d»P Kantine op hoofdkantoor officieel geopend Nieuwe kaas-wasmachine Concert .De Toverfluit" Pasfoto's jutuwwjw -ncn n Fabr/Zaan )anuanl959 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 16e Jaargang No. 1 - Januari 1959 In mi'iiioriani Hierdoor delen wij U mede, dat tot ons leedwezen op maandag 12 januari 1959 is overleden JENNEKE EGGINK in de leeftijd van 17 jaar. Jenneke, die op de drukkerij werkte, was al geruime tijd ernstig ziek. Door haar zachte karakter was zij bij haar collega's graag ge zien; dit kwam vooral tot uiting in de vele bezoeken die deze haar op haar ziekbed brachten. Wij hopen dat haar ouders de kracht mogen ontvangen het verlies van hun enig kind te dragen. Zij ruste in vrede. Gezellige gelegenheid voor consumptie De oude kaaswasmachine op de kaasafdeling is vervangen door een nieuwe. De ronde Edammertjes be landen nu via een trechter van 1-hoog in de machine en worden vervolgens gewassen. Drie bakken Edammers ont vangen een be handeling met hetzelfde water. Dat kan, want voordat ze in de manden te rechtkomen worden ze eerst nog nagespoeld. Deze eenvoudi ge methode werkt driemaal zo vlug als voorheen toen er tijdens het wassen nog al lerlei aan de machine moest wor den gedaan. Willem Lauppe en Herman Dikken beschouwen de vernieuwing dan ook als een verbetering, waarvan ze veel gemak hebben. Ons muziekkorps o.l.v. de heer C. Kat, geeft op zaterdagavond 7 fe bruari a.s. te 20 uur een concert in het Ontspanningsgebouw, waar aan medewerking zal verlenen de Gemengde Zangvereniging „On der Ons" met als dirigent de heer L. Stapper. Er is bal na. De dansmuziek wordt verzorgd door de Mikro Solisten. De Balleiding is in handen van Jan Eshuijs. Bep, Nel en Hanny (v.l.n.r.) druk in de weer in de keuken, die van alle gemakken is voorzien. lllllllllllllillUUIUnillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll de eersten Kopi ..Het gaat nu heel wat vlugger", zegt Willem Lauppe. e inleveren De kopie voor het volgend nummer moet uiterlijk op maandag 9 fe- i bruari a.s. in het bezit van de j redaktie (239) zijn. L)e heer H. Martin tijdens zijn dankwoord. seerd. Er is een nieuwe koffie zetmachine, theeketel, gasstel en zelfs een afwasmachine om deze onprettige bezigheid te veraangenamen. Tenslotte is het wel leuk om aan een knop te draaien en de afwas vuil en wel er in te stoppen en die er schoon uit te halen. ge gelegenheid is ontstaan." De heer Heijn dankte de heren Huisman, Koomen en Zwartkruis voor de wijze, waarop zij deze kan tine tot stand hebben gebracht. „Als het keukenpersoneel is inge werkt," vervolgde spreker, „kun nen broodmaaltijden beschikbaar worden gesteld, die tegen grond- stoffenprijs gekocht kunnen woi'- den, dus geen loonopslag en geen ruimtekosten. De grondstoffen- prijs van koffie bedraagt 0.05 en van thee 0.02 per kop. Dit gaat ook gelden voor brood. Wij zullen hier een zelfbedienings systeem toepassen, zodat men zelf een tableau kan pakken, zelf mee nemen naar een tafeltje en alles zelf weer mee terug nemen (we mogen het zelf ook opeten). Ook zullen wij een huishoudelijk regle ment samenstellen. In navolging van het ontspanningsgebouw zul len wij ook hier een kantine-com- Gocdkoop en goed Introdudieprogramma Er is een verandering gekomen in het introduktieprogramma voor de nieuwelingen van de fabriek. De inhoud ervan die, zoals bekend is, in twee gedeelten werd ge bracht, blijft ongewijzigd, maar de tijdsindeling is met ingang van 6 januari j.l. anders geworden. De introduktie is nu als volgt ge regeld. Iedere maandagmorgen om