Uitbouw gaat gestadig voort Tweede helft 1958 werd veel verbouwd 1958 gaf goed bedrijfsresultaat Kerstnummer met jaaroverzicht 500.000 citroenen in onze filialen verkocht Hoofdkantoor verhuisde intern l>rie en twintig ZB's geopend Flitsen Fabr/Zaan december Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 15e Jaargang No. 12/13 - December 1958 Vredessymbool in de lichtstad Parijs. De omzetvermeerdering, die het gevolg was van de prijsverla gingscampagne in het najaar van 1957 heeft zich in 1958 niet alleen gehandhaafd, maar heeft zich steeds voortgezet. Deze omzetvermeerdering is niet alleen toe te schrijven aan deze prijs verlagingscampagne, doch is mede het gevolg van: a. De toenemende belangstelling voor ons spaarsysteem. De onvoorwaardelijke garantie, die door onze klanten zeer ge waardeerd wordt en die tevens nieuwe klanten het volle ver trouwen in ons bedrijf geeft. Diverse acties, o.a. onze zeer Prettige Kerstdagen Onder de christelijke feestdagen is er niet één, die met meer opge wektheid wordt gevierd dan het Kerstfeest. Geen ander feest heeft een zo algemeen bekend symbool als de kerstboom, verlicht door kaarsen. Bovendien is het een feest voor het hele gezin. Wij kunnen heel verschillend over Kerstmis denken en het toch er over eens zijn, dat het bij de vie ring vooral aankomt op de sfeer. Daarom ligt het voor de hand, dat wij allen de neiging hebben daaraan mee te werken, dat wij de eigen zorgen, de eigen belan gen tijdens deze dagen in het licht van de kerstboom even opzij zet ten om ons te verheugen in het glanzende licht, ons meer te rich ten op dat wat ons samenbindt dan op de tegenstellingen die on der mensen leven. Dat is die prettige sfeer, welke in dit opschrift wordt bedoeld en welke ligt opgesloten in mijn wens: Prettige feestdagen voor u allen. A. HEIJN Jzn. geslaagde koffie-actie, die onze zaken in het middelpunt van de belangstelling zette. De opening van een vijf en twintig-tal zelfbedieningszaken waaronder 2 supermarts. On der deze nieuwe zelfbedienings zaken bevinden zich veel ver bouwingen van bedieningszaak in zelfbediening. Ons grote assortiment, dat door de activiteit van onze eigen fa briek en inkoopafdelingen steeds up to date is en dat te gen de laagst mogelijke prijzen aangeboden wordt. Het groeiende enthousiasme van ons verkopend personeel, dat mede gesteund door interne acties van Zaandam en georga niseerd door de reclame-afde ling, er een eer in stelt de Ne derlandse huisvrouw op de prettigste manier te bedienen. Dit speelt een zeer voorname rol, daar een tevreden klant te rugkomt en dit betekent: omzet. Voor het komende jaar hebben wij reden om dit jaar ook weer met vertrouwen tegemoet te zien. Reeds staan tal van nieuwe acties ,,op stapel"; U kunt er van op aan, dat de toenemende zuigkracht van de naam Albert Heijn een steeds stijgende lijn in de omzetten zal doen zien. Hierbij is een goede service onmis baar, zodat de nieuwe klant niet alleen een goed product koopt voor een lage prijs, maar ook een pret tige indruk heeft en met plezier terugkomt. Het jaar 1958 is voor ons levensmiddelenbedrijf een goed jaar geweest. De prijsverlagings-actie waar mee vorig jaar werd gestart, heeft de verhoogde omzet tot gevolg gehad die men ervan verwachtte. En die omzetvergroting is niet alleen constant gebleven, doch zelfs toegenomen. Om dat alles te bereiken is er ook dit jaar weer hard gewerkt. In fabrieken, kantoren en niet te vergeten in de win kels. Alle drie elementen zijn onmisbaar voor het welslagen van ons bedrijf. Feestelyke Tiering Begin november werd de 500.000ste citroen van dit jaar in een der filialen afgeleverd. Nooit tevoren werd dit aantal in één jaar door ons bedrijf verkocht en er was dus alle reden dit feit te vieren. Op 10 december j.l. is dit gebeurd en wel in filiaal Theresiastraat te Den Haag. Onze groenten- en fruitinkoper, de heer Th. Ruijs, voorgesteld en ingeleid door de rayonleider, de heer G. J. Heijn, vertelde direct na sluiting van de zaak het tot dan toe geheim gehouden doel van zijn komst. Hij vei-volgde: „Door het expeditie-systeem kun nen wij niet precies nagaan, ir welke zaak deze 500.000ste precies is afgeleverd. Wel is bekend met welke wagen deze is vei-voerd. Het lot heeft filiaal Theresiastraat, een der winkels uit de bewuste route, aangewezen. In U, meneer Huisman, huldig ik dan ook alle chefs die deze mijlpaal hebben helpen berei ken. De citrus-verkoop ver- toont een steeds stijgende lijn, maar de situatie in de ons om ringende landen laat zien, dat er nog veel te bereiken is. Daar wordt n.l. in het kruide- niersbedrijf veel meer citrus- fruit verkocht dan hier. Maar