Dank brengen Contactcommissie maakte de balans op Judo-junioren oefenen met volle overgave Attentie! Verslag O.R. vergadering op 2 dec. 1958 Verantwoording I P. Schaap won de grote prijs uit de ideeënpot Vakantieverdeling Bartelson bezoekt AH-FLITSEN 3 Allereerst doet de Voorzitter mededelingen over het nieuwe cen trale magazijn, dat men wil vestigen in de Achtersluispolder en waarin tevens de verschillende magazijnen van de fabriek zouden kunnen worden ondergebracht. Vervolgens spreekt de Voorzit ter over de kerstgratificatie over 1958, waarvan het bedrag, ge zien de bedrijfsresultaten over 1958, iets hoger ligt dan de gra tificatie over 1957. Vervolgens komt aan de orde de brief, die de heer Overmeer heeft ingezonden aangaande de ideeën bus. Na een uitvoerige gedachten- wisseling wordt besloten aan de directie te verzoeken het bestaan de systeem in dier voege te wijzi gen, dat de drie beste ideeën, die in een bepaalde periode niet be loond zijn in de volgende periode wederom meelopen. Onuitvoerbaar acht men het de ge hele afdeling te laten delen in de door één van haar leden verworven beloning. Hierna komt aan de orde een brief Aangezien de op 9 december j.l. gehouden jaarvergadering slechts door een gering aantal leden werd bezocht, geven wij onderstaand enige gegevens betreffende de fi nanciële toestand van de perso neelsvereniging, opdat de niet-aan- wezige leden toch een inzicht krij gen, hoe het momenteel met de finantiën is gesteld. Ook dit jaar kon Uw penningmees ter constateren, dat de inkomsten (contributies, alsmede gekweekte rente van de spaarfondsrekening) een opgaande lijn vertonen. Voor de tweede keer in onze 12-jarige geschiedenis kwam het totaal bo ven de 4000.t.w. 4083.53 (1957/58: 4070.68). Daar de uit gaven verre achter bleven bij de inkomsten 3287.21) steeg ons te goed per 6 september j.l. bij de Stichting Spaarfonds Albert Heijn tot 3859.07. Daar de begroting voor het komen de verenigingsjaar, i.v.m. enige aanmerkelijk duurdere avonden, dan wij gewend zijn („Oh Venus" 510.ensemble de „Toverfluit" 750.en een uitvoering van een operette 700.een grote stij ging vertoont, wat de uitgaven betreft, verwachten wij, dat ons saldo, daar de inkomsten de uit gaven niet geheel zullen dekken, met ongeveer 200.zal dalen. Hiermede wordt de gunstige kas- positie natuurlijk niet in gevaar gebracht! Wilt U nog enige cijfers In haar 12-jarige bestaan zag de vereniging haar jaarlijkse contri buties toenemen van bijna 1300.- tot ruim 4000.-, terwijl de uitga ven van 256.- stegen tot bijna 3300.-. Totaal werd gedurende de 12 jaren van haar bestaan aan contributies en rente ontvangen 33.589.84 en uitgegeven 29.730.77. van de heer Eyben over de veilig heidscommissie. Deze commissie zal haar rondgangen spoedig her vatten en een rapport indienen, waar het behoort. Als volgend punt van de agenda komt aan de orde het rapport aan gaande de werkzaamheden van de commissie „Stichting Ontspan ningsgebouw" over 1958. Na beantwoording van enkele ge stelde vragen, dankt de voorzitter de commissie voor het gevoerde beheer en spreekt zijn vreugde uit, dat de proef zo goed geslaagd is. Ten slotte constateert de voor zitter, dat aan de zittingsperiode van de ondernemingsraad in deze samenstelling een einde is geko men en dat enkele leden niet zullen terugkeren. Spreker zegt alle le den van de onderneminsgraad dank voor de aangename samenwerking en vertrouwt met de nieuwe leden op dezelfde prettige wijze te zullen samenwerken. De heer