cfllP wmuam Tweede A.H.-slagerij te Rotterdam Eigen productie bevordert verkoop Koekschoep Dat interesseert ze toch niet! Koffiestand in Hoensbroek „Geef mij maar Albert Heijn!" SAH002000193 februafj ig5g Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 16e Jaargang No. 2 - Februari 1959 "D EEDS LANG BESTOND er in Rotterdam dringend behoefte aan een eigen slagerij, die onze beide SuperMarts van vers vlees zou kunnen voorzien. Door allerlei voorschriften en beper kende bepalingen is het niet toegestaan, vers vlees in onze Super- Mart-slagerij te Haarlem klaar te maken en in Rotterdam te ver kopen. Wij waren dus tot nu toe aangewezen op een leverancier, die ons het verse vlees voor de SuperMarts leverde, natuurlijk met alle bezwaren, hieraan verbonden. Lange tijd hebben we ons afge vraagd wat nu eigenlijk een koek schoep is, maar nu zijn we er achter. De leverancier omschreef op de factuur dit nuttige appa raat als volgt: „Vernikkeld plaat ijzeren verstelbaar gootje met uitdrukschepje gemonteerd op plank met twee klemmen" Juist is deze omschrijving wel, maar we houden hel toch maar liever op „koekschoep" Helder en fris is de Maar zoals met alles, bij Albert Heijn staat men voor niets en er zou een oplossing voor gevonden worden. Deze oplossing is er ook gekomen en wel als volgt. Een ge deelte van het magazijn van de Super Mart op de Nieuwe Binnen weg kon gemist worden en na veel passen en meten was het mogelijk dit gedeelte om te bouwen tot sla gerij. Dit is volkomen geslaagd en men kan hier zonder overdrijven spre ken van een „modelslagerij". Men moet er aan wennen, ook al heeft men duizend maal over Super Marts horen spreken, tijdschriften en vakbladen over dit onderwerp gelezen, vers vlees zien verkopen in Super Marts, enz. om in een kruidenierswinkel een complete slagerij aan te treffen. Het was jammer dat de chef-sla- gei', de heer J. VISSER, door ziek- Het is voor een redacteur een vreemde gewaarwording om bij een bezoek aan een filiaal te ont dekken, dat daar twee mensen werken, die iets bijzonders preste ren, terwyl hierover nooit iets was doorgegeven. Kortgeleden is ons dit overkomen. Een der teamleden daar bleek een zeer vooraanstaande plaats in te nemen in de Nederlandse worstel- wereld, een ander treedt met veel succes op in variété-programma's. Op onze onvermijdelijkevraag: „Waarom hebt u eigenlijk nooit eens een klein briefje aan de redactie ge stuurd?" kregen wij ten antwoord: „Och, we hebben er wel eens over gepiekerd, maar meenden, dat u hier voor wel geen belangstelling zoudt hebben." Gelooft U ons, bescheidenheid siert de mens, maar een personeelsor gaan is er niet erg mee gebaat. De redactie is bij alles geïnteresseerd en heeft daarom een rijksdaalder uitgeloofd voor iedere tip, waarvan gebruik gemaakt wordt. Nogmaals: U behoeft geen artikel in te zenden, een korte mededeling aan de redactie is ruimschoots vol doende. O ja, het filiaal, waar wrj in het bovenstaande op doelden, gaf ons toestemming tot deze publicatie, waarvoor onze dank. Rotterdamse slagerij. te niet aanwezig was om nadere gegevens over deze slagerij te ver strekken, maar tot ons geluk kwam juist de heer TH. DAAL- HUIJSEN binnen, die dadelijk be reid was ons volledig in te lichten. Productie in eigen liaud „Zoals begrijpelijk, ben ik buiten gewoon in mijn schik met deze sla gerij die ongetwijfeld een veel gro tere verkoop van vers vlees in de beide SuperMarts tengevolge zal hebben. Dit is na twee weken reeds bewezen. Wij hebben nu de produc tie zelf in handen". Beste kwaliteit „Doordat wij het vlees zelf kopen, kunnen wij steeds de allerbeste kwa liteit leveren. De heer J. van Zanten, inkoper van hel verse vlees en zelf natuurlijk allround slager, koopt de voeten en stempelt