Veiligheid in en bniten de fabriek Nieuw personeel l>e heer ft. A« van Itooijen wijst nieuwelingen op: Heer Schijf 127? jaar bij A.H. fabrieken kantoor Schietwedstrijd Personeelsfonds geeft overzicht De heer G. Jonkers met pensioen 4 AH-FLITSEN Y(/aarschuwing: De volgende voorwerpen zijn niet voor radig en kunnen ook niet worden besteld: vingers, handen, armen, tenen, voeten, benen, schedels, herse nen, ogen. Dit staat op een bordje bij een magazijn van een buitenlandse fabriek. Ernstige humor waarom men misschien even moet lachen, maar tevens direkt de bit tere ernst aanvoelt, want de waarschuwing betreft zaken, waarmede geen spot valt te drijven. Het is dan ook als een aansporing bedoeld om veilig te werken en zuinig op zichzelf te zijn. In het programma van de intro- duktie is een ruime plaats inge ruimd voor het onderwerp „vei- j ligheid". 38 jaar De heer G. A. van Rooijen leidt het onderwerp bij de nieuwelingen in. Hij kan daarbij bogen op een bedrijfs ervaring van zegge 38 jaar. Hij kent het bedrijf als zijn eigen huis, want hij heeft letterlijk overal gezeten. Om een greep te doen uit zijn hui dige werkzaamheden, hij bestiert de huishoudelijke dienst van de fabriek en het Ontspanningsge bouw, is lid van de bewakings dienst en al 38 jaar kommandant van de burenploeg van de bedrijfs brandweer, promotor van de va kantiehuisjes enlid van de veiligheidskommissie. „Je kunt niet genoeg op dit aam beeld hameren," zegt de heer Van Rooyen op zijn gedecideerde wijze „Voorzichtig werken blijft een eerste vereiste, ook al is er b.v. van de machines niet zoveel ge vaar meer te duchten als vroeger; de laatste tijd hebben zich zelfs geen grote ongelukken meer voor gedaan. want gelukkig zijn tegen woordig de machines geheel af geschermd, wat draaiende delen betreft. Ik dring er steeds op aan NOOIT met de handen in de draaiende, machines te zitten, zonder deze van tevoren even uit te schakelen. Het dragen van ringen en arm- I banden kan noodlottig zijn. Afdoen raad ik steeds aan. De meisjes moeten ook weten dat de mutsjes en haarnetjes er niet alleen zijn voor de hygiëne. Zij dienen eveneens om te voorkomen dat hun haren in de machines raken. Op 1 januari was het 12 Y2 jaar geleden dat de heer Schijf in dienst kwam bij Al- bert Heijn. Zodoende werd hij op zaterdag 3 januari in de hal van 't O.G. met dit heug lijk feit gefeli citeerd door vrienden en collega's. De heer Schijf heeft verschillende afdelingen van het bedrijf door lopen. Hij begon op het Hoofdkantoor, waar hij werkzaam was op diverse afdelingen, waarna hij naar de fa briek verhuisde, afd. Bedrijfs bureau. Naast het normale administratieve werk verzorgde hij allerlei ander werk, zoals proefvei-pakkingen, enz. Ook als gids voor rondleidingen heeft de heer Schijf vele km. afge legd, alvorens hij naar zijn huidige werk overging. Laten we vooral zijn werk niet ver geten als redaktielid van de A.H.