Koffie in cabaret Drie nieuwe Z.B.'s in het zuiden Damesrubriek in ere hersteld Jubilea in 1959 Chef Post kwam in de publiciteit llllilJIilllllilllllilllBIlllllilllllllil Redactiewijziging Wij bezochten in «lecemher: Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 16e Jaargang No. 1 - Januari 1959 SAH002000192 Flitsen Landelijk januari 1959 De nieuwe ZB om deze zaken te gaan bekijken wel voorstellen, wanneer U weet, dat deze zaken voor West-Brabant en Vlissingen een enorme vooruit gang betekenen. Nu, wij zijn in geen enkel opzicht teleurgesteld. Bij het oprijden van de Markt in Bergen op Zoom is het alsof alles in het niet valt. Er is één winkel die dadelijk opvalt en dat is „Al- bert Heijn". Deze zaak ligt zeer gunstig op een hoek van de markt, terwyl er een grote parkeerplaats is, waar de vele klanten van bui ten, o.a. van het eiland Tholen, hun auto kunnen parkeren. Tot onze spijt hebben wij chef P. Scheerders niet ontmoet, doch wij hadden een leuk gesprek met de heer L. J. Hermans, die de ver zorging van de vleeswaren en de kaas heeft en dit een machtig in teressant werk vindt. „Deze artikelen leven", aldus de heer Hermans, „en met onze prachtige koelvitrines is hier iets moois van te maken. Hoewel het een goed teken is, blijft het ver velend, dat wij niet steeds bij kun nen blijven met voorverpakken, zo druk is het dikwijls." Deze winkel, die o.a. voorzien is van een aparte inham voor de wij nen, is een grote aanwinst voor Bergen op Zoom en een uitstekend visite-kaartje voor ons bedrijf. On- In memoriaal Hierdoor berichten wij U dat na een langdurig ziekbed op 7 januari, zijn 45e verjaardag, tot. ons leedwezen in Den Haag is overleden de heer ADRIAAN SLUIMER De heer Sluimer ti-ad op 17 juni 1938 in dienst van ons bedrijf als verkoper in het filiaal te Brielle. In 1948 kwam hij als ambulant naar Den Haag, waar hij als vervanger en etaleur werkzaam is geweest. In deze functie is hij met velen in contact geweest en heeft al ler waardering weten te ver werven. Onze oprechte deelneming gaat uit naar zijn echtgenote en bei de kinderen, die wij de kracht toewensen om dit zware verlies te dragen. Hij ruste in vrede. In het nieuwe cabaret-programma „Rim Ram", waarvan op 6 ja nuari de première is gegaan in het Nieuwe de la Mar-theater te Amsterdam, geeft Wim Sonneveld na de pauze een one-man-show. Hij is hier de huisvader, 's avonds alleen thuis, en derhalve belast met allerhande huishoudelijke be zigheden. Zoals: koffic-zetten. En u weet welke koffie hij daarvoor gebruiktAH's koffie, hij komt er eerlijk voor uit. En als een dame uit het publiek later bij hem op het toneel zijn zelf gezette koffie proeft, vertelt hij er nog iets bij over de vier smaken in de koffie bij AH. In de voorstelling, die wij bijwoonden, ivist de dame in kwestie er uit eigen beweging nog bij te vertellen, dat 't „Boffie- koffie" was in Roosendaal. Daar het juist tegen sluitingstijd liep en dus de kassa's opgemaakt moesten worden, hebben wij niet te veel tijd gevergd van chef A. W. Raaymakers. Toch was deze tijd voldoende om te kunnen constate ren, dat men ook in Roosendaal zeer enthousiast is over deze nieu- zaak en dat iedereen zich voor 100 geeft, om ook hier tot een steeds grotere omzet te komen. Vlissingen Vlissingen tenslotte stond reeds lang op de lyst om ZB te worden, doch de vereiste vergunningen ble ven lang uit. Eindelijk was het zo ver, dat onder grote belangstelling op 17 december de nieuwe zaak in de Walstraat geopend kon worden. Een enorme vooruitgang vergele ken bij het oude pand in de St. Ja^- cobstraat. Dat deze zaak door de Zeeuwen gewaardeerd wordt, komt o.a. tot uiting in een fraai gedicht, dat door de heer Aspeslagh, bij de Zeeuwen welbekend, voorgedragen werd en waaruit tevens naar voren komt, dat de fam. Aarnoutse hier zeer gezien is. Het gedicht werd tevens afgedrukt in „De Schelde- bode" van 18 december 1958 en zal in februari door ons gepubliceei'd worden. Met ingang Tan het Tolgeude nummer: In ons nummer van januari 1958 startte Ageeth de Wolff-Scherphuis met een artikelenserie onder de titel „Alleen voor de dames". Uit reacties van de lezeressen hebben wij kunnen opmaken, dat deze rubriek een zekere populariteit genoot. Daarom heeft de redactie besloten om na een onderbreking van enige maanden wederom ruimte te maken voor een speciale damesrubriek. Deze keer hebben wij mevrouw Gerdy Atsma-Prins bereid gevon den de verzorging van de nieuwe artikelenserie op zich te nemen. Zij is als journaliste verbonden aan Gerdy Atsma-Prins, 24 jaar oud, heeft na haar opleiding aan het Amsterdams Lyceum een jaar in Genève gewerkt in een gezin met drie kinderen. Doel van dit ver blijf was de Franse taal. Na haar terugkeer werd zij journaliste. Thans gaat zij ook meewerken aan „AH-Flitsen". het Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon". Gerdy zal niet alleen gaan schrij ven voor