St. Nicolaas kwam tweemaal in het O.G. Nieuw personeel {abrieken W GEHUWD- Volleybalclub kan nog enkele mannelijke leden gebruiken Bonte avond 22 nov. intocht St. Nicolaas in Amsterdam Muziekjubileum Fraai gezicht op vuurwerk Advertentie 4 AH-FLITSEN Vol spanning en een beetje zenuw achtig kwamen de kinderen voor de goedheiligman. Wij heten welkom D. Brinkman Adm. P.M. L. v. d. Wert S.B. H. v. d. Wert S.B. S. E. Fiege-Breurken S.B. G. Holt S.B. J. Pot S.B. W. Vermeulen S.B. G. P. Tolen Emb. S. C. Henncphof S.B. A. C. M. Hoogland K.B. M. Klaassen-van Gelder S.B. D. Buysman Adm. Bedr. Bur. E. Tielman S.B. M. W. Loois S.B. W. A. Ruyter S.B. S. de Wit S.B. M. de Koning S.B. G. Buddenberg K. A. Tel S.B. K. Ramaker B.A. P. B. Schouwstra S.B. Mej. J. Nijmeyer Pers.z. Fabr. W. Schilp Hollerith Sint Nicolaas bracht op zaterdagmiddag 29 november j.l. het jaarlijks bezoek aan de kinderen van ons personeel. Het O.G. was eivol met van ongeduld popelende kinderen, toen de goed heiligman waardig binnenschreed, zichtbaar verheugd over de geestdrift, waarmede de „gelovige" jeugd hem begroette. De zwarte pieten tuimelden als eenmaal weer met de rode bis- jonge honden door de schoor- schopsmantel en mijter was toe- y j I gerust, was hij weer als nieuw, steen resp. door het raam en Énkelen onzer riep de Sint voor joegen 't jonge volkje de schrik zich. Allereerst was daar de heer om het lijf. Met welgekozen Bartclson, die prijzend werd toe woorden richtte Sint Nicolaas»>e- j j moenngen voor het personeels- zich vermanend tot de schare fonds; dan werd Henk Kuyt van de afd. calculatie dank gebracht voor het kale knikkertje dat hij zich had laten scheren (overigens door baatzucht gedreven). Als derde kwam Corry Helsloot (V.A.). Zij voldeed aan het vx'ien- delijk verzoek van de oude Sint om het wonder van de hoela-hoep te vertonen. En daar ging zij, in een spagaat met de hoepel draai end om haar hals. Ten slotte bedankte de Spaanse Bisschop de voorzitter van de P.V. de heer Koopman, voor het vele goede werk dat hij in deze funktie verricht. Deze maakte op zijn beurt van de gelegenheid gebruik de hoge bezoeker te bedanken voor zijn komst. Daarna kon men zien, dat de Sint niet afkex-ig was van een dansje en er zich bedreven in toonde. Om kwart voor elf was de pret ten einde. en schonk aan een paar kleinen speciale aandacht. Maar die aten dan ook altijd slecht of hadden hun zusje aan het oor getrokken. Ja, ja, dat komt er van. Het orkestje speelde prima, al leek ons de begeleiding van de Sinterklaasliedjes niet steeds ge- De Pieten strooiden met kwistige hand pepernoten. De Sint en zijn knechts namen ver volgens plaats bij het toneel om de verrichtingen van de goochelaar Remidol gade te slaan die ter ere van hem en ten vei'make van de rest zijn magische trucs uithaalde. De man had de zeer gelukkige ge dachte gehad de kinderen direkt bij zijn goocheltoei'en te betrekken, zodat de zaal, met een half oog naar de Sint, onder een oorverdo vend lawaai meeleefde. Tot slot kreeg ieder een cadeau en dat was de bekroning van een uit nemend kinderfeest. 's Avonds 's Avonds kwam de Sint en zijn gevolg terug op de dansavond van de Pei'soneelsvei'eniging. De goed heiligman had afgezien van zijn schimmel en pi'ofiteerde van de nieuwste technische vinding van Wei-ner von Braun: Het ruimte vaart-raket. Een zilverachtig spits toelopend projektiel, de A.H. 291158, zette zijn grijze last in de hal van het O.G. af. De beide Pieten duwden het super-voei'tuig de dansende zaal binnen. De Sint was enigszins onthutst en wat pips. De hoge snelheid was te veel voor hem geweest; en had zijn beknelde ligpositie zijn waardig heid enigszins ontluisterd, toen hij 27-11: A. P. Tramper (O.G.) 28-11: J. Leibrand (K.B.). 6-12: C. A. Wellner (V.F.). Om de spieren losser te maken eerst een goede grondgymnastiek. Onze volleybalclub groeit langzaam maar gestadig. Het ledental (dames heren) is intussen gestegen tot 25. Onder de ener gieke leiding van de heer J. Zeeman wordt er iedere vrijdag na kantoortijd van 17.30 19.30 uur hard getraind. Deze avonden zijn altijd ontzettend gezellig. Wij beginnen met wat i'ondjes lo pen, bokspringen en grondgym nastiek. Dit is om de spiei'en wat losser te maken. Daarna gaan wij ons op de baltechniek toeleggen. Wij leren de serve, ofwel het op slaan van de bal; het ovei'spelen naar je medespelers in het veld en de smash, dit is met de vlakke hand de bal op nethoogte in het veld van de tegenpartij slaan. Hierna gaan wij een paar sets spe len. Soms heeft het al iets van een echte wedstrijd