- Flitsen. Daarnaast is de heer Schyf een van de veelgevraagde brandweerlieden bij wedstrijden. Als onderkommandant van de Technische Ploeg heeft hij meege holpen menige prijs in de wacht te slepen. Tijdens de jubileumbijeenkomst werd door verschillende sprekers de waardering voor de heer Schijf niet onder stoelen of banken ge stoken. De heer Schuddeboom overhandig de hem het zilveren bestek, en wenste hem nog vele jaren in ge zondheid toe. Hier willen wij ons gaarne bij aan sluiten. Ter introductie Toen de machine zijn intrede deed, was het nagenoeg met de goede oude tijd gedaan. Niet alleen verdwenen de trek schuit en de diligence van het verkeerstoneel, maar ook in de fabrieken en werkplaatsen had den veranderingen plaats, die een omwenteling betekenden. De mechanisatie voltrok zich snel. Dc gevolgen bleven niet uit. De produktie werd tot grote hoOgte opgevoerd en de levensomstan digheden van de mensen veran derden dienovereenkomstig. Dit zijn de voordelen, die duide lijke taal spreken, maar toch is de intrede van de machine ge paard gegaan met een nevenver schijnsel: een vermindering van de persoonlijke veiligheid, hiernaast drukken wij het ge sprekje af, dat wij hadden met de heer G. A. van Rooijen, die regel matig in het bestek van het in- troduktieprogramma, voor de nieuwelingen een boekje open doet over dit zo belangrijke on derwerp en hen wijst op een aan tal punten die hun persoonlijke veiligheid zowel binnen als buiten de fabriek ten goede komen. J Eén ogenblik van onvoorzichtigheid Een ogenblik van onvoorzichtig heid kan een verminking tenge volge hebben voor het hele leven. Een nogal hoge prijs, vind ik. Zojuist merkte ik op dat er op onze fabriek weinig ernstige on gelukken gebeuren, maar wist u Wij heten welkom P. M. Hcerlien C.F. M. F. Breudel Exp. G N. Bakker P.M. H. van Steenis S.B. C. Olthof K.B. S. Bakker-Broerse K.B. A. Velthuis-Broere S.B. J. Lecuwensteijn S.B. K. Weerstand P.M. R. de Jong C.F. 7'. Dullemond S.B. J. Heringa-Limburg S.B. W. F. Stofmeel Mag. I J. L. van Kerkhoven P.M. N de Boer Kantine 1 G. M. Apeldoorn Grooth L. W. M. de Vries Hollerith De heer van Rooijen heeft een aandachtig gehoor als hij het belang van veilig werken uiteenzet. poort. Onwetendheid en roekeloos heid zijn de bondgenoten van het gevaar en de onveiligheid, zodat ik mijn gehoor attent maak op enkele gevaarlijke situaties." Brand „Als derde hoofdpunt," besluit de heer Van Rooijen, „volgt tenslotte de bespreking van de veiligheid in geval van brand. Bij brand op een afdeling is de grootste handicap voor de mensen van de brandweer de paniek bij het personeel. En paniek hoeft helemaal niet te ontstaan als men maar weet hoe te handelen. Ik heb zo'n goede hoop dat de wenken die ik de mensen hierover geef, in het on verhoopte geval een rustige stem ming onder hen zal brengen." Drie kwartier neemt het praatje in beslag. Zijn toehoorders, die nage noeg nog aan hun werk bij Albert Heijn moeten beginnen, kunnen er hun voordeel mee doen. En telt een ge waarschuwd man niet voor twee? Voor de Kerstschietwedstrijden, georganiseerd door de Res. Gem. datT'èrin ons7and" per j'aJT..j ^olitif te Zaandam ontving ook de Bartelson bezoekt en legt verantwoording af Op verzoek van al onze gepensionneerden wil ik de direktie hartelijk dank zeggen voor 't prachtige pakket en de enveloppe met inhoud ontvangen met 't scheiden van 't oude jaar. Een ieder was er zeer blij mee; zo zien wij maar weer, gaat 't goed in ons bedrijf dan plukken ook wij allemaal de vruchten er van. Moge de nieuwjaarsrede die de heer F. Schuddeboom heeft uit gesproken in vervulling gaan. Daarvoor kunnen wij allen zorgen door de volle medewerking en onze beste krachten te geven. Dan zal ook dit nieuw begonnen jaar weer een succes worden. Dan wil 't bestuur van ons Perso- (BA) zal op 24 januari zijn 12i/2- neelfonds