liodie in ealiarei Eigen krachten boden aantrekkelijk programma in een uitverkocht O.G. Zusj jes Beekveld wachten op S.B. nieuw kermisseizoen af Afscheid H. Middelbeek J. Mijnders jubileert Tweeling AH-FLITSEN In het nieuwe cabaret-programma „jRim Ram", waarvan op 6 ja nuari de première is gegaan in het Nieuwe de la Mar-theater te Amsterdam, geeft Wim Sonneveld na de pauze een one-man-show. Hij is hier de huisvader, 's avonds alleen thuis, en derhalve belast met allerhande huishoudelijke be zigheden. Zoals: koffie-zetten. En weet u welke koffie hij daarvoor gebruiktAH's koffie, hij komt er eerlijk voor uit. En als een dame uit het publiek later bij hem op het toneel zijn zelf gezette koffie proeft, vertelt hij er nog iets bij over de vier smaken in de koffie bij AH. In de voorstelling, die wij bijwoonden, wist de dame in kwestie er uit eigen beweging nog bij te vertellen, dat 't „Boffie- koffie" was In een uitverkocht Ontspanningsgebouw traden zaterdag 17 januari de amateur-artisten van A.H. voor het voetlicht. Om precies 8 uur gaf de heer Koopman het startsein en in zijn inleiding memoreerde hij dat men niet moest verwachten een keurcollectie van artisten te zullen zien. De ruim 30 medewerkenden hadden echter, zo zei de heer Koopman, al het mogelijke gedaan om toch maar een goed figuur te slaan. In een bonte aaneenschakeling vloeide hierna een reeks van allerhande uit de overvolle „hoorn des overvloeds" en met zang, voordracht en muziek bracht ieder zijn nummer met volle over gave en soms gave vertolking. Het applaus, dat steeds uit de zaal opklonk, was wel het bewijs dat het gcbodene zeer werd gewaardeerd. Het zou te ver voeren om alle nummers aan een uitgebreide beschouwing te onderwerpen, maar een kort overzicht wilden we u niet onthouden. Allereerst was er de Sunny Havan na Band, die voor de openings muziek zorgde en waarbij Toon v. d. Berg de zang op uitmuntende wijze voor zijn rekening nam. Deze band in deze bezetting mag wel een aanwinst betekenen waarvan de personeelsvereniging nog veel plezier kan beleven. In de loop van het programma kregen we deze band nog 3 maal te horen, doch het was, in een zo druk bezet pro gramma wel wat te veel van het goede. Het nummer waarbij door 4 dan seresjes de rokjes van de boerin netjes aan het draaien werden ge bracht was bijzonder aardig ge vonden al had men misschien beter met dit nummer het eerste gedeel te vóór de pauze kunnen afsluiten. Mej. Dorrestein bracht met haar heldere stem 2 mooie liederen en speciaal het laatste, „Leg' dein Glück in meine Hande" werd door haar met prima voordracht en goe de zang uitgevoerd. De heer Theunisz die met zijn na- politaanse zang ook 2 mooie liede ren ten gehore bracht, bracht de volle zaal enige ogenblikken in verrukking. Zijn tweede optreden Al 4 jaar achter elkaar komen Annie en Mientje Beekveld, 20 en 18 jaar oud, een paar maanden bij Albert Heijn werken om daarna weer te vertrekken. Want dan breekt het kermisseizoen aan en het hele gezin Beekveld, vader, moeder en 5 dochters begint met de woonwagen een lange, drukke tournee door Ne derland. Van omstreeks Pasen tot november staan ze iedere dag op de kermis met een attractie. Het ene jaar is het 'n knikker- I trekspel, het andere jaar met bom menwerpers of duikboten. De lief de voor het bonte leven is de beide zusjes bij de geboorte ingegeven. I Hun vader werd groot tussen de I Achtbanen, Zweefmolens, Cake- walls en zo was het ook gesteld met hun grootvader. Begrip De naam Beekveld is een begrip in de kermiswereld