kwaliteit van deze delicate produkten uitzonderlijk goed is en de verpakking zeer verkoop- krachtig. kern hopen dat er tóch nog een dik pak sneeuw zou vallen vóór U m'n artikeltje „Winterse genoegens en wmterse perikelenonder de ogen kreeg? üf een heel nieuw stuk maken over de warme koeste rende zon die de vogeltjes in de oude boom voor ons huis tot de mooiste lenteliederen inspireerde? Maar dan was ik weer bang dat het opeens uit zou zijn met de zon en het heldeie vriesweer. U ziet het, ook een schrijfster in een personeelsblad beleeft dikwijls meer „perikelen" aan de winter dan „genoegens". ik moest dus een keus maken Nu hoor ik U vragen: „Waarom? schrijf dan over wat anders!" Maar U geeft een klant die om een nalf pond speculaas heeft gevraagd coch ook geen paaseieren mee naar huis? Overigens ligt de winter me zo na aan het hart, dat ik er ondanks de zon toch graag iets over wil schrij ven. Het mag dan wel niet sneeu wen en de fijne, rustgevende sneeuwwandelingen in de avond uren, wanneer het verkeer die witte pracht niet meer tot moes rijdt, lijken dan wel tot volgend jaar te moeten worden uitgesteld; een lange schaatstocht zit mis schien nog wel voor ons in het vet. Zo één waarvan je heerlijk rozig thuiskomt om dan achter de war me kachel te genieten van een kop warme chocola. Kunt U ook zo verlangend uitzien naar een vrije middag als het ijs decimeter's dik in de sloten ligt? Nooit smaakt de erwtensoep of de boei'enkool met worst zo lekker als wanneer je na zo'n tocht thuis komt. Waarschijnlijk zijn er onder U die denken: „Zij heeft mooi praten, zij hoeft misschien na zo'n vrije mid dag niet te koken. Ik moet voor m'n eigen potje zorgen en heb voor die winterse genoegens geen tijd." Nou, eerlijk gezegd, ik heb er zelf ook weinig tijd voor, maar als ik persé wil schaatsen, is dat toch niet zo heel ei'g moeilijk. De twee- a g smaakt erwtensoep of stamppot immers veel lekkerder dan de eersteJe hebt dan niet zoveel afwas ook. Denkt U er wel aan Uw gezicht na zo'n tocht op het ijs goed met een vette crème in te wrijven! De heldere winterse lucht is heel ge zond voor hen die altijd binnen zitten, maar zij veroorzaakt ook een schrale huid en kan ons gezicht er soms zo akelig vaal laten uit zien. Wat dat betreft is een goede make-up dan ook juist in de win ter van zo groot belang. Zal ik U eens een geheimpje van mijzelf vei-tellen? Als ik me al te grauw voel, neem ik wel eens m'n toevlucht tot een beetje donker ge tinte poeder. Het gevolg is dat de mensen complimentjes maken als: „Wat zie jij er goed uit zeg!" ook als ik doodziek ben. Nu moet U natuurlijk ook weer erg oppassen met die bruine poeder, want een al te donkere kleur in de winter staat allerminst natuurlijk en U riskeert ook nog een standje van Uw chef. Als U echter donker haar hebt kunt U wel iets wagen. Met Uw lippenstift moet U wel uiterst zuinig te werk gaan, want de mode van fel gekleurde lippen is vooi-bij. Het gaat er tenslotte om bij de klanten een zo fris mo- elijke indruk te maken en dat be reikt U noch met een vaalbleek ge zichtje, noch met een „opgemaak te" toet. Als U niet zo bedreven bent met de poedex'kwast, oefen dan thuis eerst een paar maal vóór U zich in de winkel waagt. Moeder of een goede vriendin kunnen daarbij ver standige raad geven. GERDY. Eindelijk is het dan zover, dat wij ook van de „losse" zuidvruchten af zijn en op een zeer nette manier. Wij willen onze verpakkingsexperts een com pliment maken over de mooie uitvoering van de verpakking en zijn er van I overtuigd, dat het voor u, in de filialen, een groot gemak is. Het voor- naamste is echter, dat wij reeds nu een grotere verkoop kunnen constateren, j

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3