UÜ Zilveren en gouden pluspluimen in Dordt na dagenlange hoogspanning Verkoopster speelt belangrijke rol in levensmiddelenbedrijf 2 AH-FLITSl waren in januari: Fil. 203 Mej. IV. v. Honschoten 2-1 55 Verk. B. J. Schreinders 4-1 290 Verk. J. H. Spekman 4-1 64 Verk. A. A. van Es 11-1 331 Verk. H. R. de Nijs 11-1 73 Dhr. Poelman 25-1 Een enorme prestatie, waarvoor wij diep onze hoeden afnemen. Heel Dordrecht moet volgens ons vol met pluspluim-artikelen zijn. Het telegram In Zaandam was de „gouden" uit slag van de Pluspluim op 26 ja nuari j.l. bekend geworden. Het ge bruikelijke telegram werd verzon den, waarbij wij met de P.T.T. de De zilveren ploeg", die tevens het goud in de wacht heeft gesleept. Er zullen die avond in huize Jans- sens wel enige kurken geknald hebben, toen de ploeg gezellig bij een kwam om de Pluim te vieren. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 2 Landelijke editie Februari 1959 Verantwoordelijk eindredacteur: F. Brandsma, Personeelschef Filialen Redactie: J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken K. Romp Opleiding D. VroonVerkoop Vaste medewerker: G. Cohen Filialenbureau Aan dit nummer werkten verder mede: Gerdy Atsma-Prins Alleen voor de dames H. OomenGeef mij maar Albert Heijn Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Chef W. Janssens van filiaal Dordrecht, Bosboom Toussaintstraat, is met zijn ploeg winnaar geworden van de Zilveren Pluspluim 13e periode 1958. Een goede prestatie. Wij gaan echter nog even door met het noemen van goede prestaties, want filiaal Bos boom Toussaintstraat wist in het afgelopen jaar elf maal groeps winnaar te worden en als klap op de vuurpijl heeft de directie het filiaal tot Gouden Pluspluim-winnaar uitgeroepen. winkel keken elkaar wel even vreemd aan, maar begrepen spoe dig dat hier iets bijzonders aan de hand was. Geen zilver „Op de Zilveren pluim had ik niet gerekend", vertelde de chef, als wij ons uit de juichende ploeg heb ben bevrijd en naar boven zijn ge gaan. Chef W. JANSSENS is in Goes geboren. Hij werkte als be diende bij chef Aernoutse en later zes weken in de Super Mart aan de Burg. de Vlugtlaan te Amster dam. Toen als chef naar Dordrecht. De Pluspluim werd hier heel flink aangepakt en het Zuidhollandse gezegde „Hoe dichter bij Dordt, hoe rotter het wordt" ging en gaat bij de plusverkoop in filiaal Bos boom Toussaintstraat niet op. Van Mevrouw Janssens hoorden wij dat haar man werkt, werkt en nog eens werkt. De heer A. DE MAN werkt vanaf oktober bij chef Janssens. Behalve kruidenier is hij een uitstekend worstelaar. In de middengewicht- klasse bereikte hij vorig jaar bij de Nederlandse kampioenschappen een vierde plaats. De wijkverkoper A. v. d. WULP was niet aanwezig. De heer v. d. Wulp solliciteerde in februari 1958 als verkoper bij chef Janssens. Chef Janssens voelde er niet zo veel voor, omdat hij niet zo jong meer was en nog nooit in het vak gezeten had. „Ik zal U bewijzen, dat ik het wel kan, mag dat?" en de heer v. d. Wulp stapte de winkel weer uit. Na verloop van tijd keer de hij terug met de namen van dertig nieuwe klanten. U begrijpt dat hij direct werd aangenomen en nu kan hij tot de beste verkopers gerekend worden. In ons kerstnummer behandelden wij in deze rubriek het oplei dingsschema van candidaat-chefs en de eisen die aan hen ge steld moeten worden. Vanzelfsprekend was dit artikel speciaal gericht tot onze