het gekochte met een eigen speciaal stempel, zodat ver wisseling van de voeten niet mogelijk is. Dus wij hebben nu zowel de pro- duktie als de kwaliteit zelf in handen, hetgeen natuurlijk een ideale toestand is. Brie koelcellen De voeten gaan via een automati sche transportbaan van de weg tot in de koelcel. Er zijn drie koel cellen in deze slagerij en verder hebben wij de modernste machines, die nodig zijn om zo efficiënt mo gelijk te werken. Als het vlees in de slagerij gearriveerd is, beginnen de 7 slagers en 5 dames met het klaarmaken. Wij hebben er voor gezorgd, dat het vlees zo weinig mogelijk in de handen van het per soneel komt. De voeten worden eerst uitge beend en daarna wordt het vlees in soorten onderge bracht. Vervolgens worden de diverse soorten in de meest gevraag de gewichten gesneden of ge hakt, zodat de klant praktisch steeds het gewenste gewicht vindt. Het vlees wordt in speciaal vleescellofaan vei'pakt. Dit cellofaan laat zuurstof toe en voorkomt vochtverlies, zodat de kwaliteit van het vlees de zelfde blijft. Dan wordt het pakje door een labelling-maehine van een la bel voorzien, waarop staat de kg-prijs, het gewicht, de stuk prijs en de code van de dag van aanmaak. Tenslotte gaan de pakjes in de koelkast of indien mogelijk, dadelijk in de open vleesvitri ne". Na deze uiteenzetting van de heer Daalhuijsen hebben wij ons zelf nogmaals overtuigd dat het hier werkelijk „af" is. Het resultaat is het beste te zien in de vleesvitrine, waar de pakjes vlees er zo aan trekkelijk en fris uitzien, dat ze iedere klant als het ware dwingen vers vlees te kopen. Het blijkt uit de cijfers dat wij op de goede weg zijn en dat de verkoop van vers vlees steeds toeneemt. Mevrouw Wouters, echtgenote van de bedrijfsleider der Z.B. te Hoens broek en verschillende dames uit datzelfde filiaal, hebben onlangs veel goodwill gekweekt voor het bedrijf door op een bazar van de Protestantse Vereniging Hoensbroek de bezoekers een kopje koffie aan te bieden. De foto toont u mevr. Wouters en mej. A. M. Caelen in de stand. Grote hoeveelheden vlees worden hier dagelijks verwerkt. In meterslange open koelvitrines ligt een uitgebreid assortiment uitgestald. Alle vleessoorten, nu in eigen slagerij gereed gemaakt, kunnen in ieder gewenst gewicht door de klant zelf uitgezocht worden. 4-l-'59: Elsje, d. v. d. Hr. en Me vr. Groot-Raadschelders, fil. Voorburg, Pai'kweg. 12-l-'59: Peter, z. v. d. Hr. en Me vr. Ernest-Linders, fil. Dinteloord. 21-l-'59: Ria, d. v. d. Hr. en Mevr. Knulst-Roodakker, fil. Zierikzee. 29-l-'59: Nico, z. v. d. Hr. en Mevr. Verkooyen-Brejaart, fil. Zwijndrecht. l-2-'59: Lucienne, d. v. d. Hr. en Mevr. Toonen-Arts, rayon 12. Dat vele mensen nog verstoken zijn van telefoon, bemerken vvü in filiaal Breda, Planciusplein, meer dan eens. Het komt n.l. nog al eens voor, dat we opgebeld worden met het verzoek aan deze of gene te berichten op een bepaalde plaats daar of daar aanwezig te willen zyn. Op een van deze „service-tochten" kwam ik laatst een klein jongetje tegen dat, wijzende op mijn AH- speldje, vroeg: „Werkt U bij A H(Hij noemde een kruide- niersbedrijf met dezelfde initia len.) Om hem gerust te stellen, ant woordde ik maar bevestigend. Dit had ik echter beter niet kunnen doen, want smalend zei hij„Poeh, geef mij maar Albert Heijn!" Even later was zijn gezicht een en al vraagteken, waarschijnlijk als gevolg van de glimlach, die ik toen beslist niet meer verbergen kon. .6-l-'59: B. Willink, rayon 6, en Giny Dijkslag. 2-2-'59: P. Riezenbos en Annie Kef, fil. Zaandam, Zuid- dijk. 10-2-'59: H. van Zijl en Alida La- mers, fil. Amsterdam, Adm. de Ruyterweg. 19-l-'59: C. Groen en Anna Haas noot, fil. IJmuiden.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1