en de dragers zijn voor- j al befaamd om hun poffertjes. Hun eigen vader zoekt het in de kans spelen. En Annie en Mientje helpen bij het opzetten en afbreken van de ronde tent en klimmen rap op de stellingen om de zeilen vast te ma ken. Dat zijn dochters graag een oudere broer zouden hebben is een andere zaak. Het 5-tal kan goed met elkaar overweg, maar toch zijn Annie en Mientje speciaal op elkaar gesteld. Zij zijn altijd bij elkaar. Op de fa briek en in de kermistent als ze de kwartjes van de mensen in ont vangst nemen en de prijzen uit delen. Afwisselend Dit jaar zijn ze van plaats tot plaats getrokken, hoofdzakelijk be neden de Moerdijk. Ze startten in Enschede, en via Brabant en Lim burg kwamen ze tot slot in Go- rinchem terecht. Het leven is af wisselend en heeft fleur. Ze lachen nog als ze denken aan de kermis in Volendam. De mensen sparen daar het hele jaar voor de kermis van drie dagen en in die halve week keren ze al hun zakken om. De mannen kun je zien lopen met een fles jenever in hun wijde broe ken. In grote uitbundigheid leggen ze een meloen op het hoofd van Jut en dan maar slaan. Het hele dorp staat op z'n kop. Het gebeurt wel dat ze aan het knikkerspel meedoen, maar, zegt Mientje, niet betalen. Het enige wat je kunt doen is, ze te laten gaan, want an- De koffie is welverdiend, want het is hard werken. ders haal je je heel Volendam op de hals. Even later zie je ze te rugkomen. Eerlijk zijn ze. Nu is het winter en het kermis- leven ligt stil. Ze sporen dagelijks op en neer van Amsterdam naar Zaandam. Ze werken bij chef W. Delforno op de S.B. Ze hebben het daar besb naar hun zin, maar vraag je aan hen waar ze nu het liefste zijn op de kermis of op de fabriek, dan is het antwoord prompt: het woelige leven en druk ke rumoer van de kermis. Onrustig En zo wekt het geen verwondering dat zo omstreeks Pasen, Annie en Mientje onrustig worden. Het seizoen staat voor de deur, waarin het hele gezin weer van kermis naar kermis trekt. Zolang het nog duurt, zegt Annie, want het gaat steeds slechter. En vergeet niet dat in 7 maanden geld moet wor den verdiend voor een heel jaar! De verwachtingen voor de toe komst zijn dus niet erg rooskleu rig, maar het is de zusjes nauwe lijks aan te zien. Tijdens een van de vele repetities die aan de uitvoering vooraf gingen, kiekten we de „Sunny Havanna Band". in de „Balance Act" was nog niet van enkele foutjes ontdaan, maar als geheel leuk om te zien. De heer en mevrouw Geerling brachten ons een 4-tal liedjes bij de guitaar, waarvan het laatste, „Onder moeders parapluie" het naar onze smaak, het beste deed. De heer Geerling, die ook nog en kele imitaties bracht, was ook in dit nummer aanvaardbaar. Mevrouw Westers-Hofer liet ons enkele ogenblikken genieten van prachtige Oostenrijkse liederen, het mooie Tiroolse costume droeg veel bij tot haar uitbundig succes. Jam mer dat de pianist hier een klein foutje maakte, doch dit kon aan het geheel geen afbreuk doen. Ook Rein Haak bracht bij z'n gui taar de handen op elkaar; de ma nier waarop hij z'n Rock and Roll- nummertjes bracht waren gewoon af, en toen hij met Mary Ann de medewerking van de zaal vroeg, en volop kreeg, kende het enthousias me geen grenzen. Alleraardigst waren de meisjes, die onder de naam „The Four Angels" met begeleiding van een guitaar, voor ons bekende ame- rikaanse songs ten gehore brach ten, het kleine storinkje vergeven we ze gaarne. De voordrachten van de heer Vene- ma werden vlot en zonder haperen gebracht, de lach en het applaus die opklonken