Zorg dat je er bij bent in 1959! 5000ste in Gennep Feest in filiaal Steynlaan, Zeist Volop mogelijkheden in eigen bedrijf GEHUWD AH-FLITSEN In ieder behoorlijk bedrijf wordt jaarlijks een overzicht samen gesteld, dat betrekking heeft op de zakelijke gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Het nieuwe jaar wordt niet ingegaan voor dat een begroting is vastgesteld, aan de hand waarvan zoveel mogelijk getracht wordt het bedrijf te laten „draaien". Brengen we het bovenstaande even over naar je persoonlijk le ven, dan kunnen we het geen afgelopen jaar. slechte eigen schap noemen, wanneer je bij de jaarwisse ling ook even een overzicht maakt over 't Zo'n terugblik geeft je soms ook inspiraties voor het komende jaar. Je maakt je dan klaar voor het nieuwe, dat nog onbekend is, en daarom juist zo aantrekkelijk. Je persoonlijke belangen staan hierbij zeker niet op de achter grond; zij zijn bij dat nieuwe ten nauwste betrokken. Dit klinkt misschien wel egoïstisch, doch de waarheid is hierin niet te ontken nen. Onmiddellijk rijst de vraag hoe je dan je eigen belangen kunt dienen in het bedrijf waar aan je ver bonden bent, n.l. ons filiaalbedrijf. Ons aller belang Met deze inleiding zijn we beland op het punt waar het eigenlijk om gaat, n.l. om jezelf en om ons be drijf. Om jezelf zo aan het begin van het nieuwe jaar, terwijl ons bedrijf ook aan dit begin staat. Geen vergelijking Mogen wij hier dan even dieper op ingaan? We richten ons dan deze keer spe ciaal tot onze mannelijke krach ten. ongeacht hun leeftijd of hun vorderingen. Is jullie belang ook niet het be drijfsbelang Is het bedrijfsbelang ook niet jul lie belang? Hoe dan dus beide belangen tege lijk te dienen? Bij de beantwoording van deze vragen komen we terecht op het terrein van „jullie". Het gaat om jullie; het gaat om jullie heden en om jullie toekomst, We hebben naast onze bedrijfs leiders van de filialen zo'n slor dige 900 medewerkers. Tot die 900 willen we ons richten, ver deeld over 365 filialen; zaken die ons filiaalbedrijf vertegenwoordi gen in Nederland. Wat garandeert de directie van dit bedrijf? Een goede toekomst. 19-11: R. van der Scheer en Jan- nie van de Veen, fil. Put ten. 22-11: N. van Baar en Tiny Ros kam, fil. Zwijndreeht. 24-11: D. Staphorst, rayon 2, en Antonia Gilain. 24-11: F. Meinders, fil. A'dam, Overtoom 487, en Greet Kwakkel, A'dam, Oplei dingswinkel. 23-11: H. Berends en Trijntje Nij- land, fil. Groningen, Kor- reweg. 25-11: A. Besse, fil. A'dam, Burg. de Vlugtlaan, en Jannie Hagen. 25-11: H. Bak en Marry Bakker, fil. Schagen. 25-11: H. Jansen, rayon 8, en Riet Jansen, fil. Oosterhout. 25-11: J. Roselaar en Riet Priis, fil. Vlissingen, St. Jacob- straat. 26-11: L. v. d. Waal en Annie Fie- ret, fil. R'dam, Slinge. 27-11: K. Sijtsma, fil. Leeuwar den, Nieuwestc.d, nl -jkje Vrij. 27-11: F. de Groot en Jacoba Zorn, fil. Bilthoven. 29-11: B. de Groot en Alida Rijk- j hoff, fil. Krommenie. 4-12: B. ter Stege, fil. H'sum, Vosmaerlaan, en Marry I Vreeken. 11-12: H. F. ten Kate en Jaantje i Kool, fil. Vlaardingen, Schiedamseweg. 17-12: J. den Exter en Alida I Vuyst, fil. R'dam, Jonker i Fransstraat. 19-12: H. Meijer en Ria Wifbraad, fil. A'dam, Com. Schuyt- straat. - Wie? Voor wie? Voor allen, die 1. een gezond stel hersenen be zitten. 2. over een goede wil beschik ken om te werken. 3. bereid zijn zich geheel in te zetten voor het bedrijf. 4. zich theoretisch en practisch willen bekwamen voor de taak, waar zij zich tegenovei gesteld zien. 5. verantwoordelijkheid bezit ten. 6. enthousiasme kunnen opbx-en- gen. 7. leiding kunnen geven. 8. kunnen organiseren. 9. vertrouwen hebben in leiding en bedrijf. 10. een goede toekomst willen verwerven. Tien belangrijke punten, die wij niet zo maar even noemen, maar ten aanzien waarvan wij ook een taak hebben. De taak nl. om je aan de hand van een opleidingsschema die kans te geven. Een opleiding, zowel te Zaandam als in je filiaal, waarbij aan al deze punten aandacht wordt besteed. Te Zaandam organiseren wij: a. Zaandagen, na 2 maanden dienstverband. b. Bediendencursussen voor BZ en ZB. c. Vervolgcursussen voor de functie van assistent-chef. d. Chefscursussen voor de x-eser- ve-chefs functie. e. Rayonwinkeldagen. Wij onderscheiden: a. vex'kopex's b. Ie verkopers c. assistent-chefs d. reserve-chefs. De eex'ste twee categorieën kende U reeds. A ss. «lief Voor assistent-chef komen in aan merking zij, die aan de 10 punten voldoen en