verkopers. Bij het samenstellen daarvan beseften wij, dat wij eigenlijk onze verkoopsters tekort deden, door alleen onze mannelijke medewerkers in dit „gesprek" te betrekken en daarom nu eens een apart woord tot de dames. Wij zijn ons n.l. haar belangrijke plaats in ons bedrijf, in noord, oost, zuid en west, volkomen be wust. Zij toch staan met onze klan ten dagelijks in contact of ver richten werk- zaamheden, die ten doel hebben het onze klan ten naar de zin te maken. On geacht de plaats welke zij bezetten beschouwen wij haar als één der belangrijkste schakels in de ver koopketen. Aangemoedigd door de puntenac- ties tonen zij veelal een verkoop- lust, die, begeleid door een goed gebrachte service en een fris uiter lijk aanstekelijk werkt op haar omgeving. Ook haar kennis van zaken dwingt bewondering af en het zou onver standig zijn om alleen onze ver kopers van artikelenkennis te ver denken. De reeds gegeven cursus sen voor het zwakke geslacht heb ben in Zaandam sterke indrukken achter gelaten over de parate ken nis, waarover onze medewerksters kunnen beschikken, wanneer zij de klanten te woord staan. Worden onze kassières bij voor beeld niet gezien als onze gast vrouwen in de ZB's? En hoe kunnen wij soms met ge noegen vaststellen hoe de klanten, hoe mevrouw en mijnheer met een bepaalde opgewektheid en hulp vaardigheid tegemoet getreden worden en geholpen. Natuurlijk zijn er hier en daar nog wel eens schaduwzijden, maar door wederzijdse hulp moet kunnen worden bereikt, dat na verloop van tijd ook deze minder prettige er varingen tot het verleden gaan be- I horen. Een nieuwe medewerkster wordt dan „opgevangen" door haar aan ervaring rijkere collega! In het bewustzijn, dat het goed kan zijn, doen wij graag hier een beroep op alle vrouwelijke krach ten om in eigen filiaal met elkaar de welverzorgde handen inéén te slaan. Op die wijze zal het de chef voldoening geven om deze dames zijn „medewerksters" te mogen noemen en zal het ook Uw collega een genoegen zijn om met U te mogen samenwerken. Die samenwerking, dat elkaar hel pen, het scheppen van die sfeer en het kweken van die teamgeest kun nen alleen maar leiden tot een prettige werkkring en een goede verkoop. Tot verkoop op een wijze, die de klant „dwingt" om terug te komen. Een verkoop ook, waarin U bevrediging vindt omdat U be seft iets te hebben gepresteerd. Voor die prestaties zeggen wij U bij voorbaat dank, want die ver richtingen zijn voor U en voor ons een waarborg voor handhaving van de belangrijke plaats, welke U in ons bedrijf inneemt. Plotseling, daar is hij en vanuit de auto wordt snel dit plaatje genomen. Geslaagden tabaksdiploma Van de volgende heren ontving de afdeling Personeelszaken bericht, dat zij het tabaksdiploma behaald hebben fil. 60 Chef P. Schapendonk fil. 229 Chef A. v. Kuyk fil. 229 Verk. H. Brinksma fil. 535 Verk. E. H. J. Bosten Onze hartelijke gelukwensen! afspraak maakten, dat het tele- gram precies half drie die zelfde I dag bezorgd zou worden. De heer M. DEN AMBTMAN en wij moes- I ten er voor zorgen, dat wij gelijk- I tijdig met de telegram-besteller de winkel binnen gingen. Het was werkelijk een feestelijk I mooie dag, die 26e januari. De heer Den Ambtman wachtte j ons bij het station Rotterdam en i in zijn blauwe Opel reden wij naar Dordrecht. Kwart over twee ston den wij op ongeveer honderd meter afstand van het filiaal. Strategisch