zijn dank uitspreken jarig zakenjubileum vieren, voor de vele goede wensen d.e het Bij de fam. P. Schipper (W.K.) mocht ontvangen. Ook hebben wij dit jaar onze plan- werden twee zonen geboren, onze bijzondere felicitatie Piet, wy nen. Moge 't ons gegeven worden wensen mevrouw een spoedig her deze uit te voeren. Eén voorbeeld: dat wij ook dit jaar weer met onze bejaarden kun nen gaan varen, omdat allen zo'n mooie herinnering hebben aan de tocht van verleden jaar. Met mede werking van de Direktie zal dit stel toe. De heer G. Breeuwer was deze maand 12i/2 jaar getrouwd, dus wel volop feest. Zijn kollega's togen naar 't Vissershop om hun bijdrage te geven in de vreugde; dus Gerr.t, denk om je centen, want je zal aan zeer zeker weer mogelijk zijn. Ook de tand gevoeld worden. bedrijfsongevallen gebeuren met dodelijke afloop enongevallen met minder ernstige gevolgen? Ook het verkeersprobleem krijgt na tuurlijk de nodige aandacht. De er varing heeft ons geleerd, dat de vei- Bewakingsgroep A.H. weer een uitnodiging. Na enige selektie-oefenwedstrij- den kwamen als wedstrijdploeg naar voren de heren D. Abbing, W. Hekkert, J. Hogendijk, J. r, - u' Schijf, A. Stens en H. van Urk. liqneid op dit punt er noqal bekaaid ..yI Tn afwnkm? van het roe-lem afkomt, terwijl net hier juist dubbel oppassen geblazen is. Voorzichtigheid op bepaalde kar dinale punten is extra geboden en ik volg in mijn praatje de mensen uit Amsterdam vanaf het moment dat ze de huisdeur achter zich dicht slaan, tot aan de fabrieks- Veiligheid In afwijking van het reglement met andere jaren werden nu ge rekend de 5 hoogste van 6 schut ten. Jammer dat een paar van ons ver beneden hun gemiddelde hebben geschoten en wij de 3e prijs, een medaille, voor lief moesten nemen. Volgende keer beter, heren! De uitslag was: Res. Politie 1 Art. Inr. 2 A.H. 3 Gem. Politie 4 P.T.T. 5 Sterel Wechgelaar 6 Een persoonlijke prijs behaalden nog de heren D. Abbing, H. van Urk en J. Hogendijk. onze vrienden in 't buitenland har telyk dank voor de goede wensen. Wij doen dat wederzijds. In mijn vorig verslag heb ik al het één en ander verteld over de stand van ons Personeelfonds. Hierbij een overzicht van ons Per soneelfonds. Ziekenbezoek 3.513.53 Jubilea 1.929.35 Huwelijk 1.592.20 Geboorte 648.50 Gezinsverzorging958.95 Diversen 2.325.73 Totaal uitgaven 10.968.26 Ons saldo was op 31 december 3.000.— Zoals u ziet zijn onze uitgaven aanmerkelijk hoger dan in 1957. Hartelijk <lank De post diversen zal u niet duide lijk zijn. Hieronder valt o.a. aard appelen voor de gepensioneerden, die 1 mud ontvingen. Ook de boot tocht en de personeelsleden die met pensioen gingen (dat waren de heren Middelbeek en Jonkers). Verder porto, reisgeld en schrijf behoeften. Ik wil onze Direktie en de leden van ons fonds hartelijk dank zeg gen voor de bijdragen; wij hopen dat de ziekenpost in 1959 wat lager mag zijn dan 't afgelopen I jaar I)e heer G. Jonkers heeft per 31 december 1958 onze dienst verlaten, wegens de pensioengerechtigde leeftijd. Jonkers trad op 21 januari 1922 in onze dienst als timmerman bij de Niettegenstaande dit kunnen wij Bouwafdeling. Tijdens de bouw van de V.A., waarin vroeger de expe ditie, koffiebranderij en fourage-afdeling gevestigd waren kwam al .poedig uit, dat Jonkers een geroutineerd vakman was. waarvoor hij heen en weer moest reizen, of 's nachts niet thuis kon zijn. Dit