aan het slot van elk nummer, bevestigde zijn succes. De heren P. Vlootman en T. Kuyt brachten ons een 3-tal sketchen waarom naar hartelust is gela chen, we hadden dit tweetal nog graag meer zien spelen. Onder de naam Imitos brachten 2 heren met veel bravour een 3-tal leuke liedjes waarvan één zelfs 3 imitaties bevatte, n.l. trompet, trombone en Hawaian-guitaar. De Imito's oogstten ook een groot succes. Lest best waren er nog een groep Balletdanseressen die onder de bezielende leiding van Mej. Hel sloot een 2-tal leuke dansen had den ingestudeerd. De vrolijke, op gewekte meisjes in leuke costumes dansten alsof het hun dagelijks werk betrof en de dans, geïnspi reerd op „De Postkoets", was wel zó aardig van opkomst en uitvoe ring, dat dit tot het hoogtepunt van de avond groeide. Het deed na afloop een ieder goed, dat één der dames een ruiker bloemen aanbood aan mej. Helsloot terwijl na haar optreden mevr. Westers-Hofer eveneens een bloe metje aangeboden kreeg. Toen dan ook na de finale de heer Koopman het podium betrad om alle medewerkers, vóór-, zowel als achter de schermen te danken voor hun opofferingen en voorbereidin gen, die 13 weken aan één stuk duurden, daalde een geweldig ap plaus vanuit de zaal op de artisten neer, waarmede bewezen werd dat de avond naar aller genoegen was verlopen. Op 5 januari werd het gezin P. Schipper verrijkt met een welge schapen tweeling. Twee jongens. Leendert en Petrus Wilhelmus. De vader die in de wijnkelder werkt kreeg voor zijn vrouw een mand met eetbare verrassingen aangeboden. De hele afdeling had hierin bijge dragen. Men had echter begrepen, dat een zo heuglijk feit niet slechts mocht worden gevierd met stoffe lijke gaven. Daarvoor ging de mand geschen ken vergezeld van een oorkonde. De afbeelding laat aan duidelijk heid niet te wensen over. Gaarne wil ik enige woorden schrijven over onze grote pionier de heer Middelbeek, 't Komen in een bedrijf is altijd een gebeurtenis in ons leven, 't afscheid door het bereiken van de leeftijd heeft altijd iets weemoedigs. Maar bij een terugblik moeten wij, die hem goed kennen zeggen: een arbeidszaam leven van groot formaat is nu ten einde. De heer Middelbeek kan van een welverdiende rust gaan genieten na 51 jaar zijn beste krachten te hebben gegeven. Moge hij nog vele jaren met zijn vrouw van zijn pensioen genieten. Wij wensen hem dat van harte toe. EEN KOLLEGA. Op 1 januari 1959 herdacht de heer J. Mijnders het feit, dat hij 12^ jaar bij Albert Heijn werkzaam was. Hij begon zijn loopbaan bij onze N.V. als chef van de cor respondentie-afdeling, die destijds een bezetting van 5 dames en 1 jongste bediende had. In de loop van de jaren is dit aantal uitge breid tot resp. 7 dames en 4 heren. De heer Mijn ders weet met zijn staf veel te bereiken, getui ge de grote sta pels post, die elke dag wor den afgeleverd. Ooorspronkelijk was hij opgeleid voor het onder wijs, doch kort na de oorlog is hij ons bedrijf komen versterken. Zijn hobby's fotograferen en ber gen beklimmen liefst gecombi neerd worden nog elk jaar ver wezenlijkt en met succes; de heer Mijnders en zijn vrouw kennen Oostenrijk en Zwitserland terdege en hij heeft de mooiste plekjes op le gevoelige plaat vastgelegd. Toch wordt ook de vacantie in eigen land niet verwaarloosd en dan komt hun 6-jarige zoon Gert- jan volop aan de beurt om te ge nieten. Links: de „The Four Angels" die amerikaanss songs ten beste gaven. Rechts: de „Imitos" in een van hun leuke nummers.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3