onze verkoopsters, maar zoveel mogelijk ook voor de echt genotes van de chefs en andere medewerkers. Hierdoor zal een reeds lang door de redactie ge koesterde wens in vervulling gaan. De redactie hoopt en verwacht dat de damesrubriek ook nu weer de belangstelling zal hebben van alle dames. In het volgende nummer vindt U haar eerste bijdrage. Filiaal Vlissingen, Walstraat, werd al direct bij de opening in de kerstsfeer gebracht. De ruime zaak is een aanwinst voor Vlissingen. Nu de heer F. Brandsma alweer bijna 2 jaar leiding geeft aan de perso neelszaken van onze filialen en intus sen goed ingewerkt en bij u allen be kend is, is hiervan het logische ge volg dat hij ook de verantwoording overneemt van de eindredactie van ..AH-Flitsen" Vanaf heden zult u dus de naam van de heer Brandsma aantreffen boven aan bladzijde 2 als eindredacteur. Zelf heb ik nu ruim 12 jaar bemoeie nis gehad met „AH-Flitsen"eerst van de fabrieken en later van de filialen. Ik heb zeer veel medewerking onder vonden o.a. van een groot aantal redacteuren. Alléén kan men nl. een krant niet elke maand produceren en de laatste jaren hebben zij het eigen lijk gedaan. Ik ben er van overtuigd, dat de heer Brandsma op dezelfde medewerking mag rekenen en wens hem veel vol doening in het beheer van het zo be langrijke communicatie-middel, dat een personeelsorgaan nu eenmaal is. H. K. ENGEL Anderhalf jaar later ging „Eva" nog eens een kijkje nemen bij deze paren. De heer en mevr. Post had den nu een eigen woning, maar laten wij bij het begin beginnen. De heer en mevr. Post gingen na hun trouwdag inwonen bij de ou ders van de bruid. Zij deelden de huiskamer en keuken en hadden een leuk hokje, dat als slaapkamer fungeei-de. De heer Post was toen nog vervanger. Het ging reusach tig goed zo. Natuurlijk wel niet zoals je het zou wensen, maar te vreden waren zij en ook de schoon ouders. In tranen Dat bleek wel toen de „kinderen" in hun nieuwe tehuis trokken, een woning naast de winkel, in de Fer dinand Bolstraat, waar de heer Post chef was geworden. „M'n moeder", zo vertelde mevr. Post- de Vries, „kon haar tranen niet be dwingen". Het was dan ook wel een verande ring voor allen. Een eigen woning nu. Een huiskamer, een grote slaapkamer en keuken. De heer Post ging in de vrije avonduren aan het werk. Timmeren, behan gen, schilderen. Een prachtige zelf gemaakte linnenkast staat in de slaapkamer. Met frisse pastel tinten werden de kamers omge toverd. Wij weten natuurlijk niet hoe het interieur er voor de meta morphose heeft uitgezien, maar dat de heer Post, behalve een goed kruidenier, ook een uitstekend timmerman, schilder en behanger is, staat voor ons als een paal bo ven water. Verrukt Toen de reportster van „Eva" dan ook na anderhalf jaar weer „op dook", was ook zij verrukt over deze verbetering. Van de vijf echt paren zijn er twee, die baas zijn op eigen erf, waaronder de familie Post. Inmiddels is chef T. Post nu overgeplaatst naar filiaal Sehelde- straat 100 in Amsterdam. „Ik ben er blij mee, meneer," vertelde ons de trotse chef. „Wij blijven echter in de Ferdinand Bolstraat wonen, daar willen wij voorlopig niet van daan." Een klein drukfout je, dat voor kwam in ons Kerstnummer, willen wij graag corrigeren. Vermeld werd dat de gepens. chef J. Meester op 7 mei 40 jaar ge trouwd is. Dit moet zijn: 17 mei. Abusievelijk niet opgeno—en werd het 121/2-jarig zakenjubileum van chef J. v. Tienhoven, fil. Leiden, Haarlemmerstraat. De jubileum datum is 26 janu-ri. Het spreekwoord „Oost West Thuis Best" geldt in sterke mate voor de Zuiderlingen in ons bedrijf, die reeds jaren in de wes telijke of noordelijke provincies werkzaam zijn, maar desondanks ioch iedere gelegenheid aangrijpen om de feestdagen of vakan ties door te brengen in Brabant, Zeeiand of Limburg. Deze keer was het voor Uw redac teur een dubbele attractie tijdens de feestdagen in Brabant en Zee land te verblijven, daar ons bedrijf in drie weken tijd drie schitterende zelfbedieningsbedrijven geopend had in het zuiden. Bergen op Zoom U kunt zich onze nieuwsgierigheid der de beproefde leiding van chef Scheerders zal hier ongetwijfeld ?en groot succes geboekt worden. Roosendaal Onze verbouwde zaak in Roosen daal valt bij het doorrijden van de Brugstraat ook dadelijk op, on danks de vier concurrenten in de onmiddellijke nabyheid. „Eva" en het woningproblecm Op 15 februari 1957 trouwde de heer T. Post, chef van filiaal Scheldestraat 100 te Amsterdam, met mej. W. H. de Vries. Zo kunnen wij nog 359 trouwdata van chefs noemen, maar speciaal dit huwelijk had een bijzonder tintje. Een reportster van het be kende damesblad „Eva" maakte namelijk op die heuglijke datum een reportage van vijf huwelijken, die op deze dag gesloten werden. Speciaal de manier, waarop deze jonge gezinnen het woningprobleem oplosten, werd naar voren gebracht.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1