de veertien dagen, van 8 uur tot half twaalf, wordt hetzelfde pro gramma afgewerkt. Dit is het eer ste gedeelte van de gehele intro duktie. Het tweede gedeelte heeft plaats om de acht weken, voor degenen van wie de proeftijd is verstreken. I Verder kunnen wij in het ver- j volg beschikken over het film zaaltje naast het Ontspan- ningsgebouw. Dit is goed nieuws voor de heren inleiders, die het onge mak van het toneel als spreekruimte aan hun stem banden hebben ervaren. Het Ensemble „De Toverfluit" zal op zaterdag 21 februari a.s. te 20 uur optreden voor ons personeel op initiatief van de Personeels vereniging. De medewerkenden zijn: Het Toverfluit-Show-kwintet, Truusje Koopman: zang bij het kwintet en cabaretière; Dogi Ru- gani: gespeelde schetsen; De Bal- samo's: Goochelshows. Het Toverfluit-show-kwintet is sa mengesteld uit 5 musici van „De Zaaiers". .1 nie n pra lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Waarvoor de cantine i dienen: eten, kaarten i ]Ten gezellige drukte heerste er vrijdagmiddag om 12.25 uur in de nieuw te openen kantine in het hoofd kantoor. Eindelijk is het dan zo, dat ook het kantoor personeel niet meer met het hoofd onder de armen hoeft te lopen wat toch eigenlijk ook geen gezicht meer was. Thans zal men gebruik kunnen maken van de schitterend ingerichte kantine. Bij het binnentreden trof ons onmiddellijk de prettige en rustige sfeer. Met smaak en overleg heeft men een kan tine geschapen, die ongetwijfeld aan alle eisen zal vol doen. Leuke en artistiek verantwoorde behangdessins, prachtige mozaïken in het moderne zeil op de vloer, de kleurige stoeltjes en bijpassende tafeltjes, grote ramep aan de Zaan met een prachtig uitzicht, al deze dingen hebben er toe bijgedragen, dat men er zich werkelijk thuis voelt, wat natuurlijk onontbeerlijk is voor een goede kantine. Ook een belangrijk deel van de keukenuitrusting is gemoderni- Bij de opening waren o.a. aanwezig de heren J. Heijn, A. Heijn, J. Le gerstee, P. Ligtenstein, D. Vet- haak, D. A. ter Wee, H. K. Engel, en de heer C. Kraaij. Na een korte inleiding van de heer C. Kraaij nam de heer A. Heijn het woord. „Het heeft ons", aldus de heer Heijn, „de Raad van Be stuur en directie gegriefd onze medewerkers geen goede plaats te kunnen geven waar zij tussen de middag zouden kunnen eten. Met de verhuizing van het CM-maga- zijn kwam er echter ï-uimte vrij en ik geloof wel, dat hier een gezelli- aan de „bar" missie instellen. Deze kantine commissie zal in overleg met de ondernemingsraad worden samen gesteld. Het spreekt vanzelf," al dus de heer Heijn, „dat het eten op de afdelingen nu afgelopen moet zijn." De heer Heijn besloot zijn toespraak met te zeggen: „Ik hoop dus, dat de kantine een middel punt mag worden voor onze mede werkers (sters). Na deze woorden sprak de heer H. Martin een kort dankwoord na mens de kantoor-commissie. Toen opende de heer A. Heijn de beide deuren, die toegang geven tot de beide eetzalen, waarmee de kantine dan als geopend werd be schouwd. De president-directeur, de heer A. Heijn, opende de cantine officieel met een toespraak. De personeelsadministratie van de fabriek is zo ingericht, dat van ieder personeelslid bij indiensttre ding een pasfoto wordt verlangd. Ondanks de aandrang die wordt uitgeoefend, blijven enkelen in ge breke aan dit verzoek te voldoen. De aandacht zij er nogmaals op gevestigd, dat, indien men speciaal pasfoto's moet laten maken, er in de kosten wordt tegemoetgekomen ad 0.75. Kom dus over de brug

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1