Spectaculaire kienavond Ideeënbus Superflitsen Mei kfl esjes Vergadering Directie en Contactcommissie Aanvulling Jubilea-liist 1 op 23 december 1958 Drie aangehouden Ontspanningsvereniging 2 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 1 Januari 1959 Ve ran t woord el ijk eind redac teur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson, J. Boon, Mej. C. Buntsma, H. Eijben, W. J. Geerling Jr., J. Hali, J. Hogendijk, L. J. A. S. Kloos, W. van Maltha, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industi'ie, Zaandam. In de laatste vergadering van de kontaktkommissie kwam 't zoek raken van de melkflesjes ter spra ke die in het O.G. worden verkocht. Dit houdt in dat het bedrijf aan de melkleverancier regelmatig een schadevergoeding moet betalen. Dit zoekraken is deels een gevolg van de omstandigheid dat de melk in enkele gevallen in de fabriek wordt gekonsumeerd en de flesjes niet naar het O.G. worden terug gebracht. Deels is er reden om aan te nemen, dat een enkeling het statiegeld van de flesjes dat het bedrijf heeft be taald, zelf inkasseert. Al met al een wonderlijke situatie die ons 'n goed vaderlands spreek woord in de pen geeft: „De kruik (fles) gaat zo lang te water tot hij barst Woensdag 17 december hield de Personeelsvereniging zijn traditio nele kienavond. Was de jaarvergadering een week te voren slecht bezet, 17 december bood daarentegen het tegenbeeld. 415 leden waren gekomen om mee te kienen naar de mooie prijzen. Konijnen en rollades waren de vet te prijzen. Er ging een hoera op als de winnaar naar voren stapte. De heer Van Vliet dacht in de eer ste ronde de gelukkige te zijn; helaas was dit een misverstand, nummer 8 kwam niet meer uit de De heer A. Koopman en mej. P. van Rooijen kijken of mej. C. van Vliet geen fout maakt. zak. De heer B. Vinke ging met het konijn op stap. De tweede ronde ging beter voor de heer Van Vliet. Het konijn kwam hem eerlijk toe. Zo werden vier rondes gespeeld. Daar tussendoor werden op de toe gangsbewijzen kerstkransen ver loot. De heer A. Koopman moest om rust verzoeken, want er werd rechts en links met doeken ge smeten. De zaal werd onrustig. Waar lag de fout Waarschijnlijk duurde het te lang en waren er te veel prijzen. Wan neer de eerste 15 prijzen gevallen zijn, wordt daarna de toeloop naar het toneel te groot om de plankjes te kon troleren en de volgorde van de prijzen vast te stellen. Het loten houdt te veel op. Wanneer we de volgende maal in- plaats van 4 rondes, nu eens 5 of 6 rondes doen, met niet meer dan 10 of 15 prijzen, dan is het gehol naar het toneel afgelopen en is alles overzichtelijker. Alleen de Personeelsvereniging moet wat dieper in de beurs tasten om nog een paar konijnen te kopen. Maar als je de Flitsen leest, kan dit er best af, want je krijgt de indruk, dat het geen Personeels vereniging is, maar een spaarbank. Al met al zijn dit maar suggesties. We kunnen evengoed terugzien op een geslaagde avond, en de heer A. Koopman danken als omroeper, mej. C. van Vliet als zijn assisten te en mej. P. van Rooijen als de juffrouw aan het schoolbord voor de gezellige avond die zij ons ge bracht hebben. O Cr in wintertooi Het dichte sneeuwkleed flatteert het ontspanningsgebouw De heer F. Schuddeboom opent I Aan het einde van de vergadering deze laatste vergadering in 1958, deelt de heer Schuddeboom mede, welke belegd is om enkele prakti- Jat het jaar 1958 voor het bedrijf sche punten nog vóór het nieuwe niet onbevredigend is geweest, het- jaar af te werken. geen tot uiting is gekomen in de In de jubileumlrjst van het vorige nummer kwamen enkele onjuist heden voor. De correcties samen met een paar aanvullingen volgen onderstaand. H. v. d. Loo De heer Schuddeboom brengt nog- verhoogde kerstgratifikatie en de H. Havik vergroting van het kerstpakket t.a.v. 1957. De heer Schuddeboom dankt dan ook de aanwezigen voor de pret tige medewerking en hoopt, dat de verhoudingen ook in de toe komst zo zullen blijven. Elk jaar opnieuw zal een groter beroep worden gedaan op de pro- duktiecapaciteit, omdat het aantal maals het roken ter sprake. De in 1958 ingevoerde schorsingsmaat regel werkt blijkbaar