opgesteld, namelijk met de moge lijkheid om, zodra de telegram besteller aan zou komen, naar vo ren te stormen en tevens met een goed zicht op de ingang van de winkel zonder dat wij van daar uit gezien zouden worden. Spanning Nu wachten. Het fototoestel ligt gereed. Vijf minuten voor half drie Zou de besteller ons al voor ge weest zijn Voorbijgangers worden bijzonder critisch opgenomen. Zodra wij iemand met een pet op het hoofd zien naderen zetten wij ons schrap om direct uit de auto te kunnen springen. Vijf minuten over half drie Nog steeds geen besteller gezien. De heer Den Ambtman gaat pools hoogte nemen in het filiaal. Wan neer het telegram reeds aangebo den is, zal hij ons direct waarschu wen We blijven „doorstaren". Kwart over drie. De heer Ambtman komt terug. „De telegrambesteller is er nog niet geweest", zegt hij. Gelukkig Wij besluiten het postkantoor op te bellen. „Ja, het telegram is on derweg", vertelt ons de telefoniste. We nemen onze stelling weer in en wachtenPlotseling, daar is hij. Vlug x-ijden wij op, knippen een plaatje, en gaan samen naar bin nen. Vreugde Wat een vxeugde volgde er nu op deze lang verwachte tijding. De chef werd bedolven door zijn verkoopstei-s en kreeg van de da mes een paar welverdiende klin kende zoenen. De klanten in de Chef Janssens, zijn vrouw en de ploeg vormen één geheel. Samen hebben zij deze prestatie bereikt. Samen hebben zij in spanning ge zeten de laatste 14 dagen, want wie moest anders de gouden pluim dan wel winnen? Samen loerden zij dan ook naar postbodes, net als wij deden uit de auto. Dat vertelde mej. BEP VAN DIJK. Mej. v. Dijk heeft in juni 1958 Zaandam bezocht. Ook al voor een prima prestatie, namelijk door een van de beste verkoopsters in de O.P.W. te zijn. Bep houdt veel van zwemmen en in het sportfondsen- bad in Dordrecht kunt U haar dan ook meermalen aantreffen. Verkoper HANS BARNEVELD is geen zwemmer. Hans drilt leeuwen en tijgers. Als klein Hansje van 6 jaar had hij al veel belangstelling voor de wilde-dierennummers in de circussen, die van tijd tot tijd hun tenten in Dordrecht opslaan. Op de voorste rij zat Hansje dan en volgde de bewegingen van de dompteur met meer dan gewone aandacht. Nu is hij geen Hansje meer maar de heer H. Barneveld en heeft een eigen wilde-dieren- nummer, waarover wij binnenkort iets meer hopen te vertellen. Voor Hans is het wel een dubbel feestelijke dag geworden, want naast de Pluspluim ontving hij ook nog 's morgens de mededeling, dat hij een studie-beurs zal ontvangen voor de te volgen lessen aan de muziekschool. Als drummer. Daarna hadden wij even gelegen heid om met mej. DICKY ROM- BOUT te piraten. Zij werkt vanaf mei 1958 in filiaal Bosboom Tous saintstraat en vindt het heei'lijk dat zij de Gouden Pluim-uitreiking nog meemaakt. Mej. Rombout heeft namelijk trouwplannen. Waarschijnlijk zal deze heuglijke gebeurtenis in het a.s. voorjaar plaats vinden. Mej. MARIE DE MUNK kan heel goed duiken. In het sportfondsen- bad gaf zij een demonstratie. Me vrouw Janssens was de leerlinge. „Kijk, mevrouw, U houdt Uw ar men naar voren, Uw hoofd iets naar beneden en dan maar laten vallen". Het was werkelj'k met een aparte stijl, zoals het water even later beroerd werd. Op het St. Nicolaasavondje, dat ten huize van de chef werd gehouden, moest zij daaraan toch nog wel even her innerd worden.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2