Overmeer dankt de direc tie namens het personeel voor de kerstgratificatie en stelt er prijs op zijn erkentelijkheid uit te spre ken voor de goede verstandhouding- die in de afgelopen 2 jaren in de ondernemingsraad heeft bestaan. aan directie en personeel voor de bewezen attenties: De heer M. Hartog bij zijn ziekte. De heer en mevrouw Cuypers bij de geboorte van hun doch ter. De heer en mevrouw de Lange bij de geboorte van hun dochter. De heer en mevrouw Nol bij de geboorte van hun dochter. De heer Scheer bij zijn 12^-ja rig zakenjubileum. P. H. van Gog bij zijn 12%-jarig jubileum en ziekte. Verder werd er nog dank ge bracht voor de aardappelen, brandstoffen en het kinder St. Nicolaasfeest. fL mmjl De heer F. Schuddeboom overhandigt aan ideeënbuswinnaar P. Schaap de enveloppe met 375,De heren F. Konings, J. Ph. IJpma en P. C. Vink (v.l.n.r.) kijken toe. Feest, groot feest was het toen de heer P. Schaap met de bood schap thuis kwam, dat hij de grote prijs van 300 gulden, die iedere 4 maanden uitgeloofd wordt voor het beste idee, had gewonnen. Hij bleek over mei, juni, juli en augustus het hoogst- beloonde idee te hebben ingediend. Een verbetering van de werkmethode in de limonadefabriek, wat hem f 75,- opleverde ,,'t Was anders een beetje angstig moment," vertelde Schaap, „toen het bericht kwam, dat ik ,op het matje' moest komen bij de heer Schuddeboom, want, zo dacht ik, er is zeker iets mis gegaan met de advokaat en hiervoor krijg ik een pak op m'n broek." 't Werd echter een pak van z'n hart, want op de prijs had hij hele maal niet gerekend. Dac het geld van pas komt behoeft geen betoog en nu kan Mevr. Schaap gelukkig de mantel kopen, waarin ze zo'n zin had en de kin deren kunnen nu eens een extra'tje krijgen, de jongste twee een goed stuk speelgoed en de oudste boe ken voor de studie en vader ja, die schiet er voorlopig bij in, want voor de rest van het geld gaat de gehele familie deze zomer naar Texel en Schiermonnikoog met vakantie. Maar we geloven toch wel, dat vader aan het plezier van zijn ge zin een mooi aandenken zal hebben en hopen dan ook dat hij nog lang aan deze vakantie terug mag den ken. We wensen de familie Schaap nu al vast „veel genoegen". Wij wachten nu met spanning af, wie de extra-premie over septem ber, oktober, november en decem ber winnen zal. Over de vakantie-verdeling in 1959 kunnen thans nog geen mededelin gen worden gedaan. Wij hopen er de volgende maand op terug te komen. Wat gebeurde er voor en door het personeel? Er zijn verschillende tijdstippen te noemen, waarbij een mens genegen is, even terug te denken aan de tijd die achter hem ligt, o.a. bij verjaardagen, jubileum enz., maar vooral op de gelegenheid bij uitstek, de jaarwisseling. In dit verslag is 't mijn taak, u allen aan de hand van de voornaamste resultaten een indruk te geven, hoe belangrijk 1958 geweest is. Het kinderkamp voor kinderen van 8-12 jaar, wat onderhand een tra ditie gaat worden (laten we het hopen) was dit jaar weer een groot Sinds korte tijd heeft de judo- vereniging Albert Heijn een jeugdafdeling van jongens van 7 tot 12 jaar. Eens per week op dinsdagavond van 18.00 uur tot 19.30 uur krijgen de adspiran- tjes gymnastiek- en judoles van enkele seniorleden. Het is een genoegen te zien met welk een overgave de junioren de aanwijzingen volgen. De vorderin gen zijn dan ook overeenkomstig. Kinderen zijn vlugleers en hun na tuurlijke soepelheid is van groot voordeel. Het komt voor dat zuster P. Wa genaar tussen de middag