weg. Met veel enthousiasme en aanvuring van het publiek aan de kant of boven De bonte avond van 17 januari a.s. is in volle opbouw. Het program ma wordt geheel verzoi'gd door eigen krachten van kantoor en fa briek. De repetities zijn in volle gang. Zorg dat U er op zaterdag 17 ja nuari bij bent. in de ladders, wordt er gespeeld. Zo verloopt er dus een avond ont spanning. Als er onder de lezers of lezeres sen belangstellenden zijn voor de volleybalsport, zou ik zeggen, kom eens op een vrijdag een kijkje ne men. Wij kunnen nog wel enkele leden, in het bijzonder wat heren, gebruiken. Dus als U een sport zoekt in de echte AH-sfeer, wordt dan lid van onze volleybalclub. Ogenschijnlijk nog levenslustig en goed gezond ontviel ons plotseling, op zaterdag 6 de cember, de heer C. KLOPPER Hij genoot de laatste 10 jaren van zijn pensioen en leefde nog in opvallend sterke mate mee met het bedrijf. Speciaal de afdeling office, die ruim 25 jaar onder zijn leiding stond, kon hij niet vergeten en regel matig kwam hij hier nog eens een kijkje nemen. Zowel zijn werk als zijn vriend schap zullen wij niet vergeten en wij wensen hen, die hun man en vader moeten missen, veel sterkte toe. 19-11: Maria Elisabeth Cuypei's (VRIO) 2-12: Jeanette Adriana Rep (B.B.). 12-12: Jacqueline v. d. Meer (kan toor) j Op maandag 17 november j.l. vier- I de ons lid de heer D. Capelle- veen zijn 25-jax-ig zakenjubileum bij A.H. 's Morgens was een bijeen- I komst in het O.G., waar onze voor- zitter, de heer Vinke, het woord voerde en de felicitaties overbracht van ons coi'ps. Wij wensen de heer Capelleveen nog vele jaren toe in goede gezondheid met zijn gezin. Dank zy de bereidwilligheid van onze directie hebben velen van ons op 3 december een groots vuur werk gezien, dat werd afgestoken ter gelegenheid van de nieuwe oeververbinding tussen Oost- en West-Zaandam. Eén zwarte mensenmassa was het op de brug en de naaste omgeving en daarom was het een sympathie ke geste om voor onze mensen en i hun huisgenoten het nieuwe kan- toorgebouw tei' beschikking te stellen, zodat zij zich verzekerd wisten van een goede plaats. I Nu was het een voordeel, dat ons administratiegebouw aan de Zaan gebouwd is, velen konden een plaats krijgen in de voorste linies en ook het dak mocht zich in aller belangstelling vex-heugen. En het was een fraai gezicht! Sterrenregens en vele kleuren, vliegende schotels en vuux-pijlen, het wisselde bont af met grote stukken als de Molen en de Water val. De „oh's" waren niet van de lucht. Vooral het slotstuk „de nieu we Beatrixbrug" was een waar kunststukje, dat door allen bijzon der werd gewaardeerd. Te bevragen bij C. Baars (V.A. 282). Of 's avonds na 7 uur aan de ark. TE KOOP GEVRAAGD: Een vriendelijke Sint Nicolaas en enkele peuters met van verwachting kloppende hartjes. Illllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Supersonisch was de snelheid van de raket, de AH 281158, die de Sint 's avonds in 't dansende O.G. bracht. Zijn beknelde ligpositie had zijn waardigheid enigszins ontluisterd. Maar eenmaal weer toegerust met mantel en mijter, was hij weer als nieuw. Wegens omstandigheden ter rui ling aangeboden: WOONARK, liggende op het Kalf t.o. nr. 282. Bevat huiskamer 4 x 4 m, eethoek 3 x 3 m. Portaal, keuken, kloset, eventueel ook voor douchecel ge schikt, twee slaapkamers, balcon. schuur, stijger 7x4 meter. Kelder 12 x 4 x 1.1 m. Ook deze keer was ons weer de eer te beurt gevallen om de Sint in te halen in Amsterdam. Om 1 uur werd vertrokken van de fabx-iek met 2 bussen. Er was een behoor lijke opkomst. Wij i*eden via de nieuwe brug van Schellingwoude. Het was deze middag tamelijk koud. Uit Zaandam waren nog 2 verenigingen aanwezig, n.l. Verka- de's Harmonie en de drumband van K. en V. Er was weer een dui zendkoppige menigte op de been, om de Sint te verwelkomen. Het is altijd prettig om hiervoor te spe len. Na de bekende route te heb ben gelopen wex-d na afloop nog gezellig een uurtje doorgebracht. Om half zeven was alles weer thuis. Op zatei'dag 7 februari 1959 vindt ons winterconcert plaats in het O.G. met medewerking van de zangvereniging Onder Ons en de Micro Solisten van Jan Keijzer. Huux-prijs 9.40 per week. Ideaal voor diegenen die van vrij heid, natuur en veel zon houden. Gaarne ruilen voor een vrij bene denhuis in Zaandam. een paar voetbalschoenen maat 4445. In goede staat. Inlichtingen via toestel 239. Woensdag 26 november bracht een groepje dames en heren van het hoofdkantoor een bezoek aan de fabrieken.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4