onvoldoende preventief en indien er dan geen andere mogelijkheid bestaat, zal gebruik gemaakt worden van het echt om bij roken direkt ingaand ontslag te geven, ongeacht de leng te van het dienstverband of an dere overwegingen. Ook voor degenen die na 5 uur werken geldt dit rookverbod. Voor mensen die overwerken en daarbij niet in de gelegenheid zijn in het O.G. of elders koffie te drin ken en te roken, zal naar een aan- vaardbare oplossing worden ge zocht. A. de Jong H. Martin B. W. v. Kooten P. de Bruyes J. S. de Boer H. v. d. Stadt J. Kuyk J. A. van Leuverden W. Haeser C. Hartland Werk zaam fabriek rayonl. kantoor fabriek De ideeënbuskommissie kon deze maand over het aantal inzendingen niet klagen; 24 waren er op de agenda geplaatst, maar jammer genoeg vielen er weinig beloningen uit te delen. Dit was ten dele hieraan te wijten, dat sommige inzendingen niet di rekt nuttig waren voor het bedrijf. Als iemand door een wijziging ge makkelijker kan werken en b.v. lopen bespaart, zal het bedrijf gaarne deze verbetering aanbren gen, doch men moet niet op een beloning uit de ideeënbus rekenen. Die kan alleen worden betaald als de kommissie overtuigd is dat het werk door deze maatregel ook be ter of sneller verloopt. Een tweede misverstand, waar de kommissie overigens wel begrip voor heeft is, dat personen, die in geschakeld worden bij het overleg over verbeteringen, niet tegelijker tijd of tijdens het proefdraaien hun suggesties of nieuwe gezichtspun ten in de bus moeten stoppen. Alleen als men ongevraagd met voorstellen komt en niet ingescha keld is of indien men pas na een bepaalde tijd nieuwe ideeën heeft, kan een beloning worden toege kend. Overigens waren er inzendingen die vermoedelijk zeker de moeite waard zijn, maar nog een nader onderzoek behoeven; 3 ideeën wer den aangehouden tot de volgende vergadering. We wachten dus maar op de vol gende maand en laten het deze keer bij de aanmoedigingspremie die werd betaald aan de heer J. P. Pasma (K.B.) winkels zich voortdurend uitbreidt H. C. Bosnach en de omzet stijgt. Spreker maakt dan ook gaarne van de gelegenheid gebruik om het gehele personeel dank te brengen voor haar mede werking in het afglopen jaar en haar een voorspoedig 1959 toe te wensen. De voorzitter van de kontaktkom missie, de heer J. M. Overmeer, sluit zich bij de woorden van de heer Schuddeboom aan en hoopt dat het bedrijf een goed jaar te gemoet zal gaan. Bij de rondvraag komt de vakan tieregeling van 1959 nog even ter sprake. De toezegging om vóór 31 decem ber deze regeling bekend te ma ken kon helaas niet gestand ge daan worden, doch men kan er op rekenen, dat vóór 31 januari 1959 de regeling definitief bekend zal zijn. fabriek H. Thiry Vinke Datum in- diensttr./ huwelijk 16- 7-46 18- 7-46 31- 7-46 28- 8-46 10-10-46 2- 5-34 18- 6-34 19-12-46 20- 6-19 1- 8-34 1- 2-47 8-34 27- 2-47 10- 4-47 5-11-34 Z zaken Jubileum 1959 16- 1 18- 1 31- 1 28- 2 10- 4 2- 5 18- 6 19- 6 20- 6 1- 8 1- 8 3- 8 27- 8 10-10 5-11 H huwelijk H 12>/2 12 12% 12 y2 25 25 Z 12VZ 12 V2 12% 12% 25 2-12-'58: Kees Kramer (K.B.) 20-12-'58: Robert Paul Bunscho ten (Calc.) 5- l-'59: Leendert en Petrus Wil helmus Schipper (W.K.) 9- l-'59: Joke Marcella Pieters (Ink.) 14- l-'59: Erik Klaas Abbink (S.B.) 18- l-'59: Eduard Johannes Pe perkamp (Emb.) Zaterdag 20 december 1958 werd een gezellige avond gehouden voor de leden van de Ontspannings Vereni ging met hun dames. Werd voorheen zo'n avond ge vuld met diverse spelen, thans werd op deze avond een Kienavond" gehouden, waarbij mooie prijzen beschik baar waren. Na drie ronden kienen werd een pauze gehouden, voor een gelagje, om daarna nog enige gezelschaps spelletjes te doen, zoals spelen, hengelen, kegelen en speerwerpen. Ook voor deze spelen waren prij zen beschikbaar. Deze gezellige avond was voor de Ontspanningsvereniging het sluit stuk van het jaar 1958, aange zien de daarop volgende donder dagen feestdagen waren, donder dag 8 januari 1959 werd voor dit jaar de eerste klubavond weer ge houden en is er weer naar harte lust gebiljart en gekaart. Onze klub telt 45 leden en vanzelfspre kend kunnen we nog nieuwe leden plaatsen. Aanmelden