aan haar huisadres wordt opgebeld. Het ge beurt zelfs dat men in het koffie- uurtje bij haar aanbelt. Zij stelt dat uiteraard allerminst op prijs en verzoekt van 12.3013.30 uur niet meer te worden gestoord dan in zéér dringende gevallen. Deze uitbouw van de vereniging is er een teken van, dat het goed gaat. Het bestuur heeft zelfs een Seniorenledenstop moeten instel len. Voor jongens staat de inschrij ving (nog) open. 1 januari 1958 is de officiële da tum van oprichting, zodat de club binnenkort aan zijn 1-jarig be staan toe is. Over de vakantieregeling en 4 toeslag ineens zijn hoegenaamd geen klachten naar voren geko men. Samenwerking Een mooi staaltje van samenwerking was dit jaar, dat personeel van kan- foor en fabriek gezamenlijk een uit stapje georganiseerd hebben voor onze gepensioneerden. Het was een pracht dag, waarvan grote waar dering is uitgegaan. De kosten zijn door direktie, kantoor en fabrieks- fonds betaald. „Proficiat". Aan 't interieur en de kleine ver bouwing van 't O.G. zult u allen wel gemerkt hebben, dat de be heerscommissie van 't O.G. dit jaar niet stil gezeten heeft; een ieder die hier mee te maken heeft zal toch niet kunnen ontkennen, dat een goede verzorging van dit re- kreatielokaal toch wel belangrijk De koprol is een voornaam onderdeel van het valbreken. De Commissie heeft nog grote I plannen, die in de loop van de tijd zeker merkbaar zullen worden. Ideeënbus De ideeënbus heeft met zijn extra beloning wel meer be kendheid gekregen. De inge zonden ideeën waren beter dan vorig jaar. Voor 't komende jaar zal er een nieuwe rege ling komen, waaraan een wed strijd verbonden wordt; dit zal U nog wel bekend gemaakt worden. En nu maar denken; sukses er mee! Zoals mij verteld is, was het St. Nicolaasfeest voor de A.H.-kinde- ren van 4-7 jaar ook weer een ge slaagde middag, met 's avonds voor de ouderen een St. Nieolaas- bal er achteraan. Ook dit was een mooi geheel. Ik spreek de wens uit, dat wij bij de jaarwisseling even aan 1958 denken, of er soms iets geweest is wat we niet goed gedaan zouden hebben. Laten wij ons dan hierin herstellen, we zijn maar mensen, waarvan er niet één onfeilbaar is In de laatste O.R.-vergadering is ons bekend gemaakt, dat de kerst- gratifikatie iets ruimer zal zyn dan vorig jaar; ook de gepensio neerden worden niet vergeten. De mededeling luidde dat 1958 een beter jaar is geweest dan 1957, waarin tot uiting komt, dat, wan neer het bedrijf 't goed gaat, het ons ook goed gaat. Laten we allen hopen en meewerken, dat het zo mag blyven, liefst nóg beter! bank Hierbij dank ik de Direktie, be drijfsleiding en personeelsverte genwoordiging voor de bereikte resultaten, door een goede verhou ding en samenwerking tot stand gebracht. Dat de nieuw gekozen O.R.-leden deze twee punten zullen blijven behartigen: Een goede on derlinge verhouding en samenwer king in eerlijkheid en rechtvaar digheid, dan alleen kan 't goed gaan. J. M. OVERMEER Zo zijn wij dan gekomen aan de laatste Flitsen van dit jaar. En als wij een blik terugwerpen, dan moe ten wij zeggen dat onze Flitsen met spiongen is vooruitgegaan, 't Is een keurig verzorgd maand blad, waar wij allen trots op kun nen zijn. De vele mooie foto's op elk gebied versieren onze krant elke maand. Mag ons blad ook in 1959 onze belangstelling hebben. Dan wil ik de Directie namens on ze gepensioneerden hartelijk dank zeggen voor de ontvangen kolen ^n aardappelen. Ook ons personeel gaf zijn bijdrage aan de levering van de aardappelen. Zo willen