ik ben er zeker van, dat onze omzet zal blijven stijgen, zo dat wij beslist binnen niet al te lange tijd meer dan één miljoen citroenen per jaar zul len verkopen." De heer Ruijs was niet met lege handen gekomen. Voor de bedrijfs leider, de heer T. Huisman, was er een kistje met keux-ig opgemaakt fruit; voor zijn medewerksters en medewerkers had hij ook fruit meegebracht, keui'ig verpakt in een plastic zak. De heer Huisman beloofde in een kort dankwoord, dat men er op kan rekenen dat filiaal Theresia straat in de voorste geledei-en mee zal strijden voor een grotere ci trus-verkoop. Hij herinnerde er aan dat Albert Heijn reeds vóór de oorlog appelen had verkocht. De vestigingsbepa lingen maken dat in de gewone zelfbedieningszaak nu onmogelijk, maar „met het fleurige en levende citi-usfruit zullen wij nog veel kun nen bei-eiken". Dit was het einde van de korte, maar gezellige bijeenkomst. Allen gingen naar huis met de zak fruit en genoten van de vrije middag. Wellicht zijn hun gedachten die middag al wel eens uitgegaan naar de 1.000.000ste citroen In dit nummer het laatste van het jaar hebben we aan de ene kant aandacht willen schenken aan het naderend kerstfeest. Aan de andei-e kant wilden we een overzicht geven van het wel en wee bij Albert Heijn N.V. in het afgelopen jaar. Voi'ig jaar hebt u dit jaarover zicht kunnen lezen in het boekje „Hoe en Wat". Dit jaar vindt u het in dit Kerst-nummer. Wij ho pen dat u het aangename lectuur vindt. Rest ons U prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar toe ie wensen. En voor ons bedrijf: een goed 1959. De redaktie. De verbouwing van het voorma lige Centraal Magazijn tot een ad ministratiegebouw heeft het jaar 1958 gekenmerkt. Het is een voldoening dat de eex*- ste afdelingen in september de nieuwe kantoren konden betrek ken, geleidelijk aan gevolgd door de andere naarmate de verbou wing zijn voltooiing bereikte. Deze belangrijke ruimte-winst re kent definitief af met de engheid van behuizing waarmede ons kan toor in steeds erger wordende ma te te kampen kreeg. De verwach ting is tevens gerechtvaardigd dat het plezier in het werk nog zal toe nemen nu de werkefficiëntie blijkt bevorderd en de omgeving waarin men zijn arbeid verricht, veel aan ï-ustige sfeer heeft gewonnen. De wijze waarop de heer G. J. Heijn het ruimteprobleem oploste, verwekt hilariteit bij het team van de Theresiastraat. In het begin van 1958 kon de directie slechts met weinig opti misme spreken over de vooruitzichten met betrekking tot de verbouwingen tot Z.B. Vooral de stagnatie bij het verlenen van bouwvergunningen had een remmende invloed. Hierin kwam evenwel een verandering ten goede, doordat de regering door de nadelige gevolgen van de bestedingsbeperking gedwongen werd over te gaan tot versnelde uitgifte van vergunningen voor kleinere bouwwerken. Aan deze maatregel is het te danken dat er dit jaar nog 23 Z.B.'s geopend konden wor den, het grootste deel hiervan in de tweede helft van het jaar. Het totaal dezer zaken is hier door gebracht op 85. Zes supermarts Het aantal supermarts is dit jaar uitgebreid tot zes. Hiervan zijn er nu drie gevestigd in Amsterdam één in Haarlem en twee in Rotter dam. Het percentage bedieningszaken blijft verder teruglopen. Maakten zij einde 1957 nog 80 van het totaal uit, thans is nog 75 BZ. Twee bestaande ZB's konden on langs worden uitgebreid en gemo derniseerd, n.l. de filialen in Assen en Utrecht, Handelstraat. Deze dringend noodzakelijke verbou wingen bewijzen zonneklaar, da het moderne winkelsysteem inmid dels volkomen is ingeburgerd. Ook in 1959 zal de verdere ombouw van BZ's zo krachtig mogelgk wor den voortgezet. De vele onzekere factoren maken het onmogelijk nu reeds met concrete gegevens te ko men. Voor nieuwe vestigingen geldt hetzelfde. In Amsterdam kon de vleesver koop helaas nog niet ter hand ge nomen worden, hoewel vers vlees tot het assortiment van een SM moet behoren. Verbetering RZ-iiiventaris Hoewel er geen nieuwe BZ's meer worden geopend, ivorden er wel re gelmatig verbeteringen aangebracht in de inrichting en inventaris. In een enkel geval vindt algehele moder nisering plaats. Gezien de ervaringen in het bui tenland opgedaan, is het niet on mogelijk, dat het display-systeem in de ZB's enige wijziging zal on dergaan. Op enkele plaatsen wor den thans proeven genomen, maai de tijd is nog niet lang genoeg ge weest om uit de resultaten nu reeds verantwoorde conclusies te trekken. Samenvattend kan gezegd wor den, dat ook in 1959 alles ge daan zal worden om onze naam te behouden als de modernste kruidenier van Nederland.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1