van nieuwe leden bij de heren G. A. van Rooijen H. Bakker J. Popping P.Z. S.B. K.B. Hieronder volgen de biljartstanden der diverse klassen. T. K. Gruijs P. Gruijs H. v. d. Burg A. Kok M. Stadt Hoofdklasse gesp. gew. 5 5 2 2 verl. 3 1 3 4 3 gelijk punten 10 10 4 Dank brengen aan directie en personeel voor de bewezen attenties: Mej. R. A. de Boer bij haar 25- jarig jubileum. De heer J. Mijnders bij zijn 12l/2~ jarig zaken jubileum. De heren H. Middelbeek en G. jonkers bij hun afscheid van het bedrijf. Mevr. C. Breeuwer bij haar ziekte. De heer P. H. van Gog bij zijn jubileum en ziekte. Mevr. van Buuren-van Zutphen bij haar ziekte. De heer J. Gras bij zijn ziekte. De heer B. Snijders tijdens zijn ziekte. De heer J. Schijf bij zijn 12]/2- jarig zaken jubileum. De heer Chr. Smit eveneens bij zijn 12%-jarig dienst jubileum. Fam. J. Rep bij de geboorte van hun dochter. Fam. P. Schipper bij de geboorte van hun twee zoons. Fam. D. Abbink bij de geboorte van hun zoon. Dat wij onze klanten vaak langs de gekste weg krijgen is een ieder onge twijfeld bekend, maar zo gek als ik het heb vernomen, nee, dat is toch wel iets aparts. Het geval wilde, dat de schoorsteen van de familie Y al geruime tijd niet zo best meer trok. Mevrouw Y be klaagde zich hierover tegen haar man en die besloot dat zaakje eens even op te knappen. Hij klom daartoe op het dak gewapend met een blik met stenen, waar hij een touw doorheen gehaald had. Met kennersoog liet hij op het dak gekomen het blik in de schoorsteen zakken, met het doel deze op die manier schoon te vegen. Nu wilde het toeval, dat het blik tussen huiskamer en dak bleef steken en met geen mogelijkheid meer was los te krijgen. Een flinke ruk aan het touw was er de oorzaak van, dat dit brak, zodat de schoorsteen helemaal dicht was; en wel zo dicht alsof hij dicht gemetseld was. Ja dat was wat, geen kachel aan en temperaturen, die schommelden om het vriespunt. Een vlug gehaalde „echte" schoor steenveger zag er geen gat in, wat logisch is met zo'n blik met stenen erin, en raadde mijnheer Y aan een metselaar te laten komen. De met selaar kwam en achtte het nodig om een flink gedeelte van de schoorsteen af te breken om deze weer enigszins hol te krijgen, wat natuurlijk de be doeling is van een schoorsteen. Na anderhalve dag was hij zover ge vorderd, dat het blik er uit kon wor den gehaald. Laat het nu een Albert Heijn groen teblikje zijn. Mevrouw Y was er zo van onderste boven, dat zij alhoewel zij al jaren klant was bij de coöpe ratie, de chef van het in de buurt zijnde filiaal van Albert Heijn dit voorval ging vertellen. De chef heeft haar er toen meteen van weten te overtuigen, dat onze produkten lang niet mis zijn en mevrouw Y is daar om nu klant van Albert Heijn. Nu is mijn idee voor de reclame afdeling: laten we in alle schoor stenen zo'n blik gooien, je kan nooit weten. De kluis op het hoofdkantoor is nu ook gereed gekomen. Zodat wij bij eventuele inbraak niet meer bang be hoeven te zijn, dat Albert Heijn ge ruïneerd zal worden, want er is geen doorkomen aan. De timmerman heeft het deze week wel geprobeerd, want hij gleed vlak voor de gesloten kluis uit en ramde met zijn hoofd naar voren de kluisdeur. Deze bleek hier echter tegen bestand, het hoofd ech ter minder en vertoonde een prachtige bult. De afdeling kas was hoogst ver ontwaardigd en vond het zonde van de kluisdeur. Gelukkig had de tim merman een flesje melk bij zich en u weet: „met melk meer mans", zodat hij er volledig bovenop is gekomen. Dit waren dan weer enkele super- I flitsen en ik neem weer afscheid van I u tot de volgende keer. gesp. gew. verl. gelijk punten J. Tin 11 8 3 16 12 7 4 1 15 C. de Bruin 13 7 6 14 G. v. Rooijen 12 7 5 14 11 7 4 14 N. Hollkamp 10 7 3 14 R. van Vliet 10 7 3 14 9 4 4 1 9 M. de Vries 7 3 3 1 7 A. v. d. Brink 9 3 5 1 7 W. v. d. Bijl 11 2 9 4 B. Vinke 11 2 9 4 J. v. Breda 6 0 6 0 2e klasse gesp. gew. verl. gelijk punten P. de Grooth 15 11 3 1 23 L. Heijstek 14 9 5 18 J. de Jong 16 8 7 1 17 C. Breeuwer 10 6 4 12 N. v. d. Leij 14 6 8 12 H. Bakker 13 5 8 10 N. den Hollander 14 3 11 6

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2