wij ook Personeelszaken hartelijk dank zeggen voor de prettige sa menwerking welke wij in het af gelopen jaar mochten ondervinden. Ons personeelfonds heeft ook dit jaar weer vele goede diensten ge daan dank zij Directie en perso neel, waar vooral onze zieken U heel dankbaar voor zijn; moge 't nieuwe jaar op dezelfde wijze zo door gaan. Het is misschien wel aardig om enkele cijfers te noemen over hu welijken, geboorten en jubilarissen. Er werden in dit jaar 26 kinderen geboren, aanmerkelijk meer dan in 1957. Hoe dat komt daar moet ik het antwoord op schuldig blijven. Huwelijken waren er ook nog al veel. Dit jaar zijn er 29 in 't huwe lijksbootje gestapt; dit komt op aandringen van B. en W., want die zeggen: trouwen maar mensen, want wij bouwen mooie huizen en voor niet te hoge huur; 't is goed wonen in Zaandam. Van hen die 7%, 12%, 25, 40 en zelfs 50 jaar in dienst waren is 't aantal dit jaar 38, dus U ziet allen wel, dat wij, geachte lezers en le zeressen, dat onze kas wel goed aan de tand is gevoeld, maar laat ik U met deze cijfers niet ongerust maken, want aan zieken besteed den wij dit jaar ruim 4000.U ziet wel wat dit fonds in ons groot levensmiddelenbedrijf uitgeeft. Wij mogen ons gelukkig prijzen dit alles te kunnen doen, en de contri butie is nog steeds gebleven, en dan zult U zeggen: hoe bestaat het, met zo'n grote uitgavenpost. En toch hopen wij in 1959 op de oude voet weer voorwaarts te gaan met medewerking van Directie en U, leden van ons fonds. Er zijn in de afgelopen maand nog blijde gebeurtenissen te vertellen. Bij de fam. Rep is een dochter, Adriana, geboren en bij de fam. De Lange (C.M.) werd ook een dochter geboren. Aan de fam. P. v. Gog (C.F.) werd een dochter ge schonken. Ook bij de fam. G. Kui per (Vrio) werd een dochter, Mia, geboren. Bij de fam. Massing (C.M.) werd ook een dochter ge boren. Ook bij de fam. Goudriaan werd een dochter geboren; wij fe liciteren deze ouders met dit blijde gebeuren en hopen dat al deze kin deren in de beste gezondhjid mo gen opgroeien en wij wensen de moeders een spoedig en algeheel herstel toe. Wat onze zieken betreft willen wij eerst denken aan Mej. C. Oosting, pas weer uit 't ziekenhuis geko men. Wij zullen hopen dat Cobi weer gauw geheel opgeknapt mag zijn en wensen haar dan ook het allerbeste toe. Ook de heer Stevens, die al enige weken in 't ziekenhuis wordt ver pleegd, wensen wij 't allerbeste. De heer Kramer (K.B.) uit Den Helder is ook al enige maanden thuis, maar zijn vrienden vergeten hem niet, want regelmatig gaat G. Breeuwer van de B.B. met één der collega's op bezoek. De heer de Goede wordt verpleegd in 't zie kenhuis en wij wensen hem een spoedig herstel; de heer Overveen gaat hem steeds bezoeken, wat een prettig gebaar is. Mevr. Beunder was of is in het ziekenhuis, maar 't ging gelukkig weer wat beter. Tot ons leedwezen vernamen wij dat de heer C. Klopper op 6 decem ber j.l. is overleden. Dan zullen wij op 't laatst van deze maand van twee vrienden afscheid nemen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het zijn de heren Middelbeek (C.M.) en Jonkers (T.W.). Zo loopt dan ook dit jaar snel ten einde, en wij wensen elkaar straks weer al 't goede voor het nieuwe jaar. Wij hopen dat wij voor onze zieken ook een gezond jaar tege moet gaan, want dat is nog altijd de grootste rijkdom. Laten wij dan besluiten om Direc tie en personeel prettige Kerst dagen toe te wensen en een geze gend nieuwjaar.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3