die dus ook in het bezit zijn van a. Vakdiploma b. middenstandsdiploma c. lakschrijfdiploma en de Vex-volgcursus met goed re sultaat hebben gevolgd. Res. «lief Als reserve-chefs zien wij onze as sistenten-chefs, die de chefscursus met goed gevolg (diploma!) heb ben doox-lopen en die in de prak tijk bewezen hebben rijp te zijn voor de chefsfunctie. Zij worden dan ook geacht direct benoembaar te zijn tot bedx-ijfsleider over een filiaal, rekening houdende met pex'soon en zaak. In de filialen stimuleren wij met behulp van uw Districts- en Rayonleider een goede practische opleiding te geven door uw be- drijfsleidei\ Tot de jongeren zeggen wij: Aan stelling tot reserve-chef is bereik baar op 23-jarige leeftijd. Tot de ouderen: „Let op u saeck". Voorhoede Zorgt u er echter allen voor deel uit te maken van de voox-hoede. U begrijpt wel wat we daarmee bedoelen. Via de beoox-delingen van diverse personen moet u er komen en kimt u er komen. Wij vestigen de aan dacht op u, als u zich door uw ca paciteiten meldt! Dit is ook een „onvoorwaardelijke garantie". In uw persoon dienen wij dus ook ons bedrijf, door er zorg voor te dra gen dat wij, zoals in het verleden, ons gesteund weten door mede werkers, die hun taak verstaan. Dit alles meenden wij te moeten opmei'ken aan het begin van het nieuwe jaar. Laat het zakelijk een goed jaar worden, maar ook voor je persoonlijk. Wij zeggen je gaarne onze steun toe en wensen je van harte een goed resultaat. Redactie vraagt tips Enige maanden geleden hebben wij tips gevraagd van onze le zers. Van verschillende zijden ontvingen wij stukjes en aan wijzingen. Een beloning van f 2,50 wordt een dezer dagen verzonden aan verk. Frans Storms uit filiaal Geleen voor de stukjes „Silico- nische vitaminen" en „Vergeet achtig". Andere zijn nog in be werking. Wie verdient de volgende premie? Op 29 oktober en 12 november bezochten weer een aantal chefs met hun echtgenoten de fabrieken. Op 22 november werd in het gezin van de familie Guelen-van den Hoogen te Gennep een dochter geboren, Maria Norberta. De pasgeborene bleek het inwonertal van dit Noordlimburgse dorp op 5000 te hebben gebracht. De heer K. Edelijn, chef van ons filiaal aldaar, bood de gelukkige moeder een levensmiddelenmand aan. Jubilarissen 5 JAAR IN DIENST IN DECEMBER 1958 Fil. 520 Verk. B. H. Beekmann 7-12 514 Mej. P. R. Maas 14-12 2 JAAR IN DIENST IN DECEMBER 1958 60 Mej. C. Liiters 3-12 352 Verk. H. van Son 3-12 97 Mej. J. C. van Maurik 3-12 13 Mej. H. M. v. Amels- foort 3-12 55 Mej. C. Rijnders 4-12 128 Mej. A. Pronk 6-12 521 Mej. A. v. d. Meij 10-12 111 Mej. B. Kerkvliet 1012 180 Verk. J. v. d. Heiden 10-12 505 Mej. L. de Graaf f 10-12 517 Mej. E. T. Dekker 10-12 148 Mej. M. G. de Fost 11-12 701 Mej. J. W. de Bruijne 13-12 701 Mevr. J.W. Oosterveen 13-12 338 Mej. C. Berkhout 21 12 534 Mej. N. Veldman 24-12 291 Verk. J. F. Schweitz 31-12 544 Mej. A. M. v. Leeuwen 31-12 165 Verk. A. H. Jansen 31-12 Naar aanleiding van het winnen van de tweede prijs in de koffie- wedstrijd werd op vrijdag 21 no vember ten huize van chef P. A. J. TIEROLF een feestavondje geor ganiseerd om dit heugelijke feit te vieren. We startten met een lekker kopje koffie, dat weldra werd gevolgd door wat sterker vocht, waardoor de feestvreugde op het vereiste peil werd gebracht. Na nog eens over het een en ander van de wed strijd nagebabbeld te hebben, brak het moment aan, waarop chef Tierolf met enkele woorden van dank en waardering aan zijn ploeg de enveloppe met inhoud overhan digde. Onmiddellijk hierna werden op mu ziek van enkele platen de benen gelicht. Daarna kwam de zoon des huizes met een toneelstukje. Hij bracht het in de sfeer van deze avond bij zonder goed passende stuk „De dronken Student". Het was bijzon der geestig en hij kreeg dan ook een daverend applaus. Al met al een zeer geslaagd feestje, dat we graag nog eens over willen doen, maar dan bij het besluit van koffie- wedstrijd nummer drie. G. H. M. HORSTINK, le Verk. Kassière-cursus van 1720 november Vervolgcursus 1013 november. Haal ze daar maar! Bij de opening van een nieuwe zaak kort geleden moest de rayon- leider even wachten met het toe laten van klanten. De mandjes waren allemaal in gebruik. Een van de klanten wees de rayon- leider toen op een grote stapel ZB-mandjes in de zaak aan de overkant met de opmerking: „Och meneer, ga er daar wat halen, ze gebruiken ze toch niet!"

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 6