noopte hem ten slotte j bij A.H. op te zeggen en aldus vertrok hij. Echter niet voor lange i tijd. Na een jaar was hij weer bij Kramer (KB) werd een zoon, Cees. Veel timmer werk heeft hij verricht bij de verdere uitbrei ding van onze fabriekscom plexen Tevens heeft hij zeker 200 filialen ge ïnstalleerd, door het inbrengen van de winkel inventarissen trots zijn op ons Personeelfonds, dat vele mensen in moeilijke tijden kan bijstaan. Blijde berichten Van 't afgelopen jaar zijn ook blij de berichten te melden. Bij de fam. A.H. terug en stond hij weer bij ons aan de werkbank. Bij het bouwen van onze eerste Melkfabriek genaamd „Nieuw Plancius" te Amsterdam, thans „Sterovita", heeft Jonkers toezicht op dit bouwen gehad. Daarna volg de hij zijn dagelijkse taak in de de winkels door hem pasklaar en timmerwinkel. De laatste jaren p-esfpld wcvHpn heeft Jonkers naast zijn werk te- welke op Zaandam gemaakt en in gesteld werden. Per filiaal was een tijd van twee weken gesteld, hetgeen voor Jon kers geen probleem was. Hij werk te hard, niet alleen omdat dat zijn afscheid van Direktie en kollega's, geboren. Bij de fam. G. Voorn een dochter. Deze ouders onze felici taties; wij hopen, dat deze kinde ren in goede gezondheid opgroeien. De moeders een spoedig herstel toegewenst. Op 8 januari was de heer Havik 12'/) jaar getrouwd. Wij wensen hem en zijn vrouw met hun kinde ren nog vele gezonde jaren toe. De heer J. Schijf vierde op 4 jan. zijn 12' :-jarig zakenjubileum. Wij wensen hem nog menig jaar in 31 december nam hij voor goed goede gezondheid. Ook dit jaar zitten wij weer vaak in de feestvreugde, want 't is weel een aardig jubileumlijstje. lSrulri Wij hadden ook nog een bruid in ons midden en wel Mej. Jans Jan sen (SB III). Op 14 februari is Mej. H. de Boer (VF) 7i/2 jaar aan ons bedrijf verbonden en de heer K. v. d. Werf (TA) 15 februari 12i/2 jaar getrouwd. Op 19 februari is onze pindabran der de heer H. van Gog 12i/2 jaar in dienst. Dan krijgen we op 21 fe bruari de heer J. Klitsie 12i/2 jaar getrouwd en op 22 februari is de heer G. Zwart (SB) 25 jaar ge trouwd. Het nieuwe jaar begint al weer goed, voor elk wat in zicht, want een gezellige avond is ook wat waard. Dit is dan een overzicht voor de eerste maanden. Allemaal veel plezier toegewenst. Zieken Nu wat onze zieken aangaat het volgende. De heer D. v. Capelle- veen moest in 't ziekenhuis worden opgenomen en ook Jan Mooij (BB) s momenteel in 't ziekenhuis voor een onderzoek. De heer J. Sikkes kwam als ge volg van de gladheid te vallen, en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Met de heer Kramer (BB) uit Den Helder gaat 't goed vooruit en hopen hem weer spoedig in ons midden te zien. Ook de heer J. Pekelharing is nog steeds niet aan het werk. Mej. C. Oosting, die lange tijd ziek geweest is, is nu weer voor halve dagen aan het werk. De heer Kees Velthuis moet een rustkuur van 4 weken houden; laten we hopen, dat dit een succes mag zijn. vens als magazijnmeester voor de Bouwafdeling gefungeerd. aard was, maar ook omdat hij een waarbij hij enige afscheidscadeaux hekel had aan werk buiten de stad, in ontvangst nam. Op 22 januari zal Mej. A. Fijma <Kaas) 12i jaar aan ons bedrijf zijn verbonden en G. Breeuwer „De trein is net weg, meneer!'' ..Hindert niet, dan ben ik toch op tijd voor de volgende!"

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4